Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.07.2015 07:02 PM

Na początek rozszerzenie punktacji za pytanie nr 4.
4. Co jest najwyżej notowanym utworem z 2014 roku? (3 pkt za prawidłowe odgadnięcie, 1 pkt jeśli typowany utwór faktycznie pojawił się w topie, ale nie był najwyższą nowością)
"Mambałaga" jednak się pojawiła i faktycznie okazała się być najwyżej notowaną piosenką z 2014, więc ostateczna punktacja za to pytanie wygląda tak:
6 osób obstawiało, że będzie to „Mambałaga”, 3 że „Nie mam dla ciebie miłości” i jedna że „Would You Fight For My Love?”. Tego pierwszego utworu jeszcze nie było i nie wiadomo czy w ogóle będzie, ale 2 pozostałe już były, przy czym Skubas był wyżej, więc 4 osoby dostają po punkcie i 3 z nich mają jeszcze nadzieje, że ten punkt zamieni się w 3 punkty.
tadzio3, Yacy, adameria, mateusz91, bear, Aro - 3 pkt.
Tomekk, neon.ka, piotreklp3, Lilian – 1 pkt

A teraz od początku:
1. Na którym miejscu jest najwyższa nowość w top200? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 miejsca, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 30 miejsc)
Prawidłowa odpowiedź to "35".
Poniżej punktacja za to pytanie i odpowiedzi, które poszczególne osoby podawały:
Yacy - 3 pkt. (33)
Aro - 3 pkt. (33)
tadzio3 - 2 pkt. (45)
neon.ka - 2 pkt. (27)
piotreklp3 - 2 pkt. (25)
Tomekk - 1 pkt (51)
adameria - 1 pkt (10)
mateusz91 - 1 pkt. (49)
bear - 1 pkt (23)
Lilian - 1 pkt (50)

2. Co jest najwyższą nowościa w top200? (3 pkt za prawidłowe odgadnięcie, 1 pkt jeśli typowany utwór faktycznie zadebiutował w dwusetce, ale nie był najwyższą nowością)
Prawidłowa odpowiedź to "All Nightmare Long" - Metallica. Wiele osób udzieliło takiej właśnie odpowiedzi. Poniżej punktacja za to pytanie:
tadzio3, Yacy, adameria, mateusz91, neon.ka, bear, Lilian, Aro - 3 pkt.
piotreklp3 - 1 pkt ("Dodekafonia")
Tomekk - 0 pkt. ("Would You Fight For My Love?")

3. Na którym miejscu jest najwyżej notowany utwór z 2014? (nie musi to być w pierwszej dwusetce) (3 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 2 pkt. za pomylenie się o max 30 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 50 miejsc)
Prawidłowa odpowiedź to "144". To chyba pytanie z grupy tych, którym zbyt ostrożnie ustawiłem granice punktowe. Wyniki wyglądają tak:
adameria - 3 pkt. (150)
Aro - 3 pkt. (150)
piotreklp3 - 2 pkt. (115)
bear - 2 pkt. (163)
tadzio3 - 0 pkt. (215)
Tomekk - 0 pkt. (195)
Yacy - 0 pkt. (233)
mateusz91 - 0 pkt. (191)
neon.ka - 0 pkt. (27)
Lilian - 0 pkt. (220)

Za pytanie 5. punkty były przyznane już wcześniej.

6. Ile utworów wymieniło się w pierwszej dwusetce (czyli ile jest w niej nowości i powrotów)? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 utwory, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 utworów, 1 pkt za pomylenie się o max 20 utworów)
Prawidłowa odpowiedź to "48". Punktacja wygląda tak:
Yacy - 2 pkt. (44)
piotreklp3 - 2 pkt. (55)
Lilian - 2 pkt. (56)
Tomekk - 1 pkt (66)
mateusz91 - 1 pkt (36)
neon.ka - 1 pkt (28)
bear - 1 pkt (33)
Aro - 1 pkt (33)
tadzio3 - 0 pkt. (14)
adameria - 0 pkt. (73)

Za chwilę punktacja za jeszcze 2 pytania oraz aktualna punktacja.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.07.2015 07:17 PM

7. Ile utworów wymieniło się w pierwszej dwudziestce? (3 pkt. za odgadnięcie liczby utworów, 2 pkt. za pomylenie się o max 1 utwór, 1 pkt za pomylenie się o max 3 utwory)
Prawidłowa odpowiedź to "3". Punktacja wygląda tak:
tadzio3, Lilian, Aro - 3 pkt. (3)
neon.ka, bear - 2 pkt. (4)
Yacy, adameria, piotreklp3 - 1 pkt (5)
mateusz91 - 1 pkt (6)
Tomekk - 0 pkt. (7)

