Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie (/showthread.php?tid=41754)

Strony: 1 2


Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Szymek79 - 28.09.2018 09:24 PM

Singlem "Nie Dobiję Się Do Ciebie" Daria Zawiałow zapowiada swój drugi studyjny album.




RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - AKT! - 29.09.2018 12:39 PM

o co chodzi z tymi błędami w tytułach utworów? dlaczego wytwórnie mają to w dupie? to nie jest celowy zabieg, ktoś po prostu nie ma pojęcia o robocie, którą wykonuje Icon_rolleyes


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - ku3a - 29.09.2018 03:10 PM

jak dobrze widzieć, że komuś jeszcze też nie jest to obojętne.
bo mnie krew zalewa zawsze jak widzę wszystkie błędy.
a szkoda mi też po raz setny pisać o tym samym, po raz setny pisać, że coś jest błędem.
w każdym razie ręce opadają, że inni mają to w dupie. i jak można mieć pretensje do ludzi, którzy przesiąkają błędami i potem je powtarzają, skoro w oficjalnych materiałach też jest źle...


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - ku3a - 29.09.2018 03:41 PM

co ciekawe, jak widzę w opisie filmiku jest już wszystko jak trzeba:
„Nie dobiję się do Ciebie” to pierwszy singiel Darii Zawiałow zwiastujący drugi album Artystki!
więc skoro się da, to czemu nie pisać poprawnie zawsze?...


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Tomekk - 29.09.2018 03:55 PM

Widocznie youtube albo vevo wymagają taki zapis w tytule. Nie wiem.

Singiel bardzo zaskakujący. Daria chyba znowu idzie w innym kierunku muzycznym. Inspiracja latami 80. jest słyszalna. Jest energicznie i emocjonalnie.
Ciekawe czy płyta ukaże się jeszcze w tym roku.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Dobromiera - 29.09.2018 04:23 PM

(29.09.2018 12:39 PM)AKT! napisał(a):  o co chodzi z tymi błędami w tytułach utworów? dlaczego wytwórnie mają to w dupie? to nie jest celowy zabieg, ktoś po prostu nie ma pojęcia o robocie, którą wykonuje Icon_rolleyes
Zgadzam się w zupełności.

(29.09.2018 03:55 PM)Tomekk napisał(a):  Widocznie youtube albo vevo wymagają taki zapis w tytule. Nie wiem.
Bez sensu. Część filmów VEVO ma wszystkie literki jak powinny....

O taka sytuacja:
https://www.youtube.com/watch?v=4ArKq8r7quY
https://www.youtube.com/watch?v=5iB2C8D5ezE

Zwykłe niechlujstwo. Wstyd.

Cytat:Inspiracja latami 80. jest słyszalna.

Chyba nie słyszę. Icon_wink


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Tomekk - 29.09.2018 04:34 PM

Artur.O napisał(a):Chyba nie słyszę.
elektronika i bity charakterystyczne dla tego okresu w muzyce Icon_smile


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Dobromiera - 29.09.2018 05:07 PM

Te bity to lata zerowe co najwyżej, elektronika to nie tylko lata 80.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Kuba1201 - 29.09.2018 05:18 PM

Rzadko się zdarza, żeby jakiś utwór zapamiętać już za pierwszym razem...
A z tym się udało Icon_smile
Bardzo chwytliwa, radiowa piosenka.

A co do błędów w tytule to mnie też się nie podoba, jak są one w filmach VEVO.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Marcineq - 29.09.2018 05:42 PM

Słabe.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - EVENo - 29.09.2018 07:14 PM

O brak polskich znaków już często widziałem wzmianki w komentarzach, szczególnie na Last.fm, gdzie to psuje statystyki. Ale chrzanić statystyki, tu chodzi o zwyczajną estetykę!

