Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Pet Shop Boys - Did You See Me Coming? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Pet Shop Boys - Did You See Me Coming? (/showthread.php?tid=4601)

Strony: 1 2


Pet Shop Boys - Did You See Me Coming? - saferłel - 23.04.2009 08:57 AM

Nowym singlem grupy Pet Shop Boys będzie jednak utwór ''Did You See Me Coming?'', a nie jak zapowiadano ''All Over The World''. Singiel trafi do sprzedaży pierwszego czerwca. Nie rozumiem trochę tej decyzji, bo ten utwór został zamieszczony na darmowej płytce ''25 Years Of Hits'' razem z dziesięcioma największymi klasykami PSB i został dodany jako darmowy dodatek do pewnej gazety (w celu promocji ''Yes''). W dodatku nie jest to na pewno najsilniejsza kompozycja na płycie, a i single byłby lepsze chociażby z ''Pandemonium'' czy ''More Than A Dream''. Może jest w tym jednak jakiś sens, skoro w ostatniej chwili zmienili plany?....no i na pewno świetnie brzmi to w lato i słoneczne dni.
W każdym razie dzisiaj bodajże są kręcone zdjęcia do teledysku i z tego co widziałem, to będzie to pierwsze od czasów ''Minimal'' video gdzie chłopcy pojawią się na żywo. Czekam więc z niecierpliwością, tym bardziej że reżyserem ma być Douglas Hart, były członek The Jesus And Mary Chain, ostatnio zapalony reżyser klipów.

Na płycie oprócz nagrania tytułowego znajdą się aż trzy b-side'y.

- After The Event
- The Former Enfant Terrible
- For Every Moment


- prz_rulez - 23.04.2009 12:11 PM

Nie słyszałem jeszcze DYSMC, ale "All Over The World" nie ma moim zdaniem mocy na singiel. Miły utwór na lato przy wylegiwaniu się na leżaku i tyle.


- AKT! - 23.04.2009 01:09 PM

Drugi najgorszy singiel tego roku zaraz po "Sugar" Flo Ridy, co już chyba zresztą pisałem. Dowód na to, że na wyspach disco polo żyje i ma się dobrze Icon_mrgreen


- prz_rulez - 23.04.2009 01:58 PM

Drogi Aakcie, Ty chyba nie wiesz, co to jest Disco Polo.
TO jest Disco Polo.
No, ten utwór ma jakiś potencjał na lato. Będzie hiciorek na lato jak nic.


- saferłel - 23.04.2009 02:15 PM

Drugim najgorszym singlem według ciebie miało być ''Pandemonium'', które swoją drogą nie było ani disco polo ani singlem. Po tej twojej wypowiedzi zakładam, że nawet nie skojarzyłeś, że piszę o czymś innym niż ''Pandemonium''. Twoje komentarze o PSB zawsze jednak były warte dużej uwagi, o tak.....


- prz_rulez - 23.04.2009 02:36 PM

Co zrobisz, że przez PSB zbiera go na wymioty? Ewentualnie możesz podać mu Laremid... Icon_mrgreen
...Albo poczekać na nowy album Sheryl Crow Icon_wink2


- AKT! - 23.04.2009 02:57 PM

saferłel napisał(a):Drugim najgorszym singlem według ciebie miało być ''Pandemonium'', które swoją drogą nie było ani disco polo ani singlem. Po tej twojej wypowiedzi zakładam, że nawet nie skojarzyłeś, że piszę o czymś innym niż ''Pandemonium''. Twoje komentarze o PSB zawsze jednak były warte dużej uwagi, o tak.....
A przepraszam Icon_surprised
Nie skojarzyłem tytułu Icon_surprised

W takim razie cofam. Faktycznie pisałem o "Pandemonium" Icon_smile2
Ten utwór jest nawet miły, lepszy od "Love Etc." Icon_wink2


- saferłel - 23.04.2009 05:23 PM

Właśnie dostałem oficjalną tracklistę od Parlophone. Rozdrobnili się :/

2-track CD
1. Did you see me coming?
2. After the event

Maxi CD
1. Did you see me coming? (PSB 12" mix)
2. The former enfant terrible
3. Up and down

12” Vinyl
1A Did you see me coming? (PSB 12” mix)
1B Did you see me coming? (Unicorn Kid mix)
2 The way it used to be (Richard X mix)

Digital Bundle 1
1. Did you see me coming?
2. Pet Shop Boys Brits medley

Digital Bundle 2
1. Did you see me coming? (Unicorn Kid mix)
2. The way it used to be (Richard X mix)

Digital Bundle 3
1. Did you see me coming? (PSB 12” mix)
2. The former enfant terrible (Bring it on mix)


- saferłel - 30.04.2009 09:55 PM

[Obrazek: Pet_Shop_Boys_-_Did_you_see_me_coming.png]
Cover.