13. Proszę wymienić 3 wielkie przeboje, których na pewno nie będzie w top1000. (Za każdy prawidłowo wytypowany utwór - 1 pkt)
Punktacja wygląda tak:
bear - 3 pkt.
punkty za:
Parostatek
Paradise
Paranoid
Lilian - 3 pkt.
punkty za:
Pink Floyd – Money
Czesław Niemen – Bema pamięci żałobny rapsod
Marek Grechuta - Korowód
tadzio3 - 2 pkt.
punkty za:
Somebody that I used to know – Gotye
Shine On You Crazy Diamond - Pink Floyd
brak punktu za:
Again – Archive
Tomekk - 2 pkt.
punkty za:
The Beatles - Hey Jude
Kate Bush - Wuthering Heights
brak punktu za:
Madonna - Like A Prayer
mateusz91 - 2 pkt.
punkty za:
ABBA - Mamma Mia
Ewelina Flinta - Żałuję
brak punktu za:
Alphaville - Forever Young
neon.ka - 2 pkt.
punkty za:
a-ha - Stay On These Roads
Renata Przemyk - Babę zesłał Bóg
brak punktu za:
Kayah & Goran Bregović - Prawy do lewego
piotreklp3 - 2 pkt.
punkt za:
Paul Anka - Diana
Domenico Modugno - Volare (Nel Blu Dipinto Di Blu)
brak punktu za:
Chubby Checker - Let's Twist Again
Aro - 2 pkt.
punkty za:
A Great Day for Freedom
Comfortably Numb
brak punktu za:
Child In Time
Yacy - 1 pkt
punkt za:
WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI - Sztywny Pal Azji
brak punktów za:
EPITAPH - King Crimson
SMOKE ON THE WATER - Deep Purple
adameria - 1 pkt.
punkt za:
Breakout - Modlitwa
brak punktów za:
Pink Floyd - High Hopes
Budka Suflera - Takie tango

Na razie nie można przyznać punktów za pozostałe pytania (8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16), czyli jesteśmy w połowie drogi Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.07.2015 07:21 PM

Aktualna punktacja (punkty za 8 z 16 pytań) wygląda tak:
Aro - 18 pkt.
bear - 15 pkt.
Lilian - 14 pkt.
tadzio3, Yacy - 13 pkt.
adameria - 12 pkt.
mateusz91, neon.ka, piotreklp3 - 11 pkt.
Tomekk - 5 pkt.

Walka jest więc bardzo zacięta Icon_smile2.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za wzięcie udziału w typowaniu! Icon_smile2 Widzę, że gdybym sam miał przed poznaniem wyników podawać odpowiedzi, to w kilku pytaniach miałbym 0 punktów Icon_razz.


RE: mój top wszech czasów (2014) - mateusz91 - 04.07.2015 09:02 PM

(04.07.2015 07:02 PM)ku3a napisał(a):  3. Na którym miejscu jest najwyżej notowany utwór z 2014? (nie musi to być w pierwszej dwusetce) (3 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 2 pkt. za pomylenie się o max 30 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 50 miejsc)
Prawidłowa odpowiedź to "144". To chyba pytanie z grupy tych, którym zbyt ostrożnie ustawiłem granice punktowe. Wyniki wyglądają tak:

mateusz91 - 0 pkt. (191)
144 + 50 = 194 - czyli wyrobiłem się na 1 pkt. Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 04.07.2015 09:25 PM

ku3a napisał(a):Walka jest więc bardzo zacięta
tak, jest bardzo zacięta, poza mną Icon_razz


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 04.07.2015 10:41 PM

ku3a napisał(a):
Sundrajta napisał(a):Płytę z której pochodzi ten przebój mam już kilka lat i tak co kilka właśnie lat do niej wracam.
chyba nie rozumiem .
Znowu nieprecyzyjnie się wyraziłem. Tę płytę mam od 2009 r. i na początku nie wywarła na mnie większego wrażenia, ale gdy słuchałem jej po kilku latach już brzmiała znacznie lepiej. A ostatnio jeszcze lepiej...

