Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - Starless - 28.05.2015 11:50 PM

Jak napisałeś gdzieś kiedyś, że SOAD to jeden z trzech Twoich ulubionych zespołów to spodziewałem się że pozostały skład tej trójki to Metallica i Dire Straits, a tu jednak okazuje się, że The Offspring masz na podium. Icon_wink
Co do "Zanim pójdę" Happysadu to lubiłem ten utwór wtedy kiedy się pojawił i lubię go teraz, ale jednak nigdy nie był u mnie w czołówce zespołu. Też bardzo lubię Happydad jako całość choć chyba całe albumy poznałem zdaję się gdzieś przy okazji trzeciego albumu, a potem to już na bieżąco. Icon_smile Natomiast trochę irytuje mnie fakt nazywania Happysad muzyką dla gimnazjalistów czy zbuntowanych trzynastolatków ewentualnie czy coś w tym stylu. Icon_rolleyes
"Nie ma mowy" Normalsów to chyba ich jedyny utwór który mogę powiedzieć, że lubię, a obecnie że kojarzę, jakoś po przesłuchaniu wszystkich trzech albumów nie zrobili na mnie wrażenia. Ot po prostu niezłe rockowe granie bez rewelacji.
"Bullet In Your Head" mój ulubiony utwór Made Of Hate, ale mi się wtedy podobał, tak samo jak cała płyta. Icon_smile Niestety późniejsze albumy już mniej...
Hiszpan - Lao Che - taaak, chyba nie sposób nie uśmiechnąć się przy tym utworze. Icon_biggrin "Odpieprz się pan panie... pilnuj pan swojej roboty ... naucz się gnoju maszynę obsługiwać". Icon_lol


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 29.05.2015 10:55 AM

Starless napisał(a):Jak napisałeś gdzieś kiedyś, że SOAD to jeden z trzech Twoich ulubionych zespołów to spodziewałem się że pozostały skład tej trójki to Metallica i Dire Straits, a tu jednak okazuje się, że The Offspring masz na podium.
ano Icon_smile2
to było tak, że moim pierwszym ulubionym zespołem faktycznie było Dire Straits. potem Metallica zaczęła podganiać, a potem bardzo szybko dołączyła Aerosmith i The Offspring. zaraz później doszło jeszcze U2 i przez ładnych parę lat była wielka piątka. gdzieś za nimi czaił się Kult. potem Dire Straits się rozwiązało i już nie poprawiało swojej pozycji, a Aerosmith zmniejszył impet. z 10 lat temu doszedł SOAD i w piorunującym tempie doszlusował do czołówki. przez dwie ostatnie płyty U2 pikuje ostro w dół i tym samym wyłoniła się wielka trójka Icon_wink2. czyli Metallica, Offspring, SOAD i za ich plecami Kult. reszta już wyraźnie traci.
Starless napisał(a):trochę irytuje mnie fakt nazywania Happysad muzyką dla gimnazjalistów czy zbuntowanych trzynastolatków ewentualnie czy coś w tym stylu.
niektórzy jak już raz coś sobie wbiją do głowy, to już do śmierci to będą powtarzać.
co innego, że nie wiem czemu coś takiego wbili sobie do głowy przy okazji pierwszej czy drugiej płyty. ale mam to gdzieś Icon_wink2.
Starless napisał(a):"Bullet In Your Head" mój ulubiony utwór Made Of Hate, ale mi się wtedy podobał, tak samo jak cała płyta.
tak, rewelacja Icon_smile2.
mi akurat dwie pierwsze płyty mniej więcej na równi się podobały, druga jako całość nawet chyba bardziej. natomiast trzecia potwornie mocno od nich odstaje.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 29.05.2015 11:52 AM

