Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 21.05.2015 02:30 PM

ku3a napisał(a):"Break On Through" - co to ja pisałem przy "Light My Fire"? Tu mógłbym napisać to samo - po prostu klasyka.
Ja bym dopisał, że mimo, iż ten utwór powstał prawie 50 lat temu to wciąż czuć tę energię i moc. U mnie znacznie wyżej.
ku3a napisał(a):"Czuję, że ja muszę"
Zaskakująco wysoka pozycja. Ciekawe zatem gdzie będzie "Ciągnik"
Właśnie sobie 5 kawałków z tej dziesiątki słucham - Blendersów, Placebo, Kult, The Doors i Robbiego Wiliamsa. Chociaż prawie już nie ma kawałków, któych bym nie znał, albo nie kojarzył, to jednak tego Robbiego po tytule nie pamiętałem.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 21.05.2015 04:30 PM

tadzio3 napisał(a):Chociaż prawie już nie ma kawałków, któych bym nie znał, albo nie kojarzył, to jednak tego Robbiego po tytule nie pamiętałem.
na pewno nie Ty jeden Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Lilian - 21.05.2015 09:52 PM

Nadrabiam zaległości Icon_smile

z pozycji 1000-981 lubię:
It's My Life - No Doubt
Blue Hotel - Chris Isaak
7 Seconds - Youssou N'Dour & Neneh Cherry
Tym, że jest tu Madonna nie jestem zaskoczona, bardziej zaskakuje mnie że to akurat "Sorry". Ja bardzo lubię Madonnę i jej muzykę ale tę z lat dawniejszych. Elvis - to klasyka, fajnie że jest Icon_smile

z pozycji 960-946 moje ulubione:
Kraków - Myslovitz & Marek Grechuta
No Woman, No Cry - Bob Marley & The Wailers
Dance Me To The End Of Love - Leonard Cohen
Broken - Seether & Amy Lee
Siłacz - Marcin Rozynek

spośród pozycji 940-921 lubię:
Strong Enough - Cher
You'll See - Madonna
od niedawna lubię 99 LuftBallons - Nena Icon_wink
Take My Breath Away - Berlin - baaaardzo lubię, ostatnio odświeżyłam sobie film z którego jest ta piosenka
Dziewczyna o perłowych włosach (Gyöngyhajú Lány) - Omega - z czasów moich rodziców, mam vinyla taty z muzyką tego zespołu.
Get Down (You're The One For Me) - Backstreet Boys - tu zaskoczyłeś mnie, Kuba, ale przyznam się, że ja kiedyś też ich intensywnie słuchałam, mam nawet jakieś kasety - dwie na pewno Icon_razz

920-901
Budzikom Śmierć - Robert Chojnacki i ...
Secret - Madonna
Muka! - Hey
Forever Young - Alphaville
She Will Be Loved - Maroon 5
Cisza jak ta - Budka Suflera
To nie ja - Edyta Górniak

Co do Roberta Chojnackiego typuję, że jeszcze coś się pojawi z tej samej płyty, co budziki. Nie przekopałam sie jeszcze do dwusetki, więc nie wiem czy w międzyczasie może byli gdzieś "Niecierpliwi"..
TA Madonna, ten Hey i Edyta - ogromnie lubię.
Jak pomyślę, ile to już lat ma ten utwór Edyty... 20 ? i to tez przecież była Eurowizja i wielki sukces Edyty. Pamiętam jak chodziłam i śpiewałam tę piosenkę. Musiałam kupić tę kasetę. A potem chodziłam i śpiewałam "Jestem kobietą", tak bardzo mi sie podobało (ten śpiew to oczywiście jak nie było domowników Icon_smile )


RE: mój top wszech czasów (2014) - Lilian - 21.05.2015 10:28 PM

900-881 moje ulubione:
Lewy czerwcowy - Kult
Wszystko się może zdarzyć - Anita Lipnicka
Why Do You Love Me - Garbage
Shape Of My Heart - Sting
Queen Of Rain - Roxette
Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
btw. ciekawe czy solowy Dave jeszcze się pojawi? "Dirty Sticky Floors"? a moze coś jeszcze?

