Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Co robimy w sprawie shoutboxa? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Forum Support (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Co robimy w sprawie shoutboxa? (/showthread.php?tid=41791)

Strony: 1 2


Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 01.10.2018 10:55 AM

Jak powyżej. Padł pomysł, by go wrzucić na górę, by był lepiej widoczny (i znów regularnie używany). Co wy na to?


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - dziobaseczek - 01.10.2018 12:42 PM

shoutbox na dole - od początku wydawało się to dziwne. Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji albo dać tę możliwość do ustawienia przez Juzera - do ilu pozycji by chciał.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 01.10.2018 05:16 PM

Może niech przeciwnicy zmian się wypowiedzą?...


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Miszon - 01.10.2018 06:45 PM

Trzeba by przewijać stronę zanim doszłoby się do właściwych treści.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - kajman - 01.10.2018 06:50 PM

Kompletnie nie czuję potrzeby jego istnienia, od kilku lat do niego nie zaglądałem. Więc bardzo dobrze dla mnie, że jest gdzie jest.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 01.10.2018 08:40 PM

Nie wiem, ale shoutbox to akurat ta część forum, która wybitnie straciła na popularności. Kiedyś było inaczej.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - kajman - 01.10.2018 09:09 PM

Mnie nigdy specjalnie nie interesował.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 01.10.2018 11:03 PM

Ech... Czyli widzę, że nadal będzie zdychał...


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - AKT! - 02.10.2018 07:46 AM

Miszon napisał(a):Trzeba by przewijać stronę zanim doszłoby się do właściwych treści.
+1

Jak dla mnie możemy w ogóle go usunąć. Nie widzę zastosowania.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Sundrajta - 02.10.2018 08:43 AM

dziobaseczek napisał(a):Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji
+1

A dla mnie również shoutbox może zniknąć, chociaż w ostatnich latach chyba sam najczęściej go używałem, przede wszystkim by przypominać o różnych plebiscytach i zabawach. Icon_lol


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Miszon - 02.10.2018 08:51 AM

Przychylam się do usunięcia. Może dopiszmy taką opcję w ankiecie, kto wie czy to nie wygra Icon_wink . Shoutbox to przeżytek jeszcze większy niż fora Icon_razz .


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 02.10.2018 08:53 AM

Nieprawda Icon_sad


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Dobromiera - 02.10.2018 09:07 AM

(02.10.2018 07:46 AM)AKT! napisał(a):  Nie widzę zastosowania.

Ja również.
Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów, bo jak czegoś nie mam w nieprzeczytanych, a nie jest listą przebojów, to czasem mam problem dotrzeć. Icon_wink

(01.10.2018 12:42 PM)dziobaseczek napisał(a):  Ja tam wolę "Najnowsze posty" rozwinąc do 20 pozycji albo dać tę możliwość do ustawienia przez Juzera - do ilu pozycji by chciał.

Zgadzam się w zupełności. Za szybko czasami przepadają niektóre tematy przy 10 pozycjach.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - adameria - 02.10.2018 10:27 AM

Poproszę o likwidację narzędzia, z którego nie pamiętam, żebym korzystał.
Skoro to przeżytek, to chyba wiadomo, gdzie powinien wylądować....
Chyba, że tworzymy muzeum. A to przepraszam.
I tak - jako forum - jesteśmy internetowymi dinozaurami. Taka jest brutalna prawda.
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - EVENo - 02.10.2018 11:14 AM

Jestem za przeniesieniem shoutboxa na górę i za 20 pozycjami na liście ostatnich postów. Shoutbox to miejsce, w którym często toczą się luźne, często zabawne dyskusje, a jego obecne umiejscowienie sprawia, że kompletnie o nim zapominam. Jeśli shoutbox będzie na górze, może zamienić się z bezludnego miejsca w prawdziwy chat Icon_wink Może, ale nie musi.

Jestem osobą, która nie poświęca temu forum zbyt wiele czasu. Przeglądam tylko wybrane wątki i rzadko się udzielam i dla mnie takie rozwiązania są OK.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Yacy - 02.10.2018 11:46 AM

(02.10.2018 10:27 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.
to może "jakieś konkrety"? ja nie mam problemów żeby znaleźć to czego szukam, więc nie bardzo wiem o jakiej reorganizacji piszecie.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - dziobaseczek - 02.10.2018 11:46 AM

Dokładnie. Po to jest to narzędzie, by ludzie z zewnątrz zostali w jakiś sposób zaintrygowani widząc, co się dzieje. Sam zestaw ostatnich tematów to trochę za suche. Shoutbox dobrze prowadzony przykuwa uwagę odwiedzających.


