Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Pearl Jam - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Pearl Jam (/showthread.php?tid=34529)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - Lilian - 15.05.2017 11:59 PM

(15.05.2017 10:03 PM)thestranglers napisał(a):  Gosia zasłużyła chociaż na taką nagrodę pocieszenia....
Icon_smile
(15.05.2017 10:11 PM)thestranglers napisał(a):  SISTERS OF MERCY!
aż dostałem gęsiej skórki Icon_smile
dziękuję Gosiu! dobra karma od Ciebie :*
cieszę się, że takie pozytywne emocje spowodował mój wybór Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - AKT! - 16.05.2017 11:39 AM

wow, zupełnie nie spodziewałem się "Crazy Mary" w tej roli; "Jeremy" był z kolei pewniakiem do wyścigu o podium i szczerze mówiąc, myślałem, że nie będzie numeru, który będzie w stanie mu zagrozić; nie mogłem śledzić na bieżąco, ale niewątpliwie było ciekawie; i chociaż nadal nie przepadam za PJ, mój niespodziewany lider trafił na jedną z plejlist i z pewnością będę do niego wracał; to już dla mnie pewna wartość Icon_smile dzięki!


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - adameria - 16.05.2017 12:52 PM

Dzięki za przedstawione wyniki.
Takiego finału się spodziewałem, choć fenomen Szalonej Marychy jest mi niestety raczej obcy.
Podobnie jak twórczość kolejnego wykonawcy.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 16.05.2017 06:59 PM

adameria napisał(a):choć fenomen Szalonej Marychy jest mi niestety raczej obcy
A może to po prostu znakomity utwór?


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - EVENo - 20.09.2022 09:49 PM

thestranglers napisał(a):Lilian

punkty 1-12

12 Crazy Mary
10 Jeremy
08 Alive
07 Even Flow
06 Brother
05 The Fixer
04 I Am Mine
03 Last Kiss
02 Just Breathe
01 Nothing As It Seems

Pytanie do Lilian czy ja mam te głosy liczyć w tej postaci?


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - santosz - 20.09.2022 10:07 PM

spore braki co do zgłoszonych utworów dostrzegam, ale top 10 godną, okuratną, sprawiedliwą ułożę
jak nie zapomnę


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - santosz - 20.09.2022 10:31 PM

(15.05.2017 11:00 PM)marsvolta napisał(a):  Ja uwielbiam "Better Man" i całą "Vitalogy" to trochę mi szkoda, że tak nisko.
mocarna płyta


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 22.09.2022 07:23 AM

Popatrzyłem na swój top i wyszło mi, że dla mnie jest zdecydowanie najgorsza.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - EVENo - 22.09.2022 08:34 AM

(22.09.2022 07:23 AM)kajman napisał(a):  Popatrzyłem na swój top i wyszło mi, że dla mnie jest zdecydowanie najgorsza.

To zdecydowanie nie jest płyta do oceniania piosenek z osobna. Vitalogy ocenia się w całości albo wcale.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 22.09.2022 05:58 PM

EVENo napisał(a):Vitalogy ocenia się w całości albo wcale.
Jeżeli płyty nie można ocenić po piosenkach to niewiele jest warta w moim odczuciu. Całościowe wrażenie może najwyżej troszeczkę zmienić.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - EVENo - 22.09.2022 06:13 PM

kajman napisał(a):Jeżeli płyty nie można ocenić po piosenkach to niewiele jest warta w moim odczuciu. Całościowe wrażenie może najwyżej troszeczkę zmienić.
Masz gdzieś zapisane jak oceniłeś utwór "Bugs"? Bo słyszałem kiedyś, że nikt nigdy nie dał tej piosence więcej, niż zero xD


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 22.09.2022 06:26 PM

Nie mam pewności ale patrząc na oceny utworów, które dawałem utworom w topie wnioskuję, że prawie na pewno żaden utwór z którejkolwiek z płyt nie tylko zera ale nawet jedynki nie dostał (i było sześć dwójek).


