Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. (/showthread.php?tid=49654)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 11:59 AM

thestranglers napisał(a):zacieszu
Czego?
thestranglers napisał(a):Low to jeden z dwóch ich utworów z kolei na moim TWC
Czyli nie jestem odosobniony w mojej sympatii do tego utworu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 12:00 PM

kajman napisał(a):Czego?
ha, to jak człowiek się cieszy, że aż łapki przed siebie wyciąga Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - wwas - 30.03.2020 12:52 PM

kajman napisał(a):Czyli nie jestem odosobniony w mojej sympatii do tego utworu.
Też się dopisuję do miłośników "Low". Co prawda w moim zalążku topu jak dotąd nie zagościło, ale przewiduję, że do siódmej edycji będzie miało spore szanse się dostać.

A tymczasem w grze zostały trzy płyty, na które już głosowałem, i trzy, na które nie i nie zamierzam, przynajmniej do czasu aż pozostaną samotnie na placu boju (tzn. bardzo bym chciał, żeby tak się stało, ale mój pesymizm każe mi jednak wątpić). A ponieważ widzę, że ma szanse wypaść płyta z tej pierwszej trójki, nie zaszkodzi ją wesprzeć:

Collapse into Now


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 01:00 PM

U mnie też 3:3, tyle że inna konfiguracja.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 01:25 PM

No to myślę, że jaj już nie będzie, wobec tego
[05] Document (1987)


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Kalypson - 30.03.2020 01:34 PM

Murmur


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 01:35 PM

Ha, chcesz Acc do top4 przepchnąć.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 02:09 PM

Najlepiej na pierwsze miejsce. A na drugie Murmur.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Sundrajta - 30.03.2020 03:19 PM

thestranglers napisał(a):Reszta, czyli te radiowe hity, o których wspominasz najzwyczajniej w świecie mi się przejadła. I mówię to ja, u którego trzy z nich spędziły w sumie 23 tygodnie na pierwszym miejscu listy.
No nie wiem czy do końca jedynie zmęczenie materiału jest powodem do takiego traktowania tej niewątpliwej świętości. Pamiętam, że mimo namaszczenia tej płyty od samego początku na arcydzieło nigdy tak naprawdę nie wyrobiłem w sobie odpowiedniego jej klimatu, więc wobec powyższych faktów jest teraz w naszym związku po prostu niezwykle trudno wzniecić ten przysłowiowy ogień namiętności.
Ciekawie to ująłeś. Chociaż ja jednak najlepiej pamiętam właśnie te "radiowce" i do żadnego zmęczenia materiału nie doszło. Też miałem coś takiego że to jedna z najważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych i wtedy od razu musiałem sobie kupić kasetę, której może nie słuchałem na okrągło, ale na pewno często.
A tymczasem z biegiem lat utraciła ona swoją siłę i gdy w tam tym roku zrobiłem sobie kolejne przesłuchanie, jego średnia ocena wypadła bardzo blado! I teraz ledwo mieści się na podium moich ulubionych.
Chociaż z niej akurat pochodzi hit, który ma pewne miejsce wśród moich faworytów wszechczasów. A spotkałem się z wieloma opiniami, że w ich oczach ten dużo stracił. I właśnie go zgłosiłeś
do MCT Classic i teraz się przekonam czy w moich też... Icon_rolleyes
AKT! napisał(a):oczywiście, że nie! dla mnie najważniejsze jest słuchanie, układanie, bycie zadowolonym ze swoich wyborów i rozszerzenia swojego pola widzenia; no i sama prezentacja z dodawaniem głosów jest szczególnie ekscytująca
Dobrze wyszczególniłeś najważniejsze momenty.
kajman napisał(a):[05] Document (1987)
kajman napisał(a):Najlepiej na pierwsze miejsce.
Atakujesz mojego faworyta, ale uważaj bo w następnej rundzie ja mogę zaatakować Twojego. Icon_twisted


