Największe forum list przebojów Mycharts.pl
seriale - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Filmy i seriale (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: seriale (/showthread.php?tid=42884)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: seriale - neo01 - 18.05.2023 10:26 PM

Wdział ktoś może serial "Awantura"?
Niedawno skończyłem oglądać i jestem zachwycony! Jeśli chodzi o skojarzenia filmowe ostatniego czasu to mam z "Parasite", nie fabularne, ale w sposobie opowiadania i w wybuchowej mieszaninie gatunków. No i to film Azjaty o Azjatach w sumie, ale bardzo przy tym uniwersalny.


RE: seriale - Miszon - 18.05.2023 11:51 PM

Obejrzałem właśnie pierwszy odcinek "Stamtąd" (HBO Max), zachęcony zapowiedziami że to najstraszniejszy serial w historii (eee... serio straszniejszy niż Twin Peaks Icon_wink ). Nie powiem, ciekawie, chociaż zaczyna się niemal jak Wayward Pines. Mam nadzieję, że dalej będzie lepiej, a szczególnie po pierwszym sezonie.


RE: seriale - Miszon - 08.08.2023 03:24 PM

Co do powyższego - przed nami ostatni odcinek drugiej serii i serial cały czas trzyma poziom. A nawet jest lepiej niż w pierwszej (była tylko lekka zwiecha w pierwszym/drugim odcinku 2 serii, ale spowodowana raczej tym, że wprowadzono naraz wielu nowych bohaterów i wątków i trochę zajęło, zanim je ruszono). Czyli polecamy Icon_smile2 .


RE: seriale - thestranglers - 08.08.2023 03:47 PM

Trzecia część sagi Królestwo w łódzkim kinie Charlie 10 i 24 września, przybywajcie! Icon_smile


RE: seriale - santosz - 08.08.2023 08:53 PM

(08.08.2023 03:47 PM)thestranglers napisał(a):  Trzecia część sagi Królestwo w łódzkim kinie Charlie 10 i 24 września, przybywajcie! Icon_smile
Danskjavlar? A dobre to? Bo czytałem, że nie za bardzo.


RE: seriale - thestranglers - 08.08.2023 11:14 PM

nie, Riget


RE: seriale - santosz - 08.08.2023 11:37 PM

Danskjavlar to powiedzonko z tego serialu Icon_smile używał go ten szwedzki lekarz, który nienawidził Duńczyków


RE: seriale - thestranglers - 08.08.2023 11:49 PM

a, faktycznie Icon_lol

No tak, wyobrażam sobie, że poziomowi filmów z lat 90 nie dorówna, ale ciekawość robi swoje...


RE: seriale - Miszon - 24.09.2023 12:08 AM

Korzystając z darmowego AppleTV przez 3 miesiące, odpaliłem "Fundację" (zupełnie na chybił trafił, a raczej kierując się tym, że pokazało że najpopularniejsza. No i kiedyś chciałem książkę przeczytać, ale przerażała mnie liczba części tego cyklu).
Po 6 odcinkach mogę rzec: o takie Gwiezdne Wojny nic nie robiłem. Nie wiem, jak bardzo to jest odległe od książek (podejrzanie, że 2 główne postacie to kobiety, wyczuwam tu współczesną ingerencję?), ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej.


RE: seriale - kajman - 24.09.2023 06:49 AM

To na podstawie Asimova?


RE: seriale - Miszon - 24.09.2023 09:27 AM

.Tak.


RE: seriale - barb42 - 24.09.2023 11:32 AM

(24.09.2023 12:08 AM)Miszon napisał(a):  Nie wiem, jak bardzo to jest odległe od książek (podejrzanie, że 2 główne postacie to kobiety, wyczuwam tu współczesną ingerencję?), ale z odcinka na odcinek jest coraz lepiej.
Odległe i dobrze wyczuwasz.


RE: seriale - Miszon - 18.10.2023 02:33 PM

Czytałem też opinię jakiegoś fana wersji książkowej, że jak starają się być blisko oryginału, to im wychodzi to słabo, ale jak dodają od siebie, to jest lepiej. Taki paradoks Icon_smile2 .

Ponieważ obejrzałem cały sezon, przerzuciłem się na coś innego (nie zwykłem oglądać serialów w całości, wolę sobie przetrawić sezon, obejrzeć w międzyczasie coś innego i potem wrócić. Dzięki temu też nie czuję znużenia).
Mianowicie Rozdzielenie. Dystopiczna satyra (?? nie wiem czy to właściwe określenie, nie jest zbyt wesoło) na korpoświat - ludzie pracują w firmie, która dokonuje tytułowego rozdzielenia ich umysłów i będąc w domu nie wiedzą, co robią w pracy (po prawdzie - w pracy też nie bardzo wiedzą co właściwie robią w sensie nie rozumieją tej pracy - czyli jak to w korpo Icon_lol ), a będąc w pracy nie mają wspomnień z życia prywatnego. Koncepcja będąca zdaje się że marzeniem prezesów korporacji!
Jest to bardzo DZIWNE. Filozoficzne, momentami brawurowe, mocno wykoncypowane, formalnie jednakże całkiem minimalistyczne. Mocno wciągające. Zaskoczenia obsadowe w postaci Christophera Walkena czy Patricii Arquette.
Jestem po 3 czy 4 odcinkach, sezon ma 5 czy 6.

