Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz (/showthread.php?tid=27151)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - EVENo - 27.10.2020 07:51 AM

Artur.O napisał(a):Ale za to "Zegar" jest, więc wnoszę do EVENo o poprawienie posta z zestawem.
Ojej, najmocniej przepraszam Icon_redface
Wyślę PW do poprzedzającej dwójki o możliwość poprawienia głosów.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - meni - 27.10.2020 09:44 AM

Do mnie nie ma takiej potrzeby, swoją kolejność ustawiałem 3 tygodnie temu.
"Zegar" uwzględniałem. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - neo01 - 29.10.2020 12:41 PM

Nie dałby rady ktoś zrobić plejki? Prosi


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - kajman - 29.10.2020 12:45 PM

No proszę - niektórzy potrzebują playlist, a ja staram się je szerokim łukiem omijać.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dobromiera - 29.10.2020 12:56 PM



Nie ma na Spotify "Pomyśl o mnie" - na pewno taka piosenka istnieje? Wszak są tam zarówno wszystkie płyty (wliczając składaki), jak i kilka rzeczy spoza nich...


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Miszon - 29.10.2020 01:49 PM

Tekst istnieje, więc piosenka pewnie też:

https://www.tekstowo.pl/piosenka,edyta_bartosiewicz,pomysl_o_mnie.html


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - neo01 - 29.10.2020 04:06 PM

Dzięki, dobra duszo Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dobromiera - 29.10.2020 04:55 PM

(29.10.2020 01:49 PM)Miszon napisał(a):  Tekst istnieje, więc piosenka pewnie też

Doczytałem - była notowana na LP3 i SLIP w 1996 roku i znajduje się na dwupłytowym wznowieniu "Love" wraz z kilkoma innymi pozaalbumowymi rzeczami:
https://www.punkt44.pl/364851,edyta_bartosiewicz_love_more_(reedycja)_[2cd].html


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Tomekk - 31.10.2020 12:51 PM

czyli na Spotify pewnie nie ma re-edycji "Love", bo tam ta piosenka jest w wersji studyjnej.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dobromiera - 31.10.2020 02:23 PM

No nie ma, jest wersja 1 CD.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - EVENo - 07.11.2020 07:25 PM

Zawaliłem na pełnej pi.

Nie poprawiłem zestawu na Sabatosie, dzisiaj tam wchodzę, a tu trzy głosy sprzed tygodnia... Im też wyślę PW.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - thestranglers - 07.11.2020 07:28 PM

a propos braku Zegara?


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Miszon - 09.11.2020 11:19 AM

Ciekawe, że jak odpalam playlistę tutaj ze strony, to w większości utworów pojawia mi się, że "ten utwór nie jest dostępny w twoim kraju".

Zauważyłem też jeden poważny brak, czyli "Boogie, czyli zemsta słodka jest".


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - AKT! - 09.11.2020 04:02 PM

na początku stwierdziłem, że to kompletnie nie moja muzyka, ale okazało się, że wcale nie -- "dziecko" co prawda nie widzi mi się we fragmentach, które usłyszałem, ale "sen" i "szok'n'show" mają naprawdę niezłe brzmienie, dobre melodie i udane teksty; "wodospady" mają przebojowe i pozytywne aranże, ale tekstowo ewidentnie nie domagają, "renovatio" było nierówne, ale to wiedziałem; nie spodziewałem się natomiast, że aż tyle piosenek będę znał, bo nie słuchałem nigdy bartosiewicz płytowo ani singlowo; a tymczasem co najmniej kilkanaście numerów kojarzyłem -- w większości całkiem dobrze, choć znalazło się i kilka takich, które zabiło dla mnie radio, na czele z "jenny" i "zegarem" -- piosenkami wcale niezłymi, ale pozbawionymi kompletnie mocy przez wysoki airplay


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - AKT! - 10.11.2020 01:20 PM

szkoda, że nie komentujecie swoich odczuć tutaj nijak
zwłaszcza w dogrywkach to jest parada arkusza kalkulacyjnego


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - EVENo - 10.11.2020 01:58 PM

AKT! napisał(a):zwłaszcza w dogrywkach to jest parada arkusza kalkulacyjnego
Faktycznie, nie raz mam wrażenie, że jako jedyny czerpię radość z tych dogrywek i to tylko dlatego, że sam je sobie policzyłem Icon_mrgreen
Ale, o ile w poprzednich retopach dawałem jakiś komentarz, tak tutaj nie za bardzo mam co komentować. Edytę lubię, ale dla mnie to są po prostu miłe piosenki, których słuchanie odbywa się bez zaangażowania emocjonalnego czy delektowaniem się jakimś kunsztem. Ot, po prostu, kartofelki, kotlecik, surówka Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - neo01 - 10.11.2020 02:41 PM

Komentarz?
Nie dałem rady przebrnąć przez ten zestaw, większości utworów przestawałem słuchać po krótkim fragmencie. Lubiłem Edytę w latach 90., ale to się jednak od tego czasu mocno zmieniło... Kilku numerów dalej dobrze mi się słucha, ale tak całościowo to słyszę głównie jęczenie, które mocno mnie irytuje. Cóż, wolałbym chyba tego nie sprawdzać, ale mówi się trudno Icon_wink
Ale rzeczywiście: "Sen" i "Szok..." to na pewno dwa jej najlepsze wydawnictwa.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Dobromiera - 10.11.2020 04:11 PM

W moim przypadku, "Szok 'n Show" to jest w ogóle jedna z pierwszych płyt, jakie znałem w swoim życiu, więc powiedzieć, że sentyment, to mało. Icon_wink Obecnie jednak nie określiłbym się jako fan Edyty; Dziecko jest ogólnie przyjemna i ma kilka mocnych strzałów, ale trochę monotonna; Sen jest żywiołowy, ale dość nierówny, a późniejsza twórczość za wyjątkiem "Opowieści" na ogół wydaje mi się nijaka; ani klimatu, ani charakteru.
Swoją drogą jakimś cudem ominęło mnie to ogranie jej piosenek; jedyną, którą słyszałem w radiu naprawdę dużo razy, to "Jenny", która faktycznie nie budzi we mnie już żadnych emocji.

(09.11.2020 11:19 AM)Miszon napisał(a):  Zauważyłem też jeden poważny brak, czyli "Boogie, czyli zemsta słodka jest".
O, to dobrze, że nie jestem sam z tym uczuciem. Icon_wink Tak jak pisałem:
(27.10.2020 12:03 AM)Artur.O napisał(a):  Przypomniałem sobie całą twórczość Edyty i Boogie, czyli zemsta słodka jest wyrosło na jedną z moich ulubionych jej piosenek. Trochę jazzująca, bardzo kąśliwa i taka trochę z humorem, co u Edyty naprawdę rzadkie. Szkoda, że poza zestawem.



RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - Miszon - 10.11.2020 04:19 PM

Tak, Boogie się wyróżnia innym stylem.


RE: Mychartsowy Top Edyty Bartosiewicz - kajman - 10.11.2020 05:30 PM

A dla mnie Szok 'n Show to jej najsłabsza płyta (przynajmniej tych z zeszłego stulecia).