Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) (/showthread.php?tid=27152)



RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - neo01 - 14.04.2021 02:13 PM

Nie wiem czy mam na poważnie odpowiadać, ale spróbuję. Nie uważam, że przyczyniłem się do współczynnika kabaretowości i nie mam dylematów moralnych. A jeśli komuś kiedyś przekażę punkty, to na pewno nie osobie, która systemowo się ich pozbywa Icon_smile
I jak napisałem, nie mam do nikogo pretensji, po prostu wyszedł z tego wszystkiego trochę kabaret, bo intencje generalnie rozumiem i popieram. To chyba tyle ode mnie w temacie.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - AKT! - 14.04.2021 02:32 PM

czekam na kolejną ankietę, bo te ostatnie roszady punktowe nie tylko nie rozwiązują żadnych problemów, ale je pogłębiają; nie taka była intencja; wykorzystywanie luk w średnio działającym prostym systemie bez litanii regulaminowych obwarowań wydaje mi się nadużyciem pewnej dotychczas funkcjonującej na forum niepisanej umowy między użytkownikami

nie chcę oceniać na forum niczyich działań, to pozostaje poza mną, ale chciałem pogratulować wam wszystkim głosującym w poprzedniej ankiecie odrzucenia opcji, która chociaż trochę mogła tę sytuację rozwiązać

przygotujcie się zatem na trzy topy parzymiecha i dwa typy neo -- niezależnie od tego co wybiorą, czy będzie to opeth, krzysztof krawczyk czy kyary pamyu pamyu, jest to kompletnym wypaczeniem tego, co ten system miał w założeniu gwarantować -- adekwatnej dystrybucji decyzji o kolejnych podmiotach między aktywnych uczestników zabawy

pisałem kiedyś, że plmt jest najlepszą rzeczą, jaka spotkała mycharts od czasów topłyty, a może w ogóle, więc na pewno nie przestanę brać w niej udziału, ale na litość boską, plmt doprowadzono do absurdu, poniekąd na własną prośbę użytkowników -- cóż, jak se pościelisz, tak się wyśpisz

śpijcie słodko aniołki


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - dziobaseczek - 14.04.2021 02:32 PM

neo01 napisał(a):A jeśli komuś kiedyś przekażę punkty, to na pewno nie osobie, która systemowo się ich pozbywa
Wbiłeś mi nóż w serce. Systemowo się dzielę, a nie pozbywam. Taką mam wrażliwość a ty mnie tak zraniłeś. Podtrzymuję oczywiście chęć posiadania tych punktów. Zrobię z nich odpowiedni pożytek, a ty możesz np. partycypować w konsultacjach przy doborze Wykonawcy. Wyślemy Ci wykonawcę do zaopiniowania, żebyś mógł ocenić wybór. Już więcej miłosierdzia nie mogę okazać. Czekam na decyzję Icon_biggrin


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - EVENo - 14.04.2021 02:58 PM

AKT! napisał(a):chciałem pogratulować wam wszystkim głosującym w poprzedniej ankiecie odrzucenia opcji, która chociaż trochę mogła tę sytuację rozwiązać
I tak, i nie. Gdyby przeszło 50% to wtedy liderujący zaczęli by kombinować i oddawać punkty, aby nie przepadły bez śladu, więc nadal mielibyśmy roszady, zagrywki i jakąś dziwną matematyczną grę.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dyfeomorfizm - 14.04.2021 03:45 PM

(14.04.2021 02:58 PM)EVENo napisał(a):  
AKT! napisał(a):chciałem pogratulować wam wszystkim głosującym w poprzedniej ankiecie odrzucenia opcji, która chociaż trochę mogła tę sytuację rozwiązać
I tak, i nie. Gdyby przeszło 50% to wtedy liderujący zaczęli by kombinować i oddawać punkty, aby nie przepadły bez śladu, więc nadal mielibyśmy roszady, zagrywki i jakąś dziwną matematyczną grę.
ale byłoby to znacznie trudniejsze w realizacji

ten cyrk trzeba ukrócić, a najlepiej zawiesić do końca trwania ankiety możliwość przekazywania punktów


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - neo01 - 14.04.2021 04:07 PM

dziobaseczek napisał(a):Podtrzymuję oczywiście chęć posiadania tych punktów. Zrobię z nich odpowiedni pożytek, a ty możesz np. partycypować w konsultacjach przy doborze Wykonawcy. Wyślemy Ci wykonawcę do zaopiniowania, żebyś mógł ocenić wybór. Już więcej miłosierdzia nie mogę okazać. Czekam na decyzję
Czasem się zastanawiam czy na pewno jesteśmy w tych samych światach. O jakim miłosierdziu piszesz? Pozbywasz się punktów, bo chcesz, że thestranglers wybierał - nie wiem co w tym sformułowaniu w ogóle jest złego czy pejoratywnego. I dlaczego piszesz w liczbie mnogiej? Czyżbyś był sprzymierzony z parzymiechem? Oczywiście nic mi do tego, ale to już w ogóle mnie odstręcza. W każdym razie powtórzę jeszcze raz, otrzymałem prezent, którego nie zamierzam się pozbywać. Bez odbioru.

