Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz (/showthread.php?tid=44895)



dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - thestranglers - 26.04.2019 05:55 AM

Orchestral Manoeuvres In The Dark - Electricity




RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - neo01 - 26.04.2019 09:35 AM

Od niego wszystko się zaczęło...

Hey - Moja i twoja nadzieja


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - Yacy - 26.04.2019 10:45 AM

nie mogłem się tu nie pojawić...

Band Of Horses - The Funeral.



u mnie podium wszech czasów! pozostałe dwa nie są pierwszymi utworami/singlami Icon_wink2

może przejdę całą ścieżkę challengów? Icon_smile2


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - EVENo - 26.04.2019 11:18 AM

Yacy napisał(a):pozostałe dwa nie są pierwszymi utworami/singlami
Chyba też musimy dodać trochę elastyczności do terminu "singiel", bo jeżeli Moja i Twoja Nadzieja nim nie była, to dlaczego jest to pierwszy utwór Heya na LPPT? Icon_wink Wiem, że singiel to niby osobno się wydaje i teoretycznie każdy może być w jego posiadaniu, ale dla mnie to po prostu kawałek grany w radiu. Inaczej musielibyśmy uznać, że za wspaniałą sprzedaż, popularność i w tej chwili również kult pierwszej płyty Heya odpowiedzialny jest cud, bo przecież żaden singiel nie promował tej płyty, więc jakim cudem ktokolwiek o niej usłyszał? Icon_razz2

Wydaje mi się, że jak zespół debiutował to nie mógł sobie pozwolić na robienie oficjalnych singli. Gdyby mógł, to pewnie by to zrobił.

Z drugiej strony, z tego co mi wiadomo, to jednak Dreams uznaje się za "tę pierwszą", choć sam nie do końca wiem dlaczego. Chyba taka niepisana zasada Icon_wink


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - thestranglers - 26.04.2019 02:11 PM

Yacy napisał(a):może przejdę całą ścieżkę challengów?
oj tak, teraz zdałem sobie dopiero sprawę, że nie uczestniczyłeś w naszej zabawie, a powinieneś Icon_wink


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - Yacy - 26.04.2019 02:17 PM

nie wiem czy powinienem Icon_razz ale tak czy inaczej kilkadziesiąt wpisów popełniłem.
szczególnie te pierwsze trzydzieści kilka.
ale może sukcesywnie uda mi się przebrnąć całość.
chociaż z tych najnowszych kilka jest, hmm... specyficznych Icon_wink2


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - AKT! - 26.04.2019 03:36 PM

EVENo napisał(a):dla mnie to po prostu kawałek grany w radiu
tak jest, albo w telewizji z teledyskiem Icon_wink

Yacy napisał(a):nie wiem czy powinienem
na pewno byłoby miło Icon_smile

ja wybieram tak:


teoretycznie dwa lata wcześniej był jeszcze inny singiel, ale to od tego numeru zaczęło się o drejku robić głośno -- długo długo był to mój jego ulubiony numer -- aż do "hold on we're going home" chyba


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - Gaspard - 26.04.2019 10:28 PM

Co prawda wcześniej coś nagrywali, ale dopiero dzięki temu nagraniu usłyszał o nich świat.
Może i trochę ograny utwór, ale zapoczątkował moje uwielbienie do tego zespołu i towarzyszy mi już od ponad 15 lat podobając się wciąż tak samo. Ewenement Icon_smile



RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - neo01 - 27.04.2019 08:36 AM

EVENo napisał(a):z tego co mi wiadomo, to jednak Dreams uznaje się za "tę pierwszą", choć sam nie do końca wiem dlaczego. Chyba taka niepisana zasada
Wiki podaje, że jednak "Nadzieja". I tak też sam zapamiętałem...


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - EVENo - 27.04.2019 11:11 AM

Okej, znalazłem też na stronach Polskiego Radia: "Dreams to drugi singiel z pierwszego albumu grupy Hey", więc może po prostu został napisany wcześniej, bo kojarzę jak ktoś kiedyś opisał go jako "utwór, od którego wszystko się zaczęło".

W sumie wypadałoby, żebym i ja w końcu podzielił się debiutem, który szczególnie cenię Icon_wink Choć w moim przypadku jest to wybór dosyć oczywisty i przewidywalny.

Oasis - SUPERSONIC



RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - kajman - 27.04.2019 01:13 PM

Miałem idealne nagranie, które uwielbiam, a zespół potem nie nagrał nic, co mogłoby się nawet próbować zbliżać do tego nagrania, ale niestety na tubie są tylko znacznie słabsze wersje koncertowe, więc zdecydowałem się wrzucić to:
Bajm - Piechotą do lata



RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - mike - 30.08.2019 08:28 PM



Pierwszy i najlepszy. Wciąż niestety bardzo aktualny.


RE: dzień 158 - debiutancki singiel, który szczególnie cenisz - EVENo - 30.08.2019 08:37 PM

mike napisał(a):Wciąż niestety bardzo aktualny
Z tym to się zgodzę.

mike napisał(a):Pierwszy
Ale z tym to już niekoniecznie Icon_razz2 Chociaż chyba pierwszy w tym składzie, więc raczej można podciągnąć Icon_razz2