Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top zespołu Travis - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top zespołu Travis (/showthread.php?tid=29347)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - AKT! - 09.04.2021 10:03 AM

thestranglers napisał(a):Nie bierz tego do siebie.
absolutnie Icon_wink odnosiłem do samej piosenki


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - thestranglers - 09.04.2021 11:40 AM

No tak, wiem przecież nie od dziś, że jesteś po drugiej stronie, jeśli chodzi o nią, a niepiosenką nazwać bym jej nie mógł. Właśnie jest za bardzo piosenkowa, bez rwania tempa, przerw i wybuchów, zresztą o Sing też to można powiedzieć.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - Dyfeomorfizm - 09.04.2021 12:12 PM

słuchało się dość przyjemnie, natomiast nie pomyślałbym nawet, że "why does it always rain on me?" budzi takie kontrowersje; owszem, trafiła do mojej dziesiątki, ale nie dostrzegam w niej nic, co uzasadniałoby jej obecność w topie wszech czasów, podobnie jak mój nieobyty umysł ma problem z uchwyceniem wad owego dzieła, które mogą czynić z niego w czyichś oczach "antypiosenkę"; byłbym szczęśliwy, mogąc poznać argumenty stojące za oboma tymi stanowiskami!


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - thestranglers - 09.04.2021 12:45 PM

Napisałem Ci już przecież


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - michal91 - 09.04.2021 01:05 PM

Ja trochę nie w temacie, więc... czy trwa właśnie retop? Czy można pomyśleć nad dodaniem do zestawu do głosowania piosenek z nowej płyty? Icon_biggrin


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 09.04.2021 01:07 PM

Zestaw do głosowania jest zamknięty i to z niego wybieramy piosenki, na które głosujemy.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - AKT! - 09.04.2021 03:54 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):nie dostrzegam w niej nic, co uzasadniałoby jej obecność w topie wszech czasów
doskonale oddaje moją wewnętrzną pluchę, gdy ta się zbierze i eksploduje przez pory i nozdrza; sama piosenka zupełnie poza tym nie jest formalnie nijak wybitna, ale to kryterium w tym wypadku dla mnie drugorzędne


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - Dobromiera - 09.04.2021 11:00 PM

No właśnie dla mnie "Why Does It..." to, zwłaszcza na tle dokonań zespołu, jedna z "tych" piosenek (nawet jeśli jest daleko od mojego topu WC). Doskonała melodycznie, wyważona - przejmująca i przybita, ale niespecjalnie smętna. Jest bardzo prosta, ale wyrazista i niezbyt pretensjonalna. Reszcie ich repertuaru zawsze czegoś brakuje, a pierwsze kilka płyt raczej słyszałem dość dużo razy.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 09.04.2021 11:11 PM

No dla mnie ten utwór się niczym nie różni od pozostałych, odważę się powiedzieć, że Travis gra raczej na jedno kopyto. Ładne to, melodyjne i... nic poza tym. Ostrożnie oceniłem wstępnie Sing na 60/100, aby stanowiło to moją bazę do kolejnych odsłuchów. Okazało się, że znakomitą większość oceniłem od 40 do 70, czyli stały, równy, ale jednocześnie średni poziom. Trochę powtórka z Blackfield, tyle, że u Blackfield miałem już samemu wyselekcjonowane co mi się podoba, a co nie. I te lepsze też nie wyskakiwały ponad pewien poziom, a ich głównym atutem była ładna melodia. Będę wracał okazjonalnie do ulubionych utworów, ale raczej w ramach playlist, w którym klikam "shuffle" i leci samo.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - Dyfeomorfizm - 10.04.2021 12:02 AM

(09.04.2021 12:45 PM)thestranglers napisał(a):  Napisałem Ci już przecież
bynajmniej - przerw, rwania tempa i wybuchów nie posiada większość piosenek, w tym znakomita część obecnych w tym topie; chyba że dla ciebie większość piosenek to antypiosenki

(09.04.2021 03:54 PM)AKT! napisał(a):  doskonale oddaje moją wewnętrzną pluchę, gdy ta się zbierze i eksploduje przez pory i nozdrza; sama piosenka zupełnie poza tym nie jest formalnie nijak wybitna, ale to kryterium w tym wypadku dla mnie drugorzędne
to miło, dziękuję za odpowiedź!


