Największe forum list przebojów Mycharts.pl
ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: ME w piłce nożnej 2020 (2021) (/showthread.php?tid=42714)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 21.06.2021 06:49 PM

Ukraina musi się otrząsnąć w przerwie meczu, bo pierwszą połowę mieli fatalną, jakby zapomnieli jak się gra w piłkę.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - neo01 - 21.06.2021 07:59 PM

Niestety, podobnie w sumie było z Macedonią. Dobre fragmenty w pierwszej połowie i osiedli na laurach. Teraz Austria mocno ich przycisnęła i się pogubili. Jakoś nie radzą sobie na turniejach... albo coś z psychiką albo słabi trenerzy (a najpewniej jedno i drugie).


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 21.06.2021 09:23 PM

Ruskie i Duńskie są już bardzo zmęczone tym turniejem, ale Ruskie jakby mniej. Grają trochę jak zmotywowana Polska, czyli co z tego, że zmotywowana, skoro umiejętności szwankują. Strzały oddają, ale podobne do tych, które nasi wymierzali Słowakom.

edit: Ale gol Duńczyka wykalkulowany, też świetna asysta.

edit2: Oh, na takiego bubla jakiego popełnili Rosjanie czekałem od początku Euro Serce Wspaniała akcja!

edit3: No i nareszcie Belgowie! Szpaku na widok "Goal Check" powiedział, że "sędzia czeka". Powinniśmy to wprowadzić w slang, bo to jest fajny zbieg słów. Jakimś cudem był ofsajd Icon_eek2

edit4: ALEŻ ZADYMA POD BRAMKĄ ROSJAN! I ZA NIĄ TEŻ, BO KIBICE OSZALELI Z RADOŚCI Icon_biggrin Icon_biggrin Icon_biggrin
edit4-1: GOOOOL! GOOOOL!

edit5: Ekscytacja Borka na jednym i spokój Szpaka na drugim meczu mnie rozbraja Icon_lol


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - neo01 - 21.06.2021 11:00 PM

Dania dała czadu! Icon_smile
To się nazywa historia - z piekła do nieba, z dramatu to eksplozji radości! Icon_smile
Za to kocham futbol! Icon_biggrin


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Miszon - 22.06.2021 11:21 AM

Obejrzałem sobie spokojnie nasz mecz z Hiszpanami wczoraj (w trakcie meczu byłem na spotkaniu towarzyskim i jakoś do 70 minuty niespecjalnie on nas interesował, gadaliśmy sobie o różnych rzeczach, a mecz tak trochę w tle leciał, bo po meczu ze Słowacją "duch w narodzie zginął") i przyznam, że nie wiem co powiedzieć o naszej kadrze na Euro 2020/21, w sensie jak ocenić szanse ze Szwedami. Z jednej strony to niezwykłe, że Hiszpanie dali sobie narzucić nasz styl gry w tym meczu, nie wiem czy są aż tak słabi, czy nagle naszym przypomniało się, jak grali za Nawałki. Bo mam wrażenie od 2017 nie zagrali tak konsekwentnie i z taką determinacją.
Z drugiej - zagrali można powiedzieć na swoim normalnym, czyli oczekiwanym poziomie, nie był to jakiś wspaniały mecz, tylko przeciwnik zagrał jak na siebie wyjątkowo miernie. Tyle, że taki poziom oznacza, że Szwedzi z nami wygrają, bo zawsze ciężko się z nimi grało.

Poza tym to jednocześnie zabawne i niepokojące, że Sousa zapowiada, że czas skończyć ze stylem "twarda, heroiczna obrona i kontrataki", że czas zacząć prowadzić grę, a sukces przynosi nam mecz, w którym narzucamy twardą walkę, momentami rozpaczliwie się bronimy i groźnie kontratakujemy (chociaż akurat zarówno słupek, jak gol, to nie były z kontry).
Dodatkowo, pewnie ze Szwedami przyjdzie nam prowadzić grę, bo oni już awans mają zapewniony i nie mają specjalnie spiny żeby się zaginać (choć przypomina się Euro 2000, kiedy to nam wystarczał remis do awansu do baraży, a oni mieli awans zapewniony i nas ograli 2:0. Oraz Euro 2004, gdzie znowu będąc pewni awansu zlekceważyli jednak Łotwę i nas znowu wysiudali z baraży). A niestety w meczach, gdzie na dużych imprezach przyszło nam prowadzić grę, czy to z pomysłu trenera (Euro 2008, Słowacja, Ekwador), czy podpuszczeni przez przeciwnika (Senegal), efekty były opłakane, czasem pokonywaliśmy się nawet "sami".
Z drugiej strony: Szwedom bardziej pasuje mecz typu twarda walka, gdzie zwykle nas golili bez problemu. Zatem oba scenariusze nie nastrajają optymistycznie.
NIe widziałem meczu Hiszpanów ze Szwedami, więc nie wiem jak wyglądał, ten ze SŁowacją to było typowe przepychanie na 1:0 dla którejś ze stron. Obawiam się, że tutaj będzie to samo i zadecyduje jakaś przypadkowa bramka z akcji lub dobrze wykonany stały fragment. Dla kogo padnie? Trochę totolotek.
Oby dla nas, chociaż mam bardzo złe wspomnienia z meczów z sąsiadami zza morza.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Miszon - 22.06.2021 11:24 AM

EVENo napisał(a):Ekscytacja Borka na jednym i spokój Szpaka na drugim meczu mnie rozbraja
Tak, przełączyłem po meczu Danii na Belgię, której mecz trwał z minutę dłużej. Wpadłem z totalnej ekscytacji komentatora w znudzone smęcenie, strasznie dziwny kontrast.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - neo01 - 22.06.2021 12:17 PM

