Największe forum list przebojów Mycharts.pl
ME w piłce nożnej 2020 (2021) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: ME w piłce nożnej 2020 (2021) (/showthread.php?tid=42714)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


ME w piłce nożnej 2020 (2021) - thestranglers - 29.11.2018 02:47 PM

2 grudnia losowanie grup w Dublinie.

Oto koszyki:

1:

Szwajcaria
Portugalia
Holandia
Anglia

Belgia
Francja
Hiszpania
Włochy
Chorwacja
Polska

2:

Niemcy
Islandia
Bośnia i Hercegowina
Ukraina
Dania
Szwecja
Rosja
Austria
Walia
Czechy

3:

Słowacja
Turcja
Irlandia
Irlandia Północna
Szkocja
Norwegia
Serbia
Finlandia
Bułgaria
Izrael

4:

Węgry
Rumunia
Grecja
Albania
Czarnogóra
Cypr
Estonia
Słowenia
Litwa
Gruzja

5:

Macedonia
Kosowo
Białoruś
Luksemburg
Armenia
Azerbejdżan
Kazachstan
Mołdawia
Gibraltar
Wyspy Owcze

6:

Łotwa
Liechtenstein
Andora
Malta
San Marino

* Drużyny pogrubione trafią na pewno do grupy składającej się z pięciu zespołów.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - tomas585 - 29.11.2018 04:15 PM

obyśmy nie trafili na Luksemburg albo Wyspy owcze :Icon_lol


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - Miszon - 29.11.2018 06:11 PM

Grupa śmierci :
POL, GER, SRB, GRE, coś z grona ARM/AZR/KAZ, LAT
Grupa marzeń:
POL, AUT, NIR, LIT, GIB, SMR

Ogólna grupa śmierci :
ESP, GER, IRL, ROM, MAK, LAT

Naromiast najsłabsza będzie pewnie polska grupa, no chyba że faktycznie trafią się Niemcy i coś z grona IRL, NOR, SRB, TUR, SCO

Ciekaw jestem naromiast, jak ustalono że te konkretne zespoly maja 5 drużyn w grupie. Już wylosowali to?


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - kajman - 29.11.2018 06:15 PM

A to nie jest finałowa czwórka Ligi Narodów (czy jak to się tam nazywa)?


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 29.11.2018 06:22 PM

Jest, jedno nie przeszkadza drugiemu.

20 miejsc w finałach dla miejsc 1-2 w każdej z 10 grup eliminacji i po zwycięzcy każdej 'dywizji' Ligi Narodów. W przypadku gdyby się powielały drużyny promowane są kolejne zespoły w grupach.

Miszon napisał(a):Ciekaw jestem naromiast, jak ustalono że te konkretne zespoly maja 5 drużyn w grupie. Już wylosowali to?
termin rozgrywania finałowej fazy Ligi Narodów (w którym grają wymienione kraje) zajmie ten z eliminacji


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 02.12.2018 01:49 PM

Rywale Polski:

Austria
Izrael
Słowenia
Macedonia
Łotwa



RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - Miszon - 02.12.2018 01:51 PM

Miszon napisał(a):Grupa śmierci :
POL, GER, SRB, GRE, coś z grona ARM/AZR/KAZ, LAT
Grupa marzeń:
POL, AUT, NIR, LIT, GIB, SMR
hah, no wyszło trochę z marzeń, trochę ze śmierci Icon_wink2 (Macedonię w sumie też bym dodał do najlepszych ekip w swoim koszyku):

Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa

Nasza grupa chyba najsłabsza ze wszystkich XD.
Nie da się tego spieprzyć, ale wiadomo że odkąd rozszerzyli ME do 24 drużyn, to trzeba się bardzo starać żeby nie awansować i właściwie należałoby uznać za awans na właściwą imprezę dopiero wyjście z grupy. Wcześniej to tylko taka druga runda eliminacji.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 02.12.2018 02:17 PM

Macedonia i Izrael dość dobrze sobie radziły w swoich dywizjach Ligi Narodów, mimo to póki co towarzyszy mi umiarkowany optymizm.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - Miszon - 02.12.2018 02:21 PM

Izrael źle mi się kojarzy 1:2 za Apostela gdzie tylko Koseckiemu chciało się grać a Szpakowski od 75 minuty zaczął biadolenie że chyba zakończy karierę komentatora Icon_razz


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - neo01 - 02.12.2018 03:04 PM

Kojarzę te męki, no ale jednak wtedy to była inna drużyna.
A losowanie dobre na eliminacje, złe w kontekście Euro.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - bear - 02.12.2018 03:31 PM

Ależ rachunków krzywd do wyrównania.
Izrael i Słowenia czyli dwa najsłynniejsze monologi Szpakowskiego.
Łotwa czyli najpierw kompromitacja Bońka i szkoda że nie ma Szwedów z drugiego koszyka do kompletu za haniebne podłożenie się Łotyszom w tamtych eliminacjach.
Towarzyskie 3:4 z Austrią w 1994 to jeden z pierwszych meczów kadry które pamiętam.
Macedonia ma zdolną młodzież, a kiedyś takie bramki strzelał jej nawet Rafał Lasocki.





