Największe forum list przebojów Mycharts.pl
IV Specjalny Mychartsowy Top - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: IV Specjalny Mychartsowy Top (/showthread.php?tid=45344)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - prz_rulez - 12.06.2019 11:37 AM

Troche tak, no ale klipy leca w stacjach muzycznych.
No to chocoazby 5 minut "Hello" Adele. Mozna bylo sobie na to pozwolic, bo Adele osiagnela status megagwiazdy. Podobnie z tym, ze prawie w ogole nie gra wiekszych koncertow. Gdyby nie byla tak popularna, to albo musialaby isc na kompromisy, albo isc do podziemia.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Dobromiera - 12.06.2019 01:33 PM

Ale teledyski to kompletnie osobna sprawa. Tu rozciąganie ich do wielu minut to norma, a i tak w TV całe nie lecą. Ja o chlebie, ty o niebie.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - prz_rulez - 12.06.2019 02:47 PM

Nie do konca, no ale ok. Dlatego dalem przyklad Adele Icon_wink
A drugi świetny przyklad, choc zdaje sobie sprawe, ze na wezsza skale, to "Again" Archive'u. Tak, wiem, w RMF-ie nie lecialo Icon_wink Ale w Polsce stalo sie kultowe mimo tego, ze nawet wersja radiowa ma ponad 5:30. Tak wiec da sie.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - AKT! - 12.06.2019 05:30 PM

czyli archive też komercja?


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Miszon - 12.06.2019 08:01 PM

Zaraz dojdziemy do tego że niekomercyjni są tylko ci których nikt nie zna poza bywalcami garaży i salek. Plus ten zespół przebrany za gałki oczne, bo nikt nie wie jak wyglądają.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - kajman - 12.06.2019 08:12 PM

Miszon napisał(a):Plus ten zespół przebrany za gałki oczne, bo nikt nie wie jak wyglądają.
No myślę, że pasuje tutaj The Residents, którzy wydali kilkadziesiąt albumów studyjnych, a poza The Cryptic Corporation i zaproszonymi na poszczególne płyty muzykami nikt nie wie, kim są. A koncertują chyba też dosyć aktywnie, bo wydali ponad 20 płyt koncertowych.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - EVENo - 12.06.2019 08:33 PM

(12.06.2019 08:01 PM)Miszon napisał(a):  Zaraz dojdziemy do tego że niekomercyjni są tylko ci których nikt nie zna poza bywalcami garaży i salek. Plus ten zespół przebrany za gałki oczne, bo nikt nie wie jak wyglądają.

To samo chciałem napisać już parę postów temu, ale teraz to już powoli zaczynam mieć podejrzenia, że jedynym niekomercyjnym artystą na świecie jest Akos.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - kajman - 12.06.2019 08:48 PM

Proszę nie zapominać o Myślach Rozczochranych Wiatrem Zapisanych, które są chyba jeszcze bardziej niekomercyjne. Jeszcze bym coś znalazł, jak na przykład Miąższ w składzie z piłą, a na koncercie, na którym byłem także z gumową kaczuszką.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Miszon - 12.06.2019 09:22 PM

(12.06.2019 08:12 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Plus ten zespół przebrany za gałki oczne, bo nikt nie wie jak wyglądają.
No myślę, że pasuje tutaj The Residents,
Tak, to ich miałem na myśli.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - kajman - 12.06.2019 09:25 PM

Ale chyba nie zawsze się za te gałki przebierali.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Miszon - 12.06.2019 09:26 PM

Może w ostatnich 20 latach im się znudziło i zmienili image.
Zdaje się też, że jednemu kiedyś zniszczyli gałkę czy ukradli i się potem przebierał za jakiegoś potwora czy coś w ten deseń.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - prz_rulez - 12.06.2019 10:29 PM

Musze sprawdzic to The Residents Icon_smile
Co do komercji... No to wszystko zalezy od podejscia. Na pewno ciezko nazwac Archive zespolem zadnym tylko i wylacznie pieniedzy, o czym swiadczaich ciagle ryzykowne zmiany stylistyczne.
Co do Ákosa to jeden z tych wielu wykonawcow, ktorzy w swojej ojczyznie sa wrecz legenda, natomiast kompletnie nie przebili sie poza granice kraju urodzenia (a prob tych Àkos dokonywal kilkukrotnie). Podobnie islandzcy Skitamorall, uzbecka Ziyoda, slowenska Alya czy luksemburscy Serge Tonnar i Legotrip... Przyklady mozna mnozyc.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Miszon - 12.06.2019 11:09 PM

Polski Kult i 100 innych naszych zespołów.
A sorry, Kult był na tyle świadomy swych ograniczeń, że nie próbował.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Sundrajta - 12.06.2019 11:36 PM

EVENo napisał(a):że jedynym niekomercyjnym artystą na świecie jest Akos.
Oczywiście poza Węgrami. Icon_wink


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - prz_rulez - 13.06.2019 12:06 AM

Miszon napisał(a):A sorry, Kult był na tyle świadomy swych ograniczeń, że nie próbował.
Ograniczenia niestety są w głowach wytwórni. A przez ograniczenia w głowach wytwórni (+ lenistwo słuchaczy) wychodzi jak wychodzi.

No, ale tacy O-Zone np. się przebili z "Dragostea din tei". Więc nigdy nie wiadomo.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Miszon - 13.06.2019 12:58 AM

Niestety a może stety Zenek Martyniuk się nie przebił.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - EVENo - 13.06.2019 01:09 AM

(13.06.2019 12:58 AM)Miszon napisał(a):  Niestety a może stety Zenek Martyniuk się nie przebił.

Teraz pytanie, kto będzie miał "jaja" i zgłosi Zenka do topu wykonawców?


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - kolej_grzesiek - 13.06.2019 01:16 AM

prz_rulez napisał(a):Ograniczenia niestety są w głowach wytwórni. A przez ograniczenia w głowach wytwórni (+ lenistwo słuchaczy)

Muszę się z Tobą zgodzić. Niestety mnie to też okropnie to drażni. A wystarczy wklepać do wyszukiwarki YT słowo "music" poprzedzone nazwą kraju którego muzyka nas interesuje. Sam na to wpadłem i odkryłem kilku wykonawców w takiej na przykład Tanzanii (Afryka pomimo tego to i tak wciąż dla mnie muzyczna biała plama). Możliwe? Możliwe. Wystarczy tylko chcieć.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - prz_rulez - 13.06.2019 05:02 AM

EVENo, naprawde, nie prowokuj, bo przy dobrym szczesciu juz za jakies 25 tygodni bede wybierac swoj typ. I chyba wiesz, ze mnie stac na WIELE. Prawda?

Grzesku - my to wiemy. Ale jesli osobiscie poznalem ludzi, ktorzy na slowo "Skopje" reagowali pytaniem: "a co to jest?", no to o czym my mowimy... O takim Vanuatu to ja nie chce wiedziec ile procent Polakow nie wie.


RE: IV Specjalny Mychartsowy Top - Sundrajta - 13.06.2019 08:24 AM

EVENo napisał(a):zgłosi Zenka do topu wykonawców?
Ale którego? Icon_twisted
prz_rulez napisał(a):O takim Vanuatu
Wstydź się, myślisz że my w podstawówce nie mieliśmy Geografii?