Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd (/showthread.php?tid=48837)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - dannar - 31.01.2020 04:07 PM

Czy ja dobrze pamiętam, że były narzekania na wybór Pink Floyd? Icon_wink A teraz się okazuje, że są największe emocje.
Będzie mi szkoda Animals, jeśli tym razem się nie uda, ale co się nacieszyłem oglądając wasze reakcje, to moje. Icon_razz


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - tomas585 - 31.01.2020 04:30 PM

(31.01.2020 11:21 AM)AKT! napisał(a):  Animals

tomas585 napisał(a):chyba jeszcze nie było głosu na tę płytę Icon_wink

[11] The Wall
teraz zmieniasz głos, serio? Icon_sad

w poprzedniej rundzie głosowałem na Animals ponieważ myślałem ze utrzymam A Saucerful of Secrets , niestety nie zauważyłem głosu EVENo


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Yacy - 31.01.2020 05:01 PM

posłuchałem sobie, a właściwie teraz słucham, najrzadziej słuchanej przeze mnie w całości płyty PF.
no i faktycznie dzięki tej zabawie MEDDLE trochę u mnie zyska Icon_wink2
ale mimo wszystko jest kilka płyt, które dużo bardziej lubię...

ale z drugiej strony, jeśli odpadnie to na co się zanosi to w grze zostanie MEDDLE i sześć płyt, które oceniam najwyżej w ich dorobku Icon_biggrin3
oczywiście te sześć ma u mnie pewną ustaloną kolejność, ale i tak już wyniki są/będą super!!! Icon_smile2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - dannar - 31.01.2020 05:16 PM

(31.01.2020 05:01 PM)Yacy napisał(a):  posłuchałem sobie, a właściwie teraz słucham, najrzadziej słuchanej przeze mnie w całości płyty PF.
no i faktycznie dzięki tej zabawie MEDDLE trochę u mnie zyska Icon_wink2
Kontrowersyjna opinia: gdyby na drugiej stronie Meddle, zamiast Echoes znajdowało się Atom Heart Mother, byłaby to najlepsza płyt PF. A tak to mamy dwa średniaki. Druga strona AHM straszy, druga strona Meddle usypia.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 31.01.2020 05:23 PM

Nie lubisz dźwięków smażenia jajecznicy? Icon_razz


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - wwas - 31.01.2020 05:30 PM

Mam dokładnie odwrotnie: z długasów wolę "Echoes", a z odwrotnych stron tę z "Atom Heart Mother", tak więc dla mnie idealną płytą byłoby ich połączenie w takiej właśnie konfiguracji. Co nie zmienia faktu, że obie są niezbyt od tego ideału odległe i zdecydowanie jest to moje top 2 ich płyt.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 31.01.2020 05:33 PM

Ale płyta składająca się z dwóch utworów, wypełniających każdy całą stronę, byłaby raczej ciężka jako całość w słuchaniu. Mimo, że na papierze wygląda to ciekawie, to podejrzewam, że w rzeczywistości mogłaby umęczyć.
Dlatego koncepcja że po jednej stronie długas, a po drugiej coś na wytchnienie, jest bardzo fajna.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Yacy - 31.01.2020 05:42 PM

(31.01.2020 05:30 PM)wwas napisał(a):  zdecydowanie jest to moje top 2 ich płyt.
pomiędzy AMH i M u mnie mieści się 4-5 płyt Floydów Icon_wink2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - wwas - 31.01.2020 05:43 PM

Miszon napisał(a):Ale płyta składająca się z dwóch utworów, wypełniających każdy całą stronę, byłaby raczej ciężka jako całość w słuchaniu
Miałem właśnie na myśli "Echoes" + odwrotna strona "Atom Heart Mother", czyli zgodnie z konwencją. Chociaż ewentualna płyta z dwoma długasami też byłaby w moim rankingu wysoko Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - kajman - 31.01.2020 05:49 PM

Mi w zasadzie zależy tylko na jednym, żeby wygrał mój nr 1. Kolejność pozostałych jest dla mnie bez znaczenia (ale na początku tak nie było, bo zależało mi też na UG).


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 31.01.2020 05:56 PM

A myślałem, że zależy ci, aby nie wygrał Księżyc Icon_razz .


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - kajman - 31.01.2020 06:26 PM

Byłbym zdziwiony gdyby finał nie wyglądał Wish contra Dark. I chcę, żeby w finale w przypadku remisu pomogły punkty przyznane Darkowi wcześniej. Inna sprawa, że to chyba najbardziej przereklamowana pyta świata, chociaż całkiem dobra (ze świetnym Time), a byłaby może nawet bardzo dobra, gdyby nie było efekciarskiego Money.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - dannar - 31.01.2020 08:30 PM

(31.01.2020 05:23 PM)Miszon napisał(a):  Nie lubisz dźwięków smażenia jajecznicy? Icon_razz
Widzę, że wiesz o co chodzi. Icon_wink

(31.01.2020 06:26 PM)kajman napisał(a):  Inna sprawa, że to chyba najbardziej przereklamowana pyta świata
Sic! Trzeba mówić o tym głośno. Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 31.01.2020 09:13 PM

W zeszłe wakacje wracałem z wesela, ku mojemu zdumieniu znajomy, którego żona nas odwoziła (notabene korzystający w samochodzie z odtwarzacza kaset!) odpalił The Dark Side of the Moon, mówiąc że na noc najlepsza płyta.
I tak nocą, po weselu na którym jak wiadomo różne dźwięki wybrzmiewają, a w głowie huczały procenty, jadąc te kilkanaście kilometrów i słuchając Księżyca z kasety, patrząc na księżyc za oknem wozu, stwierdziłem że to najlepsza płyta świata i nostalgicznie mnie wzięło, że jak będę umierał, to wśród rzeczy, których będę w tym momencie żałować, będzie każdy rok w którym mógłbym jeszcze raz posłuchać tej płyty, gdybym dalej żył.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - AKT! - 31.01.2020 10:28 PM

Muszę sobie kiedyś zaserwować w podobnych okolicznościach! A nuż wreszcie doznam! To by dopiero było Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 31.01.2020 11:48 PM

Mogła by to też być kwestia kontrastu po disco polo Icon_wink

Ale faktycznie , to można by dopisać do listy rzeczy, dla których nie warto umierać, oprócz np. dowiedzenia się, ile złotych medali zdobędzie Polska na IO w 2080, albo czy ludzkość doleci do jakiejś innej planety zdatnej do zamieszkania.

Względnie czy faktycznie za 150 mln lat na Ziemi będą panować inteligentne ośmiornice


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Yacy - 31.01.2020 11:56 PM

Szkoda, że wyliczanki nie zakończyłeś na DSOTM Icon_razz


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - Miszon - 01.02.2020 12:07 AM

To akurat nowość w tej mojej liście, IO to z kolei najstarszy taki "pośmiertny żal" Icon_wink , żałuję tego od czasu jak skończyłem 12 lat.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - thestranglers - 01.02.2020 10:31 AM

Yacy napisał(a):Szkoda, że wyliczanki nie zakończyłeś na DSOTM
haha

kajman napisał(a):to chyba najbardziej przereklamowana płyta świata
ta to akurat robi wrażenie od zawsze, a za taką ja z kolei uznaję The Wall, czyli pozostajemy w tej samej 'stajni'


RE: Przetrwają najsilniejsi - Pink Floyd - kajman - 01.02.2020 02:44 PM

Tylko że Wall to bardzo dobra płyta, której złą robotę zrobił cieniutki kawałek, który był (chyba) pierwszym singlem. Gdyby chociaż wybrali 1 lub 3.