Wyczynem będzie z tej grupy nie wyjść.
Co nie znaczy, że się nie da.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - EVENo - 02.12.2018 03:57 PM

bear napisał(a):Izrael i Słowenia czyli dwa najsłynniejsze monologi Szpakowskiego.

Mogę spytać jakie? Bo szczerze mówiąc z całego tego tematu tylko to mnie zainteresowało Icon_razz2


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 02.12.2018 04:11 PM

bear napisał(a):Izrael i Słowenia czyli dwa najsłynniejsze monologi Szpakowskiego.
ja najbardziej pamiętam jego dwukrotne 'Jezus Maria' z Anglią (1993, Leśniak) i z Irlandią Północną (2009, Boruc)

EVENo napisał(a):Mogę spytać jakie?
co do Słowenii to doczytałem, że przez 10 minut meczu komentator analizował pracę trenera Beenhakkera (2009 rok także)

I jeszcze grupy eliminacji do Euro 2020:


Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo.

Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg.

Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś.

Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar.

Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan.

Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta.

Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa.

Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora.

Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino.

Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - bear - 02.12.2018 04:13 PM

Słowenia





A z Izraelem monolog o konieczności uzdrowienia polskiej piłki trwał właściwie cały mecz - poza ostatnimi chyba 10 minutami, gdy w ramach protestu przestał komentować.



1


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - Miszon - 02.12.2018 06:29 PM

No to jest to co wspominałem: z Izraelem marudził a potem przestał komentować a ze Słowenią zrobił tego remake, momentami miałem wrażenie że czyta z kartki tamte swoje wypowiedzi Icon_razz

Edit:
Patrzę jeszcze na te grupy i widzę że stało się to, co przez lata chciałem żeby się stało, czyli Polska kopiuje strategię Grecji która przez lata żerowała na tym, że ma wysoki ranking dzięki słabym grupom, co dawało im w kolejnych eliminacjach jeszcze słabsze grupy, co podbijalo im ranking, i tak w kółko Icon_wink. Wyszła z tego seria dziadowskich występów na turniejach mistrzowskich ale awanse mieli. A paradoksalnie jak w 2014 zagrali nagle nie w swoim stylu i odnieśli największy sukces (pomijam 2004, bo tam to ciężko ogarnąć co się właściwie stało), to po odejściu Santosa wszystko padło i skończyła się seria. Ale że życie nie znosi pustki to ich rolę przejęła (chyba) Polska i to teraz my będziemy grali piach w turniejach ale trzymali pierwszy koszyk w losowaniach Icon_wink


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - EVENo - 02.12.2018 06:57 PM

bear napisał(a):A z Izraelem monolog o konieczności uzdrowienia polskiej piłki trwał właściwie cały mecz - poza ostatnimi chyba 10 minutami, gdy w ramach protestu przestał komentować.
Wow, dzięki. Lubię słuchać takich wypowiedzi, pewnie przez to, że zawsze marzyłem o karierze komentatora sportowego Icon_wink


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 02.12.2018 07:22 PM

neo01 napisał(a):A losowanie dobre na eliminacje, złe w kontekście Euro.
to znaczy? Icon_wink


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - Miszon - 02.12.2018 07:49 PM

(02.12.2018 07:22 PM)thestranglers napisał(a):  
neo01 napisał(a):A losowanie dobre na eliminacje, złe w kontekście Euro.
to znaczy? Icon_wink
napisałem to też w swoim poście.
Chodzi chyba o to, że nie będziemy mieli kontaktu z dobrymi ekipami, przez co nie będziemy znali siły drużyny i może być tak jak na MŚ 2018, że jak trafiliśmy na lepsze ekipy to się okazało, jacy to jesteśmy "mocni" (Dania już pokazała w tym meczu, w którym zagrała na poziomie mistrzostw).
W 2016 mieliśmy w eliminacjach Niemców i te mecze nam pomogły się jednak sprężać i podniosły poziom ekipy.


Czyli może być takie zakłamywanie rzeczywistości, nagrody dla piłkarzy i trenera, a potem nagle ocknięcie że chyba te nagrody to "z dupy" były i Lewandowski nie powinien być na podium w plebiscycie Przeglądu, a Nawałka z tym trenerem roku to też przesada.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - thestranglers - 02.12.2018 07:52 PM

A, teraz rozumiem. Icon_smile No tak, charakterystyczne jest dla nas to, że sprężamy się tylko na mecze z mocarnymi drużynami i po kompromitacjach.


RE: ME w piłce nożnej 2020 - eliminacje - tomas585 - 02.12.2018 08:55 PM

teoretycznie grupa łatwa

Michał Pol o losowaniu