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - thestranglers - 10.04.2021 01:06 AM

Większość akceptuję, stąd i mój drugi wybór padł na nich. Jeśli zechcesz zająć się innymi - jestem za.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 10.04.2021 06:47 PM

Zestaw do głosowania:

3 Miles High
As You Are
Closer
Coming Around
Driftwood
Eyes Wide Open
Flowers in the Window
Love Will Come Through
Mid-Life Krysis
More Than Us
Mother
My Eyes
Pipe Dreams
Re-Offender
Reminder
Selfish Jean
Side
Sing
Something Anything
The Beautiful Occupation
The Humpty Dumpty Love Song
Turn
Walking Down The Hill
Walking in The Sun
Why Does It Always Rain On Me?
Writing To Reach You

---

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do soboty 10 kwietnia do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę 11 kwietnia.

---

Zagłosowali: vingoe, thestranglers, TuneHunterz, kajman, Artur.O, Sundrajta, Szymek79, miszony, adameria, piotreklp3
Zagłosowali:
parzymiech
dziobaseczek
Yacy
michal_paszcza
meni
Tomekk
obserw99
wwas
AKT!
Kalypson
Dyfeomorfizm
EVENo
stokrotka
neo01
tomas585


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 10.04.2021 07:28 PM

ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW

Wyniki jutro po 17:00.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 10.04.2021 09:38 PM

Po czasie zagłosowała jeszcze Monika Icon_wink

Zagłosowali:
parzymiech
dziobaseczek
Yacy
michal_paszcza
meni
Tomekk
obserw99
wwas
AKT!
Kalypson
Dyfeomorfizm
EVENo
stokrotka
neo01
tomas585
Monika


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 11.04.2021 12:56 PM

Szesnaście, tyle liczenia chyba jeszcze nie miałem. A już na pewno przewaga głosów z dogrywki nad pierwotnymi nigdy nie była tak wielka.

Dziobas przez pomyłkę zagłosował systemem 12-10-9, przez co ma jedenaście utworów. Ostatniego więc nie mogę policzyć, a i reszta dostanie oczko mniej, niż jest to napisane Icon_wink

Edit: Z kolei michal_paszcza z niewiedzy zagłosował systemem 10-9-8, ale tu też nie ma problemu, Pan Prowadzący skoryguje Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - kajman - 11.04.2021 12:59 PM

Rozumiem, że ten punkt mniej pierwszej dwójki nie dotyczy.


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 11.04.2021 01:02 PM

(11.04.2021 12:59 PM)kajman napisał(a):  Rozumiem, że ten punkt mniej pierwszej dwójki nie dotyczy.

Tak, kajmanie, mam głowę na karku Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - thestranglers - 11.04.2021 01:03 PM

dlatego tak optowałem za systemem eurowizyjnym


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - neo01 - 11.04.2021 01:16 PM

Teraz do mnie doszło, że zagłosowałem na 8 utworów, ustawiając je w kolejności o najlepszego do najgorszego, mam nadzieję że tak zostało policzone, bo można to było też odebrać jako punkty...


RE: Mychartsowy Top zespołu Travis - EVENo - 11.04.2021 01:21 PM

neo01 napisał(a):Teraz do mnie doszło, że zagłosowałem na 8 utworów, ustawiając je w kolejności o najlepszego do najgorszego, mam nadzieję że tak zostało policzone, bo można to było też odebrać jako punkty...
Spokojnie, Twoje głosy są czytelne i prawidłowo przeze mnie zrozumiane Icon_wink