Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Topy EVENa: Extra - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Top Shark (/forumdisplay.php?fid=197)
+---- Wątek: Topy EVENa: Extra (/showthread.php?tid=42222)



Topy EVENa: Extra - EVENo - 27.10.2018 02:51 PM

Informacja:
Wszystkie wyniki Topów, które tutaj prezentuję znajdziecie na moim blogu. Link: Epsilon Extra


---

Zauważyłem, że wiele osób prowadzi tutaj okazjonalnie swoje personalne topy wykonawców. Postanowiłem, że i ja takowe tutaj będę zamieszczał. Różnica polega na tym, że prawdopodobnie będzie ich sporo i pojawiać się będą często, więc aby nie zakładać osobnego tematu na każdy taki Top, wszystkie znajdą się tutaj. Nie będą też długie, raczej ekspresowe Icon_razz2 Liczba notowanych piosenek zależna będzie od tego jak wiele mam do czynienia z danym zespołem/wokalistą, czasem będzie ich 50, czasem zaledwie 10.

To, jaki wykonawca będzie brany na warsztat jest dziełem przypadku. Tak się złożyło, że na pierwszy ogień pójdzie happysad, czy się to komuś podoba, czy nie Icon_razz2

Shark One, czyli mój...
TOP HAPPYSAD

41. LUDZIE CHCĄ USŁYSZEĆ WIEŚCI ZŁE
42. NIE MA NIEBA
43. TAKA HISTORIA
44. Z PAMIĘTNIKA MŁODEJ ZIELARKI
45. TAK SIĘ BOJĘ
46. BAKTERYJA
47. DŁUGA DROGA W DÓŁ
48. PANI K
49. XXM
50. TAŃCZMY


RE: Topy EVENa - kajman - 27.10.2018 02:55 PM

EVENo napisał(a):48. PANI K
To już nie mam po co dalej zaglądać skoro ich najlepszy utwór jest dopiero na 48 miejscu.


RE: Topy EVENa - EVENo - 27.10.2018 05:02 PM

(27.10.2018 02:55 PM)kajman napisał(a):  
EVENo napisał(a):48. PANI K
To już nie mam po co dalej zaglądać skoro ich najlepszy utwór jest dopiero na 48 miejscu.
Teraz jeszcze pytanie czy ich najlepszy utwór klasyfikuje się dla Ciebie jako "dobry" Icon_rolleyes A jeśli tak, to chyba nie jest to jedyna dobra piosenka w ich dorobku Icon_razz2

31. POWROTY
32. SAMI SOBIE
33. NA ŚLINĘ
34. NADZY NA MRÓZ
35. MY SIĘ NIE CHCEMY BIĆ
36. SMUTNI LUDZIE
37. ZANIM PÓJDĘ
38. MOST NA KRZYWEJ
39. W PIWNICY U DZIADKA
40. DAMY RADĘ


RE: Topy EVENa - kajman - 27.10.2018 05:28 PM

EVENo napisał(a):Teraz jeszcze pytanie czy ich najlepszy utwór klasyfikuje się dla Ciebie jako "dobry"
Jako znakomity.
EVENo napisał(a):A jeśli tak, to chyba nie jest to jedyna dobra piosenka w ich dorobku
W moim topie było 16 utworów, a w topach, w których jest ponad 10 utworów wszystkie uważam za bardzo dobre. Ale wśród tych przez Ciebie wrzuconych nic więcej u mnie nie było, chociaż Piwnica była na pewno blisko.


RE: Topy EVENa - EVENo - 27.10.2018 07:27 PM

A to spokojnie, coś "bardzo dobrego" się pewnie jeszcze trafi Icon_wink

21. NOC JAK KAŻDA INNA
22. 30 RAZ
23. BEZ ZNIECZULENIA
24. SĄ MOMENTY TAKIE
25. CIAŁO I ROZUM
26. MADE IN CHINA
27. LĘKI I FOBIE
28. TAKĄ WODĄ BYĆ
29. WSZYSTKO CO ZŁE
30. ODPOCZNIJMY


RE: Topy EVENa - kajman - 27.10.2018 07:35 PM

Trafi się, pierwsze dobre to paradoxalnie
EVENo napisał(a):29. WSZYSTKO CO ZŁE
które u mnie wylądowało na szóstym miejscu. Jeszcze wyżej, bo na trzecim
EVENo napisał(a):27. LĘKI I FOBIE
a
EVENo napisał(a):28. TAKĄ WODĄ BYĆ
ustąpiło tylko bezdyskusyjnemu zwycięzcy.
Ale chociaż podium w całości opanowały utwory z Mów mi dobrze, to jako całość płyta okazała się tylko nieznacznie lepsza od Nieprzygody.


