Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej (/showthread.php?tid=47271)



dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - thestranglers - 24.09.2019 05:53 AM

Niech będzie Piotr Czajkowski - Jezioro łabędzie, i od razu w myślach Natalie... Icon_wink




RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - kajman - 24.09.2019 06:31 AM

W muzyce klasycznej są dwa utwory, które cenię ponad wszystkie inne, ale Also Sprach Zaratustra jakoś mi na kwintesencję nie pasuje.
Paul Abraham Dukas - The Sorcerer's Apprentice
Swoją drogą dopiero teraz dowiedziałem się, jak miał na drugie imię.



RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - EVENo - 24.09.2019 07:01 AM

Antonio Vivaldi - WIOSNA





RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - neo01 - 24.09.2019 09:29 AM

Pierwsze skojarzenie - to w ogóle chyba jedno z najczęściej "cytowanych" w popkulturze dzieł muzyki w ogóle:

Grieg - In the Hall of the Mountain King



RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - Yacy - 24.09.2019 10:12 AM

oj, nie wiedziałem, że tu będzie taki problem...
jakiś czas temu osłuchiwałem sobie utwory klasyczne i zostawiłem sobie setkę, ale nie wróciłem do tego...

na pewno najwięcej utworów w tym moim zestawieniu miał Chopin i Mozart. teraz nie kojarzę, który więcej.

ale jednak postawię na

Jan Sebastian Bach - Toccata & Fuga d-moll (BWV 565)




RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - EVENo - 24.09.2019 10:27 AM

neo01 napisał(a):to w ogóle chyba jedno z najczęściej "cytowanych" w popkulturze dzieł muzyki
Albo jak mawiają niektórzy - jeden z najstarszych memów świata Icon_lol


RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - Miszon - 24.09.2019 10:39 AM

Ojej, strasznie ciężki temat, właściwie nie wiem co wybrać.
Pewnie raczej coś z "klasyki klasyki", w sensie z okresu przed romantyzmem. Idealnym tropem był Vivaldi. Może w takim razie Mozart (choć średnio lubię)?
Poza tym Maria Callas, czyli chyba najsłynniejsza śpiewaczka operowa:



RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - neo01 - 24.09.2019 10:53 AM

Niesamowite są rejestry, które są tu wyciągane - lubię Icon_biggrin


RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - Miszon - 24.09.2019 11:00 AM

Tak, to jest kosmos.
Jeden z trudniejszych utworów do wykonania.

Ilekroć to słyszę, wydaje mi się niewiarygodne, że człowiek potrafi coś takiego zaśpiewać.


RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - AKT! - 24.09.2019 11:50 AM

jako dzieciak uwielbiałem "noc na łysej górze" musorgskiego, jako nastolatek trafiłem na czajkowskiego, ale okazał się zbyt poważny i rozwlekły, więc przerzuciłem się na szostakowicza, który towarzyszył mi przez lata, aż do momentu, gdy schoenberg zniszczył mi życie, a wtedy uciekłem w ramiona schnittkego; z tej pozycji mogłem docenić feldmana, chopina, debussy'ego, lutosławskiego, poflirtować z langgaardem, enescu, messiaenem, ravelem, ale chyba najbardziej escencjonalny utwór w klimacie muzyki akademickiej to "natura renovatur" scelsiego, który ciągnie się za mną jak makaron od początku studiów, wraca wraz ze zmianami pór roku za każdym razem z nową siłą




RE: dzień 188 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją muzyki klasycznej - prz_rulez - 27.09.2019 04:45 PM

Podziwiam jak opisujesz muzykę klasyczną. Ja niby słucham tego sporo... Ale prawda jest taka, że większości nie odróżniam i mocno mi się zlewa. No, poza wyjątkami typu "Gymnopédies" (o Jeziorach łabędzich i innych takich nie wspominam).