Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top Wszechczasów inżynierka. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: tygodniowy top inżynierka (/forumdisplay.php?fid=215)
+---- Wątek: Top Wszechczasów inżynierka. (/showthread.php?tid=50194)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 04.04.2020 09:03 PM

Skoro pojawił się top koszmarów, to pora na zestawienie...
jeszcze nie pora.
W tym wątku będą pojawiać się moje propozycje do topu wszechczasów.
Zestawienie planuję opublikować gdzieś pod koniec 2021.
A na razie - tak jak i w topie koszmarów (tyle że tam zestawienia nie planuję, nie chce mi się porównywać, który z koszmarów jest gorszy Icon_wink) - będę kolekcjonować propozycje, żebym za półtora roku mógł je swobodnie przesłuchać Icon_smile

Zakopower - Było minęło (2017)
Mój przebój Wielkiego Postu dwa lata temu. Wtedy jeszcze szukałem po wykonawcach, no i znalazłem łakomy kąsek. Skoro jesteśmy w tak nowych czasach, to...



RE: Top Wszechczasów inżynierka. - EVENo - 04.04.2020 09:12 PM

inżynierek napisał(a):W tym wątku będą pojawiać się moje propozycje do topu wszechczasów.
Zestawienie planuję opublikować gdzieś pod koniec 2021.
No to życzę wytrwałości.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 05.04.2020 04:07 PM

^^ Na razie wytrwałość bierze górę. Icon_wink
Ale Wielki Tydzień raczej wymusi na mnie odpoczynek od tego typu spraw. Dzisiaj jeszcze słaba wola Icon_evil, jutro przesłuchanie t.t.i., ale od wtorku do soboty postaram się, żeby ważniejsze były sprawy boże.

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Błądzę (2012)
Video akurat z pewnego koncertu, ale oryginał różni się dosyć niewiele. Wiem, bo słyszałem na uszy Icon_wink I to jest cud miód!



RE: Top Wszechczasów inżynierka. - kajman - 05.04.2020 07:42 PM

Mnie w wersji studyjnej rozwala ten kij deszczowy na początku. Tutaj mi go brakuje.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 05.04.2020 07:47 PM

Wiem, ale na Tubie nigdzie nie znajdę wersji studyjnej, a boję się nagrać film z muzyką z oryginału - wolałbym chronić prawa autorskie w tym trudnym czasie i tuż po nim. Icon_wink


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - kajman - 05.04.2020 07:50 PM

Ja tylko stwierdzam czemu ta wersja aż tak mnie nie chwyta.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - Dobromiera - 05.04.2020 11:16 PM

Cytat:James - Getting Away With It (All Messed Up) (2001)
Polecam "Born of Frustration" Icon_razz2


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - AKT! - 06.04.2020 11:13 AM

lubię "maybe" za linijkę w refrenie "maybe my animals live in your zoo" <3


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - Sundrajta - 06.04.2020 01:41 PM

Świetne jest "Było minęło" ale mam nadzieję, że to nie ostatnie słowo od Zakopower?
Kiedyś uwielbiałem "Maybe", a teraz już wyraźnie mniej. "Błądzę" to nie jest mój nr jeden z fantastycznej płyty MRWZ. Icon_cool
niXes nigdy nie należeli do mojej czołówki, nawet w gatunku, który reprezentują. Icon_lol
Artur.O napisał(a):Polecam "Born of Frustration"
Posłuchałem, naprawdę przednie.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 06.04.2020 01:56 PM

(06.04.2020 01:41 PM)Sundrajta napisał(a):  Świetne jest "Było minęło" ale mam nadzieję, że to nie ostatnie słowo od Zakopower?
Bynajmniej. Icon_wink
Jednakowoż ten utwór kojarzy mi się zdecydowanie najlepiej i gdyby nie to, że moim hitem już był, nie umieszczałbym go nawet w tym wątku, a... w cotygodniowym zestawieniu Icon_lol


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - elton1985 - 06.04.2020 01:57 PM

Na razie nagrania z drugiego wątku mi się bardziej podobają.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 06.04.2020 02:02 PM

Będzie chyba też coś dla Ciebie, ale to dopiero gdzieś tak w Święta. O ile do tego czasu nie zapomnę. Icon_wink


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 12.04.2020 12:10 PM

Wielkanoc 2020.