"Bird of Sorrow - Glen Hansard" - ile czasu może minąć od poznania płyty, ile przesłuchań może minąć od pierwszego zanim we wcześniej niewyróżniającej się piosence odnajdziemy geniusz? Przypadek "Bird of Sorrow" mówi mi, że dużo. Słuchać tego wiele razy na początku i nie "usłyszeć" - brawa dla mnie Icon_wink2.
"Macarena - Los Del Rio" - nie pierwszy i nie ostatni to tutaj wakacyjny, taneczny przebój. Po prostu bardzo go lubię i tyle Icon_wink2.
"They Don't Care About Us - Michael Jackson" - ileż życia jest w tym kawałku! Jakie bogactwo dźwięków! No i pamiętam tę historię, kiedy to zabronili emisji tego teledysku ze slumsów w Rio i musieli nagrywać ten drugi, w więzieniu w niebieskich koszulach. Ale potem zakaz chyba cofnięto, bo znowu można było w telewizji oglądać pierwszą wersję klipu.
"Song To Say Goodbye - Placebo" - pamiętam, że pierwszy raz usłyszałem tę piosenkę będąc u siostry w Londynie. Akurat miała się ukazać nowa płyta Placebo i w telewizji był koncert promocyjny. A potem się okazało, że to jest piosenka roku na mojej liście.
"Elevation - U2" - ostatnio U2 u mnie bardzo mocno w odwrocie, ale czasy gdy powstało "Elevation" należały do lat, w których czegokolwiek U2 by nie tknęło zamieniało się u mnie w złoto. Bardziej lubiłem wersję singlową niż albumową.
"Pump Up The Jam - Technotronic" - przy okazji Ice MC pisałem, że przed startem mojej listy płyt katowałem kilka kaset. Było wśród nich Ice MC, ale było też Technotronic. Tego wtedy słuchałem Icon_wink2. A do dziś pozostał nie tylko sentyment, ale i wciąż sympatia do zespołu, a w szczególności tego nagrania.
"Blind Man - Aerosmith" - ależ to były czasy dla Aerosmith! Płyta "Get a Grip" była na mojej liście bez przerwy przez 2,5 roku w pierwszej dziesiątce! Później została wydana składanka "Big Ones", na której były 2 nowe utwory, w tym właśnie "Blind Man". Przez kilka, a może nawet i kilkanaście tygodni słuchałem tej kasety niemal codziennie! A samo "Blind Man" fatalnie poradziło sobie na LP3. Nie mogłem się z tym pogodzić...
"Czarne kowboje - Lao Che" - wybór "Czarnych kowbojów" na kolejny singiel z "Gospel" był na początku moim zdaniem nietrafiony. Niektóre rzeczy na płycie podobały mi się bardziej. Przekonywałem się do tego utworu stopniowo i powoli. Ale chyba w końcu się udało, co? Icon_wink2
"Seven Nation Army - The White Stripes" - klasyka XXI wieku. Choć wiele utworów napisanych przez Jacka White'a do różnych projektów bardzo cenię i wiele zdobywało u mnie dużą popularność na liście, to jednak nic nie może się równać z tym pierwszym wielkim ogólnoświatowym przebojem.
"Rząd oficjalny - Kult" - tytuł taki jak na LP3, bo dzięki LP3 poznałem utwór. Miał duży wpływ na to, że zechciałem poznać całe "Your Eyes", co położyło podwaliny pod to, że w końcu Kult stał się moim ulubionym polskim zespołem. A "Rząd oficjalny" był u mnie na pierwszym. W początkowych latach listy bardzo rzadko udawało się to polskim utworom.

110. NNN. 2012. Bird of Sorrow - Glen Hansard (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 29.05.2015 11:59 AM

Tak szybko lecisz z Topem, że pozostaje mi tylko czytać i odsłuchiwać, bo na komentowanie nie ma czasu Icon_wink

ku3a napisał(a):"Elevation - U2"
Pamiętam premierę tej piosenki jak przez mgłę, ale zapisała się pozytywnie w mojej świadomości.
Takie U2 już nie wróci.

ku3a napisał(a):Ale chyba w końcu się udało, co?
Ja tam od razu polubiłem Kowbojów i uważałem, że to był najodpowiedniejszy wybór na kolejnego singla.

ku3a napisał(a):102. 149. 2003. Seven Nation Army - The White Stripes
Ja do tej pory nie mogę sie nadziwić, czemu to nie był nr jeden na LP3 Icon_rolleyes


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 29.05.2015 03:28 PM

Tomekk napisał(a):Tak szybko lecisz z Topem, że pozostaje mi tylko czytać i odsłuchiwać, bo na komentowanie nie ma czasu Icon_wink2
dla mnie też to tempo jest szybkie, bo jednak spisywanie komentarzy trochę trwa. i gdzieś tak w połowie tygodnia postanowiłem, że pierwsza setka będzie prezentowana po 5 utworów. ze względów czasowych i logistycznych tak będzie dla mnie łatwiej. a i Wy będziecie mieć łatwiej, żeby komentować Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Ja do tej pory nie mogę sie nadziwić, czemu to nie był nr jeden na LP3
pewnie by doszło, gdyby to nie był ich pierwszy numer na Liście...