ździebko mniej, ale również lubię:
Maria - Blondie
Metalowcy - Baaba & Gabriela
Freedom - George Michael

880-861:
tutaj części nie znam/nie kojarzę. A lubię:
One Day in Your Life - Anastacia
Why Don't You Get A Job? - The Offspring
Offspring to jedno ze skojarzeń z Tobą, Kuba Icon_smile2

853. Kiedyś mi powiesz kim chcesz być - Ania - ta pozycja muszę przyznać zaskakująca, po tym co usłyszałam kiedyś w kwietniu 2007r.(to już tak dawno było?) na 25-leciu Listy w korytarzu Trójki. Icon_wink

860-841 ulubione:
Imitation Of Life - R.E.M.
Ajrisz - T.Love
Baśka - Wilki
Time After Time - Cyndi Lauper - tą artystkę poznałam lepiej dzięki Jackowi
Dla ciebie - Myslovitz

840-821:
Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy Na Lachy - za tymi Strachami za bardzo nie przepadam, ale i tak kibicuję wszystkim Strachom i Pidżamie u Ciebie, więc cieszę sie że pojawiają się. Icon_smile
moje ulubione:
Boombastic - Shaggy
We Are The World - USA For Africa
Big In Japan - Guano Apes
Fragile - Sting
Klucznik / Rozdziobią nas kruki i wrony / - Lao Che - Lao też kibicuję! Icon_smile
A Sorta Fairytale - Tori Amos - no i jedna z moich ulubionych piosenek Tori Icon_smile

820-801 - lubię:
Men In Black - Will Smith
Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
Sprzedawcy marzeń - Myslovitz
Four To The Floor - Starsailor
Your Decision - Alice In Chains

pozycja 816. NNN. 1992. I'm Easy - Faith No More - ja znam ten utwór jako "Easy". Ogromnie lubię Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - Lilian - 21.05.2015 11:02 PM

Przez przypadek zajrzałam 2 strony wstecz, potem z ciekawości zajrzałam tez na 3 stronę wstecz. I na świeżo postanowiłam skomentować:
(13.05.2015 11:41 AM)ku3a o utworach z wokalem Kazika napisał(a):  
Yacy napisał(a):z siedem? Icon_smile2
więcej Icon_mrgreen
ja typuję że będzie jeszcze może dziesięć? Icon_smile

Fajnie, że jakieś punkciki już pozbierałam. Icon_smile

(20.05.2015 02:19 PM)ku3a napisał(a):  
Yacy o "Natalii w Brooklynie" napisał(a):dopiero Gosia tak naprawdę zaraziła mnie tym utworem i sprawiła, że lubię BARDZO!
o, no to brawa dla Gosi! Icon_mrgreen
Icon_biggrin nie spodziewałam się. Cieszę się Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.05.2015 03:01 PM

