Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 25.06.2015 04:40 PM

adameria napisał(a):Facebook jest moim zdaniem pochodną tego, że Lista stała się chyba tak kultową audycją i tak szanowaną przez muzyków,
że trudno im się dziwić, że zachęcają do głosowania.
nie wydaje mi się, szczerze mówiąc. raczej każdy na fejsiku zachęca do głosowania na każdej liście, na której się znajduje. do głosowania na Top Orbit przecież też zachęcają. a, przynajmniej póki co Icon_wink2, nie jest to równie kultowa audycja Icon_wink2.
adameria napisał(a):W tym tygodniu też chciałbym,
żeby jedna być z pominięciem.
no chyba nie myślisz, że nie będzie?...
pytanie tylko na którym będzie miejscu.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 25.06.2015 05:10 PM

ku3a napisał(a):raczej każdy na fejsiku zachęca do głosowania na każdej liście, na której się znajduje. do głosowania na Top Orbit przecież też zachęcają. a, przynajmniej póki co , nie jest to równie kultowa audycja .
Niewątpliwie napisałeś prawdę, ale jednak LP3 jest traktowana ze szczególnym namaszczeniem. Są zespoły, które tworzą wydarzenie, są takie które dziękują co tydzień, a zapytaj jakiegoś polskiego wykonawcę czy nie chciałby być na 1 na LP3... no chyba tylko Kazik może jakoś nietypowo odpowiedzieć (bo już miał tyle numerów 1 Icon_wink2 ).
Nawet Wagiel nie może się żachnąć, że on nie miał żadnego przeboju na LP3. I też namawiał!

Piątkę przetrawię wieczorem czyli w nocy, ale już teraz mogę napisać, że chyba dostanie mi się wkrótce niezły bęcek za niskie miejsce Twojego miejsca nr 34.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 25.06.2015 06:01 PM

ku3a napisał(a):hmm?
a bo ja wiem... Icon_wink2 skoro nie ten wykonawca, o którego tak na prawdę mi chodziło, to i rok może być pokićkany Icon_smile2
wiki podaję, że prace nad albumem Maya, który ukazał się w 1992 roku, rozpoczęły się w 1988. może ten utwór był nagrany jako pierwszy właśnie w tamtym roku Icon_mrgreen


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 25.06.2015 10:57 PM

All Nightmare Long - Metallica - jak mogłem zapomnieć o tym, że to obstawiłem jako najwyższą nowość. Zdaję sobie sprawę jak bardzo lubisz ten utwór i mam nadzieję, że za te kilka lat będzie jeszcze wyżej. Z tej płyty Mety lubiłem te utwory, które pojawiły się na LP3 i LPMN.
I Feel You - Depeche Mode - tu już właściwie napisałem, że nie jest to mój ulubiony ich kawałek, ale cieszę się, że jest DM i to tak wysoko. A że ten utwór? Przecież to jest bardzo dobry utwór, a każdy ma swój gust.
Black Or White - Michael Jackson - najlepszy utwór na płycie, jeden z najlepszych Michała ever, "Twoje" czasy - nie dziwota, że tak wysoko.
M.I.A. - Avenged Sevenfold - kolejny zespół do rozpoznania... Po przesłuchaniu utworu - lepiej niż bardzo dobrze.
Jedwab - Róże Europy - wiem, że to taki twojowy utwór. Niestety, ja mogę napisać tylko, że jeden z lepszych w wykonaniu Róż.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 26.06.2015 09:34 AM

adameria napisał(a):Zdaję sobie sprawę jak bardzo lubisz ten utwór i mam nadzieję, że za te kilka lat będzie jeszcze wyżej
myślę, że tak właśnie będzie Icon_wink2.
adameria napisał(a):nie jest to mój ulubiony ich kawałek, ale cieszę się, że jest DM i to tak wysoko
to fajnie Icon_smile2.
i jestem niemal pewien, że Martyrka wie, że to mój ulubiony i że mniej więcej w tych rejonach możnaby się go spodziewać Icon_smile2.
adameria napisał(a):Black Or White - Michael Jackson - najlepszy utwór na płycie, jeden z najlepszych Michała ever, "Twoje" czasy - nie dziwota, że tak wysoko.
ale ale! zapomniałem napisać o jednej bardzo ważnej rzeczy! w ostatnim jak dotychczas zestawieniu moich ulubionych płyt wszech czasów "Dangerous" jest na miejscu... drugim Icon_exclaim
adameria napisał(a):Po przesłuchaniu utworu - lepiej niż bardzo dobrze.
jeśli miałbym wymienić 3 takie niemal ikoniczne utwory dla Rockiestry, to byłyby to "The Bleeding", "All Nightmare Long" i właśnie "M.I.A.". Przy czym ten trzeci chyba nawet najbardziej Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 26.06.2015 10:19 AM

