Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Taylor Swift - Look What You Made Me Do (/showthread.php?tid=35980)

Strony: 1 2 3


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 01.09.2017 02:23 PM

Widzę, że pochodzisz do tego z większym spokojem.
Może i się zmieni, ale przy okazji daje niefajny przykład słuchającej jej młodzieży...


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 01.09.2017 02:46 PM

prz_rulez napisał(a):Może i się zmieni, ale przy okazji daje niefajny przykład słuchającej jej młodzieży...
czy ja wiem? to jest raczej swag, tu nie ma przesłania; ja zresztą nie czuję się w obowiązku moralizować (na próżno), nie tędy droga.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 01.09.2017 06:27 PM

We wszystkim jest przesłanie, nawet, jeśli intencja twórcy taka nie była.
Nie żebym chciał jakoś przesadzać, no ale nie jestem fanem muzycznych dissów.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Horngacher77 - 12.09.2017 08:53 AM

Powiem wam równo 30 lat temu niejaka Madonna robiła to samo.Jak na tym wyszła wszyscy o tym wiedzą.Świat już dawno zapomniał ,albo chce zapomnieć o normalności.Taylor Swift i wiele innych solistek muzycznych tylko się przebijają i licytują w tym kto da więcej i zbierze więcej.
Co zaś się tyczy samego utworu jest bardzo dobry i na pewno będzie kolejnym przebojem.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - adikman - 12.09.2017 09:52 AM

Według ciebie, prz, trzeba by chyba wytycznyć sztywne granice tego, co wolno, a co nie zawierać w piosenkach od strony przekazu. Masz jakieś dziwne tendencje ograniczające przekaz w ramach dziwnej poprawności. Ludzie sami są odpowiedzialni z to, czego sluchaja i co z tego przejmują.

A utwór jest bdb.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 12.09.2017 12:27 PM

Ciekawe słowa od kogoś, kto jeszcze niedawno krytykował komercyjność utworów z Papui-Nowej Gwinei...
Co do ograniczania przekazu - ciekawe co w takim razie na mojej liście robi choćby Cjalis...
...Ale chodzi o coś innego. Większość ludzi mimo wszystko raczej nie wyzywa wszystkich dookoła, prawda?
O to chodzi.
Jak to ktoś kiedyś rzekł: "wszystko można, ale nie wszystko wypada".

Horngacher77 napisał(a):Świat już dawno zapomniał ,albo chce zapomnieć o normalności.
O ile w kontekście muzyki trochę się zgadzam, to zdanie jest tak wielowymiarowe, że może oznaczać bardzo różne rzeczy.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 12.09.2017 03:42 PM

prz_rulez napisał(a):Ciekawe słowa
rozsądne

podpisuję się pod nimi w 100%
nie wiem, skąd to wieczne moralizatorstwo u Ciebie -- i też dość wybiórcze, jakby nie patrzeć

prz_rulez napisał(a):Jak to ktoś kiedyś rzekł: "wszystko można, ale nie wszystko wypada".
to prawda, ale przemysł rozrywkowy tej zasady nigdy nie przestrzegał


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 12.09.2017 04:25 PM

Wiesz, przy "We Are Never Ever Getting Back Together" to było dla mnie całkiem zabawne, ale wtedy to nie zakrawało na jakąś ideologię. Wiem, Taylor przeżyła swoje w szołbiznesie, ale hmm. Czy trzeba się mścić?...

Też nie ukrywam, że jakoś ciężko się na to patrzy, gdy pamięta się Taylor z takich ładnych piosenek z początków kariery...


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 13.09.2017 11:36 AM

nie ma tu ani ideologii, ani żadnej faktycznej zemsty
jest budowanie innego zadziornego wizerunku; myślę, że swift zrobiła to na tyle delikatnie, że żadna z potencjalnie disowanych w piosence osób nie powinna poczuć się dotknięta osobiście; rzecz jest w miarę rozmyta, kontekst dopowiadają media


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Horngacher77 - 16.09.2017 10:42 PM

Podoba mi się coraz bardziej ten utwór.Szczególnie gdy słyszę go w radiu.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Gaspard - 16.09.2017 11:07 PM

A w jakim radiu, jeśli mogę spytać? Minęły trzy tygodnie od premiery a Taylor w pierwszej setce airplay dalej nie ma


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Horngacher77 - 16.09.2017 11:22 PM

W moim ulubionym Radiu Park FM. 93.9.
W Radiu Vanessa FM. 100.3.
Jest wiele stacji niekomercyjnych które są na bieżąco i grają najnowsze utwory.
Nie każdy kocha video klipy.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 22.09.2017 12:36 AM

polskie stacje nie podłapały? :O


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - Dobromiera - 16.10.2017 11:24 PM

Faktycznie nie ma nawet w setce polskiego airplayu...


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 17.10.2017 12:46 AM

O tyle dziwne, że "Shake It Off" jakoś się przebiło. Z drugiej strony - na Węgrzech, Słowacji oraz w Czechach na airplayach też raczej cienko przędzie.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 17.10.2017 10:49 AM

za dużo jest w tym hip hopu i r&b jak na europę środkowo-wschodnią; od niemiec na zachód bez problemu, ale my nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego brzmienia; jestem przekonany, że przeciętnemu słuchaczowi w polsce ten kawałek nie podoba się z zupełnie innych powodów niż temu w usa


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 17.10.2017 10:54 AM

Bo ja wiem... na Deezerze Top Poland jest na czternastym miejscu. I w ogóle jest jakiś ogromny rozdźwięk między listami airplay a sprzedażą w krajach środkowej Europy w przypadku tego utworu. Hmm... Kolejny dowód na to, że komercyjne stacje mają w d. nasze zdanie?


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - AKT! - 17.10.2017 11:17 AM

Nie. Komercyjne stacje się boją o swoje przychody z reklam i nie chcą ryzykować grania piosenek, przez które pani Grażyna czy pan Janusz mogą potencjalnie przełączyć stację.


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 17.10.2017 11:35 AM

Chyba, że tak. Ale to wkurzające.
Jednak jakimś cudem wciąż RMF i Zetka są liderami na rynku...


RE: Taylor Swift - Look What You Made Me Do - prz_rulez - 21.10.2017 07:02 PM

Key Of Awesome jak zwykle w formie Icon_razz