AKT! napisał(a):dwa typy neo
Nie zamierzam robić dwóch topów pod rząd. Myślę, że poczekam z drugim, aż wybiorą osoby, które wyprzedziłem po otrzymaniu tych punktów.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - parzymiech - 14.04.2021 04:25 PM

Chciałem tylko wyjaśnić w swoim konkretnym przypadku całe to zamieszanie Icon_rolleyes Rozumiem, że moja akcja "Gest 5-ciu punktów" mogła dać tutaj asumpt do tej punktomanii całej w przypadku także innych, więc się wypowiem Icon_redfaceIcon_smile. Prawdę napisał neo01, że wysłałem bardzo wiele próśb o punkty do chyba każdego z listy, czasem na PW, czasem w formie maila. Odpowiedzi spływały bardzo długo i wiem, że jeszcze jedna osoba jest chętna przekazać mi punkty Icon_smile. Zawsze chodziło o gest 5-ciu punktów, natomiast niektóre osoby, co było tu widoczne, przekazywały niepytane o to o wiele więcej punktów i stąd taki wynik uzbierałem Icon_eek Jednocześnie zawsze powtarzałem, że osoby przekazujące punkty powinny, i proszę je o to, podawać artystów jakich chcą zobaczyć w topie! Icon_cool Nie mam nawet tylu pomysłów na topy obecnie, a wielu moich ukochanych artystów już było zaproponowanych. Chętnie będę zbierał do Was propozycje i losował wykonawców, o czym od początku mówiłem Icon_smileIcon_smile. Po prostu skala odpowiedzi przerosła moje oczekiwania Icon_twisted.

Mam nadzieję, że nikt nie ma mi za złe tego co się dzieje, chociaż faktycznie wybiłem się z rezultatem ponad miarę Icon_smile

Co do innych, to nie wiem, ale przecież wielu z nas tu wypowiadających się korzystało z tego mechanizmu i ja sam otrzymywałem od powyższych osób prośby o przekazanie punktów i się zgadzałem (chociaż Dyfeomorfizm ostatecznie nie odpisał mi potem, czy chce, czy nie ostatecznie).


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dyfeomorfizm - 14.04.2021 04:38 PM

ale problem nie polega na tym, że dostałeś takie punkty, tylko na tym, że dostałeś ich za dużo XD może i trąci to socjalizmem, ale w praktyce ja i wielu innych użytkowników musi teraz kombinować, żeby w przeciągu roku wybrać wykonawcę; dostałem miłym gestem punkty od AKTa i teraz zastanawiam się nad ich zwrotem, bo gdy mi je przekazywał, zapewne nie spodziewał się, że połowa użytkowników przed nim zyska bonifikaty, które sprawią, że poczeka sobie co najmniej dwie tury zanim możliwość wyboru przypadnie mu; przy okazji odrzucono w ankiecie rozwiązanie, które ów problem choć trochę by naprawiło

ed; liberalnym pomysłem na naprawę obecnego stanu rzeczy byłaby redystrybucja punktów twoich i neo, żebyście już zachowali pierwsze miejsca, ale punkty ponad próg przekazali użytkonwikom, którzy aktywnie biorą udział w zabawie, a mają ich mniej niż, powiedzmy, 100; oczywiście to wasza dobra wola, a ja składam jedynie sugestię

ed2; przy czym wciąż byłoby to rozwiązanie wyłącznie doraźne, z uwagi na nieuchronną kumulację progu punktów potrzebnego do wyznaczania


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - dziobaseczek - 14.04.2021 04:45 PM

Szanowny Neo. Liczba mnoga, oznacza, że inni juzerzy również korzystali z tego mechanizmu. Rozumiem, że doszukujesz się spisku, wszak teorie spiskowe są reakcja autoimmunologiczna mózgu na niecodzienne sytuacje, ale dalibóg inicjatywa nie ma tutaj korzeni, lecz jest pokłosiem luki w przepisach. Wiem, że niektórzy również przekazywali sobie punkty i zakładanie złej woli (a przymierza intencjonalne można tak odebrać) jest aberracja. Powyżej parzymiech wyjaśnił sensownie skąd wziął się ten kabaret. A ja nieco może ironicznie nabijam się z twojej doli człowieka obdarzonego punktami i czyniącym jednocześnie z tego tytułu dyshonor. Bez odbióru XD