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - thestranglers - 22.09.2022 06:43 PM

Kajman, zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Muzyka to nie matematyka. Jaka płyta jest to się czuje i albo mi się ona podoba, albo nie. Osobiście lubię słuchać nie znając tytułów, nie będąc też świadomym zmian ścieżek (patrz art rock).


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 22.09.2022 07:28 PM

thestranglers napisał(a):Muzyka to nie matematyka.
Dla mnie muzyka jest jak matematyka. Pełen absolut i czysta abstrakcja.
thestranglers napisał(a):Jaka płyta jest to się czuje i albo mi się ona podoba, albo nie.
Nie będzie mi się podobała płyta na której nie będą podobały mi się utwory, a jeżeli utwory mi się podobają to podoba mi się cała płyta.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - neo01 - 22.09.2022 08:34 PM

kajman napisał(a):Dla mnie muzyka jest jak matematyka. Pełen absolut i czysta abstrakcja.
No właśnie, już kiedyś prowadziliśmy dyskusję na ten temat. Cieszę się, że nie tylko ja odbieram to inaczej (że to nie matematyka, tylko przede wszystkim emocje) Icon_wink

kajman napisał(a):Nie będzie mi się podobała płyta na której nie będą podobały mi się utwory, a jeżeli utwory mi się podobają to podoba mi się cała płyta.
Chociaż na pewno coś w tym jest. Tylko jak ugryźć płytę, gdzie jest kilka rewelacyjnych rzeczy i powiedzmy dwa niesłuchalne kawałki, jak na "V."?


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - kajman - 22.09.2022 09:31 PM

neo01 napisał(a):przede wszystkim emocje
Emocje biorą się z obcowania z pięknem, a przynajmniej z tym, co ja za piękno uważam.
neo01 napisał(a):Tylko jak ugryźć płytę, gdzie jest kilka rewelacyjnych rzeczy i powiedzmy dwa niesłuchalne kawałki, jak na "V."?
Wychodziło by mi to na plus. A co do V to ja tam znalazłem tylko dwa bardzo dobre kawałki, a chyba jedynym ich asłuchalnym utworem jest Dance z ostatniej płyty.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - neo01 - 22.09.2022 09:40 PM

kajman napisał(a):Wychodziło by mi to na plus.
Mnie też wychodzi na plus, po prostu słucham płyty bez dwóch kawałków i mam z głowy Icon_mrgreen (ale do topu plyt nie brałem jej pod uwagę, podszedlem uczciwie Icon_smile)


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - EVENo - 22.09.2022 11:14 PM

neo01 napisał(a):po prostu słucham płyty bez dwóch kawałków i mam z głowy
Pamiętam jak w dzieciństwie mając Przygody Kubusia Puchatka na kasecie VHS zawsze przewijałem jedną scenę. To był sen-koszmar i nawet jak dzisiaj wracam do tego, bądź co bądź, geniusza animacyjnego, to nie mam pojęcia jak coś takiego mogło znaleźć się w bajce dla dzieci.

I trochę Bugs na Vitalogy to jest takie coś xD



Mimo, że to wersja oryginalna z angielskim dubbingiem, to potrafię całą piosenkę zaśpiewać po polsku. Dziwne, bo przed chwilą powiedziałem, że zawsze przewijałem tę scenę Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - santosz - 23.09.2022 08:26 AM

Vitalogy jest tak dobra, bo jest inna. To chyba najostrzejszy brzmieniowo album w dyskografii. Nie ma tu aż tak dużo takiego typowego grungowego brzmienia, jest więcej wpływów punk rocka, trochę eksperymentów, jakichś szamańskich improwizacji i ogólnie super
Bugs też jednak zawsze pomijałem.


RE: Mychartsowy Top Pearl Jam - EVENo - 23.09.2022 09:04 AM

Mały offtopic, ale jestem podekscytowany tym, że po wielu, wielu latach, YouTube dał mi możliwość wyrażenia opinii o tej scenie z Kubusia Puchatka.

[Obrazek: 9211b5b34847d.png]