A teraz czas na zaległości (bo jakoś przez tydzień nie było czasu):
"Crazy Mary" Pearl Jam - 9,5 pkt. - Fantastyczny kawałek, który właśnie dzięki liście zTrójki zdobył zasłużoną sławę. I byłby według mnie ich najlepszym gdyby w minionym roku nie pojawiło się "Pendulum"... Icon_wink
"Livin' on the Edge" Aerosmith - 8,5 pkt. - Akurat na tym forum gdzieś zimą był top tego zespołu i ten utwór załapał się u mnie do dziesiątki więc to już coś znaczy. Chociaż oczywiście mam innych faworytów tej formacji.
"Listen to Your Heart" Roxette - 9 pkt. - Kapitalny przebój zespołu, który w latach świetności był także jednym z moich ulubionych. Później trochę ta więź przygasła i dopiero po trójkowym topie tego zespołu (w którym niestety nie wziąłem udziału), prezentowanego w Radiu Orbit (a tej audycji też nie mogłem w całości wysłuchać, bo późno się kończyła) przypomniałem sobie jak ważna to dla mnie grupa. Icon_cool
"Gone Away" the Offspring - 4 pkt. - Tego zespołu nigdy nie traktowałem ze szczególnym pietyzmem więc i ta ocena dziwić nie powinna, ot takie punkowe granie. Ale z szacunkiem odnoszę się do wyboru ku3y, bo dla niego to już bardzo ważny kawałek. Icon_idea
"U Can't Touch this" MC Hammer - 4,5 pkt. - Pięć ciastek od zawsze uważałem za swoisty żart. I tak właśnie do tej piosenki podchodzę, dlatego wyżej ocenić nie mogę.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 04.07.2015 11:13 PM

... Dodam że żart, który mnie nie rozśmieszył, żebym był dobrze zrozumiany wyżej. Icon_rolleyes

"Come Out and Play (Keep'em Separated)" the Offspring - 6 pkt. - Co ja na to poradzę, że Offspring jakoś nie potrafił mnie przekonać do siebie w żadnym utworze?
"Nothing Compares 2U" Sinead O'Connor - 10 pkt. - Najlepsza kompozycja Prince'a? Prawdopodobnie tak. Icon_idea A może właśnie tak jak to już ktoś tu wspomniał tak świetnie ta irlandzka piosenkarka ją zinterpretowała, że inaczej nie można jej potraktować.
"With or without You" U2 - Jedna z najlepszych piosenek z najwazniejszej płyty Irlandczyków więc cóż jeszcze mam tutaj dodać? Może to że akurat ten teledysk nie bardzo utkwił w mej pamięci, a dotąd tak miałem że świetna piosenka zawsze miała podobny klip. Icon_lol No cóż kiedyś musiał być wyjątek od tej reguły.
"Pretty Fly (for a White Guy) - the Offspring - 5 pkt. - Ta przebojowość nie pomogła w odbiorze. Kolejny numer, który i tak z ostatnio zaprezentowanej ich trójeczki najlepiej pamiętam i to by było na tyle w tej kwestii. Icon_confused
"Janie's Got a Gun" Aerosmith - 9 pkt. - Kolejny świetny numer tej świetnej kapeli, ale to wciąż nie mój ulubiony z grona hitów Latających Kowali. Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 04.07.2015 11:15 PM

"With or without You" U2 - 9,5 pkt - (Dlaczego w tym wątku nie można edytować swoich postów?) Icon_eek


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 05.07.2015 06:58 PM

mateusz91 napisał(a):144 + 50 = 194 - czyli wyrobiłem się na 1 pkt. Icon_wink2
ech, niestety pomyliłem się w spisywaniu z excela, a nie w liczeniu albo we wpisywaniu do pliku. bo typowałeś pozycję 199...
przepraszam więc za zamieszanie i błędne spisanie.
Tomekk napisał(a):tak, jest bardzo zacięta, poza mną Icon_razz
tak myślałem, że coś w tym stylu napiszesz Icon_wink2.
ale wiesz - póki piłka w grze... Icon_wink2
Sundrajta napisał(a):I byłby według mnie ich najlepszym gdyby w minionym roku nie pojawiło się "Pendulum"...
u mnie aż 6 tygodni w pięćdziesiątce i najwyżej na 38. Icon_wink2
Sundrajta napisał(a):Ale z szacunkiem odnoszę się do wyboru ku3y, bo dla niego to już bardzo ważny kawałek.
tak. warstwa muzyczna jak dla mnie jest rewelacyjna, mi bardzo pasuje, wokal idealnie przenosi emocje z tekstu, no i właśnie - sam tekst. to właśnie on zwrócił moją uwagę, gdy tak mnie trzepnęło gdy pierwszy raz oglądałem teledysk. jakoś wcześniej nie zwracałem na ten tekst uwagi.
Sundrajta napisał(a):Może to że akurat ten teledysk nie bardzo utkwił w mej pamięci, a dotąd tak miałem że świetna piosenka zawsze miała podobny klip.
możnaby pokusić się o inne zestawienia - najlepszy klipy do utworów, które nas wkurzają/których nie znosimy Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):Dlaczego w tym wątku nie można edytować swoich postów?
jak to nie można? kilka postów wyżej widać, że Mateusz edytował.
hmm, dziwne. poszukam w ustawieniach.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.07.2015 12:03 PM

