Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top The Smiths - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top The Smiths (/showthread.php?tid=41228)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Mychartsowy Top The Smiths - prz_rulez - 01.09.2018 11:54 AM

Tak, zgłaszam.


RE: Mychartsowy Top The Smiths - dannar - 01.09.2018 03:02 PM

Już prawie wszystko zostało zgłoszone. Zostały te najbardziej kontrowersyjne tytuły Icon_wink

Meat is Murder
Barbarism Begins At Home


RE: Mychartsowy Top The Smiths - AKT! - 02.09.2018 12:09 PM

prz_rulez napisał(a):Konradzie, w sumie dobry typ.
<3


RE: Mychartsowy Top The Smiths - thestranglers - 04.09.2018 12:05 AM

KONIEC PRZYJMOWANIA PROPOZYCJI



RE: Mychartsowy Top The Smiths - prz_rulez - 04.09.2018 08:35 AM

Konradzie, dałbyś radę dodać "Sheilę" do playlisty? Icon_smile


RE: Mychartsowy Top The Smiths - AKT! - 04.09.2018 10:59 AM

przepraszam za przeoczenie, teraz już kompletna Icon_smile dziękuję za zwrócenie uwagi


RE: Mychartsowy Top The Smiths - Miszon - 04.09.2018 11:41 AM

Haha, dobry tekst, "skąd wy bierzecie te zespoły" Icon_biggrin3 .
Ja tam nie przepadam, znam jedną płytę i kilka innych numerów, ale jednak słyszałem o nich pewnie jeszcze w zeszłym wieku (nie liczę katowania solowego Morrisseya przez Kaczkowskiego, w minimaxie zagrał swego czasu całą jego dyskografię, bo po pewnym czasie nie słuchałem tego, po prostu radio wyłączałem - całe szczęście ten kącik był już pod koniec audycji, jakoś po 1:20 w nocy, a po zmianie czasu po północy i nic nie traciłem wyłączając minimax jak tylko zaczynał się Morrissey Icon_razz )


RE: Mychartsowy Top The Smiths - Yacy - 04.09.2018 12:20 PM

(04.09.2018 10:59 AM)AKT! napisał(a):  dziękuję za zwrócenie uwagi

tydzień wcześniej...
(31.08.2018 02:02 PM)Yacy napisał(a):  brakuje "Sheila Take A Bow"
(31.08.2018 03:16 PM)AKT! napisał(a):  doszedłem do tego samego wniosku! la-la-la-lalalala-la!
Icon_lol Icon_lol Icon_lol


RE: Mychartsowy Top The Smiths - AKT! - 04.09.2018 02:36 PM

(04.09.2018 12:20 PM)Yacy napisał(a):  
(04.09.2018 10:59 AM)AKT! napisał(a):  dziękuję za zwrócenie uwagi

tydzień wcześniej...
(31.08.2018 02:02 PM)Yacy napisał(a):  brakuje "Sheila Take A Bow"
(31.08.2018 03:16 PM)AKT! napisał(a):  doszedłem do tego samego wniosku! la-la-la-lalalala-la!
Icon_lol Icon_lol Icon_lol

a bo widzisz! ja zrozumiałem, że brakuje w propozycjach Icon_lol


RE: Mychartsowy Top The Smiths - mike - 11.09.2018 09:58 PM

ależ ten zespół jest żaden Icon_sad mam nadzieję, że nie przyjdzie mi do niego wracać. Głosy w mękach oddane.


RE: Mychartsowy Top The Smiths - kajman - 12.09.2018 07:30 AM

mike napisał(a):mam nadzieję, że nie przyjdzie mi do niego wracać. Głosy w mękach oddane
To samo mógłbym napisać... o Spice Girls. Jedyną wartą uwagi piosenką była ta o Vampie.


