Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. (/showthread.php?tid=50233)

Strony: 1 2 3


dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - thestranglers - 08.04.2020 08:28 AM

Makowiecki Band - Oto jestem



RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - neo01 - 08.04.2020 09:41 AM

Nazwa zespołu chyba nieprzypadkowa Icon_smile

Peter Bjorn And John - Young Folks


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - AKT! - 08.04.2020 11:47 AM



"bierze udział" to w tym przypadku sformułowanie nieco na wyrost Icon_wink


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 11:58 AM

Nie tylko jest współwykonawcą, ale także twórcą tego utworu (i jest to ulubiony ich utwór napisany przez niego).
The Beatles - Blue Jay Way



RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - wwas - 08.04.2020 12:04 PM



Wojciech Młynarski - Absolutnie


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - AKT! - 08.04.2020 12:35 PM

kajman napisał(a):Nie tylko jest współwykonawcą, ale także twórcą tego utworu (i jest to ulubiony ich utwór napisany przez niego).
a George to nie Jerzy czasem? Icon_wink coś się zmieniło jakoś ostatnio u Ciebie? Icon_smile


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 12:49 PM

Myślałem, że wszyscy już wiedzą, że prawie od siedmiu lat mam na imię Jerzy.


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - AKT! - 08.04.2020 12:53 PM

jakoś to przegapiłem, widać, przepraszam, bardzo ładnie Icon_smile


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 12:56 PM

Ale teraz już wiesz. Icon_biggrin


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - Sundrajta - 08.04.2020 01:03 PM

kajman napisał(a):że prawie od siedmiu lat mam na imię Jerzy
To nie Krzysztof?
Zatem i ja nie wiedziałem o tym, że (jakiś czas temu) zmieniłeś imię. Icon_eek

No to niech będzie, żebym nie był monotematyczny (ostatnio bowiem tego drugiego Andrzeja wszędzie pełno):



RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - Miszon - 08.04.2020 01:09 PM

(08.04.2020 01:03 PM)Sundrajta napisał(a):  
kajman napisał(a):że prawie od siedmiu lat mam na imię Jerzy
To nie Krzysztof?
to wcześniej.


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 01:16 PM

De facto sprowadziło się to do tego, że zamieniłem kolejność imion (właściwie to kierownik USC mi zmienił).
No i w błąd może wprowadzać to, że zdrobnienia od mojego imienia to Krzysiek, Krzyś, Krzysiu, ewentualnie Krzysio. Ja po prostu miałem fobię na punkcie pełnej formy mojego poprzedniego imienia (no i kompletnie do mnie nie pasowało).


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - EVENo - 08.04.2020 01:22 PM

Coś kojarzę jak wrzucałeś gdzieś link do wątku, gdzie ktoś się Ciebie pytał, czy od teraz będziesz Jakman, a nie Kajman Icon_lol


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - Sundrajta - 08.04.2020 06:32 PM

Teraz ogarniam, taka jest geneza nicku, od dwóch (a nawet trzech) czyli wszystkich liter z inicjału - KJM. Icon_idea


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - thestranglers - 08.04.2020 06:57 PM

A też nie wpadłbym na to, mimo że gdzieś chyba było już o tym wspominane. Swoją drogą kajman mógł kajmak wybrać też... Ciasta bądź co bądź jada. Icon_smile


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 07:09 PM

Sundrajta napisał(a):Teraz ogarniam, taka jest geneza nicku, od dwóch (a nawet trzech) czyli wszystkich liter z inicjału - KJM.
Dokładnie. Pierwotnie był to Andrzej Kajman stworzony do celów literackich, bo z takim nazwiskiem jak moje to nie za bardzo można być pisarzem.
thestranglers napisał(a):Swoją drogą kajman mógł kajmak wybrać też...
Przyznam się, że na początku l. 80-tych to o czymś takim jak kajmak to nigdy nie słyszałem, zresztą chyba wówczas w naszym kraju był mało popularny.


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - Yacy - 08.04.2020 07:18 PM

kajman to nick z początku lat 80-tych? Icon_razz o, to tego nie wiedziałem Icon_mrgreen

u mnie nie ma problemu z utworem:

The White Stripes "Icky Thump" to najlepsze co zrobił Jacek Bielecki Icon_wink2 w różnych konfiguracjach nagrał mnóstwo świetnych kawałków, ale nr 1 jeden jest jeden!!! Icon_smile2

z naszych to tylko Skubikowski "Dobre miejsce dla naiwnych"




RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - inżynierek - 08.04.2020 07:21 PM

(08.04.2020 12:49 PM)kajman napisał(a):  Myślałem, że wszyscy już wiedzą, że prawie od siedmiu lat mam na imię Jerzy.
Ja byłem od zarania przekonany, że jesteś Krzysiek. Icon_wink
Natomiast nie będziesz miał za złe, jeśli na zlocie, na którym mam nadzieję, że się spotkamy, powiem "Panie Krzysiu"? Icon_wink
kajman napisał(a):Ja po prostu miałem fobię na punkcie pełnej formy mojego poprzedniego imienia (no i kompletnie do mnie nie pasowało).
Ja mam z kolei czasem wrażenie, że mógłbym mieć inne nazwisko, też taka swoista fobia.
A przede wszystkim nie chcę, żeby moja ewentualna żona miała moje nazwisko (co najwyżej mogłaby sobie je wziąć jako drugi człon).
Natomiast mnie nawet zmiana jakichś literek by pomogła. Icon_wink


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - kajman - 08.04.2020 07:22 PM

Yacy napisał(a):kajman to nick z początku lat 80-tych?
To może takie potwierdzenie:
https://lubimyczytac.pl/autor/110134/andrzej-kajman
http://baza.fantasta.pl/autor.php?id=1779


RE: dzień 351 - Piosenka, w której bierze udział Twój/Twoja imiennik/imienniczka. - inżynierek - 08.04.2020 07:25 PM

Nie znajdę chyba wokalisty o imieniu Przemysław z takich znajomych. Mam dobrą wiadomość. Na drugie mam Piotr, a tu łatwiej o wykonawcę Icon_biggrin

Piotr Rubik - Świat się nie kończy



Powinienem był to raczej wrzucić do wątku z moim topem wszechczasów? Dla mnie to delicja. Icon_wink