"All Nightmare Long" - nawet spodziewałem sie wyżej, ale nie miałem wątpliwości, że będzie to najwyżej notowana nowość. Zaraz sobie posłucham, bo już dawno tego nie robiłem Icon_smile2
"M.I.A." - I tutaj mógłbyś się pochwalić liczbą tygodni w zestawieniu Icon_smile2
ku3a napisał(a):jeśli miałbym wymienić 3 takie niemal ikoniczne utwory dla Rockiestry, to byłyby to "The Bleeding", "All Nightmare Long" i właśnie "M.I.A.". Przy czym ten trzeci chyba nawet najbardziej .
Pamiętam, że robiłeś konkurs na wymienienie najczęśćiej granych utowrów w Rockiestrze. I chyba właśnie ta trójka była w czołówce.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 26.06.2015 10:58 AM

tadzio3 napisał(a):"M.I.A." - I tutaj mógłbyś się pochwalić liczbą tygodni w zestawieniu
113 Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Pamiętam, że robiłeś konkurs na wymienienie najczęśćiej granych utowrów w Rockiestrze. I chyba właśnie ta trójka była w czołówce.
no faktycznie, był taki konkurs Icon_smile2. i bardzo możliwe, że takie były wyniki Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 26.06.2015 02:00 PM

ku3a napisał(a):płyt wszech czasów "Dangerous" jest na miejscu... drugim
Icon_eek Aaa, a-a-a-cha. <opad szczęki> Nie miałem o tym pojęcia.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 26.06.2015 06:50 PM

"Crazy Mary - Pearl Jam" - największy przebój Pearl Jam na Liście i największy u mnie. Najwyżej też w topie. A ciekaw jestem które miejsce ten utwór zająłby w topie Pearl Jam, ale nie na mycharts czy na forum LP3, tylko w jakimś miejscu niezależnym od Listy. Prawdopodobnie bardzo niskie, bo wiele osób może tego nawet nie znać. I jeszcze jedno - to kolejny z tych nielicznych utworów, które lubię sobie podśpiewywać i nie wychodzą tak tragicznie Icon_wink2.
"Livin' On The Edge - Aerosmith" - od tego utworu wszystko się zaczęło, całe moje uwielbienie dla Aerosmith. Usłyszałem gdy zadebiutowało na LP3, weszło na moją listę, potem tata kupił mi kasetę i potem już ruszyła lawina. Teledysk znakomity, jak zwykle w przypadku tego zespołu.
"Listen To Your Heart - Roxette" - popowych ballad w moim topie było już wiele, bo ja je po prostu bardzo lubię. Choć ostatnio rzadko do mnie docierają jakieś dobre. A że Roxette to jeden z zespołów, który znakomitych ballad napisał dużo, to nie powinno dziwić, że jedna z nich jest tak wysoko w topie.
"Gone Away - The Offspring" - i kolejny Offspring. Dziwna sytuacja z nim, bo nie złapał mnie od razu. Wyszła bardzo przeze mnie oczekiwana płyta "Ixnay on the Hombre", następczyni hitowego "Smasha" i okazało się, że drugim singlem ma być "Gone Away". Nie ruszyło mnie to za bardzo, bo ten utwór niczym się dla mnie nie wyróżniał. A potem po raz kolejny zadziałała magia - pamiętam, że siedziałem w kuchni, pamiętam, że oglądałem telewizję muzyczną i pierwszy raz oglądałem teledysk. Ależ mną trzepnęło! Nawet nie sam teledysk, bo nic szczególnie niezwykłego w nim nie ma. Po prostu utwór! "Usłyszałem" go wtedy wreszcie - tekst, emocje, klimat. I tak mnie trzyma do dziś.
"U Can't Touch This - MC Hammer" - ech, gdyby moja lista zaczęła być tworzona z rok wcześniej, to "U Can't Touch This" byłoby wielkim przebojem. Ale co nie udało się na liście, to zawsze można odbić się w topie. Jak dla mnie ta piosenka nic a nic nie straciła przez lata. A może to tylko sentyment? A może nie tylko? Icon_wink2

30. 25. 1993. Crazy Mary - Pearl Jam (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 26.06.2015 11:59 PM