RE: Mychartsowy Top The Smiths - AKT! - 12.09.2018 11:08 AM

mike napisał(a):ależ ten zespół jest żaden
może to nie twoja wrażliwość?
no i wiem z autopsji, że jak się ma bardzo określoną dietę, to trudno czasem docenić zupełnie inną; to tak jakbyś żywił się frytkami, a nagle ktoś podał ci szparagi Icon_wink
czasem trzeba chęci i czasu, żeby się przekonać; a czasem to po prostu inna wrażliwość, ale pisanie, że zespół jest żaden o the smiths, jak samemu się gloryfikuje maroon 5, to trochę komedia Icon_wink


RE: Mychartsowy Top The Smiths - Sundrajta - 12.09.2018 01:16 PM

No coś w tym jest. Sam właśnie zakończyłem przesłuchanie finałowej rundy i wysłałem głos.
Też z wielkim bólem ich słuchałem, zwłaszcza za pierwszym razem (przy komplecie propozycji). To zdecydowanie nie moja stylistyka, chociaż o dziwo nieco przypomina równie mroczne the Cure (nawet nazwisko wokalisty pasuje)! Icon_twisted Jednakże u Kowalskich coś mnie odpycha, to wręcz atawistyczny lęk, nie wiem, nie umiem tego opisać! Icon_rolleyes Może też wokal Morrisseya (który raczej nigdy nie był moim idolem) kompletnie mi nie leży? Tak czy owak i dla mnie to jedna z bardziej męczących podróży w tej zabawie. Dla jakiegoś odniesienia dodam, że piosenka, którą uznałem za najlepszą z trudem by się zmieściła w drugiej dziesiątce moich cotygodniowych podsumowań listy na forum LP3. Icon_eek
A przecież z tego powodu nie pozwolę sobie nazwać tę kapelę żadną, w końcu grają mój ulubiony gatunek muzyki czyli rock. Icon_cool


RE: Mychartsowy Top The Smiths - mike - 12.09.2018 02:18 PM

(12.09.2018 11:08 AM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):ależ ten zespół jest żaden
ale pisanie, że zespół jest żaden o the smiths, jak samemu się gloryfikuje maroon 5, to trochę komedia Icon_wink

Komedią jest stawianie Maroon 5 i tego czegoś obok siebie w jednym zdaniu.

Nie rozumiem gloryfikowania kapeli, która brzmi jak zlepek przypadkowych ludzi, którzy spotkali się po piwie w piątek w garażu i nagrali jakieś pseudoundergroundowe pioseneczki. Trochę krytyki wobec słuchanych przez was zespołów, jakiekolwiek by nie były Icon_lol. Ja też nie twierdzę, że M5 są najlepszym zespołem w historii. Zdarzają im się bardzo duże wpadki muzyczne, ale lubię tę kapelę, bo po towarzyszy mi przez większość życia. Czemu więc mam szanować wasze wybory, kiedy wy nie szanujecie moich? Icon_smile

Nie wiem też czemu ciągle przewija się tu temat Spice Girls, tak jakbym to ja odpowiadał za ten top Icon_smile


RE: Mychartsowy Top The Smiths - kajman - 12.09.2018 04:17 PM

mike napisał(a):Komedią jest stawianie Maroon 5 i tego czegoś obok siebie w jednym zdaniu.
Maroon 5 do pięt im nie dorasta. Ale to jest moje odczucie. I dodam, że mnie wcale Smiths nie zachwycają, bo z tego zestawu tylko 8 utworów mnie przekonało. Ale uważam, że takie porównania sensu nie mają.
mike napisał(a):Nie rozumiem gloryfikowania kapeli, która brzmi jak zlepek przypadkowych ludzi, którzy spotkali się po piwie w piątek w garażu i nagrali jakieś pseudoundergroundowe pioseneczki.
Gdyby nie to pseudoundergroundowe to by pasowało w moim odczuciu do Maroon 5 jak ulał.
mike napisał(a):Trochę krytyki wobec słuchanych przez was zespołów, jakiekolwiek by nie były
Trochę krytyki to jedno, a przegięte komentarze co drugie.
mike napisał(a):Ja też nie twierdzę, że M5 są najlepszym zespołem w historii.
Ja np nie twierdzę, że jest najgorszym. Znam gorsze.
mike napisał(a):Czemu więc mam szanować wasze wybory, kiedy wy nie szanujecie moich?
W tym temacie to Ty zacząłeś.
mike napisał(a):Nie wiem też czemu ciągle przewija się tu temat Spice Girls
Bo to był poprzedni top i nie chciało mi się głębiej sięgać. A Maroon 5 to już nawet nie pamiętam ile utworów mi się spodobało (jeżeli w ogóle jakieś).