W ogóle zauważyłem po obejrzeniu kilku produkcji AppleTV, że poza świetną warstwą wizualną mają one swój wspólny, bardzo charakterystyczny, nieco filozofujący "vibe", te ich produkcje są spójne. I bardzo odmienne od dajmy na to produkcji Netflixa (które też mają jakąś cechę wspólną, ale dużo luźniejszą i zupełnie inną od rzeczy z AppleTV). Trudno mi to określić, ale po prostu czuć jakąś nadrzędną myśl, czy też rękę "jednej osoby". Najczęściej nasuwa się mi jednak słowo DZIWNE (nawet jakaś bajka, którą oglądałem z dziećmi, była nieco dziwna), jest jakby lekka psychodela Icon_wink2 .


RE: seriale - kajman - 18.10.2023 07:27 PM

Miszon napisał(a):będąc w domu nie wiedzą, co robią w pracy, a będąc w pracy nie mają wspomnień z życia prywatnego
Ja mam podobnie, chociaż nie do końca. W pracy nie pamiętam, że istnieje życie prywatne, w domu, że jest coś takiego jak praca. Teraz mniej niż kiedyś, ale jakieś 20-30 lat temu to tak w praktyce wyglądało.


RE: seriale - Miszon - 21.02.2024 11:42 AM

Ponieważ skończyło mi się darmowe Apple, to sobie zakupiłem Amazon Prime - za tę cenę w zasadzie grzech nie aktywować Icon_wink2 . Na razie to dzieci oglądają (serial H20 - takie mocno najntisowe o syrenach, aktorskie nie animowane).
Ale trzeba też coś dla siebie znaleźć, a nie bardzo wiem co tam jest ciekawego (słyszałem chyba tylko o Pierścieniach Władzy, ale w negatywnym kontekście a jako psychofan Tolkiena mógłbym nie zdzierżyć tej wolnej amerykanki, którą tam podobno zrobili).
Ale okazało się, się ku mojemu zaskoczeniu, że jest tam, Twin Peaks z 2017! (myślałem że tylko HBO to miał, a potem znikło w jakieś dziwne streamingi, których u nas nikt nie zna, bo nawet w HBO tego nie było już rok czy dwa temu)
Jako megafana oryginalnej serii, która była jednym z moich największych straszydeł dzieciństwa (ostatni odcinek tak się bałem, że mało co oglądałem i nagrałem sobie cały na... kasetę magnetofonową Icon_mrgreen Icon_lol ), podchodziłem do wznowienia z obawami i nadziejami, ale obaw było więcej. Nie udało mi się dotąd dotrzeć do serialu, z powodów wymienionych zdanie wcześniej. A tu się okazało, żę na Amazonie jest Icon_smile2 .
Po 5 odcinkach mogę tyle napisać, że jeńców nie biorą i zasadniczo jest MEGA dziwnie. Z naciskiem na MEGA Icon_wink2 . Aż do przesady bym rzekł (zwłaszcza pierwsze 3 odcinki - totalny hardkor). Jest jednak pewna nostalgia, szczególnie jak się czyta listę osób, którym jest poświęcony każdy odcinek - każda innej osobie, zmarłej pomiędzy realizacją dawnej a nowej serii (niektórzy nawet zdążyli się pojawić w nowej, jak Albert Rosenfield, czy Kobieta z Pieńkiem).


RE: seriale - kajman - 21.02.2024 12:58 PM

Miszon napisał(a):serial H20 - takie mocno najntisowe o syrenach, aktorskie nie animowane
Bo to jednak serial sprzed prawie 20 lat, więc do tych 90-tych nie tak daleko. HaDwaO (nie HaDwaZero jak napisałeś) został przerobiony na książki, które mają sporo fanów w mojej bibliotece.


RE: seriale - Miszon - 21.02.2024 01:17 PM

tak, chciałem napisać HaDwaO.
Starsze odcinki widać że są sprzed 20 lat, nawet chyba nie mają standardu HD, nowsze serie już lepiej wyglądają.

O to ciekawe, że są książki! Nie wiedziałem. Czy to jest bardziej dla dziewczyn lektura, czy chłopcy też czytają? (my ostatnio czytamy Dziennik Cwaniaczka i jest dużo śmiechu - czytamy strona ja, strona syn, ale jak mnie nie ma to czyta sam i ja sobie wtedy nadrabiam co minął, bo też się wciągnąłem i też się śmieje Icon_smile2 ).


RE: seriale - kajman - 21.02.2024 01:30 PM

Miszon napisał(a):Czy to jest bardziej dla dziewczyn lektura, czy chłopcy też czytają?
Z tego co kojarzę to tylko dziewczyny. Swoją drogą to jest mnóstwo książek, które czytają tylko dziewczyny, a praktycznie nie ma takich, które czytają tylko chłopacy. Tak jest np z Dziennikiem Cwaniaczka, który w ogóle jest jedną z ulubionych serii czytanych przez młodsze dzieci. Nota bene powstały inne podobne serie.


RE: seriale - Miszon - 21.02.2024 01:50 PM

kajman napisał(a):Nota bene powstały inne podobne serie.
My do Cwaniaczka dotarliśmy przez "Hej Jędrek", które nawet nie tyle czytaliśmy, co słuchaliśmy - bardzo podobne w klimacie.


RE: seriale - kajman - 21.02.2024 02:20 PM

Tego to nie znam.