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Sundrajta - 02.10.2018 02:40 PM

Tylko że dopóki się nie zalogujesz, to shoutboxa nie widać! Chatownik


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - Dobromiera - 03.10.2018 02:57 PM

(02.10.2018 11:46 AM)Yacy napisał(a):  
(02.10.2018 10:27 AM)adameria napisał(a):  
Artur.O napisał(a):Może można by nawet pomyśleć o jakiejś reorganizacji działów
Podpisuję się pod tym.
to może "jakieś konkrety"? ja nie mam problemów żeby znaleźć to czego szukam, więc nie bardzo wiem o jakiej reorganizacji piszecie.

Dobra, to od góry do dołu:

Niezrozumiały dla mnie jest podział na "Klub forum" i "Forum Support". Patrząc po tematach w tych działach, ciężko powiedzieć, gdzie jest różnica. Poza tym, wiele for ma tylko jeden dział na sprawy dotyczące forum. Dlatego można by te działy połączyć.
Ostatecznie, można by zmienić nazwę "Forum Support" na "Sprawy techniczne" (bo tam faktycznie jest chyba trochę więcej spraw moderatorskich, ficzerów i takich tam) i poprzenosić kilka tematów między oboma działami. Przy czym to drugie jest kluczowe. Icon_wink

Kategoria "Wspólne listy przebojów" jest zdecydowanie zbyt szeroka, podczas gdy "Gry i zabawy" nie ma kilku działów, które by, zdaje się, dobrze do niej pasowały. Proponuję przemianować "Gry i zabawy" na coś w stylu "Nasze plebiscyty i zabawy forumowe" i przenieść tam kategorie: Listy okazjonalne, "MYCHY" Forumowe Nagrody Muzyczne i Zestawienia wszechczasów. Zresztą nie jestem pewien, czy pierwsza i ostatnia za bardzo się ze sobą nie pokrywają: w "zestawieniach wszechczasów" są np. głosowania na płytę roku (2010, 2011 itd).

Przy okazji, uważam za konieczne wydzielenie działu Mychartsowe Topy Wykonawców - skoro nieaktywna Old-School Hit Lista ma swój dział (który wg mnie zresztą kwalifikuje się już do Archiwum - ledwie 8 notowań i 16 postów wg mnie dowodzi, że ta inicjatywa nie ma szans na odżywienie, zwłaszcza, że istnieje Mycharts Classic Top 20), to tym bardziej powinna mieć zabawa działająca już od kilku lat.

Rozdział na Zespoły i artyści, Gatunki i style, Waszym zdaniem jest trochę na siłę. Co prawda, jest jasne, o czym są te działy, ale one trzy razem wzięte produkują na tyle mało postów, że można się zastanowić, czy nie jest to sztuka dla sztuki. Utworzyłbym po prostu dział ogólny, przyjaźniejszy różnorodnym dyskusjom.

Do tego wiele tematów już teraz jest nie w tych działach co trzeba, jak na przykład zagraniczne radiowe zestawienia wszechczasów lądujące w dziale Zestawienia wszechczasów, który jest w kategorii... Wspólne listy przebojów, wszak przeznaczonym dla "naszych" zestawień.

Może być? Czy dostanę odpowiedź w rodzaju "Dużo problemu dla moderatora, a jak się chce to i tak można wszystko znaleźć"? Icon_wink


RE: Co robimy w sprawie shoutboxa? - prz_rulez - 03.10.2018 05:14 PM

Artur.O napisał(a):Do tego wiele tematów już teraz jest nie w tych działach co trzeba, jak na przykład zagraniczne radiowe zestawienia wszechczasów lądujące w dziale Zestawienia wszechczasów, który jest w kategorii... Wspólne listy przebojów, wszak przeznaczonym dla "naszych" zestawień.
Przyznaję, mój błąd i biję się w pierś. To może w takim razie jakąś osobną zakładkę zrobić na takie zestawienia wszech czasów?