Przechodzimy do dwudziestu moich ulubionych utworów wszech czasów.
"Enter Sandman - Metallica" – to zapewne pierwszy utwór mojego ulubionego obecnie zespołu, który poznałem. Dostał się na LP3 tuż po tym jak zacząłem jej słuchać. O moją listę zahaczył. Wtedy to było dla mnie jeszcze zbyt ciężkie granie, ale jednak kilka punktów na liście udało się wyszarpać. Potem były lata, kiedy utwór już lubiłem, ale jeszcze nie tak, żeby był jednym z ulubionych. W przedostatnim wydaniu mojego topu, 14 lat temu, to była... nowość na miejscu 200.! A teraz jest to pierwsza w tym wydaniu topu nowość w dwudziestce!
"Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank" – w pierwszym notowaniu mojej listy to było drugie miejsce! W czwartym notowaniu doszło do miejsca pierwszego i było pierwszym polskim utworem na szczycie. I właściwie do dziś urzeka mnie prostota tego utworu i jednoznaczność tekstu. Bezapelacyjnie jest to jeden z evergreenów polskiego rocka.
"Cryin' - Aerosmith" – o płycie „Get a Grip” trochę już pisałem. Singiel „Livin’ on the Edge” zapoczątkował cały szał na punkcie tego albumu u mnie. Drugi singiel fenomenalnie kontynuował dobrą passę – i jeśli chodzi o tekst, i o melodię, przebojowość, wykonanie. No i to był pierwszy teledysk Aerosmith z Alicią Silverstone Icon_wink2.

20. 27. 1991. Enter Sandman - Metallica (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 06.07.2015 12:10 PM

ku3a napisał(a):to była... nowość na miejscu 200.! A teraz jest to pierwsza w tym wydaniu topu nowość w dwudziestce!
No to zmiana bardzo duża w podejściu do tego utworu.
Ja również go lubię, mimo, że nie przepadam za muzyką metalową, to Metallica czasami mnie przekonuje, że i ten gatunek zasługuje na uwagę.

ku3a napisał(a):No i to był pierwszy teledysk Aerosmith z Alicią Silverstone .
Teledysk bardzo dobry. Kojarzy się właśnie z klimatem lat 90.
"Cryin'" to mój ulubiony utwór Aerosmith. W zasadzie to już jest szlagier i evergreen. Tak samo będzie się podobał za 20, 30 czy 40 lat.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 06.07.2015 12:57 PM

Sandman jest w czołówce najlepszych wstępów do utworów, a riffy w ogóle miażdżą.
cryin to był ten teledysk, co uciekła z domu przez okno?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Starless - 06.07.2015 12:57 PM

Myślałem, że już w tym tygodniu dobrniemy do końca, a tu jednak chyba nie. Icon_wink

Co do "Enter Sandman" to mam odwrotnie niż Ty. Początkowo był u mnie w top10 Metalliki, a obecnie raczej by się w top30 nie zmieścił.
Tak w ogóle to zacna trójka, bardzo dobre Lady Pank i dobry Aerosmith. Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.07.2015 01:41 PM

Tomekk napisał(a):No to zmiana bardzo duża w podejściu do tego utworu.
ale na przestrzeni 14 lat Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):"Cryin'" to mój ulubiony utwór Aerosmith. W zasadzie to już jest szlagier i evergreen. Tak samo będzie się podobał za 20, 30 czy 40 lat.
nie wiem jak ogółowi, ale mi na pewno tak Icon_smile2.
Miszon napisał(a):cryin to był ten teledysk, co uciekła z domu przez okno?
to było nie z domu, tylko ze szkoły i nie, to nie ten Icon_wink2. tamto to było "Crazy" Icon_smile2.
Starless napisał(a):Myślałem, że już w tym tygodniu dobrniemy do końca, a tu jednak chyba nie.
w takiej absolutnej czołówce postanowiłem jeszcze zmniejszyć dawkowanie Icon_wink2. w każdym razie mam zamiar skończyć przed urlopem, który zaczyna się 14.07 Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 06.07.2015 01:54 PM

ku3a napisał(a):ale na przestrzeni 14 lat
No, ale to i tak bardzo duża zmiana.