Z drugiej strony, czym miał się Szpaku podniecać? Dajcie mu lepszy mecz, to może się obudzi Icon_razz2

Jeszcze w temacie konferencyjnym Icon_wink
[Obrazek: 203063558_5877523642288131_2240231346691...e=60D623BD]


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Miszon - 22.06.2021 01:29 PM

neo01 napisał(a):Z drugiej strony, czym miał się Szpaku podniecać? Dajcie mu lepszy mecz, to może się obudzi
Ponieważ podejrzewałem, że Finowie wielkiego widowiska nie stworzą, to oglądałem Duńczyków z Rosjanami. Czyli mówisz, że dobrze wybrałem? Icon_wink2


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - neo01 - 22.06.2021 01:58 PM

A masz jakieś wątpliwości? Icon_smile
Ja też przełączyłem tylko kilka razy na dwójkę, ale tam chyba nie mogło być raczej wielkiego widowiska.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 22.06.2021 10:23 PM

Modric!!! Co on kopnął?! Ależ gol Icon_biggrin

A wcześniej, na sąsiednim meczu:
"Pomaga drużynie jak murzyn"
- ten drugi komentator 2020 (2021)


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - thestranglers - 22.06.2021 11:05 PM

Zakładając, że obok Finlandii nie przejdzie trzecia drużyna z naszej grupy, ergo przechodzą trzeci z A, C, D i F to jak rozłożą te drużyny? Symbole w drabince 3a, 3c, 3d i 3f zakładają kilka rozwiązań. Nie przypominam sobie takiego wieloznacznego założenia w tym aspekcie.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - thestranglers - 22.06.2021 11:10 PM

No i nasunęła mi się zaraz odpowiedź: wg kolejności 3d, 3f, 3a i 3c.
Przepraszam za trolling. Icon_smile


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 22.06.2021 11:48 PM

Ja tego trollingu nawet nie rozumiem, bo zasada trzeciego miejsca mi się po tym Euro jeszcze bardziej nie podoba. Z fazy grupowej przechodzi tyle drużyn, że każda od pierwszego meczu gra jakby już miała pewny awans Icon_rolleyes


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - mike - 23.06.2021 12:48 AM

zgadzam się z EVENo. Zrobili z Mistrzostw Europy swego rodzaju jarmark. Finały powinny być złożone z 16 drużyn, a z grup powinny wychodzić po 2 drużyny jak kiedyś.
A teraz ten turniej jest mniej emocjonujący.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - kajman - 23.06.2021 06:33 AM

EVENo napisał(a):zasada trzeciego miejsca mi się po tym Euro jeszcze bardziej nie podoba
To ja zwrócę uwagę, że teoretycznie może się zdarzyć taka kuriozalna (w moim odczuciu) sytuacja, że zespół, który zajął trzecie miejsce w grupie się nie załapuje, a zespół z czwartego miejsca miałby stosunek bramkowy wystarczający na załapanie się. Bo chyba o załapaniu się z trzeciego miejsca po punktach decyduje różnica bramek.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - ku3a - 23.06.2021 09:44 AM

Miszon napisał(a):Ponieważ podejrzewałem, że Finowie wielkiego widowiska nie stworzą, to oglądałem Duńczyków z Rosjanami. Czyli mówisz, że dobrze wybrałem? Icon_wink2
ja tam oglądałem obydwa na raz Icon_mrgreen. jeden na telewizorze, a drugi na tablecie Icon_razz.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Miszon - 23.06.2021 10:25 AM

Hah, też dobre Icon_smile2 .


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - thestranglers - 23.06.2021 10:44 AM

kajman napisał(a):chyba o załapaniu się z trzeciego miejsca po punktach decyduje różnica bramek
oczywiście, wszakże to czyste porównanie kont zespołów z trzecich miejsc

kajman napisał(a):może się zdarzyć taka kuriozalna (w moim odczuciu) sytuacja, że zespół, który zajął trzecie miejsce w grupie się nie załapuje, a zespół z czwartego miejsca miałby stosunek bramkowy wystarczający na załapanie się
słuszna uwaga! Icon_wink


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 23.06.2021 06:18 PM

Robert Poprzeczkowski Icon_mrgreen

Szwedzi pozwalają nam na wiele, ale nie jesteśmy w stanie tego wykorzystać. Brakuje zdecydowania, precyzji i chyba wiary w to, że ktoś poza Lewandowskim może wykończyć akcję. Nie mniej jednak jesteśmy obecni na połowie rywala i nawet nieźle wymieniamy podania. Jeśli po przerwie nie stracimy momentum i przestaniemy popełniać proste błędy, to naprawdę możemy strzelić.


RE: ME w piłce nożnej 2020 (2021) - EVENo - 23.06.2021 08:02 PM

Cóż, na moje oko to było najlepsze spotkanie biało-czerwonych, zagrali w ataku zdecydowanie lepiej, niż się spodziewałem. Wciąż z rażącymi błędami i niedoskonałościami, ale z determinacją i ciągłością. Nie tylko Lewy i Zieliński, ale chyba każdy zawodnik grał dziś jakieś dwa razy lepiej, niż w pierwszym meczu. Ale cóż z tego, skoro już w pierwszych minutach każdy nasz obrońca, jak w jakimś rytuale, minął się z piłką. Emocje jednak były i po takim meczu Polakom należą się skromne brawa.