Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Keane - Cause and Effect - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Keane - Cause and Effect (/showthread.php?tid=46704)



Keane - Cause and Effect - thestranglers - 18.08.2019 10:30 PM

[Obrazek: Keane_-_Cause_and_Effect.png]

Po siedmiu latach wraca jeden z tych brytyjskich zespołów, które mimo różnej formy pomylić z innym nie można. Dość nieudana ostatnia płyta (Strangeland, 2012) została wymazana z pamięci, więc życzymy powrotu na sprawdzone tory. Premiera już 20 września, a wydawnictwo promują dwa single: 'The Way I Feel' i 'Love Too Much'.


RE: Keane - Cause and Effect - Szymek79 - 18.08.2019 11:13 PM

TRACKLISTA:

1. "You're Not Home"
2. "Love Too Much"
3. "The Way I Feel"
4. "Put the Radio On"
5. "Strange Room"
6. "Stupid Things"
7. "Phases"
8. "I'm Not Leaving"
9. "Thread"
10. "Chase the Night Away"
11. "I Need Your Love"

Deluxe edition

12. "New Golden Age"
13. "Difficult Year"
14. "The Way I Feel" (Sea Fog acoustic session)
15. "Stupid Things" (Sea Fog acoustic session)
16. "I'm Not Leaving" (Sea Fog acoustic session)


RE: Keane - Cause and Effect - prz_rulez - 18.08.2019 11:22 PM

Strangeland? Nie wiem jak płyta, ale przecież 3 single były spoko!


RE: Keane - Cause and Effect - Dobromiera - 21.08.2019 12:05 PM

Momentami byli warci więcej niż Coldplay, zwłaszcza po wydaniu "X&Y" przez tych drugich. No, ale swojej "Viva la Vidy" nie mieli. Czy Keane jest w stanie czymś zaskoczyć w 2019 roku?


RE: Keane - Cause and Effect - sindbad - 21.08.2019 12:24 PM

Bardzo, ale to bardzo słabe są te nowe nagrania. Mi osobiście album Strangeland podobał się. Promowały go bardzo udane single nawiązujące do początków grupy.


RE: Keane - Cause and Effect - prz_rulez - 21.08.2019 01:04 PM

O. Nie spodziewalbym sie w tym watku, ale - witam nowego uzytkownika Icon_smile


RE: Keane - Cause and Effect - kajman - 22.08.2019 07:09 PM

Artur.O napisał(a):po wydaniu "X&Y" przez tych drugich. No, ale swojej "Viva la Vidy" nie mieli.
Czyżbyś uważał Vidę za lepszą płytę niż X&Y? Icon_eek


RE: Keane - Cause and Effect - Dobromiera - 22.08.2019 09:01 PM

Co w tym dziwnego? W zasadzie pod każdym względem jest lepsza: kompozycyjnym ("Violet Hill" czy "42" są trochę bardziej pokrętne niż te bezpłciowe ni to ballady, ni to nie wiadomo co), aranżacyjnym (w końcu Brian Eno), czy zwykłych piosenek do radia (jakby nie patrzeć to "Viva la Vida" to ich największy przebój, a nie jakieś "Fix You"), nie ma aż tyle patosu niepopartego kompletnie niczym.


RE: Keane - Cause and Effect - kajman - 23.08.2019 08:55 AM

Według mnie Viva jest najsłabszą płyt zespołu i tylko Cemeteries jest na niej warte uwagi. X&Y też nie zachwyca, ale uważam, że to podium zespołu, a Fix you i What if to perełki.


RE: Keane - Cause and Effect - michal91d - 26.09.2019 04:45 PM

Czy jest tu ktoś, kto razem ze mną się pozachwyca nową płytą? Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, bo single, choć dobre, to nie miały w sobie tego czegoś. Okazuje się, że na płycie jest kilka dużo lepszych utworów, mocno nawiązujących do pierwszych dwóch krążków - "Chase the Night Away", urocze "Phases", "I'm Not Leaving", świetne "I Need Your Love" czy nawet "Stupid Things". Nieprzekonanych nie przekona, ale fanów ucieszy mocno. 2/3 albumu to singlowy materiał.


RE: Keane - Cause and Effect - kajman - 26.09.2019 05:06 PM

Nigdy go nie czułem i nadal nie czuję. Dla mnie to taki typowy mainstream bez większych ambicji z przeciętnymi utworami.