Nocą odrabiane zaległości:
"All Nightmare Long" Metallica - 8,5 pkt. - Płytę z której pochodzi ten przebój mam już kilka lat i tak co kilka właśnie lat do niej wracam. Ciągle mnie czymś zaskakuje. Jednak czekam aż wbije mnie w ziemię. Icon_idea Przy okazji obejrzałem sobie pierwszy raz teledysk z przewodnią rolą meteorytu tunguskiego. Icon_rolleyes
"I Feel You" Depeche Mode - 7,5 pkt. - Ach te tłuste bity. Icon_wink I jak na ten zespół, to całkiem wysoka ocena. A jeśli chodzi o prasę muzyczną, to w latach 90-tych zaczytywałem się wiele razy w "Tylko Rock" ale gdzie "Bravo" i do tego po niemiecku (bo po polsku parę razy się zdarzyło)! Icon_eek
"Black or White" Michael Jackson - 7 pkt. - Teledysk i owszem znakomity ale sama piosenka to na pewno nie moja pierwsza liga MJ-a.
"M.I.A." Avenged Sevenfold - 8 pkt. - AS-a poznałem dopiero przy ich ostatniej płycie, która była notowana na forum Trójki i sam nawet na nią głosowałem. A tego utworu przyznaję nie znam. Jednak nie przeszkadza mi to w uznaniu go za bardzo wartościowy kawał muzyki hard-rockowej. Icon_cool
"Jedwab" Róże Europy oraz Edyta Bartosiewicz - 9,5 pkt. - Tu się po części zgodzę, jedna z najważniejszych polskich piosenek lat 90-tych i nie wyobrażam sobie innej wersji jak tylko tej z Edytą, a w ogóle jakaś inna była (czyli bez niej)?


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 26.06.2015 11:59 PM

Tym razem mogę tylko zwięźle skomentować. Słychać i widać i czuć wyraźnie, że to Twój Top. Najbardziej ucieszyło mnie... 5 ciastek. OklaskyHura


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.06.2015 12:41 AM

Sundrajta napisał(a):Płytę z której pochodzi ten przebój mam już kilka lat i tak co kilka właśnie lat do niej wracam.
chyba nie rozumiem Icon_razz.
Sundrajta napisał(a):Jednak nie przeszkadza mi to w uznaniu go za bardzo wartościowy kawał muzyki hard-rockowej.
i słusznie Icon_razz.
Sundrajta napisał(a):"Jedwab" Róże Europy oraz Edyta Bartosiewicz - 9,5 pkt. - Tu się po części zgodzę, jedna z najważniejszych polskich piosenek lat 90-tych i nie wyobrażam sobie innej wersji jak tylko tej z Edytą, a w ogóle jakaś inna była (czyli bez niej)?
a była jakaś wersja "Pyłu" bez Justyny Święs? Icon_razz No coś tam sobie Edyta w chórkach śpiewa, owszem. Na pewno więcej niż JŚ, ale dla mnie to jeszcze nie powód, żeby ją jako równoprawnego wykonawcę podawać.
Tu nie są wersje, tylko piosenki. Nie wiem czy istnieje inna wersja tego utworu w wykonaniu RE niż płytowa.
adameria napisał(a):Najbardziej ucieszyło mnie... 5 ciastek.
8 zapałek, 5 ciastek, co jeszcze? Icon_wink2
fajnie, że uważasz, że widać, że to mój top Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 01.07.2015 10:12 AM

ku3a napisał(a):to kolejny z tych nielicznych utworów, które lubię sobie podśpiewywać i nie wychodzą tak tragicznie
Jestem ciekaw jak śpiewasz takie kawałki Icon_wink2 Trzeba na zlocie zorganizować karaoke Icon_wink2

"U Can't Touch This" - w sobotę przy tym tańczyłem na dyskotece w klimatach dawnych przebojów Icon_wink2
To jest ponadczasowy kawałek. Nie przepadam za takimi klimatami, ale ten utwór i tak wymiata. Lubią go wszyscy Icon_smile2

"Listen To Your Heart" i "It Must Have Been Love" to dwa najlepsze utwory Roxette. Od wielu lat w moim topie wszech czasów.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.07.2015 11:28 AM

tadzio3 napisał(a):Trzeba na zlocie zorganizować karaoke
no way, nie wchodzę w to Icon_razz.
tadzio3 napisał(a):Lubią go wszyscy
trzeba by kajmana zapytać czy to prawda Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.07.2015 12:08 PM

