Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Co czytacie? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Inne tematy (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- Wątek: Co czytacie? (/showthread.php?tid=35712)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Co czytacie? - kajman - 16.08.2019 10:01 AM

AKT! napisał(a):korzystacie z lubimyczytać?
Jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi to korzystam służbowo.


RE: Co czytacie? - prz_rulez - 16.08.2019 12:09 PM

W sensie, ze pomaga Ci w katalogowaniu danych w bibliotece?


RE: Co czytacie? - kajman - 16.08.2019 08:02 PM

Nie, w sprawdzaniu kompletności posiadanych serii i wyłapywaniu braków.


RE: Co czytacie? - tomas585 - 14.09.2019 02:48 PM

planuje zakupić książkę "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zapowiada się ciekawie
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4893077/1966-rok-w-ktorym-eksplodowala-dekada
https://www.vogue.pl/a/5-nowosci-literackich-nie-tylko-na-plaze
Cytat:Bohaterem książki poświęconej popkulturze i pisanej w popkulturowym stylu jest rok 1966. 12 miesięcy, 12 rozdziałów, 12 wątków – każdy zaczyna się od singla, który w tamtym czasie piął się po listach przebojów. Styczeń naznacza strach przed końcem świata oraz marzenie o nowym porządku. Kwiecień to LSD i psychodelia. Maj – kobiety i kultura popularna. Lipiec porusza problem czarnej społeczności i czarnych muzyków. Sierpień nawiązuje do początków ruchów LGBTQ i homoseksualnych producentów



RE: Co czytacie? - kajman - 14.09.2019 09:35 PM

A ja ostatnio cały czas w okolicach młodzieżowego fantasy. Przeczytałem osławionych Zwiadowców. Czyta się dobrze, ale drażni tendencyjność i schematyzm. Znacznie lepiej wypadają wojownicy, cykl o czterech klanach dzikich kotów.


RE: Co czytacie? - dziobaseczek - 15.09.2019 12:30 AM

Rafał Ziemkiewicz (większość odruchowo odrzuci - haha) - Myśli nowoczesnego endeka - Każdy powinien to poczytać - niezależnie od preferencji i poglądów. Arcydzieło !!!!


RE: Co czytacie? - prz_rulez - 15.09.2019 12:33 AM

Nie, czemu. Odrzucać może ewentualnie po przeczytaniu.
Może być ciekawe, aczkolwiek z tym arcydziełem to co najwyżej chyba bardzo subiektywnie Icon_wink
Dodane do przedługaśnej listy.


RE: Co czytacie? - AKT! - 16.09.2019 01:16 PM

myślę, że jak ktoś czuję się nowoczesnym endekiem, to może faktycznie lektura jest zasadna, ale ziemkiewicz pisze dla swoich stałych czytelników; nie kojarzę, żeby podjął trud wyjścia poza tę bańkę albo żeby próbował kogoś z tej bańki wyprowadzać; to raczej jeden z tych publicystów, którzy utwierdzają swoich w twierdzeniu, że sami mają rację

ja zacząłem kończyć 1Q84 murakamiego; to lekka i angażująca lektura; co prawda czytając, że sam trochę z murakamiego wyrosłem, ale lubię czasem do niego wrócić podczas wakacji

poza tym tango śmierci wynnyczuka, przepięknie napisana i przetłumaczona, ale jednak trzeba poświęcić tekstowi więcej uwagi -- jest gęsty nie tylko typograficznie Icon_wink to o wielokulturowości lwowa przerwanej przez drugą wojnę


RE: Co czytacie? - tomas585 - 18.09.2019 05:54 PM

razem z "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zamówiłem "1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej" , mam nadzieje że odkryje coś ciekawego Icon_smile
https://www.taniaksiazka.pl/1001-albumow-muzycznych-historia-muzyki-rozrywkowej-robert-dimery-p-900276.html?abpid=1316&abpcid=11&bb_id=612&bb_coid=21487466&abpar1=buybox3&abpar2=167126.0.&abpar3=LQ%3D%3D&utm_source=pp&utm_medium=cps&utm_campaign=ads4books

[Obrazek: 9788327124975.jpg]


RE: Co czytacie? - Miszon - 18.09.2019 06:14 PM

Wahałem się, czy nie kupić tego siostrze na wesele (prosiła o książki zamiast kwiatów), ale ostatecznie wybrałem 1001 filmów (1001 książek nie ma niestety dostępnego, a to byłoby najlepsze, zobaczyłaby czego w prezencie nie dostała Icon_wink2 ).