A żeby news miał też jakąś warstwę merytoryczną, to jeśli ktoś lubi słuchać BBC 2 to w najbliższym tygodniu nowy singiel PSB zabrzmi tam wyjątkowo często (nagranie tygodnia)


- AKT! - 01.05.2009 03:34 AM

Bardzo fajny, duży plus Icon_wink2


- saferłel - 11.05.2009 06:32 PM

Niedługo będę mógł chyba zaprezentować video....na razie mogę niecierpliwym powiedzieć tylko tyle, że jest ono dość standardowe, żadnych genialnych idei, sam zespół na scenie, na tle różnych wizualizacji, bardzo przypomina ''Minimal''. No ale w ostatnich latach każde nowe video z PSB zyskuje na samym fakcie pojawienia się w nim samego zespołu Icon_lol Jak ten warunek jest spełniony to jest wielka euforia wśród fanów.


- saferłel - 14.05.2009 07:25 PM

I jest już nowe video, tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=2Hy4bT0ESfc

Nie jestem przekonany o jakiejkolwiek wartości 46 teledysku w karierze Pet Shop Boys. I tak nikt nie będzie tego przecież w TV puszczał. Wychodząc z tego założenia pieniędzy raczej poskąpiono jak zwykle i powstał typowy klip ze świetnymi wizualizacjami, dobrze zmontowany i bardzo dobry od strony technicznej, ale nudny i raczej nie oddający wesołego ducha utworu. Chyba tylko dla fanów...

...i tak, jest podobny do Minimal, ale tamten miał chociaż ciekawe wstawki na tańczącą jakieś flamenco parę i coś się podczas mostu działo.


- AKT! - 14.05.2009 07:52 PM

Zgadzam się, zero akcji, flaki z olejem Icon_frown


- saferłel - 14.05.2009 08:07 PM

Nie chodzi nawet o akcję, jej nie musi być, warto by było to przedstawione w jakiś ciekawy sposób, a nie tylko za pomocą wizualizacji. Ale teraz wszyscy chyba na klipach oszczędzają, co widać po kilku innych zespołach...nawet z czoła mojej listy....nie oszczędzają tylko zwykle Ci co na mojej liście nigdy nie są, czyli warte miliony gwiazdy typu (i tu można sobie powymieniać).

Liczę, że z kolejnym singlem przyjdzie kolejny i dużo lepszy teledysk, tym bardziej, że DYSMC? raczej i tak nawet dobre video by nie pomogło, bo go fani raczej skreślili i ustawili jako jeden ze słabszych singli w karierze, a na pewno jako fatalny wybór wśród o wiele bardziej obiecujących numerów. ''All Over The World'', zbaw nas.


- AKT! - 14.05.2009 08:11 PM

Wiesz co, ja ostatnio zauważyłem, że oszczędzają wszyscy. Począwszy od tych ze szczytów list przebojów, bo teraz już nie opłaca się tak robić wysokobudżetowych klipów jak chociażby dziesięć lat temu, bo nie telewizja, a internet ma dużą rolę w promocji muzyki...


- saferłel - 14.05.2009 08:30 PM

No tak, szkoda, że również ta gałąź przemysły muzycznego upada - no ale pretensje można mieć tylko do ludzi.


- AKT! - 14.05.2009 08:35 PM

Zgadzam się, ja nadal nie mogę pogodzić się z upadkiem CD singli na rzecz digitali, ale zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, że albumy na CD za jakiś czas też na pewno wyjdą z użycia, może nie całkowicie, ale w dużej części, więc trochę ograniczam się z ich kupowaniem i jeśli mam wybór, a różnica w cenie nie jest duża, to wybieram winyle.


- saferłel - 15.05.2009 11:11 AM

Z Vinylami jest już podobnie, w wielu przypadkach artyści rezygnują z ich wydawania i na rynek wypuszczana jest jakaś limitowana wersja 1000 sztuk itp. Zespół-bohater tego tematu też tak zrobił. Też nie wróże jej dobrze, może nigdy nie zniknie w zupełności jako, że jest ona potrzebna w niektórych miejscach na dobre (DJ-e), ale to też będzie coś w stylu DELUXE.


- AKT! - 15.05.2009 11:35 AM

A niektórzy w ogóle nie wydają płyt na winylach np. Sheryl Crow nie wydała w takim formacie żadnego ze swoich albumów Icon_razz
Choć akurat jej płyty już mam, więc to tak jakby nie do końca moje zmartwienie Icon_wink2


- Yacy - 26.05.2009 11:53 AM

Właśnie w TuBaronie Stelmi puścił PSB ale ... The Way It Used To Be Icon_smile2

niestety byłem w pomieszczeniu z paroma osobami i nie jestem pewien co dokładnie mówił po piosence. Ale wspominał coś o nowej płycie i singlu. A zakończył wypowiedź: " ... a mają przecież takie ładne utwory jak chociażby The Way..." Icon_wink2 Czyżby mu się dotychczasowe single nie podobały...?
Zawsze wiedziałem, że Stelmi wie co dobre Icon_mrgreen Icon_razz