RE: Topy EVENa - EVENo - 27.10.2018 09:47 PM

Ostatnia porcja na dziś. Jutro dokończenie Topu i wyłonienie wykonawcy, którego wezmę na warsztat w kolejny weekend. Także, w przyszłym tygodniu przedstawię pierwszy odcinek mojej nowej serii wyłaniającej najlepszy album danych zespołów. Koncept nietypowy, bo rozgrywający się na zasadach play-off, ale dzięki temu interesujący do samego końca Icon_wink Szczegóły wkrótce, a póki co:

16. WPUŚĆ MNIE
17. TO MIEJSCE NA MAPIE
18. PIĘKNA
19. NIEZAPOWIEDZIANA
20. MANEWRY SZCZĘŚCIA


RE: Topy EVENa - EVENo - 28.10.2018 12:12 PM

11. MÓW MI DOBRZE
12. JESZCZE, JESZCZE
13. WRÓCIMY TU JESZCZE
14. NIEPRZYGODA
15. CZYSTY JAK ŁZA


RE: Topy EVENa - kajman - 28.10.2018 12:46 PM

Tutaj skromniutko, bo tylko czwarta u mnie
EVENo napisał(a):14. NIEPRZYGODA



RE: Topy EVENa - EVENo - 28.10.2018 01:58 PM

07. CIEPŁO/ZIMNO
08. CZAROWNICY PIES
09. JA DO CIEBIE
10. IQ


RE: Topy EVENa - kajman - 28.10.2018 02:20 PM

EVENo napisał(a):10. IQ
U mnie prawie tak samo, bo na 9.
A przedem przeoczyłem 14 miejsce u mnie, które jest 36 u Ciebie.


RE: Topy EVENa - EVENo - 28.10.2018 02:37 PM

(28.10.2018 02:20 PM)kajman napisał(a):  A przedem przeoczyłem 14 miejsce u mnie, które jest 36 u Ciebie.
Można uznać, że z ostatnich dwóch płyt to najwyżej notowana piosenka. Są Momenty Takie uplasowało się na 24. miejscu tylko ze względu na wersję Live z Przystanku Woodstock, kiedy to piosenka ta miała swoją premierę. Brzmiała świetnie, idealnie wpasowała się w klimat festiwalu, a dla fanów była prawdziwym rarytasem. To, co zrobili z tą piosenką w wersji studyjnej jest niedorzeczne Icon_rolleyes

No, i już przy okazji zdradziłem, że to emocje związane z danymi utworami sprawiają, że są wyżej lub niżej. W szczególności dotyczyć to będzie miejsca pierwszego Icon_razz2

04. WSZYSTKO JEDNO
05. MILOWY LAS
06. KOSTUCHNA


RE: Topy EVENa - kajman - 28.10.2018 02:53 PM

U mnie dwie ostatnie płyty mają po dwóch reprezentantów podobnie jak debiut, a tylko Podróże nic nie wprowadziły, jednak odbieram ją tylko nieco gorzej niż debiut i ostatni album.
EVENo napisał(a):06. KOSTUCHNA
A to u mnie na ósmym.
EVENo napisał(a):04. WSZYSTKO JEDNO
Tak myślałem, że u Ciebie się pojawi, u mnie też, ale znacznie niżej, bo na 16.


RE: Topy EVENa - EVENo - 28.10.2018 04:49 PM

02. PĘTLA
03. PSYCHOLOGA !!!


Parę słów.
Kilka utworów happysadu zamiatało moimi uczuciami jednym, zazwyczaj końcowym wersem (np. Ja Do Ciebie, Nieprzygoda, IQ, Wszystko Jedno). O ile pozostałe dwie piosenki na podium to czysty przykład piosenek, które po prostu mi się spodobały jako ogół i śpiewałem je swego czasu nałogowo, tak na samym szczycie umieszczam utwór, który wywołał u mnie nieopisane wręcz emocje jednym wersem. Przeszły dreszcze, szczęka opadła, w oczach pojawiły się łzy.