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.06.2015 05:23 PM

w tym tygodniu zrobię przerwę od prezentacji topu.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 02.06.2015 11:26 AM

ku3a napisał(a):105. 126. 1989. Pump Up The Jam - Technotronic
hehe, mój faworyt

no, jeszcze "Seven Nation Army", choć Technotronic jest bardziej srogie


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 02.06.2015 01:36 PM

ku3a napisał(a):Na pewno jeszcze tadzio3 jest jego wielkim fanem
Oj tak. To zdecydowanie mój ulubiony świąteczny utwór. Chociaż tak wysoko nie był w topie. W sumie w tym ogólnym nigdy nie zadebiutował, ale w polskim nie może zabraknąć dla tego utworu miejsca. A cała płyta "Poganie..." jest cały czas rewelacyjna.
ku3a napisał(a):"Seven Nation Army - The White Stripes" - klasyka XXI wieku.
Mi ten kawałek podobał się zawsze, ale nigdy na tyle by nawet brać pod uwagę przy układaniu topu. Dla mnie na głowę bije cover "I Just Don't Know What To Do With Myself".


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 02.06.2015 03:19 PM

tadzio3 napisał(a):W sumie w tym ogólnym nigdy nie zadebiutował
oj czemuuuuu?
tadzio3 napisał(a):A cała płyta "Poganie..." jest cały czas rewelacyjna.
zgadza się Icon_smile2. choć wolę nie myśleć ile czasu już minęło od jej premiery...


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 02.06.2015 03:56 PM

ku3a napisał(a):oj czemuuuuu?
Bo mój top nie ma aż tylu miejsc. Zwykle było to ponad 100, a teraz nieco ponad 200 pozycji. W top 1000 bez problemów by się załapał Icon_wink2
ku3a napisał(a):choć wolę nie myśleć ile czasu już minęło od jej premiery...
Dużo... Ale dobra muzyka się nigdy nie starzeje, a czasem nawet brzmi jeszcze lepiej niż w czasie powstania.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 07.06.2015 11:06 PM

wiedziałem, że coś w tych dniach miałem jeszcze zrobić Icon_smile2

111-120
przede wszystkim No Doubt! wtedy myślałem, że to będzie jeden z najlepszych dla mnie utworów... do dziś bardzo lubię, ale to naj to już takie nie najwyższe naj. Icon_wink2

101-110
Seven czy Czarne, Czarne czy Seven... no nie jestem pewien. chyba jednak Jack i spółka Icon_smile2 chociaż utwór odkryłem po czasie...
Do tego Rząd, no i Pump! jeszcze coś od nich wtedy bardzo lubiłem, ale patrząc po tytułach nie jestem pewien czy to było Get up czy This beat is... No i myślałem, że to był 1991/92 rok, a to 89!!! Icon_wink2
Z letnich wolę raczej Kaomę Icon_smile2 zresztą dopiero w tym roku dorzuciłem ją do zestawu Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.06.2015 10:19 AM

Yacy napisał(a):Do tego Rząd, no i Pump! jeszcze coś od nich wtedy bardzo lubiłem, ale patrząc po tytułach nie jestem pewien czy to było Get up czy This beat is...
ja tak bardzo to tylko "Pump". potem dłuuuga przerwa i pewnie na drugim bym dał "Get Up".
Yacy napisał(a):Z letnich wolę raczej Kaomę
może u mnie też będzie? Icon_wink2
w każdym razie jakieś "letnie" jeszcze się powinny znaleźć Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.06.2015 10:36 AM

