Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top Edyty Bartosiewicz - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Tomekk lista (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- Wątek: Top Edyty Bartosiewicz (/showthread.php?tid=4879)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


- Tomekk - 24.05.2009 04:14 PM

60. Clouds... They Block My Way


Często coś nam przeszkadza - w tym przypadku są to chmury. Icon_wink2 Uciekamy przed deszczem, ale on i tak nas w końcu złapie. Musimy pokonać trudności. Mimo wszystko...


"I'm running
Still I'm running
But clouds in the dark
Block my way..."



- saferłel - 24.05.2009 04:17 PM

Do angielskich numerów też mój stosunek jest podobny jak u ciebie. Słucha się, miło jest, ale szybko wypadają z pamięci mimo swojej teoretycznie piosenkowej formuły.
Zaskoczyłeś mnie tą liczbą utworów. Chyba wszystkie płyty wziąłeś od początku do końca pod uwagę Icon_razz2 Ja liczyłem na jakieś najsilniejsze top 30...i trochę minie zanim do tej emocjonującej strefy dojdziemy.


- Tomekk - 24.05.2009 04:20 PM

saferłel napisał(a):Zaskoczyłeś mnie tą liczbą utworów. Chyba wszystkie płyty wziąłeś od początku do końca pod uwagę Icon_razz2

nie tylko płyty Icon_razz

saferłel napisał(a):trochę minie zanim do tej emocjonującej strefy dojdziemy

ta strefa też jest emocjonująca przecież Icon_wink2


- Tomekk - 24.05.2009 04:25 PM

59. Move Over


Zmiana płyty, ale nie zmieniamy języka. Jeden z dwóch coverów Edyty, które znalazły się w moim Topie. Różni się od nagrania Janis Joplin i bardzo dobrze. Po co nagrywać cover, który jest kopią oryginału :?:


"You say, that it's over baby
You say, that it's over now
Still you hang around - now come on -
Won't you move over..."



- saferłel - 24.05.2009 04:27 PM

Za nisko Icon_razz2 Ta piosenka jest lepsza 1/3 płyty ''Wodospady'' Icon_razz2


- Tomekk - 24.05.2009 04:31 PM

saferłel napisał(a):Za nisko Icon_razz2 Ta piosenka jest lepsza 1/3 płyty ''Wodospady'' Icon_razz2

No nie powiedziałbym... Icon_cool2 "Wodospady" są dojrzałą płytą i bardzo liryczną. Spokojnieszą niż pozostałe, przez co wcale nie najgorszą...


- saferłel - 24.05.2009 04:32 PM

Za dużo liryki za mało muzyki, jak to lubię mówić Icon_wink Chociaż są tam trzy nagranie, które sam bym dał np. do top 20 (NAWET!) jej zestawienia.


- Tomekk - 24.05.2009 04:36 PM

saferłel napisał(a):Za dużo liryki za mało muzyki, jak to lubię mówić Icon_wink
Słowa też są ważne, szczególnie kiedy niosą jakieś przesłanie Icon_exclaim Wiem, że muzyka to nie poezja, ale tekst jest integralną częścią piosenki Icon_wink2


- saferłel - 24.05.2009 04:38 PM

Tak, ale akurat nie koniecznie podobają mi się wszystkie przemyślenia Edyty na tej płycie.


- Tomekk - 24.05.2009 04:57 PM

58. If

Co by było gdyby, czyli piosenka "If". Icon_mrgreen Te przemyślenia są akurat bardzo piękne Icon_cool2


"My love is crying
'Cause my love
My love is dying..."



- Tomekk - 24.05.2009 05:09 PM

57. Mandarynka


Pierwsza piosenka w ojczystym języku Icon_wink2 . Na każdej płycie Edyta umieszcza piosenkę-żart. Ten utwór znalazł się na albumie "Wodospady". Mandarynki są bardzo smaczne... ta smakuje mi najbardziej Icon_razz


"Mandarynką chcę być dziś
W twym mandarynkowym śnie
Będę kusić twój wzrok
Byś ze skórki obrał mnie..."



- saferłel - 24.05.2009 05:12 PM

Mandarynki to ja nie lubię, za kwaśna w tym wypadku Icon_wink


- Tomekk - 24.05.2009 05:18 PM

56. Ty Rozumiesz


Czy muszę pisać, że to piękna ballada :?: Edyta ma lepsze, ale i ta jest zgrabnie i przyzwoicie wykonana. Icon_wink2
Czasem tak trudno zrozumieć drugą osobę...


"Ty rozumiesz mnie
Tak już przecież jest
Tak już musi być
Ty rozumiesz mnie..."



- Listoholik - 24.05.2009 05:25 PM

normalnie chyba zaraz sobie odświeżę całą jej dyskografię, żebym wiedział o czym piszesz Icon_wink2


- Tomekk - 24.05.2009 05:25 PM

55. Mistrz


Nagranie pochodzi z płyty "Dziś są moje urodziny" (czyli The Best Of).
Mieć swojego mistrza, który poprowadzi i wskaże właściwą drogę to marzenie wielu z nas.
Mistrz może być utożsamiany z autorytetem, idolem czy wzorem. My sami możemy być dla kogoś mistrzami i to jest piękne. Icon_biggrin3



"Każdy z nas kiedyś miał swego mistrza
Czerpał z niego, utożsamiał się z nim
Każdy mistrz kiedyś miał swego mistrza
Mistrzem możesz być i Ty..."



- Tomekk - 24.05.2009 05:27 PM

Listoholik napisał(a):normalnie chyba zaraz sobie odświeżę całą jej dyskografię, żebym wiedział o czym piszesz
Zachęcam, na pewno się nie zawiedziesz Icon_mrgreen


- Listoholik - 24.05.2009 05:28 PM

liczę na to Icon_mrgreen


- saferłel - 24.05.2009 05:32 PM

Kurcze, ''Mistrza'' nie znam, zresztą nagranie XXI wiek, bo są na płycie, której nie zgrywałem.....Ale i tak mnie dziwi, że jak na singla tak słabo notowany jest. Chyba mały przebój z tego był.


- Listoholik - 24.05.2009 05:33 PM

'Mistrza' bardzo lubiłem swego czasu, jak prowadziłem jeszcze swoją polską listę, to pamiętam, że był u mnie w czołówce


- Tomekk - 24.05.2009 05:34 PM

54. Pomyśl O Mnie


Utwór ten pochodzi z koncertu Edyty na festiwalu w Opolu. Nie został wydany na żadnej płycie, a szkoda, bo jest naprawdę niezły.



"Jeśli bronisz się przed sobą
A tak naprawdę jednak chcesz
Pomyśl sobie o mnie czasem..."