Edit. Dyfeo sam był beneficjentem tego kabatetu i nagle na skutek niniejszej dyskusji czy w pokłosiu tejże okazuje się być prawdziwym socjaluchem. Paradne

Ed 2
Tak czy inaczej, ankieta niedługo wyjaśni wszelkie wątpliwości. Nic wielkiego się nie dzieje. Wazne, że są, dobre intencje ze wszystkich stron. Pomyśl Parzymiecha by zgłaszać mu propozycje artystów i robić przy jego kolejce niejako topy wspólne po wylosowaniu danego podmiotu (tak jak robi trochę the strsnglers) jest bardzo fajny.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - neo01 - 14.04.2021 04:55 PM

Sorry, ale to nie ja zacząłem. Skąd się wziął kabaret to ja przypuszczałem i o tym też wspomniałem, pisząc o marsvolcie. Czepiłeś się mnie, a teraz odwracasz kota ogonem. I nie jest na pewno dyshonorem otrzymać punkty od kogoś, kto widocznie chce, abym wybrał też niejako za niego (czy o cokolwiek zresztą chodziło). Nie wiem, skąd Ty to w ogóle wziąłeś.
Pisałem, że zrobił się kabaret przez to, że właśnie niektórzy zareagowali z opóźnieniem na prośbę parzymiecha i dodatkowo, jak się okazało, przekazali nie 5 punktów. tylko swoje wszystkie. Dlatego tak bardzo z Aktem optowałem za przejściem jego propozycji w ankiecie. Wówczas raczej nie byłoby problemu.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dobromiera - 14.04.2021 04:56 PM

A ja myślę, że Parzymiech ciekawą akcję przeprowadził, która przybrała po prostu rozmiary, których nikt się nie spodziewał - zobaczymy jak będzie z zapowiadanym doborem wykonawców spośród propozycji darczyńców, ale jak to znajomy dziobasa, to myślę że można mu zaufać. Patrzałbym więc na to, jak na trzy topy od ogółu mycharts. Icon_wink Transfery punktów istniały od zawsze, choć faktycznie nigdy wcześniej nie było takiej "mobilizacji" i takie masowe przekazywanie chyba się już nie powtórzy - dlatego może to wyglądać jak kabaret.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dyfeomorfizm - 14.04.2021 05:07 PM

(14.04.2021 04:45 PM)dziobaseczek napisał(a):  Edit. Dyfeo sam był beneficjentem tego kabatetu i nagle na skutek niniejszej dyskusji czy w pokłosiu tejże okazuje się być prawdziwym socjaluchem. Paradne
widzę że logiczne myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną, zatem doprecyzuję

osobiście dostałem sporo punktów dzięki dwóm użytkownikom, mogłem mieć nawet więcej, o czym wspomniał parzymiech

ale ponieważ dostrzegam poważne wady tego systemu, MIMO odniesionych korzyści optuję za ukróceniem tego systemu i wprowadzeniem narzędzia, które po pierwszym topie wykonawcy wybranego przeze mnie zmniejszy moją liczbę punktów o znacznie więcej niż przewiduje regulamin


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dobromiera - 14.04.2021 05:36 PM

No cóż, szykuje się kolejna ankieta, więc myślę, że to będzie dobra okazja, żeby zaprezentować dobry, kompletny pomysł i poddać głosowaniu, natomiast to jak gorąca stała się dyskusja tutaj mnie trochę dziwi.
No i nie mogę się doczekać pierwszego wyboru od Dyfeomorfizma!


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - dziobaseczek - 14.04.2021 05:37 PM

Proszę bez takich agresywnych komentarzy odnośnie logicznego myślenia. Piszę rzeczy z serca, ale przynajmniej nie używam, tak jak co poniektórzy tutaj, trudnych słów w niemal każdej wypowiedzi, żeby kreować się na hipster-intelektualistę Icon_wink
Napiszę Ci tak, pomysłów i kombinatoryki, nie przeczę, że w dobrej intencji, jest u Ciebie nadspodziewanie dużo, ale jakoś tak się składa, że albo te idee nie przechodzą, albo zgłaszasz je w czasie (nie jak to robi np. W konstruktywny sposób Akt czy inni juzerzy tworząc opcje np. do ankiety ) i miejscu, które nie są ku temu stworzone. Myślę, że nie ma sensu robić z igly widły i ciągnąć tych wątków w nieskończoność. Za dużo tu gadania o skutkach czegoś, co zaraz można rozwiązać i uregulować w ankiecie. Czekamy zatem na nią.