no to faktycznie nadrobiłaś Icon_mrgreen. dzięki Icon_smile2.
Lilian napisał(a):Tym, że jest tu Madonna nie jestem zaskoczona, bardziej zaskakuje mnie że to akurat "Sorry". Ja bardzo lubię Madonnę i jej muzykę ale tę z lat dawniejszych.
ja też. "Sorry" należy do nielicznych wyjątków z w miarę ostatnich lat. to była już taka końcówka właściwie. nie pamiętam czy jakakolwiek późniejsza jej piosenka weszła na moją listę.
Lilian napisał(a):Take My Breath Away - Berlin - baaaardzo lubię, ostatnio odświeżyłam sobie film z którego jest ta piosenka
kurczę, nie widziałem "Top Gun" od... No nie wiem, od "stu lat". W każdym razie tylko raz go widziałem...
Lilian napisał(a):Get Down (You're The One For Me) - Backstreet Boys - tu zaskoczyłeś mnie, Kuba, ale przyznam się, że ja kiedyś też ich intensywnie słuchałam, mam nawet jakieś kasety - dwie na pewno
ja to tylko jakieś pojedyncze piosenki, które akurat były singlami i często leciały na MTV albo Vivie. ale nie wszystkie oczywiście. choć ogólnie, jako do następców New Kids on the Block, miałem do nich raczej pozytywny stosunek.
Lilian napisał(a):Co do Roberta Chojnackiego typuję, że jeszcze coś się pojawi z tej samej płyty, co budziki. Nie przekopałam sie jeszcze do dwusetki, więc nie wiem czy w międzyczasie może byli gdzieś "Niecierpliwi"..
nie byli. Było natomiast "Prawie do nieba" Icon_smile2.
Lilian napisał(a):Jak pomyślę, ile to już lat ma ten utwór Edyty... 20 ? i to tez przecież była Eurowizja i wielki sukces Edyty.
i proszę, teraz akurat kolejna Eurowizja będzie. ale ta nasza piosenka... No nie wiem. Jak dla mnie to po prostu produkt, a nie sztuka. A tamto to była sztuka.
Lilian napisał(a):tutaj części nie znam/nie kojarzę. A lubię:
One Day in Your Life - Anastacia
Why Don't You Get A Job? - The Offspring
Offspring to jedno ze skojarzeń z Tobą, Kuba Icon_smile2
i słusznie Icon_mrgreen. choć akurat "Why Don't You Get a Job?" nie musisz ze mną kojarzyć, bo to straszna słabizna Icon_razz. Offspring ma mnóstwo rewelacyjnych numerów i nie wiem po co takie obladi-oblada nagrali. No wiem, jednak mi się podoba, skoro jest w topie, ale to absolutnie nie jest reprezentatywny utwór dla ich twórczości i szkoda, że jest jednym z najbardziej znanych... Na szczęście w moim topie pokazuję mu gdzie jest jego miejsce Icon_wink2.
Lilian napisał(a):853. Kiedyś mi powiesz kim chcesz być - Ania - ta pozycja muszę przyznać zaskakująca, po tym co usłyszałam kiedyś w kwietniu 2007r.(to już tak dawno było?) na 25-leciu Listy w korytarzu Trójki.
Icon_mrgreen Fakt. No ale nie powiedziałem, że nigdy żadna jej piosenka mi się nie spodoba Icon_wink2. Zresztą już na samym początku bardzo lubiłem "Tego chciałam".
Lilian napisał(a):ja typuję że będzie jeszcze może dziesięć?
no zobaczymy Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.05.2015 03:27 PM