Co do piosenki... zaskakująco słaba! Icon_eek Pierwszą płytę Darii uwielbiam, niemal każdy utwór mógłby zostać singlem. Ta nowość odstaje od wszystkiego, co na debiutanckim albumie usłyszałem. Kto wie, może chce trafić w inną publikę, ale dla mnie to po prostu pierwszy utwór Zawiałow, który do mnie nie trafia. Mimo to, do poczekalni mojej listy trafia, może po kilku odsłuchach bardziej się przekonam, ale na ten moment jestem wielce zawiedziony Icon_rolleyes


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - ku3a - 29.09.2018 07:29 PM

EVENo napisał(a):O brak polskich znaków już często widziałem wzmianki w komentarzach
poza tym w języku polskim w tytule z wielkiej litery pisze się tylko pierwszy wyraz!


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Tomekk - 29.09.2018 07:32 PM

ku3a napisał(a):poza tym w języku polskim w tytule z wielkiej litery pisze się tylko pierwszy wyraz!
ale chyba nie zawsze.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - neo01 - 29.09.2018 08:03 PM

No jak by była nazwa własna, to wtedy nie zawsze, a tak to zawsze Icon_smile
Niestety, wszystko teraz musi być pod angielski podciągnięte, ale to że nie ma normalnych polskich słów ze znakami diakrytycznymi, to jest już chore! Icon_confused
A co do błędów w tytułach raczej niezamierzonych, to "Jakby nie było jutra" Happysad jest takim przypadkiem (tutaj powinno być "jak by", bo przecież "jakby" oznacza, że coś co nie jest do końca tym czymś, a nie np. prognozę).


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - neo01 - 29.09.2018 08:11 PM

A co do piosenki to ja wyraźnie słyszę nawiązania do eitinsów i nie tylko w bicie. No ale nie są to moje klimaty.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Kuba1201 - 29.09.2018 08:24 PM

W przypadku tego utworu z wielkiej litery piszemy słowa "Nie" oraz "Ciebie". Przynajmniej tak mi się wydaje.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - Kuba1201 - 29.09.2018 08:25 PM

(29.09.2018 08:24 PM)Kuba1201 napisał(a):  W przypadku tego utworu z wielkiej litery piszemy słowa "Nie" oraz "Ciebie". Przynajmniej tak mi się wydaje.
Oczywiście miałem na myśli tytuł utworu.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - prz_rulez - 29.09.2018 08:37 PM

Jak dla mnie to przesadzacie. Jeśli chcecie, by się dobrze przescrobble'owało, to zawsze możecie sobie poprawić. W sumie jest to realnym problemem tylko dla obcokrajowców, którzy uczą się języka polskiego Icon_lol
Co do utworu - Daria wspominała w wywiadach, że jej nowa płyta będzie w innej stylistyce, więc nie powinno być zdziwienia. Jedynym mankamentem jest to, że ten utwór pojawił się chwilę po świeżynkach od The Dumplings i to porównanie może wychodzić na niekorzyść Darii.


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - ku3a - 30.09.2018 12:07 AM

prz_rulez napisał(a):zawsze możecie sobie poprawić
co sobie możemy poprawić? tytuł utworu wrzucony przez kogoś na yt? zastanów się...
prz_rulez napisał(a):W sumie jest to realnym problemem tylko dla obcokrajowców
ale że co niby jest dla nich tym realnym problemem?


RE: Daria Zawiałow - Nie Dobiję Się Do Ciebie - prz_rulez - 30.09.2018 12:32 AM

ku3a napisał(a):co sobie możemy poprawić? tytuł utworu wrzucony przez kogoś na yt? zastanów się...
Tytuł w danych na last.fmie. Można to zrobić przy pomocy Web Scrobblera.
ku3a napisał(a):ale że co niby jest dla nich tym realnym problemem?
Kłopotliwe w kontekście nauki języka. Bo w końcu pisze się "soba" czy "sobą"? I tak dalej. My zazwyczaj wiemy gdzie mają być jakie diakrytyki, oni niekoniecznie. A w przypadku dwuznacznych sytuacji jak z "dobiję" - tym bardziej.