Aby to w pełni zrozumieć, muszę cofnąć się pamięcią do czasów przed wydaniem tej płyty, kiedy usłyszałem ten wers raz, na koncercie. Cała piosenka poszła w niepamięć (z resztą podobno sporo się różniła od finalnej wersji), jednak ten ostatni fragment tekstu nie tylko zapadł mi w pamięci, ale także stał się pewnego rodzaju fenomenem (memem?), powtarzanym przeze mnie i moich znajomych przy wielu okazjach.

Kiedy więcej zespół wydał nową płytę, a tę zwieńczył (teoretycznie) ten właśnie wers... zakochałem się w tej piosence bez reszty. I tak już zostało, miejsce pierwsze:



Siadaj koło mnie, to dla Ciebie jest ławka



01. NIC NIE ZMIENIAĆ


RE: Topy EVENa - kajman - 28.10.2018 05:00 PM

Na podium nic dla mnie, ale skoro w topie znalazło się całe moje top 4 to jestem usatysfakcjonowany.


RE: Topy EVENa - EVENo - 28.10.2018 06:01 PM

Dodam jeszcze, że wylosowałem kolejnego artystę i jest nim Richie Sambora. Top będzie więc krótszy, bo gitarzysta Bon Jovi ma na koncie trzy solowe albumy, jednak jego muzyka jest zdecydowanie bliższa mojemu sercu.

W przyszłym tygodniu zaprezentuję też mój eksperymentalny "Turniej albumów". Jako pierwszy pójdzie zespół Kent. Chodzi o to, że ich 12 albumów zostanie losowo rozdzielonych na dwie grupy z których wyłonię finałową ósemkę. Później wylosuję pary ćwierćfinałowe i tak małymi kroczkami wyłonię zwycięzcę, czyli moją ulubioną płytę Kenta Icon_wink


RE: Topy EVENa - EVENo - 29.10.2018 11:18 AM

Okej, a więc pierwszy etap to podzielenie płyt na grupy, tak aby w kolejnej rundzie było ich 4, 8 lub 16. W przypadku Kenta, który ma 12 albumów, oznacza to dwie grupy po 6, z której wychodzą 4 albumy.

Album Salad Tournament
KENT


Grupa A
1. Hagnesta Hill
2. Vapen & Ammunition
3. Kent
4. Rod

5. Tigerdrottningen
6. En Plats I Solen


Grupa B
1. Verkligen
2. Isola
3. Du & Jag Doden
4. Da Som Nu For Alltid

5. Tillbaka Till Samtiden
6. Jag Ar Inte Radd For Morkret


Na zielono naturalnie te, które przechodzą dalej. Na czerwono te, które odpadają.
Pary ćwierćfinałowe będą wybierane losowo.


RE: Topy EVENa - EVENo - 29.10.2018 05:07 PM

1/4 Finału
Rod - Du & Jag Doden
Hagnesta Hill - Isola
Kent - Verkligen
Vapen & Ammunition - Da Som Nu For Alltid

Pary półfinałowe:
Vapen & Ammunition - Hagnesta Hill
Du & Jag Doden - Verkligen


RE: Topy EVENa - kajman - 29.10.2018 11:12 PM

EVENo napisał(a):Pary ćwierćfinałowe będą wybierane losowo.
To trochę głupio, bo mogą się w nich zmierzyć zwycięzcy grup.


RE: Topy EVENa - EVENo - 30.10.2018 01:18 AM

kajman napisał(a):To trochę głupio, bo mogą się w nich zmierzyć zwycięzcy grup.
Tu chodzi wyłącznie o wyłonienie najlepszej płyty. Nie będzie meczu o 3. miejsce, ani tym podobnych rzeczy. Jeżeli teoretycznie drugi najlepszy album spotka się z przyszłym zwycięzcą już w ćwierćfinale, to trudno - przecież i tak nie wygra Icon_razz2 A dla Was to i tak zagadka, który tytuł jest faworytem do triumfu Icon_razz2

Vapen & Ammunition - Hagnesta Hill
Du & Jag Doden - Verkligen

Finał:
Hagnesta Hill - Verkligen