"Bounce - System Of A Down" - jeden z najlepszych na świecie kawałków do skakania Icon_smile2. Na koncertach, ale i nie tylko.
"Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che" - na płycie "Gospel" genialne były nie tylko utwory singlowe. Zresztą przykłady na to już wcześniej się w topie pojawiły. Jakbym kiedyś robił jakiś top tekstów, to ten na pewno byłby w czołówce.
"Take Me Out - Franz Ferdinand" - kapitalny riff. Oczywisty wybór do topu wszech czasów. Co więcej, nie starzeje się.
"You're Beautiful - James Blunt" - pamiętam, że gdy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór w porannym "Zapraszamy do Trójki" to niewyraźnie został podany wykonawca i myślałem, że ktoś się nazwał James Bond Icon_wink2.
"Easy - Ice Mc" - samiusieńkie początki mojego poznawania muzyki. Płyta "Cinema" rządziła długo u mnie. Razem z płytą MC Hammera "Please Hammer Don't Hurt 'em" i Technotronic "Pump Up The Jam". Ale to było jeszcze przed tym jak zacząłem tworzyć swoją listę, więc to nigdzie nie jest udokumentowane... Kiedyś, też jeszcze przed tym jak zacząłem prowadzić listę, zrobiłem swoje wstępne notowanie ulubionych piosenek (taki top wszech czasów) i jeśli dobrze pamiętam, to "Easy" było wtedy na trzecim miejscu! Niestety, kartka z tymi wynikami się nie zachowała...
"You And Your Friend - Dire Straits" - uwielbiam płytę "On Every Street", ale akurat "You And Your Friend" najbardziej mi się podoba z koncertowej płyty "On The Night".
"Victim - Avenged Sevenfold" - najwyżej notowany w podsumowaniu wszystkich notowań mojej listy utwór, który nie doszedł nigdy do pierwszego miejsca.
"Radio/Video - System Of A Down" - i znowu System. No ale gdzieś te wszystkich ich utwory trzeba było upchnąć Icon_razz. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze jakieś nowe nagrania pod tym szyldem się okażą...
"Dirty Magic - The Offspring" - długo, bardzo długo mi zajęło, żeby w pełni docenić ten utwór. Po pierwsze, płytę "Ignition" poznałem z opóźnieniem, dopiero po tym jak ukazało się "Smash" i ogólnoświatową popularność zyskały "Self Esteem" i "Come Out And Play". Po drugie, nawet pomimo tego, "Dirty Magic" nie wpadło mi w ucho tak od razu. To znaczy było na liście, punktowało, ale jeszcze brakowało tego czegoś, żeby poczuć, że to jest utwór do topu. To przyszło po latach. A teraz proszę, nie dość, że jako jedyny utwór z "Ignition" jest w topie, to jeszcze tak wysoko! Na ostatnią płytę Offspring nagrał "Dirty Magic" jeszcze raz. Podobno żeby poprawić brzmienie, bo aranżacja praktycznie się nie różni.
"Miasto dzieci - 5 Litrów Czerwieni" - w trakcie układania topu zastanawiałem się czy 5LC dostanie się do dwusetki. Byli wśród pewniaków, którym to musi się udać, ale jak już wcześniej wspomniałem, tych pewniaków było 223 sztuki Icon_wink2. Po pierwszej płycie chłopaków myślałem, że nic nie przebije "To ja dzwonię", ale potem zrobili "Miasto dzieci", które przed nagraniem płyty miałem okazję kilka razy słyszeć na koncertach. I właściwie to chyba nawet Miszon jako pierwszy poznał się na tym utworze Icon_smile2. Cieszę się, że dali radę zmieścić się w dwusetce. I to tak wysoko - otwierają czwartą ćwiartkę.

160. 134. 2001. Bounce - System Of A Down (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 22.05.2015 08:34 PM

Czuje że ja musze - ależ katowalismy te kasetę na wszelkich 18-kach Icon_wink2 . A dziś śpiewamy Kubusiowi codziennie Włos to włos przy czesaniu Icon_smile2 .


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 24.05.2015 04:08 PM

ku3a napisał(a):182. 125. 1994. Sen - Edyta Bartosiewicz
Najważniejsze, że Edyta cały czas w najlepszej dwusetce, brawo.
Ja nie pamiętam zbytnio tych czasów, kiedy "Sen" był wielkim hitem, poznałem dopiero po kilku latach, ale do tej pory lubię go tak samo jak wtedy, gdy pierwszy raz poznałem ten utwór.

ku3a napisał(a):178. 514. 2007. Długa droga w dół - Happysad
ależ awans. To nie jest mój faworyt , wolę inne ich utwory, ale jak byli na liście to doceniałem.

ku3a napisał(a):Please Forgive Me - Bryan Adams
Ostatnio sobie odświeżyłem to nagrania Adamsa i muszę stwierdzić, że jest lepsze niż to do filmu "Robin Hood".

ku3a napisał(a):"Bring Me To Life" - szkoda, że ten zespół nagrał tylko jedną tak dobrą płytę. Wtedy to było coś bardzo świeżego.
Druga płyta jeszcze też była w miarę dobra, na kolejnych to już tylko pojedyncze kawałki były przyzwoite. Szkoda.