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - EVENo - 14.04.2021 06:04 PM

Nie chce mi się teraz wszystkich postów czytać, ale ogółem widzę, że Parzymiech się na temat kilku ostatnich nie wypowiedział, więc ja bym poczekał na jego wypowiedź. Chcę zobaczyć coś w rodzaju jasnej deklaracji, że dogada się z tymi, co mu dali punkty i wspólnie dokonają tych wyborów.

A nie, czekajcie, on się w sumie od początku tak deklaruje! W takim razie brakuje nam tylko wypowiedzi tych, którzy punkty oddali, na przykład dając znać, że chcą coś zgłosić.

Jeżeli to nie jest dobre rozwiązanie, to ja się pytam jakie jest dobre rozwiązanie?


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - Dyfeomorfizm - 14.04.2021 06:34 PM

(14.04.2021 05:37 PM)dziobaseczek napisał(a):  Proszę bez takich agresywnych komentarzy odnośnie logicznego myślenia.
spokojnie, jeśli logiczne myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną, to zawsze może być drugą najmocniejszą, co wciąż jest znakomitym rezultatem!

(14.04.2021 05:37 PM)dziobaseczek napisał(a):  Napiszę Ci tak, pomysłów i kombinatoryki, nie przeczę, że w dobrej intencji, jest u Ciebie nadspodziewanie dużo, ale jakoś tak się składa, że albo te idee nie przechodzą, albo zgłaszasz je w czasie (nie jak to robi np. W konstruktywny sposób Akt czy inni juzerzy tworząc opcje np. do ankiety ) i miejscu, które nie są ku temu stworzone.
no tak, ale ja je pisze celem wywołania dyskusji; to że nikt na nie nie reaguje, to już kwestia mojego krótkiego stażu na forum lub zbyt mało czytelnego stylu moich wypowiedzi; na oba rozwiązania receptą jest, by zdefiniowany przez ciebie inny juzer przefiltrował moją myśl i ją wylobbował; wszak zależy mi na dobru wspólnym (bo i tak będę wyznaczał w perspektywie 2-3 miesięcy), a nie na tym, by przejść do historii jako autor rewolucyjnego pomysłu związanego z organizowaniem mychartsowych topów


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 14.04.2021 06:35 PM

kajman napisał(a):A może zawsze od razu byś podawał dawców?
thestranglers napisał(a):dobrze, poniżej będę podawał
Yacy napisał(a):to może i biorców? jeśli to nie problem?
przepraszam za opóźnienie, ale wszystko zostało już czytelnie uzupełnione od 7.03 (przekazanie punktów dla Artur.O od Kordiana)


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - EVENo - 14.04.2021 06:51 PM

Wnoszę tyle samo do dyskusji co Dyfeo i Dziobas, tak tylko mówie.

Proponuję rewolucję - koszyk socjalny, do którego każdy wkłada 5 punktów w cenie pięciu punktów. Później w formie losowania wyłaniamy zwycięzcę.

Wiecie co jest smutne w tej formie? Że forma losowa nigdy nie przejdzie, dopóki każdy nie będzie każdego pewien, że nie oszukuje. A ja na przykład mogę być tego powiem tylko w przypadku jednej osoby - mnie. I podejrzewam, że wielu z nas tak tutaj ma.

I właśnie dlatego są tutaj potrzebne jasne deklaracje osób zaangażowanych, tak, abyśmy ich słowem mogli czynić dobro, mogli wiedzieć na pewno, że sprawa tak naprawdę nie wymyka się spod kontroli. Po prostu w kwietniu wypadły... Mikołajki Icon_biggrin I z okazji tego Bank Parzymiech zorganizował zbiórkę, gdzie biedni użytkownicy mogą wygrać samochód osobowy swoją działkę w Mychartsowych Topach.