RE: Mychartsowy Top The Smiths - Dobromiera - 12.09.2018 04:41 PM

(12.09.2018 02:18 PM)mike napisał(a):  
(12.09.2018 11:08 AM)AKT! napisał(a):  
mike napisał(a):ależ ten zespół jest żaden
ale pisanie, że zespół jest żaden o the smiths, jak samemu się gloryfikuje maroon 5, to trochę komedia Icon_wink

Komedią jest stawianie Maroon 5 i tego czegoś obok siebie w jednym zdaniu.

Nie rozumiem gloryfikowania kapeli, która brzmi jak zlepek przypadkowych ludzi, którzy spotkali się po piwie w piątek w garażu i nagrali jakieś pseudoundergroundowe pioseneczki. Trochę krytyki wobec słuchanych przez was zespołów, jakiekolwiek by nie były Icon_lol. Ja też nie twierdzę, że M5 są najlepszym zespołem w historii. Zdarzają im się bardzo duże wpadki muzyczne, ale lubię tę kapelę, bo po towarzyszy mi przez większość życia. Czemu więc mam szanować wasze wybory, kiedy wy nie szanujecie moich? Icon_smile

Pisanie, że The Smiths to "zlepek przypadkowych ludzi, którzy spotkali się po piwie w piątek w garażu i nagrali jakieś pseudoundergroundowe pioseneczki", to nie jest żadna krytyka, tylko zwykłe dyletanctwo. Icon_smile
Ja rozumiem, że ciężko się przestawić z papki serwowanej przez największe rozgłośnie, bo sam miałem z tym problemy mając 15-16 lat, ale warto jednak wyrobić choć minimum obiektywnego spojrzenia, choć oczywiście czysto obiektywna ocena muzyki nie jest możliwa (a co chyba stara się robić kajman). Pod względem tekstów, różnorodności wpływów, stosowanych technik wokalnych i gitarowych i ogólnego przekazu The Smiths po prostu nie da się nazwać żadnym, a poza tym hannibalowe podejście muzyki jest szkodliwe. No nie moja wina, że Maroon 5 nie ma sobą zupełnie nic do przekazania i wpisuje się wprost doskonale w taką RMFową papkę do zagłuszania dźwięków budowy. Icon_wink A pseudoalternatywne to jest np. Imagine Dragons.


RE: Mychartsowy Top The Smiths - kajman - 12.09.2018 05:45 PM

Artur.O napisał(a):nie jest żadna krytyka, tylko zwykłe dyletanctwo
Rzekłbym, że jego zdanie i do takiego ma prawo, ale powinien to wyrażać w sposób mniej obraźliwy. Podobnie jak Ty opinię o Maroon 5.
Artur.O napisał(a):różnorodności wpływów
To nie jest żaden argument.
Artur.O napisał(a):stosowanych technik wokalnych i gitarowych
To bardziej, ale po pierwsze czy to jest aż taki istotny wskaźnik wartości muzyki? No i dla niego te techniki mogą być niewiele warte.
Artur.O napisał(a):ogólnego przekazu
To taki ogólnik. O textach nie pisałem, bo z angielskiego rozumiem pojedyńcze słowa.
Artur.O napisał(a):pseudoalternatywne to jest np. Imagine Dragons
Dla mnie to nieistotne. Ważne jest, że ich ostatni kawałek jest znakomity.


RE: Mychartsowy Top The Smiths - thestranglers - 12.09.2018 07:12 PM

po prostu czasem ugryźć się trzeba w język: napisałbym, że top Planta był jednym z najgorszych w tej zabawie, ale... po co?


RE: Mychartsowy Top The Smiths - kajman - 12.09.2018 08:15 PM

Żeby mnie zdenerwować. Icon_lol


RE: Mychartsowy Top The Smiths - mike - 12.09.2018 10:26 PM

Każdy słucha tego co lubi i ma prawo wyrażać swoje zdanie publicznie. Dobrze pamiętam jak krytykowano moj top i nie pozostałem dłużny w tym miejscu Icon_wink Artur, nie każdy ma tak dobry gust jak ty. Przykro mi. Wolę słuchać mojej melodyjnej papki niż tego czegoś nad czym tak się zachwycasz i tyle w temacie Icon_wink
A top Planta.. nie było tak źle jak tu Icon_biggrin