ku3a napisał(a):Walk On - U2
Według mnie takie "Walk On" się nie zestarzało wcale. Nadal brzmi świeżo i znakomicie Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - Lilian - 24.05.2015 05:20 PM

Co do Offspring wiem ze są lepsze piosenki. Ja np. mam bardzo dobre wspomnienia z "Pretty Fly (For The White Guy)". Może jeszcze nie było? Icon_wink2
Wracając do tematu Backstreet Boys, napisałam że jestem zaskoczona bo wiem jak Jacek (i kiedyś mój brat) reaguje gdy czasem pojawia się jakiś klip Backstreet Boys w TV. Fajnie że Ty odbierasz ich pozytywnie. Icon_smile2
My jeszcze w trasie. Pozdrawiamy Icon_biggrin3
p.s. nie sądziłam że zdążysz odpisać jeszcze przed zlotem. super Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 24.05.2015 08:28 PM

(22.05.2015 03:27 PM)ku3a napisał(a):  1. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che - na płycie "Gospel" genialne były nie tylko utwory singlowe.
2. Radio/Video - System Of A Down - i znowu System.
3. Miasto dzieci - 5 Litrów Czerwieni - w trakcie układania topu zastanawiałem się czy 5LC dostanie się do dwusetki. Byli wśród pewniaków, którym to musi się udać, ale jak już wcześniej wspomniałem, tych pewniaków było 223 sztuki Icon_wink2. Po pierwszej płycie chłopaków myślałem, że nic nie przebije "To ja dzwonię", ale potem zrobili "Miasto dzieci", które przed nagraniem płyty miałem okazję kilka razy słyszeć na koncertach. I właściwie to chyba nawet Miszon jako pierwszy poznał się na tym utworze Icon_smile2.
1. U mnie do takich należą jeszcze "Zbawiciel diesel" i "Chłopacy".
2. Vicelider moje głosu w "To jest top... System of e daałłłn".
3. Nie spodziewałem się. Po pierwsze mam innego lidera z tej płyty, po drugie myślałem, że 5LC już zakończyło karierę w Twoim TWC. A tu proszę - niespodzianka - i to miła.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 24.05.2015 09:18 PM

Teraz pora na odrobiebienie moich zaległości.
Trzecia dziesiątka w Top 200, przyznaję że zahacza o mocarność. Icon_cool
"Natalia w Brooklynie" - 7,5 pkt. - Naładowany emocjami kawałek, który ani na chwilę nie pozwala na wytchnienie. I zawsze się zastanawiałem dlaczego nazwę tego zespołu wymawiamy el dojpa? Icon_lol
"The Day that Never Comes" - 9 pkt. - Akurat później niż inne hity tej grupy poznałem ten utwór i dopiero z biegiem kolejnych przesłuchań dotarło do mnie jaki jest świetny.
"Długa droga w dół" - 6,5 pkt. - Z happysadem mam tak że albo nie znoszę ich piosenek albo wprawiają mnie w osłupienie! Ale oczywiście za dobrze nie znam repertuaru i ta piosenka jak na początek znajomości bliższa jest tej drugiej opcji.
"All that She Wants" - 4 pkt. - Swego czasu nie można było tego szwedzkiego zespołu nie słyszeć i moje otoczenie odbierało go z entuzjazmem, którym i ja się zaraziłem. Jednak z biegiem lat dużo stracili, bo po prawdzie to przecież nie moje klimaty!
"Right Here in My Arms" - 6,5 pkt. - A w tym przypadku napiszę, że wg. mnie to nie jest ich najlepszy numer.
"Wilki dwa" - 9,5 pkt. - Najważniejszy utwór Luxów, szczególnie tekst mocno na mnie oddziaływał i od niego zacząłem ich słuchać na poważnie, bowiem pierwsza płyta przeszła bez echa. Jak dla mnie była zbyt punkowa. Icon_wink
"Please Forgive Me" - 8 pkt. - Nie wiem czy to też nie najlepsza piosenka Bryana ale musiałbym sprawdzić czy którejś po prosu nie przegapiłem (ach ta skleroza). Icon_eek
"The Show Must Go on" - 9,5 pkt. - Gdy poznawałem ostatnią płytę Queen nagraną jeszcze z żyjącym Freddiem, ta piosenka nie była najważniejsza lecz po latach wywiera piorunujące wrażenie.
"Bring Me to Life" - 8,5 pkt. - A znowuż z tym utworem mam pewien problem, bo gdy w zabawie 1 z 33 głosowaliśmy na poszczególne roczniki, to spokojnie weszła do dziesiątki. A kiedy już układałem finał z trzecich miejsc znalazła się dziwnym trafem prawie na końcu zestawienia. Icon_rolleyes
"Walk on" - 9 pkt. - To z kolei jest przebój, który jakoś tak mi przemknął i dopiero przy w/w zabawie dostrzegłem jego niepośledni urok.
O dziwo w tej grupie tylko jedna piosenka nie była mi znana, resztę lepiej lub gorzej miałem zapisaną w pamięci.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 24.05.2015 10:19 PM

