Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy (/showthread.php?tid=27779)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - adameria - 20.11.2015 11:37 AM

Ja się nie cieszę, bo "Dzień dobry..." jawi mi się jako główny utwór SnL puszczany w stacjach radiowych
i psujący obraz całej twórczości. Mimo, że dałem PT 12 punktów, to najbardziej ucieszyłoby mnie gdyby
numerem 1 był ŻwK. W sumie szkoda, że się nie udało.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - miszony - 20.11.2015 12:59 PM

Mam podobne odczucia chociaż uwielbiam Dzień Dobry.... Zarówno Żyję w Kraju i Chory na Wszystko poruszały mnie od strony tekstu.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - thestranglers - 20.11.2015 02:04 PM

Ja z kolei jestem w szoku że "Dziewczyna o chłopięcych sutkach" tak nisko. Kto wie czy to nie będzie kiedyś mój ich ulubiony utwór... "Dodekafonia" ewentualnie może zagrozić Icon_twisted


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Lilian - 22.11.2015 01:18 AM

Jestem zadowolona z wyników. Cieszy mnie taki numer 1 i 2. Icon_smile
thestranglers, dzięki za poprowadzenie topu, liczenie i prezentację wyników!! Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - thestranglers - 22.11.2015 07:14 AM

a proszę Cię bardzo, powoli szykuj się też do dokonania wyboru Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Miszon - 06.12.2020 03:51 PM

No to tym razem głos poszedł w 10 minut Icon_smile2 .


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - thestranglers - 06.12.2020 04:14 PM

Miszon napisał(a):No to tym razem głos poszedł w 10 minut
haha, też jakiś sposób


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - dejmieeen - 12.12.2020 01:19 AM

Mam małe pytanie - co wg Was fajnego jest w "Dzień dobry, kocham Cię"? Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Dobromiera - 12.12.2020 02:00 AM

Ale gupi byłem 5 lat temu, teraz oczywiście udział wezmę, no ale punktów za zgłoszenia utworów do zestawu już nie będzie. XD


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - kajman - 12.12.2020 09:22 AM

Artur.O napisał(a):Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.
Mieli trochę złych piosenek, ale ta się do nich nie zalicza.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - EVENo - 12.12.2020 12:34 PM

dejmieeen napisał(a):Mam małe pytanie - co wg Was fajnego jest w "Dzień dobry, kocham Cię"? Przecież to jest wybitnie zła piosenka, pod każdym względem.
To jest taka tradycja wśród takich zespołów, że dają na pierwszego singla najgorszy utwór z płyty, a on staje się przebojem. Happysad zrobił tak z Zanim pójdę, Strachy później jeszcze z Twoje oczy lubią mnie i Motylkami.

Aczkolwiek Dzień dobry nie nazwałbym koszmarem. W tej kwestii nie ma nawet startu do Nikt tak pięknie nie boi się miłości, czy jakoś tak.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Miszon - 12.12.2020 01:43 PM

Aczkolwiek rekord pobili na płycie doDekafonia: pierwsze 3 single to może nawet 3 najgorsze numery z płyty (w piątce na pewno się wszystkie mieszczą).


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - kajman - 12.12.2020 02:46 PM

Może 3 najgorsze, ale w trzech najgorszych na pewno się mieszczą. Icon_lol


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Miszon - 12.12.2020 04:49 PM

Dzieki, poprawilem


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - neo01 - 12.12.2020 06:59 PM

"Dzień dobry..." zostało po prostu zajechane przez komercyjne stacje; utwór na pewno nie jest wybitny, ale wydawał mi się całkiem przyjemny do pewnego czasu, teraz jak go słyszę, mam ochotę wyjść (a żeby było jeszcze gorzej miałem wielką nieprzyjemność słyszeć jego przekoszmarny cover, z jakiejś durnej kom-rom o tym samym tytule).
Natomiast za "Nikt tak pięknie..." nie przepadam jakoś specjalnie, ale obecnie na pewno wolę od powyższego. Z tym że to ani SNL, ani pierwszy singiel (byli nim "Wirtualni chłopcy").
EVENo napisał(a):Strachy później jeszcze z Twoje oczy lubią mnie.
I kolejny kawałek, który nie był pierwszym singlem, ani nawet drugim. Może zanim się tak rozpędzisz, sprawdź.
Miszon napisał(a):Aczkolwiek rekord pobili na płycie doDekafonia: pierwsze 3 single to może nawet 3 najgorsze numery z płyty (w piątce na pewno się wszystkie mieszczą).
Tutaj powiedzmy, że się zgodzę. Trzeba mieć natomiast na uwadze, że na single wybiera się generalnie utwory a) w miarę krótkie i "zwarte", b) z charakterystyczną i niezbyt skomplikowaną linią melodyczną, c) bardziej traktujące o lekkich niż poważnych tematach, chyba że te drugie posiadają cechy a) i b), wtedy mogą "przejść" (jak to często u SNL bywało).

Artur.O napisał(a):Ale gupi byłem 5 lat temu, teraz oczywiście udział wezmę, no ale punktów za zgłoszenia utworów do zestawu już nie będzie. XD
No, głupi Ty Icon_wink (byłby teraz większy wybór Icon_razz2).


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - dejmieeen - 12.12.2020 07:13 PM

Tu nie chodzi o to, że radio tę piosenkę wymęczyło - wiele jest ogranych piosenek, które mimo wszystko lubię (wyjątek to chyba tylko Gotye i Kimbra, które zbrzydło mi na zawsze). Moim zdaniem ta piosenka jest po prostu tragiczna pod każdym względem. Ta upośledzona fujarka na początku, pseudointelektualny tekst, wokal, który woła o pomstę do nieba. Nie odnajduję niczego pozytywnego w tej piosence. Top 5 najgorszych piosenek ever jak dla mnie, możliwe, że podium.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - EVENo - 12.12.2020 08:23 PM

neo01 napisał(a):Może zanim się tak rozpędzisz, sprawdź.
Ale Ty też się rozpędziłeś, bo nigdzie nie napisałem, że Nikt tak pięknie było pierwszym singlem, ani że to piosenka Strachów. To w ogóle było singlem?


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - kajman - 12.12.2020 08:44 PM

Fakt, ale o Twoich oczach napisałeś.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - EVENo - 12.12.2020 09:03 PM

(12.12.2020 08:44 PM)kajman napisał(a):  Fakt, ale o Twoich oczach napisałeś.

Bo tak to zapamiętałem. Nie słuchałem wtedy Trójki ani nic, po prostu nagle wszyscy wokół zaczęli jarać się tą piosenką, a Żyję w kraju usłyszałem dopiero rok później.


RE: Mychartsowy Top Strachów Na Lachy - Dobromiera - 12.12.2020 10:03 PM

No w moim przypadku "Dzień dobry..." faktycznie radio zabiło, ale raczej przez to, że 15 lat temu w 30 Ton fragment brzmiał wesoło i pozytywnie, ale po głębszym przyjrzeniu się tej piosence, wyszło, jakie to jest płytkie i pseudo-mądre.

A opinie o pierwszych singlach zaskoczyły mnie o tyle, że słyszałem oprócz tego kilka tych "niepierwszych", jak "Piła Tango", czy "Chory na wszystko", i nie wydawało mi się to jakieś dużo lepsze, a w ogóle to nie kojarzy mi się ten rodzaj muzyki z czymkolwiek "trudniejszym" w odbiorze. Icon_razz2 Zwłaszcza, ze to single raczej do Trójki i Eski Rock, niż tzw. wielkiej czwórki.