Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Rammstein - Deutschland - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Rammstein - Deutschland (/showthread.php?tid=44487)



Rammstein - Deutschland - Szymek79 - 29.03.2019 01:18 AM

Singlem "Deutschland" niemiecka rockowa grupa Rammstein zapowiada swój siódmy studyjny imienny album, który trafi do sprzedaży 17 maja.

[Obrazek: 717LKhPMxYL._SS280_.jpg]




RE: Rammstein - Deutschland - prz_rulez - 29.03.2019 02:43 AM

Brakowało ich bardzoIcon_exclaim


RE: Rammstein - Deutschland - AKT! - 29.03.2019 01:31 PM

Ohoho, spektakularny, ale i kontrowersyjny przekrój przez trudną niemiecką historię w tym teledysku! Muzycznie łączą stare z nowym w chyba najbardziej popowym bicie swojej kariery, co z mojej strony nie jest zarzutem, bo zawsze miałem ich za przyciężkich. Intrygujące!


RE: Rammstein - Deutschland - prz_rulez - 29.03.2019 05:19 PM

AKT! napisał(a):Intrygujące!
No wiem Icon_cool
Aczkolwiek mieli już bardzo przebojowe numery, takie jak "Amerika" czy "Pussy", w sumie "Mein Land" też. No i w końcu "Sonne" było hitem (fakt, że w dawnej, ale jednak) RMF-ce. Więc z przebojowością wcale nie było u nich tak źle.
Ale brakuje mi dzisiaj takich zespołów i wykonawców - tych z nieco lżejszym brzmieniem też. Gdy popatrzę co się stało z chociażby LaFee, no to...


RE: Rammstein - Deutschland - Adam1992 - 29.03.2019 06:51 PM

O kurde, strasznie długo ich nie było, od poprzedniej płyty równe 10 lat minęło...

Bardzo ładne, zawsze miałem do nich sympatię mimo tego, że język niemiecki w muzyce to jest dla mnie coś ciężkiego do słuchania.

A "Sonne" zawsze spoko. <3


RE: Rammstein - Deutschland - EVENo - 30.03.2019 11:31 AM

Powrót klasa! Utwór podoba mi się bardzo od pierwszego odsłuchu. Trochę szkoda, że nie ma 10 minut, bo na to liczyłem widząc długość teledysku, ale i tak jest sztos, bo po samym tytule spodziewałem się czegoś bez pomysłu Icon_razz2 Trzymam kciuki, myślę że ta przerwa dobrze im zrobiła Icon_smile


RE: Rammstein - Deutschland - Gaspard - 30.03.2019 11:34 AM

Całkiem lubiłem kilka ich wcześniejszych nagrań, ale to nie ma sobie równych. Jak dla mnie najlepszy utwór jaki nagrali w swojej karierze i zdecydowanie jeden z najlepszych teledysków jaki widziałem w ostatnim czasie


RE: Rammstein - Deutschland - Tomekk - 30.03.2019 11:53 AM

Teledysk naprawdę odważny i tytuł utworu wymowny.
Muzycznie to nie do końca dla mnie, ale naprawdę skupia na sobie uwagę nawet bez oglądania klipu.


RE: Rammstein - Deutschland - 1981 - 30.03.2019 01:24 PM

Wrócili! Mieli u mnie jeden numer jeden kilkanaście lat temu - "Deutschland" jak na razie trafia do propozycji do listy.


RE: Rammstein - Deutschland - dziobaseczek - 05.04.2019 04:36 PM

Wspaniały, majestatyczny I bardzo przebojowy. Nie lubię, gdy piosenki są śpiewane po niemiecku, ale to jest jedyna ekipa, której to pasuje jak ulał. Przekaz bardzo niewygodny dla naszych zachodnich sąsiadów, którzy już zapomnieli, że ich Specjalnością jest mącenie. Próbują się wybielać, ale na szczęście jest taki rammstein, który przestrzega. Przestrzega nie bez powodu, co łatwo odczytać w tym obrazie.


RE: Rammstein - Deutschland - Dobromiera - 06.04.2019 06:39 PM

W samej piosence tego przekazu w sumie niewiele jest w jakąkolwiek stronę, poza tym że kochają swą Ojczyznę. Oczywiście teksty zawsze mieli proste, ale tutaj to naprawdę mogli się bardziej wysilić niż "ja, ty, my, wy" będące całą zwrotką. Icon_wink W teledysku też dużo różnych obrazków z historii ale nie bardzo się to układa w jakąś spójną całość.

Cytat:to jest jedyna ekipa, której to pasuje jak ulał

A Kraftwerk, Grauzone, DAF? Icon_wink

(29.03.2019 01:31 PM)AKT! napisał(a):  chyba najbardziej popowym bicie swojej kariery, co z mojej strony nie jest zarzutem, bo zawsze miałem ich za przyciężkich.

To dziwne, ich dawniejsze rzeczy były jakoś bardziej chwytliwe. No i przy tym rodzaju muzyki to "bardziej popowe" to jednak "bardziej bezpłciowe" niestety. :/