Największe forum list przebojów Mycharts.pl
10 lat reaktywacji LPGP - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: LPGP - Lista Przebojów Obywatela G.T.P. (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: 10 lat reaktywacji LPGP (/showthread.php?tid=25631)



10 lat reaktywacji LPGP - kolej_grzesiek - 29.03.2015 12:51 AM

Ani się człowiek nie obejrzał a tu właśnie dzisiaj minęło 10 lat od reaktywacji listy. 28 marca 2005 roku po raz pierwszy po 6 latach i 9 miesiącach przerwy (ostatnie notowanie przed zawieszeniem działalności datowane było na 28 czerwca 1998 roku) ułożyłem nowe 484 notowanie listy. Z reaktywacją działalności nosiłem się już od maja 2004 roku, kiedy to w jednej z gazet pojawił się załącznik w postaci mini-płyty z utworami zespołu Papa Dance - laureatów jednej z edycji listy przed zawieszeniem jej działalności. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem, bo jak się okazało zespół wznowił działalność już dwa lata wcześniej - w 2002 roku. 21 marca 2005 ukazała się ich pierwsza od 17 lat płyta, i w związku z tym termin notowania reaktywacyjnego ustaliłem na świąteczny poniedziałek 28 marca. Na to pierwsze od prawie siedmiu lat notowanie składały się utwory z dwóch innych kompilacji - "Dance Mania 1" Popcornu oraz "Super Hity 2005" uzupełnione nowym singlem Papa Dance rzecz jasna. Lista liczyła wówczas 11 pozycji. Na liście oprócz jednego polskiego i ośmiu anglojęzycznych znalazły się po raz pierwszy kawałki w języku rumuńskim (oba kawałki O-Zone), co zwiastowało kierunek zmian w stronę wielojęzyczności listy, które miały miejsce w późniejszych jej edycjach.

Oto skład owego notowania reaktywacyjnego noszącego numer 484:


10. FOLLOW ME - Sven G

brak klipu

09. WHAT U GET IS WHAT U C - Cortes vs. X-Ray feat. Lemon Juice




RE: 10 lat reaktywacji LPGP - piotreklp3 - 29.03.2015 01:00 AM

Gratulacje jubileuszu!

Wybieram Twoface (nie spodziewałem się ich tutaj) i ATB, w kawałku, który z biegiem lat coraz bardziej mnie przekonuje Icon_wink


RE: 10 lat reaktywacji LPGP - prz_rulez - 29.03.2015 10:45 AM

Nie znalazłeś Svena G, bo tak naprawdę to Swen G Icon_wink
http://musicov.net/?song=SWEN+G
Przyznam, że jak na 2005 rok to lista dość oldiesowa. Aczkolwiek dzisiaj na mojej liście często są takie "opóźnienia" - wtedy jeszcze chciałem być na czasie, aczkolwiek był to okres schyłkowy tej ery.