Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem (/showthread.php?tid=44882)

Strony: 1 2


dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - thestranglers - 25.04.2019 12:41 AM

Czas zacząć bardzo fajną kategorię. (dzięki EVENo! Icon_smile)

Mam nadzieję, że kojarzycie TEN przebój. Nie znałem do wczoraj niczego więcej od nich, przesłuchałem więc kilkanaście rzeczy i w sumie nie dziwię się, że przepadli w biegu wydarzeń lat 80 bazując zbyt długo na wysłużonym patencie. Wciąż istnieją, więc kto wie, może jeszcze zmienią swoje miano, a póki co przedstawiam typowego One Hit Wondera: Men Without Hats w nagraniu 'I Like'.




RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - kajman - 25.04.2019 07:21 AM

thestranglers napisał(a):Mam nadzieję, że kojarzycie TEN przebój.
Ja chyba nie. Nazwa w każdym razie nic mi nie mówi.

Jedyny właściwie przebój tego artysty nie wszyscy już pamiętają, ale przypomniał go thestranglers w dniu 149. Ja wrzucam cover Fleetwoodów bo tylko to udało mi się znaleźć.
Arthur Brown - The Green Manalishi



RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 25.04.2019 03:19 PM

W sumie sam teraz mam z tym zagwozdkę, bo to też kwestia interpretacji czy dany artysta jest wykonawcą jednego przeboju czy też nie. Raz na Stars TV natknąłem się na maraton "Gwiazd jednego przeboju" i jak zapodali Soundgarden to pomyślałem sobie tylko "Okej, to czekam na Oasis". U nas w Europie nikt by tak nie pomyślał o A-ha, podczas gdy w Stanach z całą pewnością. Przeglądając z resztą listę one-hit wonders przygotowaną przez Vh1, natknąłem się na Faith No More oraz The Cardigans Icon_rolleyes Wydawało mi się, że bardziej oczywistym przykładem jest grupa The Verve... ale ich nie-przeboje też mają po kilka, kilkanaście milionów wyświetleń na YouTube.

Pewnie w przyszłości będziemy do tego tematu wracać, ale na ten moment po prostu wrzucam Marka Torzewskiego w repertuarze eurodance Icon_lol



RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - neo01 - 25.04.2019 03:47 PM

Ciężki temat jak dla mnie. Chyba tylko takie cuś przychodzi mi do głowy (chociaż, czy to nie był aby malusi przeboik? Bezradny ):

Chumbawamba - She's Got All The Friends


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 25.04.2019 04:19 PM

neo01 napisał(a):chociaż, czy to nie był aby malusi przeboik?
Nie no, Chumbawamba też jako jedna z pierwszych przyszła mi do głowy i nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to one-hit wonder Icon_razz2


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - thestranglers - 25.04.2019 07:15 PM

EVENo napisał(a):Nie no, Chumbawamba też jako jedna z pierwszych przyszła mi do głowy i nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to one-hit wonder
hmm... no nie będę się kłócił, choć jeszcze coś trzeciego i to nawet fajnego mieli w repertuarze, ale wyleciało mi teraz kompletnie z głowy Icon_biggrin


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - kajman - 25.04.2019 07:19 PM

Na LP3 dorobili się pięciu utworów (She też było) ale poza Tub wszystkie skończyły w poczekalni. Wydaje mi się, że ogólnie chyba najlepiej radziły sobie 3 Ole.


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 25.04.2019 07:28 PM

Nie no, jak będziemy tak wyszukiwać to dojdziemy do tego, ze tylko panowie od Makareny są gwiazdami jednego przeboju, bo nic poza Makareną nie wydali Icon_razz2

Na Last.fm Tubthumping ma 476 049 słuchaczy, a druga na liście Amnesia 34 545. Różnica podobna, a nawet większa, niż w przypadku dwóch najpopularniejszych utworów Men Without Hats i Arthura Browna.


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - kajman - 25.04.2019 10:14 PM

Ja wcale nie sugerowałem, że Tub nie jest OHW tylko napisałem co wydaje mi się ich numerem 2.


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 26.04.2019 12:24 AM

Nie mówiłem konkretnie do Ciebie, a do wszystkich. Tych, którzy się udzielili i tych, którzy dopiero się udzielą (witaj nieznajomy użytkowniku z 2025 roku, tak do Ciebie mówię!)


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - AKT! - 26.04.2019 03:27 PM

twardy to orzech do zgryzienia; wybrałem feist, która miała tylko jeden radiowy przebój z "1234", ale poza tym nagrała sporo świetnych rzeczy:



RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - kajman - 26.04.2019 03:35 PM

AKT! napisał(a):poza tym nagrała sporo świetnych rzeczy
Jak najbardziej zgoda.


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - Gaspard - 26.04.2019 10:33 PM

Gdy pojawia się termin "one-hit-wonder" to jako pierwsza do głowy przychodzi mi ona. Więc rzucam jedno z moich ulubionych nagrań od niej, które (niestety) singlem ostatecznie nigdy nie zostało. A zdecydowanie powinno

[b]Nathalie Imbruglia - DON'T YOU THINK"



RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 26.04.2019 10:45 PM

Gaspard napisał(a):Gdy pojawia się termin "one-hit-wonder" to jako pierwsza do głowy przychodzi mi ona
A mi ona i wiele jej podobnych. Był w latach 90. taki wysyp dziewczyn z gitarami, które wydały po jednym hicie i słuch po nich zaginął. Tymczasem my w Polsce mieliśmy jedną Edytę Bartosiewicz Icon_biggrin


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - EVENo - 30.04.2019 08:36 PM

Zdaje się, że nowa płyta grupy Hoobastank, znanej z przeboju The Reason, kompletnie podzieliła fanów. Nowe brzmienie nie przypadło do gustu wielu komentującym, którzy czekali na nowy materiał blisko 6 lat.




RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - prz_rulez - 30.04.2019 08:49 PM

Definicja "One-Hit Wondera" jest niestety ciężka...


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - thestranglers - 30.04.2019 09:00 PM

Hoobastank przemawia do mnie na stówkę: nie przypominam sobie niczego więcej od nich, proste. Icon_smile


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - neo01 - 01.05.2019 08:49 AM

Jeśliby patrzeć wg takiej definicji to z kolei, jak dla mnie, nic nie mógłbym przedstawić, bo jednak zamieszczam tu kawałki, które kojarzę Bezradny


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - dziobaseczek - 01.05.2019 09:23 AM

Akurat Hoobastank to dla mnie bardziej znakomity debiut, w tym boskie otwarcie Crawling in the Dark


RE: dzień 157 - Piosenka artysty jednego przeboju, która nie jest tym przebojem - neo01 - 01.05.2019 03:33 PM

Prawdziwe one hit wonder to dla mnie np. Liquido, The Rasmus albo Fool's Garden. Ich kawałki leciały swego czasu niemal wszędzie, ale za Chiny nie umiałbym powiedzieć co jeszcze nagrali.