Kolejna dyszka:
"Knights of Cydonia" - 5 pkt. - Już wcześniej wspomniałem, że to nie mój faworyt tej grupy ale pewna ciekawa koncepcja została w nim zawarta.
"Break on Through" - 7 pkt. - Klasyk ale Jim Morrisson z kolegami z zespołu na pewno nagrali lepsze. Icon_idea
"O! Ela" - 7,5 pkt. - Zgadzam się, przy tym kawałku najpierw przyciągał tekst, a później muzyka, zresztą także bardzo dobrze pomyślana.
"Czuję, że ja muszę" - 5,5 pkt. - Na pewno w ich przypadku to co najlepsze znalazło się na płycie "Fankomat", a ta piosenka jest ciut późniejsza.
"Znalazłam" - 7 pkt. - Trochę zapomniałem o tym projekcie, a przecież tak świetnie ich się wtedy słuchało. I pamiętam jak kilka lat temu miałem zaszczyt obejrzeć kilka solowych teledysków Agnieszki Chylińskiej, to nie mogłem wyjść ze zdumienia, że aż tak muzycznie można się zmienić! Icon_eek Bo u Skawińskiego jakoś te wolty mniej zaskakują.
"Zombie" - 9,5 pkt. - Zjawiskowa Dolores O'Riordan, fantastyczny zespół i piosenka rockowa, która stała się przebojem praktycznie wszędzie. Icon_lol A więc okazało się, że Irlandia to nie tylko U2.
"English Summer Rain" - 3 pkt. - Tego utworu nie znałem dotąd i odsłuch z tego linka (nie wiem która to jest wersja ale wnioskując z opisu brzmi na płytową) jak na razie mnie nie chwycił, więc może jeszcze trzeba mu dać kolejne szanse ale czy warto?
"Czarne słońca" - 9 pkt. - Jeden z najważniejszych Kultów! Podoba mi się w nim przede wszystkim taki transowy wciągający rytm, który nie pozwala się od tej piosenki oderwać od początku do końca. Icon_twisted
"By My Side" - 8 pkt. - O proszę, jest też inny bardzo dobry numer australijczyków, o którym prawie zapomniałem.
"I Will Talk and Hollywood Will Listen" - 4,5 pkt. - Tego Williamsa również nie znałem i nie dziwota, bo ja takiej muzyki nie słucham na co dzień. Taka monumentalna struktura przywodzi na myśl choćby słynne "Don't Cry for Me Argentina" i rzeczywiście trzeba lubieć taką muzykę, żeby się nią zachwycać. Icon_twisted


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 24.05.2015 10:59 PM

Cytat:i właściwie to chyba nawet Miszon jako pierwszy poznał się na tym utworze .
podobnie to wspominam Icon_wink2 . Zaczęło się od refrenu, który już na pierwszym koncercie, na którym to zagrali, mnie zaciekawił i wciągnął.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 24.05.2015 11:58 PM