Ostatnio nie czytam, ale słucham:
- "Mroczna wieża" Stephena Kinga - takie sobie. Nie zachęciło mnie do słuchania dalej
- "Listy zza grobu" Eugeniusz Mróz - bardzo ciekawe, wciągnąłem się, dobrze budowana fabuła
- "Narrenturm" Andrzej Sapkowski - kiedyś czytałem (wtedy jak wyszło), ale do tego stopnia zapomniałem, że fabuła mnie zaskakiwała. Na uwagę zasługuje forma realizacji: to nie jest tak, że ktoś po prostu czyta, to słuchowisko z odgrywanymi rolami (coś bodajże ze 120 aktorów, wśród nich sporo sław, z Opanią, Talarem i Barcisiem na czele), muzyką i efektami dźwiękowymi. Wspaniała realizacja! (może denerwuje na początku trochę głos narratora, zbyt chrapliwy, agresywny. Ale potem zmienili go)
- "Boży wojownicy" Andrzej Sapkowski - ciąg dalszy Narrenturmu, którego nie czytałem nigdy (nie było mnie wtedy stać na to, żeby kupić). Nadal świetne, tak od strony literackiej, jak realizacyjnej


RE: Co czytacie? - bear - 18.09.2019 06:17 PM

A ja niedawno napadłem na antykwariat. (50 zł za 6 książek).

[Obrazek: 8b1a43713182.jpg]


RE: Co czytacie? - AKT! - 18.09.2019 06:30 PM

Miszon napisał(a):1001 filmów
kiedyś (dawno temu) stałem przed wiele minut w empiku, kartkując i notując tytuły filmów, które mnie zaintrygowały -- głównie z początku kinematografii -- niestety w większości na papierze okazały się ciekawsze, choć niektórych do dziś nie widziałem np. francuskiego "la boum" z lat 80.


RE: Co czytacie? - prz_rulez - 18.09.2019 07:11 PM

@AKT! - trochę tak jest, ale czy "druga strona" też trochę nie pisze sama dla siebie?

Anyway, fajnie tak "czytać co czytacie" Icon_smile
Ja mam niestety przymusową przerwę, bo kartkowanie słowników to jednak nie czytanie...
Ale ostatnio (ostatnio, gdy miałem chwilę czasu) zacząłem czytać po chorwacku książkę "Poljska i Poljaci u životu Josipa Jurja Strossmayera". Jest niby wersja polska, "Polska i Polacy w życiu Josipa Juraja Strossmayera", ale widzę ją tylko na liście kilku katalogów Icon_wink


RE: Co czytacie? - AKT! - 18.09.2019 08:16 PM

prz_rulez napisał(a):@AKT! - trochę tak jest, ale czy "druga strona" też trochę nie pisze sama dla siebie?
ale ja nie piszę o prawicy jako takiej, tylko o tym konkretnym publicyście; niemniej mam wrażenie, że lewica jest bardziej otwarta na dialog z ludźmi spoza bańki, choć znalazłoby się na pewno sporo przykładów, które pokazują, że tak nie jest Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Ale ostatnio (ostatnio, gdy miałem chwilę czasu) zacząłem czytać po chorwacku książkę "Poljska i Poljaci u životu Josipa Jurja Strossmayera". Jest niby wersja polska, "Polska i Polacy w życiu Josipa Juraja Strossmayera", ale widzę ją tylko na liście kilku katalogów
a skąd taki wybór? wyczytałeś coś ciekawego?


RE: Co czytacie? - prz_rulez - 18.09.2019 08:28 PM

Nie, po prostu swego czasu kupiłem ją na targach w Zagrzebiu i chciałem w końcu ją przeczytać.

EDIT: Nie wiem w sumie jak jest cenowo w Polsce, bo tutaj nigdy nie miałem takiej potrzeby, ale w Chorwacji takie targi to często jedyna szansa, by kupić nowe książki (aczkolwiek swoje stanowiska ma też kilka antykwariatów) w jakichś znośnych cenach. Bo niestety książki w Chorwacji ze względu na dość małe nakłady są znacznie droższe (aczkolwiek i tak tańsze niż w Słowenii). W Serbii ceny są już znacznie sensowniejsze Icon_wink
Aczkolwiek fajną sprawą jest np. to, że na wydziale filologicznym czasami pojawiają się przedstawiciele wydawców i sprzedają książki - niektóre nawet względnie tanio.


RE: Co czytacie? - AKT! - 19.09.2019 10:29 AM

brakuje książek, więc czyta się to, co jest? Icon_wink hmm...


RE: Co czytacie? - Dobromiera - 19.09.2019 10:48 AM

(18.09.2019 05:54 PM)tomas585 napisał(a):  razem z "1966. Rok, w którym eksplodowała dekada" zamówiłem "1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej" , mam nadzieje że odkryje coś ciekawego Icon_smile

Tu masz to samo tylko za darmo:
https://rateyourmusic.com/list/kavikovi/1001-albums-you-must-hear-before-you-die-all-editions-combined/ Icon_smile


RE: Co czytacie? - AKT! - 19.09.2019 11:48 AM

ale bez opisów i w formie cyfrowej Icon_wink


RE: Co czytacie? - Miszon - 19.09.2019 12:39 PM

Przeciez nie chodzi o samą listę tylko o tekst


RE: Co czytacie? - prz_rulez - 19.09.2019 12:55 PM

(19.09.2019 10:29 AM)AKT! napisał(a):  brakuje książek, więc czyta się to, co jest? Icon_wink hmm...
Strossmayer to wazna postac dla historii Chorwacji, wiec...