Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) (/showthread.php?tid=27152)



RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - adameria - 24.10.2017 06:50 PM




RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 07:31 PM

kajman napisał(a):Bo bez zasad wszystko się posypie.
Rozsądni ludzie, jakimi raczej tutaj jesteśmy, nie potrzebują tony zasad (kwasów swoją drogą też).
kajman napisał(a):Jeżeli są niezrównoważone psychicznie, zarozumiałe itp to tak.
Fiufiuuuuuuuuuuuu. Nie chcę Ci nic mówić, ale często ludzie wyprzedzający swoją epokę byli uważani za mniej lub bardziej stukniętych.
kajman napisał(a):Chciałbym to wyjaśnić żebyś nie miał całkowicie fałszywego wyobrażenia. W skrócie osoby głosują na LP3 na utwór promowany przez wybraną osobę (która ma w danym momencie najwięcej punktów). Punkty zdobywa się oddając głos na promowaną piosenkę, a osoba promująca traci tyle ile głosów na nią oddano. W sumie to system bardzo podobny do tego, który jest tutaj i nie wiem gdzie prz_rulez znajduje jakieś wielkie różnice.
To chyba się zmienił w międzyczasie...


Anyway. Wiem, wiem, uniosłem się i pewnie mój zły nastrój w ostatnich dniach miał na to wpływ. Mogłem trochę mniej się "rzucać".
Jestem po prostu rozczarowany sztywnością i hierarchicznością - bardzo tego nie lubię. Trochę się czuję teraz jak Katalonia, której jedyną "winą" jest to, że stanęła do swojej Wiosny Ludów nie w tym momencie historycznym, co trzeba.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 24.10.2017 07:57 PM

prz_rulez napisał(a):To chyba się zmienił w międzyczasie...
Może się zmienił. Od kilku lat tam nie zaglądam. A jak według Ciebie to wygląda?
prz_rulez napisał(a):Rozsądni ludzie, jakimi raczej tutaj jesteśmy, nie potrzebują tony zasad
A kto tutaj widzi tonę? Kilka prostych i nic więcej. I te kilka jest koniecznych bo inaczej niewiele by się dało zrobić. I jakoś prawie wszyscy te zasady akceptują.
prz_rulez napisał(a):Trochę się czuję teraz jak Katalonia
Tylko tam więcej osób ma takie same zdanie. Gdybym ja uznał że Toruń powinien być odrębnym państwem to by nikt się tym nie przejął.
A swoją drogą Katalonia ma tego pecha, że teraz jest częścią Hiszpanii (oby to się zmieniło jak najszybciej).


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - 1981 - 24.10.2017 08:16 PM

AKT! napisał(a):przedstaw chociaż jedną osobę, którą tu reprezentujesz, albo napisz uczciwie, że nie chce Ci się czekać do Twojej kolejki, a chcesz coś zgłosić i dlatego hałasujesz
Kudos. Lepiej sam bym tego nie napisał. Icon_biggrin


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Horngacher77 - 24.10.2017 09:02 PM

Coraz ciekawsza staje się lektura tegoż wątku.
Czasem warto w gorszych dniach nic nie pisać bo po porostu wychodzi z tego co najmniej kociokwik.
Emocje nigdy nie są dobrym doradcą w tego typu dyskusjach.
Ja osobiście akceptuje owe zasady dla ogólnego dobra większości.
P.S. Cieszy mnie moje miejsce w tabeli.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 24.10.2017 10:36 PM

Żeby nie było, to nie jest tak, że nagle przestałem uważać, że mogłoby to inaczej wyglądać, bo nawet przede mną sam Yacy zauważył jak to wygląda. Tylko później się zbuntował, że ja się zbuntowałem Icon_razz2

Anyway, już tak na poważnie, to mam w głowie pewien top, który ani się nie klasyfikuje do wykonawców, ani do topów typu "reszta świata". Ale na razie nie tykam się go, bo mam masę innych rzeczy na głowie. Ale za jakiś czas temat wróci. I nie jest to żadna złośliwość przeciwko komuś Icon_smile Wręcz przeciwnie.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 25.10.2017 07:48 PM

prz_rulez napisał(a):Żeby nie było, to nie jest tak, że nagle przestałem uważać, że mogłoby to inaczej wyglądać, bo nawet przede mną sam Yacy zauważył jak to wygląda.
Różnica wygląda tak, że Yacy pragnął drobnych poprawek w ustawie, Ty natomiast rewolucji, która by wprowadziła totalną anarchię.
prz_rulez napisał(a):mam w głowie pewien top, który ani się nie klasyfikuje do wykonawców, ani do topów typu "reszta świata"
No i bardzo dobrze. Jeżeli będzie sensowny to wezmę w nim udział.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 25.10.2017 08:03 PM

1) Chyba trochę przesadzasz w ocenach...
2) Sensowny to pojęcie względne.
3) Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to do Święta Niepodległości powinienem ogarnąć.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 25.10.2017 08:45 PM

prz_rulez napisał(a):Chyba trochę przesadzasz w ocenach...
Jeżeli o kolejności zgłaszania topów miałoby decydować to, kto będzie szybciej na forum od momentu założenia wątku to nie nazwę tego inaczej niż anarchią.
prz_rulez napisał(a):Sensowny to pojęcie względne.
Sensowny w moim odczuciu. A sądzę, że jeżeli nie będzie bezsensowny albo kompletnie mijał się z moimi zainteresowaniami to wezmę udział.
I chciałbym, żebyś wyjaśnił na jakich zasadach według Ciebie na forum LP3 odbywa się promowanie nowości.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 25.10.2017 10:14 PM