Słowo biedni brzmi ofensywnie, ale takie nie jest, po prostu ja w rankingu tylko dwie osoby mogę nazwać bogatymi Icon_wink


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 14.04.2021 06:52 PM

PLMT po przekazaniu punktów Artur.O (46):

PUNKTY DAJĄ TUNEHUNTERZ (27) i HORNGACHER77 (19)

1. parzymiech - 211 pkt ***
2. neo01 - 204 pkt
3. Monika/Artur.O - 142 pkt
4. EVENo - 139 pkt
5. Dyfeomorfizm - 137 pkt ***
6. Sundrajta - 137 pkt
7. Yacy - 132 pkt
8. tomas585 - 126 pkt
9. prz_rulez - 125 pkt
10. Miszon - 122 pkt
11. dziobaseczek/thestranglers - 120 pkt
12. miszony - 116 pkt
13. kajman - 113 pkt
14. Lilian - 113 pkt
15. Kalypson - 112 pkt *
16. wwas - 102 pkt
17. meni - 100 pkt
18. stokrotka - 99 pkt
19. Gary - 94 pkt
20. Tomekk - 90 pkt
21. 1981 - 87 pkt
22. Kuba1201 - 83 pkt
23. obserw99 - 80 pkt
24. Starless - 74 pkt *
25. stavanger - 69 pkt
26. ku3a - 68 pkt
27. AKT! - 68 pkt
28. mike - 62 pkt
29. adameria - 59 pkt
30. TomaszBr - 50 pkt
31. piotreklp3 - 45 pkt
32. marsvolta - 42 pkt
33. Rincewind - 41 pkt
34. Kondziowsky - 36 pkt
35. barb42 - 36 pkt
36. Aro - 33 pkt
37. wojtek - 32 pkt
38. dannar - 26 pkt
39. mateusz - 23 pkt
40. inżynierek - 21 pkt
41. sewerynkicior - 18 pkt
42. Kertoip - 16 pkt
43. sindbad - 14 pkt
44. Melomaniak - 13 pkt
45. michal91d - 10 pkt
46. Gaspard - 10 pkt
47. elton1985 - 10 pkt
48. Listoholik - 9 pkt
49. bear - 8 pkt
50. Krzysiek - 8 pkt
51. kacper94 - 8 pkt
52. Lombthorne - 7 pkt
53. Matthew - 7 pkt
54. Geephard - 6 pkt
55. aob80 - 4 pkt
56. michal_paszcza - 4 pkt *
57. kondzio_92 - 2 pkt
58. kuba015 - 2 pkt
59. makkartnej - 2 pkt
60. Zmyszak - 2 pkt
61. neon.ka - 2 pkt
62. Gansenrozes - 2 pkt
63. chris975 - 1 pkt


RE: Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) - thestranglers - 14.04.2021 07:33 PM

PLMT po przekazaniu punktów parzymiechowi (129):

PUNKTY DAJĄ 1981 (87) i MARSVOLTA (42)

1. parzymiech - 340 pkt ***
2. neo01 - 204 pkt
3. Monika/Artur.O - 142 pkt
4. EVENo - 139 pkt
5. Dyfeomorfizm - 137 pkt ***
6. Sundrajta - 137 pkt
7. Yacy - 132 pkt
8. tomas585 - 126 pkt
9. prz_rulez - 125 pkt
10. Miszon - 122 pkt
11. dziobaseczek/thestranglers - 120 pkt
12. miszony - 116 pkt
13. kajman - 113 pkt
14. Lilian - 113 pkt
15. Kalypson - 112 pkt *
16. wwas - 102 pkt
17. meni - 100 pkt
18. stokrotka - 99 pkt
19. Gary - 94 pkt
20. Tomekk - 90 pkt
21. Kuba1201 - 83 pkt
22. obserw99 - 80 pkt
23. Starless - 74 pkt *
24. stavanger - 69 pkt
25. ku3a - 68 pkt
26. AKT! - 68 pkt
27. mike - 62 pkt
28. adameria - 59 pkt
29. TomaszBr - 50 pkt
30. piotreklp3 - 45 pkt
31. Rincewind - 41 pkt
32. Kondziowsky - 36 pkt
33. barb42 - 36 pkt
34. Aro - 33 pkt
35. wojtek - 32 pkt
36. dannar - 26 pkt
37. mateusz - 23 pkt
38. inżynierek - 21 pkt
39. sewerynkicior - 18 pkt
40. Kertoip - 16 pkt
41. sindbad - 14 pkt
42. Melomaniak - 13 pkt
43. michal91d - 10 pkt
44. Gaspard - 10 pkt
45. elton1985 - 10 pkt
46. Listoholik - 9 pkt
47. bear - 8 pkt
48. Krzysiek - 8 pkt
49. kacper94 - 8 pkt
50. Lombthorne - 7 pkt
51. Matthew - 7 pkt
52. Geephard - 6 pkt
53. aob80 - 4 pkt
54. michal_paszcza - 4 pkt *
55. kondzio_92 - 2 pkt
56. kuba015 - 2 pkt
57. makkartnej - 2 pkt
58. Zmyszak - 2 pkt
59. neon.ka - 2 pkt
60. Gansenrozes - 2 pkt
61. chris975 - 1 pkt