I ostatnia dziesiątka tego wieczornego maratonu w pewnym sensie także wyborczego:
"Bounce" - 7 pkt. - To już nie tak rewelacyjny utwór SoaD ale faktycznie jest energia i nogi same chodzą... Icon_twisted
"Do syna Józefa Cieślaka" - 8 pkt. - Wiadomo tu się zgadzamy, to jest piosenka z jednej z najważniejszych polskich płyt XXI wieku. Tekstowo genialna, muzycznie mimo sięgania po tyle stylów, nie przekombinowana. I też wiadomo że tutaj znajdzie się z niej jeszcze kilka przebojów. Icon_wink
"Take Me Out" - 5 pkt. - Akurat ta kapela nie jest przeze mnie dobrze znana, chociaż takie jak ten utwory gdzieś tam o uszy się obijały, no i tyle w tej kwestii mam do napisania...
"You're Beautiful" - 8 pkt. - Pamiętam ten teledysk zrobiony skromnymi środkami, a mimo to nie pozwalał o sobie zapomnieć, a może to siła utworu?
"Easy" - 4 pkt. - Aż dziwne że tej piosenki nie znam! Wszak w tamtych czasach dużo oglądałem muzycznych stacji. No ale niestety nie podzielam zachwytów ku3y nad nią. Bo to znowu nie moja bajka.
"You and Your Friend" - 6 pkt. - Taki typowy DS tylko że już bez tego czegoś! A może to u mnie wynika z tego, że o wiele rzadziej słyszany od tych najsłynniejszych?
"Victim" - 5,5 pkt. - AS znam jedynie z ostatniej płyty i tak w pełni mnie nie wzięła chociaż na forumowej (trójkowej) liście płyt zdobyła kilka oczek. A ta piosenka jak na mój gust jest jeszcze za spokojna. Icon_rolleyes
"Radio/Video" - 7,5 pkt. - Kolejna ich piosenka potwierdzająca fakt, że warto sięgnąć po więcej.
"Dirty Magic" - 5 pkt. - To też nieznany mi kawałek, a że zespół nigdy nie należał do moich ulubieńców to i nota nie powinna dziwić.
"Miasto dzieci" - 6 pkt. - I jeszcze jeden do kolekcji nieznanych przebojów. Aczkolwiek tym razem pozytywne zaskoczenie, wszak coś w stylu punku nie za bardzo trafia w moje gusta lecz tej piosence jest coś ujmującego. Icon_idea
Aż sześć nieznanych utworów w tym gronie to sporo.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 25.05.2015 04:32 PM

"Do syna Józefa Cieślaka" - to chyba mój ulubiony utwór lao Che. Z resztą jak dobrze sięgam pamięcią, to jedyny utwór tego zespołu, który dotarł do pierwszego miejsca.
"Take Me Out" - to już powoli jest klasyka.
"You're Beautiful" - mi akurat nigdy ten kawałek nie przypadł do gustu. Chyba nie trafił na moją listę.
"Radio/Video" - a to poznałem dzięki Tobie Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 25.05.2015 07:46 PM

Tym razem najpierw kolejna dziesiątka, bo i tak jest już bardzo późno. Odpowiadanie na komentarze nadrobię później.