No kiedyś była po prostu kolejka, bez żadnych punktów...
kajman napisał(a):Jeżeli o kolejności zgłaszania topów miałoby decydować to, kto będzie szybciej na forum od momentu założenia wątku to nie nazwę tego inaczej niż anarchią.
Haha, masz szczęście, że nie zacząłeś studiów w czasach USOS-a Icon_lol


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Sundrajta - 25.10.2017 10:25 PM

Widzę że tutaj też zapanował względny spokój. Icon_wink
Tak się przez ten dzień zastanawiałem i wpadłem na pomysł żeby może zamiast zwiększać pulę odejmowanych punktów za zgłoszenie wykonawcy w każdym topie przyznawać bonusy?
Np. za najbardziej majnstrimowy głos i na drugim biegunie za ten najmniej zgodny z wynikami czołówki (choć tu wszystko zgarniał by kajman Icon_lol). Może też być za piosenki, które zdobyły miejsce na podium.
Poddaję to pod Waszą ocenę. Icon_question


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 25.10.2017 10:31 PM

Sundrajta napisał(a):choć tu wszystko zgarniał by kajman
Mógłbyś się zdziwić.
Sundrajta napisał(a):Może też być za piosenki, które zdobyły miejsce na podium.
Kiedyś było tak, że ten który zgłosił zwycięzcę proponował kolejny top. Na szczęście od tego odeszliśmy. A takie bonusy premiowałyby zgłaszających wcześniej (i mogłoby się tak zdarzyć, że jedna osoba zgłaszałyby kilka topów po kolei, a nawet stała się monopolistą).
Moim zdaniem obecny system jest bardzo dobry, a zwiększenie liczby odejmowanych punktów dawałoby więcej szans osobom z niższych miejsc.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 26.10.2017 04:08 AM

Propozycje Sundrajty kompletnie do mnie nie przemawiają. Kojarzą mi się z ocenianiem gustu każdego z nas, od czego powinniśmy być daleko.
Poza tym przysporzyłyby dodatkową pracę: porównywanie głosów, liczenie kto ile ma utworów z podium, pomijam fakt jak jakiś głos uznać za najbardziej oryginalny.
Prz, mijasz się z prawdą, kolejki nigdy tu nie było. Powiem więcej, poprzedni system mógłby nigdy Cię nie dopuścić do prawa wyboru wykonawcy.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 26.10.2017 07:04 AM

Pisałem o kolejce na forum.lp3.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Tomekk - 26.10.2017 10:22 AM

thestranglers napisał(a):Propozycje Sundrajty kompletnie do mnie nie przemawiają
To chyba było w formie żartu, bo jak nie to strach się bać. Chyba idea jest taka, aby glosować na to, co nam się podoba, a nie na coś co nie jest znane.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Sundrajta - 26.10.2017 11:17 AM

Niech będzie, że żart. Icon_wink
Po prostu szukałem innych pomysłów, ale ten faktycznie przede wszystkim byłby pracochłonny więc odpada. Pozostaje stopniowe zwiększanie puli odejmowanych punktów za zgłoszenie wykonawcy.
Tylko trzeba to uszczegółowić, jak cała kwestia będzie wyglądała i od kiedy?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 26.10.2017 01:15 PM

thestranglers napisał(a):Propozycje Sundrajty kompletnie do mnie nie przemawiają. Kojarzą mi się z ocenianiem gustu każdego z nas, od czego powinniśmy być daleko.
Pełna zgoda.

thestranglers napisał(a):Powiem więcej, poprzedni system mógłby nigdy Cię nie dopuścić do prawa wyboru wykonawcy.
Ale nie zamknąłby mu ust, tak jak próbujemy teraz my :3


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - prz_rulez - 26.10.2017 01:21 PM

Ja po prostu uważam, że osoby, które miały swój top, powinny iść na samo dno kolejki. Itd.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 26.10.2017 03:37 PM

Może nie aż tak, ale zgadzam się, że odejmowanie 20 punktów to nieproporcjonalnie mało, bo przez to tworzy się pętlę w obrębie pierwszych kilkunastu pozycji, którą trudno prześcignąć komukolwiek z dołu stawki. Może połowa puli punktów danej osoby byłaby bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - kajman - 26.10.2017 06:37 PM

AKT! napisał(a):zgadzam się, że odejmowanie 20 punktów to nieproporcjonalnie mało
Dlatego chcemy dojść do 30, żeby te osoby z wyższych miejsc szybciej spadały. I myślę, że to na obecną chwilę powinno wystarczyć.
I ewentualnie jeszcze jedna propozycja. Przyznanie dodatkowo jednego punktu dla osób, które zgłosiły dwie propozycje i zagłosowały w topie, ale nie dla wszystkich, a tylko dla tych, które nie przekroczyły progu spadku czyli mają mniej punktów niż miałaby je osoba zgłaszająca top po odjęciu punktów.