Jeszcze tylko najmniej szczęśliwych utworów i będzie wielka dwudziestka. „Najmniej szczęśliwych”, bo tak jak wcześniej pisałem wejście do dwudziestki wiąże się z wielkim prestiżem, bo ja właśnie 20 pozycji traktuję jako mój top wszech czasów, taki prawdziwy top, bo tyle utworów było umieszczanych w kilku pierwszych jego notowaniach.
"Come Out And Play (Keep'em Separated) - The Offspring" – moja „miłość” do Offspringa zaczęła się od dwóch utworów poznanych praktycznie jednocześnie. Jeden z kolegów w liceum puścił z magnetofonu kasetę "Smash" w czasie przerwy między dwoma lekcjami polskiego Icon_wink2. Zaraz potem przyszło poznanie całej tej płyty, która jest u mnie w wąskim gronie ulubionych płyt wszech czasów. A jeden z tych dwóch utworów znajduje się w trzeciej dziesiątce topu... Wielki skok, jak na te rejony topu Icon_smile2.
"Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor" – są piosenki, które punktują za jakieś skojarzenia, ale są też takie, które po prostu są piękne Icon_wink2. To jest przykład z tej drugiej kategorii. Tekst + muzyka – jak najbardziej znakomite, ale dopiero wykonanie tego przez Sinead sprawia, że niejednokrotnie oczy się pocą. Nie załapałem się na czasy, kiedy to był wielki przebój na LP3 i nawet przez jakiś czas prowadził w podsumowaniu wszystkich notowań. Może pozycja w moim topie byłaby jeszcze wyższa...
"With Or Without You - U2" – U2 nie wypadło najlepiej w tym topie... Wiele utworów doznało bolesnych spadków i nie wiem z czego to wynika. Pojedyncze utwory można analizować i wysnuwać jakieś przypuszczenia, ale tak hurtowo? Na pewno pozycje w poprzednim topie nie były zawyżone. Może rykoszetem odbiło się, że kompletnie mi nie podchodzi to, co U2 nagrywa w ostatnich latach? 2 ostatnie płyty nawet nie doszły do pierwszej dziesiątki... Mimo wszystko pozycja WOWY wciąż znakomita. Choć boli symboliczny wypadek z dwudziestki. To drugi utwór zwalniający miejsce w czołówce.
"Pretty Fly (For A White Guy) - The Offspring" – Offspring można chyba uznać najmniej szczęśliwym zespołem w tym topie, przynajmniej w jakimś względzie, bowiem umieścił aż 3 utwory na zapleczu dwudziestki, w trzeciej dziesiątce. Offspring nigdy nie stronił od lekkości w swoich utworach, ale chyba dopiero w „Pretty Fly” tak mocno postawili na przebojowość. Później z różnym skutkiem dobierali proporcje. Tutaj dobrali je tak, że przez lata utwór szalenie mi się podoba i zawsze poprawia nastrój. Również ze względu na tekst wyśmiewający wszelkich pozerów.
"Janie's Got A Gun - Aerosmith" – no i ten najbardziej nieszczęśliwy utwór, ten, któremu tak mało zabrakło, żeby być w prestiżowej dwudziestce. W poprzednim notowaniu topu w niej był, a więc mamy trzeci wypadek z czołówki i tyle właśnie będzie nowych utworów w dwudziestce, a więc mamy odpowiedź na kolejne pytanie z typowania. „Janie’s Got a Gun” poznałem już po szale, które mnie opanował przy okazji płyty „Get a Grip”. Kojarzy mi się, że usłyszałem i zobaczyłem gdzieś na MTV. Potem przyszło poznanie płyt „Pump” i „Permanent Vacation” i zarówne te dwie płyty, jak i „Janie” stały się wielkimi przebojami zarówno na mojej liście, jak i w topie.

25. 38. 1994. Come Out And Play (Keep'em Separated) - The Offspring (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 01.07.2015 10:51 PM

Z tej grupy najmniej mi podchodzi Aero - akurat ten numer jakoś nie może mnie przekonać. Ale oczywiście jest bardzo dobry. "Tylko" bardzo dobry.

Zaś Sinead to już absolutny Top - to się nazywa INTERPRETACJA!!!


