Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top O.N.A. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top O.N.A. (/showthread.php?tid=41905)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 20.10.2018 04:48 PM

A ja zabieram się za odsłuchy... tylko trochę mnie przeraża ta monotonia tekstów Chylińskiej Icon_rolleyes


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - prz_rulez - 20.10.2018 05:42 PM

Kajmanie, trochę nie ogarniam Twojego myślenia, ale ok, w końcu kto powiedział, że muszę Icon_smile


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 20.10.2018 07:58 PM

neo01 napisał(a):Moim zdaniem obcojęzyczne wersje utworów to jednak nadal te same utwory, tylko w innym języku. No może nie dokładnie te same, ale jednak ich pochodna
Zgadzam się, i dlatego proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu. Osoby, które już zagłosowały a uwzględniły oba tytuły w swoim Top10 proszę o podanie dodatkowo miejsca 11 (jeśli tego nie uczyniły), by nie straciły punktu w głosach.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 20.10.2018 09:17 PM

No i przedwczesne okazały się moje obawy o znużenie warstwą tekstową: owszem, przeważał temat damsko-męski z perspektywy zranionej kobiety, ale słowa zachowały zarówno swoją aktualność jak i siłę, nie były tak jednostronne jak myślałem, a i inteligencji odmówić im nie można. Muzyka dopełniła reszty i muszę szczerze przyznać, że dawno nie było topu o tak wyrównanym poziomie zgłoszonych utworów, co przy liczbie niemalże 40 jeszcze bardziej imponuje. A mówię to o tyle zaskoczony, że nigdy do fanów Grześka z Agnieszką i ekipą nie należałem. Chyba byłem swego czasu za młody, a i w hard rocka nigdy nie celowałem. Szczęście, że zespół został przez większość właściwie doceniony i mamy oto spuściznę w postaci pięciu płyt całkiem niezłego kalibru.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - Lilian - 21.10.2018 05:53 PM

Thestranglers byłeś za młody? To ile lat miałeś w 1995 roku? Icon_smile2


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - neo01 - 21.10.2018 05:57 PM

No też mnie to zdziwiło...


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - neo01 - 21.10.2018 05:59 PM

(20.10.2018 07:58 PM)thestranglers napisał(a):  proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu. Osoby, które już zagłosowały a uwzględniły oba tytuły w swoim Top10 proszę o podanie dodatkowo miejsca 11 (jeśli tego nie uczyniły), by nie straciły punktu w głosach.
Ale tutaj mamy do czynienia z zupełnie inną warstwą tekstową. To jest co innego niż przetłumaczenie na inny język.
Nie rozumiem tej decyzji, tym bardziej że chyba jesteś w tym raczej odosobniony.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - Yacy - 21.10.2018 06:16 PM

thestranglers napisał(a):Zgadzam się, i dlatego proponuję uznać 'Nienawidzę' i 'Mimo wszystko' jako jedną kompozycję w rankingu.
to żart? Głosujemy chyba na utwory a nie na kompozycje Icon_wink2 oczywiście poza kajmanem Icon_razz A to są dwa różne utwory.
Nienawidzę dostanie ode mnie punkty A mimo... nie. Zreszta to trzeba było ustalić przed a nie w połowie głosowania.
Może coś do powiedzenia powinien mieć użytkownik Icon_razz zgłaszający?


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - Lilian - 21.10.2018 06:18 PM

(10.10.2018 07:18 AM)kajman napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):Czyli traktujemy "Mimo wszystko" i "Nienawidzę" jako dwa oddzielne utwory?
To ja mógłbym zapytać ale nawet ja uważam, że skoro jest inny tytuł i inny text to są oczywiście inne utwory (chociażby dlatego że jeżeli są inne słowa to ich brzmienie inaczej współgra z muzyką).
była już rozmowa na temat tych 2 utworów i uznaliśmy że Mimo wszystko i Nienawidzę - to 2 rożne utwory.
Ja też jestem zdania że powinniśmy oddzielnie liczyć punkty dla obu piosenek.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - neo01 - 21.10.2018 06:19 PM

No! Icon_smile


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 21.10.2018 06:30 PM

ok, to była tylko luźna propozycja... btw ja wciąż nie czuję różnicy między oboma utworami w warstwie muzycznej, ale ok, pracuję wciąż nad tematem Icon_wink

Lilian napisał(a):Thestranglers byłeś za młody? To ile lat miałeś w 1995 roku?
no 18, czyli wtedy za młody Icon_biggrin


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 21.10.2018 06:34 PM

więc żeby nie było potem problemów w głosach LICZYMY OBA NAGRANIA ODDZIELNIE


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - Lilian - 21.10.2018 10:54 PM

Ja miałam wtedy lat 12 i powaliły mnie "Drzwi" do tego stopnia, że pobiegłam zaraz kupić kasetę "Modlishka" i to był świetny album. Do tej pory bardzo go lubię. Icon_smile


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - kajman - 21.10.2018 10:59 PM

Lilian napisał(a):powaliły mnie "Drzwi"
Ale nic Ci się nie stało? Icon_wink
Lilian napisał(a):Do tej pory bardzo ją lubię.
A ja przy okazji tego zlotu pierwszy raz odsłuchałem ją w całości. Jest świetna, ale w moim odczuciu to jest być może płyta, z której najlepiej wybrano single (w całej historii muzyki, a przynajmniej na albumach, które znam). Z kolejnymi było już znacznie gorzej, chociaż i później trafiały się czasem dobre wybory.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - neo01 - 21.10.2018 11:04 PM

kajman napisał(a):A ja przy okazji tego zlotu
Icon_wink


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - kajman - 22.10.2018 07:24 AM

Wróciłem i jeszcze nim żyję. Icon_biggrin


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - prz_rulez - 28.10.2018 01:05 AM

O Boże, TO JUŻ JUTRO...


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - kajman - 28.10.2018 08:25 AM

Kto tu jest bogiem? Czyżby thestranglers?


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 28.10.2018 01:29 PM

Odpowiadając na post prza: ewentualne wydłużenie terminu tym razem będzie kosztować punkt.


RE: Mychartsowy Top O.N.A. - thestranglers - 29.10.2018 08:31 AM

Zgłoszone utwory:

Najtrudniej
To naprawdę już koniec
Niekochana
Drzwi
Mgnienie
Nie chcę dawać tego co najlepsze
Kiedy powiem sobie dość
Koła czasu
Znalazłam
Wszystko to co ja
Nienawidzę
Hystoryjka
Ciągle ty
Krzyczę - jestem
Jestem silna
Nie to nie
On tu jest
Łamanie kołem
Moja odpowiedź
24 godziny po...
Suka
Rozbieraj mnie
Zmęczona
Kwaśna przygoda
Czarna myśl
Mimo wszystko
Cwany
Mrok
Modlishka
Rośnie we mnie gniew
Z drugiej strony lustra
Nie chcę nigdy - babcia
Pieprz
Słodkiego miłego życia
Białe ściany
Crosstown Traffic
Szkoda by było
Szpetot
Telefon dzwoni...

Głosujecie na swoje Top10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

Lilian
mr.vingoe
Artur.O
kajman
neo01
ku3a
Miszon
1981
soberTOMek
EVENo

miszony
mike
dziobaseczek
Yacy
Tomekk
thestranglers
tomas585