Na początek dużo zdrówka wszystkim Forowiczom Icon_biggrin

A teraz pora na muzyczne delicje.

Leonard Cohen - Hallelujah (1984)
To jest oryginalna wersja znanej ballady. I jako jedyna z wielu wersji (choć nie aż tak wielu zdołałem usłuchać - muszę chyba przeprowadzić konkurs wykonań Hallelujah, ale to może jak będę miał czas Icon_wink) zasługuje na 10.
Taka dygresja: wczoraj udało mi się usłyszeć dwie wersje Hallelujah zaśpiewane w kościele na jakichś ślubach. Zabrzmiały bardzo dobrze, ale przepięknie to głównie pod koniec i dlatego "tylko" 9,5. Tak że nawet one do wersji Cohena nie umywają.



RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 12.04.2020 12:27 PM

Każdy Forowicz kojarzy te trzy kawałki z dosyć niedawna:

Riverside - River Down Below (2018)



RE: Top Wszechczasów inżynierka. - kajman - 12.04.2020 12:54 PM

inżynierek napisał(a):Przewiduję bowiem trzyletnią karencję dla piosenek, które u mnie się nie przebiły i pięcioletnią, które były w stanie osiągnąć przynajmniej pewien pułap.
Dla mnie to jest kompletnie nielogiczne, bo skoro utwór więcej osiągnął to w zasadzie powinien być lepszy. A musi dłużej czekać.
Ja gdybym robił TWC to w ogóle żadnej karencji bym nie wprowadzał.
A w tych dwóch porcjach wyróżniam Lament i Zakopowera (ich nr 3, ten wyżej to nr 8; będę na ten temat wkrótce pisał).


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 12.04.2020 01:52 PM

(12.04.2020 12:54 PM)kajman napisał(a):  Dla mnie to jest kompletnie nielogiczne, bo skoro utwór więcej osiągnął to w zasadzie powinien być lepszy. A musi dłużej czekać.
Chyba to jest na takiej samej zasadzie jak udział w mycharts classic? Icon_rolleyes Tyle że tam jest odpowiednio karencja 5-letnia i 10-letnia.
Niemniej jednak mimo, że utwory nie pojawiły się na mojej liście, to pamiętałem o nich i bardzo je lubiłem, a to też wyróżnik. Icon_wink
BTW, na razie wpuszczam utwory z 2018 roku, a nawet i starsze, też na moją listę - ale tutaj wyróżnikiem jest to, że dopiero teraz są akurat moim przebojem. Tylko najlepiej, aby były jak najnowsze. Raczej dyskwalifikuję utwory z roczników starszych niż 2015 (de facto pięć lat dla każdego rocznika, czyli np. w przyszłym roku utwór nowowchodzący nie będzie mógł być starszy niż z 2016) i w tej sytuacji wchodziłby w grę już tylko top wszechczasów. Icon_wink


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - kajman - 12.04.2020 02:20 PM

inżynierek napisał(a):Tyle że tam jest odpowiednio karencja 5-letnia i 10-letnia.
I to dla mnie jest totalne pomieszanie z poplątaniem.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - Kalypson - 12.04.2020 07:10 PM

Nie znalazłem jeszcze nic dla siebie w tym topie, czekam więc dalej.


RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 12.04.2020 07:38 PM

Dziś wrzucę jeszcze tylko czołową trójkę mojego aktualnego głosowania na mycharts classic, ale zacznę od suplementu, który też był na mycharts classic, ale już go nie ma. Icon_wink

Bajm - Różowa kula (1982)
W tym momencie to już numer 2 Bajmu. Rewelacyjnie pociągająca perkusja. Polecam.



RE: Top Wszechczasów inżynierka. - inżynierek - 13.04.2020 04:42 PM

Kto by się spodziewał tej pani w moim topie wszechczasów? Icon_lol
Wiem, wystraszę kajmana... Icon_neutral

Stanisława Celińska - Mija raz dwa (2018)
Początkowo uznawałem Jej obecność na lp3 za dziwną (a tak, rzeczywiście lepiej pasuje do Jedynki Icon_wink), ale ten kawałek uznaję za wyśmienity. Icon_smile