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 02.07.2015 02:52 PM

ku3a napisał(a):no way, nie wchodzę w to
ooo, jaka szkoda Icon_wink
Ja bym zaśpiewał "Baranka" bo to mój numer, który najczęściej chyba wybierałem Icon_lol
ku3a napisał(a):trzeba by kajmana zapytać czy to prawda
Że Kajman może nie lubić to wierzę Icon_wink2

"Come Out And Play" - tego już dawno nie słyszałem. Nie sądziłem, że będzie tak wysoko.
"Pretty Fly (For A White Guy)" częstość słyszenia tej piosenki spowodowało w pewnym momencie, że już nie dałem rady jej słuchać. Teraz już lubię słuchać.
"Janie's Got A Gun" - mam podobnie jak Miszon. Nie rozumiałem fenomenu tej piosenki, chociaż miło się słucha.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 02.07.2015 03:08 PM

tadzio3 napisał(a):Ja bym zaśpiewał "Baranka" bo to mój numer, który najczęściej chyba wybierałem
jako słuchacz to bym mógł wziąć udział, ale jako wykonawca to jakoś tego nie widzę Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 02.07.2015 05:01 PM

Z tej piątki najpierw to U2, które jest także moim topem wszech czasów, potem Offspringi i Sinead.
O tym, że to jest cover dowiedziałem się dopiero w chwili kiedy powiedział o tym Marek Niedźwiecki na LP3.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.07.2015 06:43 PM

A teraz, przed początkiem prezentacji najlepszej dwudziestki, dotychczasowe wyniki typowania.
Przypomnę, że kilka tygodni temu podawałem wyniki po kilku pytania, za które (przynajmniej częściowo) punkty można było już przyznać:
(14.05.2015 03:21 PM)ku3a napisał(a):  Spisałem sobie wreszcie do arkusza wszystkie Wasze odpowiedzi na 16 pytań w konkursie typowania z początku tego wątku.
Za kilka pytań można już teraz przyznać punkty.
A mianowicie:

4. Co jest najwyżej notowanym utworem z 2014 roku? (3 pkt za prawidłowe odgadnięcie, 1 pkt jeśli typowany utwór faktycznie pojawił się w topie, ale nie był najwyższą nowością)
6 osób obstawiało, że będzie to „Mambałaga”, 3 że „Nie mam dla ciebie miłości” i jedna że „Would You Fight For My Love?”. Tego pierwszego utworu jeszcze nie było i nie wiadomo czy w ogóle będzie, ale 2 pozostałe już były, przy czym Skubas był wyżej, więc 4 osoby dostają po punkcie i 3 z nich mają jeszcze nadzieje, że ten punkt zamieni się w 3 punkty.
Tomekk – 1 pkt
neon.ka – 1 pkt
piotreklp3 – 1 pkt
Lilian – 1 pkt

5. Z której pozycji miał miejsce najwyższy wypadek z dwusetki? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 miejsca, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 30 miejsc)
Prawidłowa odpowiedź to miejsce 67. „Skóra” wypadła z tego właśnie miejsca. Niewiele niżej było „Wonderful Tonight” w wykonaniu Edyty Bartosiewicz, które doznało jednak znacznie dotkliwszego upadku.
Za pytanie nr 5 punktacja wygląda tak:
Lilian – 1 pkt
Lilian typowała miejsce 82. I tyle. Chyba zbyt ostrożnie ustawiłem granice punktowe. Yacemu brakowało jedynie dwóch miejsc, by zapunktować, bo obstawiał miejsce 99.!

13. Proszę wymienić 3 wielkie przeboje, których na pewno nie będzie w top1000. (Za każdy prawidłowo wytypowany utwór - 1 pkt)
To jest ostatnie pytanie, w którym można coś powiedzieć. Nie można powiedzieć, że ktoś ma punkt, bo jeszcze do odkrycia jest 200 utworów, ale z całą pewnością można powiedzieć, że ktoś za typowanie któregoś utworu punktu nie dostanie. Są to:
tadzio3: Again – Archive
Tomekk: Madonna - Like A Prayer
Yacy: EPITAPH - King Crimson
Yacy: SMOKE ON THE WATER - Deep Purple
adameria: Pink Floyd - High Hopes
adameria: Budka Suflera - Takie tango
mateusz91: Alphaville - Forever Young
neon.ka: Kayah & Goran Bregović - Prawy do lewego
piotreklp3: Chubby Checker - Let's Twist Again
Aro: Child In Time

Przypomnę, że w typowaniu odważyło się Icon_wink2 wziąć udział 10 osób: tadzio3, Tomekk, Yacy, adameria, mateusz91, neon.ka, piotreklp3, bear, Lilian, Aro, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję! Icon_smile2
Obecna sytuacja w typowaniu wygląda tak:
Lilian – 2 pkt.
Tomekk – 1 pkt
neon.ka – 1 pkt
piotreklp3 – 1 pkt
Icon_wink2
Za chwilę aktualna sytuacja w typowaniu.