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 03:28 PM

Sundrajta napisał(a):w ich oczach ten dużo stracił
W moich nie stracił, bo nie miał czego stracić. Dla mnie zawsze był to nudny przeciętniak.
Sundrajta napisał(a):Dobrze wyszczególniłeś najważniejsze momenty.
Ja się opieram na moim starych topach i kompletnie nie czuję potrzeby, żeby do tego wracać.
Sundrajta napisał(a):w następnej rundzie ja mogę zaatakować Twojego
Ja i tak się cieszę, że tak wysoko zaszedł.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 03:49 PM

kajman napisał(a):Ja i tak się cieszę, że tak wysoko zaszedł.
święte słowa
Sundrajta napisał(a):I właśnie go zgłosiłeś do MCT Classic
Dobry na taki czas i też chcę zobaczyć jak się podoba po latach.
Sundrajta napisał(a):Też miałem coś takiego że to jedna z najważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych i wtedy od razu musiałem sobie kupić kasetę
na pewno najbardziej wyczekana płyta w moim życiu, pamiętam nawet do dziś moment kupna w megafajnym sklepie płytowym, przy dużej ulicy oczywiście Tancze
Sundrajta napisał(a):Atakujesz mojego faworyta
wydawało się, że Automatic będzie murowanym faworytem do wiktorii, a tu każdy ma innego Icon_smile
kajman napisał(a):Ja się opieram na moim starych topach i kompletnie nie czuję potrzeby, żeby do tego wracać.
no ale topów każdego podmiotu nie robiłeś, weźmy chociażby CH, czy nawet Dido


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Sundrajta - 30.03.2020 04:24 PM

thestranglers napisał(a):To dziwna płyta, w której od niczym nieskrępowanej radości po chocholi taniec na krawędzi ziemi jest tak niedaleko...
Aż tak nie miałem, ale to na pewno jedna z lepszych płyt kapeli. Początek o dziwo mnie trochę rozczarował, zapewne dlatego są to takie zbyt popowe kawałki, mimo wszystko ładnie napisane i poukładane. Jednakże z biegiem piosenek było coraz lepiej. I oczywiście "Orange Crush" to jej najjaśniejszy moment!
Wygląda na to że niekiedy wręcz trzeba przejść do większej wytwórni, by nie zamknąć się samemu w pewnych schematach, które dla artysty mogą wydawać się doskonałe lecz mogą też zamknąć możliwość stworzenia czegoś, co przyniesie radość innym. Byleby (w tym wszystkim) nie wykraczać poza granice własnej wolności. Icon_cool


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Miszon - 30.03.2020 04:52 PM

Jak dotąd raczej nie wygrywały oczywiste rzeczy: przy Floydach nie było ani Ściany ani Ciemnej Strony, przy Hey ani Fire, ani Ho, nie wspominając o MURPie.
Więc powiedziałbym, że w tej zabawie z racji zasady że nie wybieramy ulubionych, tylko te, których nie lubimy, rozstrzygnięcia bywają zaskakujące i nie tak oczywiste.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - elton1985 - 30.03.2020 05:03 PM

This world will be mine, all the time.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 05:33 PM

Miszon napisał(a):Jak dotąd raczej nie wygrywały oczywiste rzeczy
Ciekawa uwaga. No oby i tak teraz było.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 06:42 PM

thestranglers napisał(a):no ale topów każdego podmiotu nie robiłeś, weźmy chociażby CH, czy nawet Dido
Ale piszesz o innym dziale. W tym jak do tej pory chyba wszystkie robiłem.
Miszon napisał(a):Jak dotąd raczej nie wygrywały oczywiste rzeczy: przy Floydach nie było ani Ściany ani Ciemnej Strony
Dla mnie oczywiste jest Wish.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 06:55 PM

kajman napisał(a):Ale piszesz o innym dziale. W tym jak do tej pory chyba wszystkie robiłem.
no i znów Cię nie rozumiem, przy MychTopach wszystkich chyba nie byłeś, dowodem ostatni z the Cure


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - kajman - 30.03.2020 07:21 PM

Faktycznie chyba się nie rozumiemy. Pisałeś o topach Dido i Crowded, których faktycznie nie robiłem, ale one nie dotyczą przetrwania najsilniejszych. Z tych robiłem wszystkie na forum LP3 i na nich się opieram. Robiłem także top Cure, dzięki czemu mogłem spojrzeć w wyniki, dodać jeszcze cztery utwory na wyczucie (takie, które dobrze mi się kojarzyły) i zagłosować.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - thestranglers - 30.03.2020 07:40 PM

A, że robiłeś top Heja, PF i R. E. M.? Ale tu to jest zupełnie inna zabawa moim zdaniem.


RE: Przetrwają najsilniejsi - R.E.M. - Tomekk - 30.03.2020 08:33 PM

Ja mimo wszystko głos oddaję na:

[14] Accelerate (2008)