Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Guns N'Roses - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Koncerty, festiwale i konkursy (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Wątek: Guns N'Roses (/showthread.php?tid=35189)



Guns N'Roses - 1981 - 24.06.2017 12:17 PM

Pisałem już o tym na innym forum - kopiuję też tutaj. Icon_smile

Pomysł, by jechać na koncert Guns N'Roses, pojawił się w grudniu. Razem z dwoma kolegami z pracy (fanami Gunsów, ja raczej nie jestem, chociaż lubię ich piosenki) postanowiliśmy kupić bilety - już pierwszego dnia sprzedaży! Udało się bez żadnych problemów. 256 zł za sektor General Admission.

Na krótko przed koncertem kupiliśmy jeszcze okolicznościowe koszulki i ... jedziemy do Gdańska! W pociągu pełno ludzi, i wszyscy na koncert. Siedzieliśmy na podłodze, bo już nie udało nam się dostać miejscówek na pociąg. Nic to, podróż minęła szybko i w świetnych nastrojach.

Przy stadionie byliśmy dość wcześnie, ale nie chciało nam się wchodzić na koncerty supportów: Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile

W końcu weszliśmy na płytę stadionu - pełno ludzi! Guns N'Roses wyszli na scenę punktualnie o 21:00. Nie uwierzyłbym wcześniej, ale grali bite 3 godziny! Niestety nagłośnienie było wielkim rozczarowaniem, bo na początku trudno było się nawet zorientować, jakie kawałki zagrali. Potem już było lepiej - gdzieś tak od czwartej piosenki: "Estranged", "Welcome to the Jungle", "You Could Be Mine", "November Rain", "Knockin' On Heaven's Door" i mój ulubiony "Civil War" - to były najlepsze momenty. Niestety nie zagrali "Don't Cry"!

Była też niespodzianka w postaci tematu przewodniego do "Ojca chrzestnego" w wykonaniu Slasha - pięknie! I bardzo płynnie przeszedł do początkowego riffu ze "Sweet Child O'Mine". Mistrz. Bohater koncertu. Kolejną niespodzianką było też zagranie "Black Hole Sun" z repertuaru Soundgarden - to na cześć niedawno zmarłego Chrisa Cornella. Ładny gest.

Axl Rose bardzo przytył, ale nadal potrafi się wydrzeć. Icon_biggrin

Na bis zagrano "Paradise City", ale mnie już nie było na stadionie... tak bardzo mnie bolały nogi, że musiałem wyjść i gdzieś usiąść. Cóż, starość nie radość! Icon_razz2

Ogólnie rzecz biorąc - świetny koncert, który na pewno będę mile wspominać.

[Obrazek: 1ce020d1cc48dfeegen.jpg]

[Obrazek: 567df9f6ce03fd0egen.jpg]

[Obrazek: b93f7d7677667973gen.jpg]


RE: Guns N'Roses - prz_rulez - 24.06.2017 01:03 PM

1981 napisał(a):Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile
Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.


RE: Guns N'Roses - Dobromiera - 24.06.2017 01:24 PM

(24.06.2017 01:03 PM)prz_rulez napisał(a):  
1981 napisał(a):Doda? Sorry, nie te klimaty. Killing Joke? Sorry, niezbyt znani, chociaż słyszałem, że kultowi. Woleliśmy siedzieć na zewnątrz przy piwku. Icon_smile
Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.

Killing Joke to 10x lepszy zespół niż GNR, to GNR powinno supportować KJ xD


RE: Guns N'Roses - 1981 - 24.06.2017 02:11 PM

prz_rulez napisał(a):Trochę tego nie rozumiem, uważam, że warto dać szansę się wykazać supportom na żywo.
Ach, ty obrońco uciśnionych! Icon_biggrin

Na pewno byli tacy, którzy poszli na Dodę! Ale w przeważającej większości komentarzy jej imię wywoływało raczej uśmieszek politowania, a nie ekscytację.


RE: Guns N'Roses - prz_rulez - 24.06.2017 02:42 PM

Jakby co, to nie chciałem Cię urazić.
1981 napisał(a):Ale w przeważającej większości komentarzy jej imię wywoływało raczej uśmieszek politowania, a nie ekscytację.
To przykre bardzo. A Doda ma i super głos, i super kawałki na koncie. Niektóre nawet rockowe. Na pewno nie jest kiciarą.
A Killing Joke istnieją dłużej niż Gunsi Icon_lol


RE: Guns N'Roses - Tomekk - 25.06.2017 01:36 PM

Super przeżycia. Widać, że był to udany koncert.
a co do Dody - jaka jest każdy widzi i słyszy Icon_razz


RE: Guns N'Roses - sewerynkicior - 29.06.2017 08:06 AM

Nie widziałem jeszcze żaden koncertowej relacji na tym forum, dlatego miło było przeczytać powyższe sprawozdanie. Szczególnie zaciekawił mnie fakt wykonania utworu Black Hole Sun. Chętnie bym to usłyszał.

Uwaga o Killing Joke bardzo zaskakująca. Nie jest to może komercyjny rock na miarę powyższego zespołu, ale to niewątpliwie legenda muzyki metalowej. Zapewne bardziej inspirująca niż samo Guns N'Roses.