ku3a napisał(a):nie wiem jak ogółowi, ale mi na pewno tak
myślę, że ogółowi również.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 06.07.2015 11:50 PM

ku3a napisał(a):
Sundrajta napisał(a):Dlaczego w tym wątku nie można edytować swoich postów?
jak to nie można? kilka postów wyżej widać, że Mateusz edytował.
hmm, dziwne. poszukam w ustawieniach.
Właśnie inni mogą edytować. Icon_eek
A najdziwniejsze jest to że tylko w tym wątku mam taki problem... To chyba musi być gdzieś w moich ustawieniach? Icon_rolleyes

Pora na piosenki ścisłego finału:
"Enter Sandman" Metallica - 9 pkt. - Oczywiście bardzo ważny przebój grupy, który sam doceniłem bardziej dopiero po latach czyli można powiedzieć, że podobnie jak autor tego podsumowania. Chociaż u mnie nie ma szans nawet na pierwszą setkę!
"Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank - 10 pkt. - Nie dość, że zgadzam się ze wszystkim co napisał ku3a, to dla mnie także jeszcze utwór o bardzo osobistym znaczeniu. I więcej się rozpisywał w tym temacie nie będę... Icon_idea
"Cryin'" Aerosmith - 9 pkt. - Kolejny wielki przebój kapeli, która nie da się ukryć w dużej mierze dzięki teledyskom zdobyła swój wielki rozgłos, w moich oczach na pewno. No ale bez tej wspaniałej muzyki nigdy by się to nie udało. Icon_cool Ale to wciąż nie (ich) mój nr 1! Icon_lol


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.07.2015 12:37 AM

Sundrajta napisał(a):A najdziwniejsze jest to że tylko w tym wątku mam taki problem... To chyba musi być gdzieś w moich ustawieniach?
nie wiem, na razie nie dotarłem do tego o co chodzi...
Sundrajta napisał(a):Kolejny wielki przebój kapeli, która nie da się ukryć w dużej mierze dzięki teledyskom zdobyła swój wielki rozgłos, w moich oczach na pewno.
na pewno wiele teledysków mieli znakomitych i w moim zestawieniu najbardziej ulubionych teledysków zajęliby kilka miejsc w czołówce Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 07.07.2015 07:18 AM

Aero i Meta - wiadomo, że to Top Kuby, Lady Pank, mógłby mnie zdziwić, gdyby nie Twoje coroczne głosowania na Trójkowy Polski TWC.
Juz kiedyś to pisałem, że u mnie "Zawsze..." jest zajechanym z przekroczeniem granic możliwości.
Przy czym tym razem to nie radio się przyczyniło, ale kolega z akademika.
Dzisiaj mogę napisać, że i tak jest dobrze, bo tylko "nie lubię". Kiedyś napisałbym: "nie znoszę".
Tak oto można się pięknie różnić w twórczości tego samego zespołu Icon_wink2, bo ogólnie LP jest jedną
z moich ulubionych polskich grup.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.07.2015 10:34 AM

adameria napisał(a):Juz kiedyś to pisałem, że u mnie "Zawsze..." jest zajechanym z przekroczeniem granic możliwości.
gdybym tak miał, to na pewno też by nie było tak wysoko.
na szczęście udało mi się uniknąć tego zajechania.
no ale nie mieszkałem w akademiku Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 07.07.2015 11:22 AM

"Enter Sandman" - kiedyś i ja jakoś nie wielbiłem tego utworu. Jakoś tak słabo wpadał w ucho w przeciwieństwie do innych. Ale to dawne czasy. Z biegiem lat stał się ścisłą czołówką Metallicy. Genialny kawałek.
"Zawsze tam gdzie ty" - tak jak pisał Adam, ja też miałem uczucie ostrego zajechania tego utworu. Na szczęście siła tego kawałka sprawia, że dalej mogę go słuchać. Niestety jednak na mój top nie ma szans póki co.
"Cryin" - dla mnie zawsze łączyć się będzie razem z "Crazy". Kiedyś nawet myliłem je ze sobą Icon_wink2 Nie wiem, który bardziej lubię. Może "Crazy". Jak widzę, Ty również Icon_wink2