No to wchodzimy do pierwszej setki! Icon_biggrin3
Tak jak pisałem wcześniej, początek najlepszej setki będzie prezentowany piątkami.
"Szklana góra - Strachy Na Lachy" - są utwory które się po prostu podobają, są utwory które się bardzo podobają, są utwory które się bardzo podobają przez bardzo długi czas, ale są też utwory, które przez jakiś czas po prostu miażdżą. Tekst, interpretacja, warstwa muzyczna, po prostu całość.
"Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz" - jeśli mierzyć tą miarką opisaną powyżej, to ten utwór byłby gdzieś pomiędzy drugą a trzecią kategorią. Nie mogę zrozumieć czemu nie znalazł się na zestawie best of Myslovitza i nie mogę też zrozumieć dlaczego tyle czasu wymagało, żeby trafił do zestawu do głosowania na polski top wszech czasów w Trójce...
"Do Ani - Kult" - ponieważ to był utwór z tych wcześniejszych czasów, nie dorastał razem ze mną, był już "dorosły" gdy zacząłem słuchać muzyki, więc więcej czasu mi zajęło, by w pełni go docenić. Wydaje mi się, że przełomowy był któryś koncert Kultu na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Juwenaliów.
"No Leaf Clover - Metallica" - jeden z dwóch premierowych utworów ze znakomitego koncertu Metalliki z orkiestrą symfoniczną. Druga, "- Human" nie zrobił żadnej kariery. Wtedy taki koncert to było coś świeżego. Teraz to chyba każdy zespół już ma w swoim dorobku albo takie coś albo jakiś unplugged, albo jakąś hybrydę.
"Kołysanka dla nieznajomej - Perfec" - nie pierwszy i nie ostatni w tym topie przykład na to, że ja uwielbiam takie bardzo proste instrumentalnie ballady. Klimat, tekst, odpowiedni głos i ja wiele więcej nie potrzebuję.

100. NNN. 2007. Szklana góra - Strachy Na Lachy (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 08.06.2015 11:41 AM

"No Leaf Clover" to była miazga. Wtedy dla mnie było zupełną nowością połączenie orkiestry symfonicznej i rocka. I ten kawałek wgniótł w ścianę.
"Chciałbym umrzeć z miłości" - zgadzam się, że jest to dosyć niedoceniany utwór. I niestety w radio raczej też nie uświadczymy go.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.06.2015 11:53 AM

tadzio3 napisał(a):ten kawałek wgniótł w ścianę.
ach, no i zapomniałem w komentarzu wspomnieć, że to była u mnie nowość na pierwszym Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 08.06.2015 02:12 PM

Choć Top śledzę na bieżąco, to niestety nie zawsze jest chwila, żeby coś skomentować.
Trzy utwory z tej czwórki lubię lub bardzo lubię.
Co do Mety wespół z orkiestrą - pełna zgoda, że to wtedy było nowe i świeże.
Kult oczywiście pamiętam na LP3. Pamiętam też moment rozczarowania, kiedy wreszcie kupiłem płytę "Spokojnie" a tu... Kult wyciął fanom taki numer:

Przestał byś kojarzony z Trójką, a zbyt mocno zaczął z serialem w "konkurencyjnej" stacji...
Niezapomniany czas kiedy połowa Polski kochała się w Brodzik, a druga - w Małaszyskim.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.06.2015 02:25 PM

adameria napisał(a):Pamiętam też moment rozczarowania, kiedy wreszcie kupiłem płytę "Spokojnie" a tu... Kult wyciął fanom taki numer
no faktycznie, dziwne to musiało być Icon_smile2. ja odbieram inaczej, bo tamte płyty poznawałem z opóźnieniem. jakoś chyba po płycie "Muj wydafca". a może nawet po "Krachu"...
adameria napisał(a):Przestał byś kojarzony z Trójką, a zbyt mocno zaczął z serialem w "konkurencyjnej" stacji...
o, a co to za serial? to było w czołówce czy po prostu gdzieś w trakcie odcinka leciało?
Paweł jaki młody ;-P.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 08.06.2015 02:49 PM

Serial?
Magda M., oczywiście.
Ja nie byłem wiernym fanem oglądającym każdy odcinek, ale znam takich ludzi, którzy go oglądali z zapartym tchem.
Wiem, także, że piosenka ta Myslo dostała wtedy swoje "drugie życie".


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.06.2015 04:44 PM

no cóż, nigdy nie oglądałem nawet minuty, więc... Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 08.06.2015 04:53 PM

Do Ani i potem taka lekka przerwa Icon_razz i Myslo oraz po kolejnej przerwie SNL. Icon_smile2

adameria napisał(a):Niezapomniany czas kiedy połowa Polski kochała się w Brodzik, a druga - w Małaszyskim.
Icon_redface2 nie kochałem się wtedy (ani nigdy) w Magdzie/Joannie Icon_redface ale w tej drugiej połowie też raczej nie byłem Icon_razz
ale oglądać oglądałem, bo Gosia oglądała. chociaż to chyba były powtórki. bardziej niż Myslo kojarzę pewną scenę i aż poszukałem żeby nie pokręcić Icon_wink2 :

Magda: Marzę o wannie.
Piotr: Dlatego przyjechaliśmy do mnie. Ty masz tylko brodzik.
Magda: Nie bądź takim cwaniaczkiem.
Icon_mrgreen