"Bohemian Rhapsody - Queen" - nie wszystkie z tych klasycznych "wszech topowych" utworów bardzo lubię, a nawet nie wszystkie w ogóle lubię, ale ten należy do tych, przed których genialnością nie umiałem się obronić Icon_smile2.
"Ho - Hey" - przez długi czas mój ulubiony utwór Heya. A widać, że przez lata w jakimś sensie nawet zyskał, bo spada mało, a przed niego wcisnęło się jeszcze kilka nowości.
"Step By Step - New Kids On The Block" - kolejny przykład rewelacyjnego popu z początku mojej przygody z muzyką. A może to tylko sentyment? Nie, ilekroć słucham tej piosenki, to zawsze mi się bardzo podoba i uśmiech nie schodzi z twarzy.
"Kryzysowa narzeczona - Lady Pank" - ileż Lady Pank miało fantastycznych utworów w latach 80-tych! Gdyby moja lista wystartowała razem z LP3, to zapewne byliby oni jednymi z potentatów.
"Enjoy The Silence - Depeche Mode" - bo czasem jest tak, że o którymś utworze przy przygotowywaniu topu się zapomni... Tu jest ewidentny przykład na to. Bo to nie to, że nagle mi się spodobał po latach. Nie, bardzo podoba się od dawna. Nieważne, ważne, że teraz zaległość nadrobiona.
"Supergirl - Reamonn" - sporo było już o Reamonn w komentarzach do topu. Tak, dla mnie też "Supergirl" jest najlepszym ich utworem. Nie starzeje się nic a nic. Ileż razy widziałem ten teledysk w Vivie.
"Mambałaga - Luxtorpeda" - nie ma co ukrywać - to jest najwyżej notowany utwór z 2014 roku. Ale to było właściwie jasne już w momencie, gdy wszyscy najgroźniejsi konkurenci (m.in. ci typowani przez Was) pojawili się wcześniej. Niewiadoma była tylko pozycja.
"Through Glass - Stone Sour" - idealne połączenie spokoju i mocy. I do tego melodia, instrumentarium i mocny męski wokal. Dla mnie podręcznikowy przykład idealnej rockowej/metalowej ballady, gdyby ktoś kazał wymieniać inne przykłady niż oczywistości.
"Arahja - Kult" - Kult to mój ulubiony polski zespół i ma mnóstwo uwielbianych przeze mnie utworów z czasów gdy już aktywnie słuchałem muzyki. No ale ma też wiele znakomitych utworów z lat wcześniejszych i nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że i ja tak bardzo lubię "Arahję".
"Dmuchawce, Latawce, Wiatr - Urszula" - bardzo duży spadek, ale jakoś nie czuję, żeby przez te ostatnie lata utwór aż tak bardzo stracił w moich uszach. Może więc poprzednio miał zawyżoną pozycję? Nie wiem.

150. 75. 1975. Bohemian Rhapsody - Queen (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 25.05.2015 08:44 PM

Same wielkie przeboje? Icon_twisted Prawdopodobnie tak lecz też na pewno nie dla wszystkich Icon_wink :
"Bohemian Rhapsody" - 10 pkt. - Cóż można jeszcze napisać? Właśnie jestem w trakcie lektury książki Marka Blake'a "Queen. Historia królewska" i z niej dowiaduję się wielu ciekawostek, o których nie miałem pojęcia, także związanych z nagrywaniem tego killera! Bowiem nigdy nie śledziłem zbyt uważnie plotkarskich newsów.
"Ho" - 8 pkt. - U mnie z pewnością ten utwór nie należy do tych najwibitniejszych Heya ale trzyma poziom polskiej supergrupy.
"Step by Step" - 4 pkt. - Muzyka taneczna nigdy nie należała do moich ulubionych choć jak ze wszystkim i tam są wyjątki. Ten kawałek do nich nie należy, jednakże zawsze byłem pod wrażeniem teledysku.
"Kryzysowa narzeczona" - 7 pkt. - Lady Pank to praktycznie jeden z moich krajowych liderów rockowych XX wieku. Tylko że nie w tym utworze akurat. Nie umiem tego opisać ale coś mnie w nim irytuje...
"Enjoy the Silence" - 9 pkt. - A tu przeciwnie to chyba mój ulubiony DM, Icon_rolleyes za klimat świetnie dobraną elektronikę i za świetny teledysk, jeden z najlepszych jakie widziałem!
"Supergirl" - 9 pkt. - Mógłbym napisać jak wyżej. Wszystko w tej piosence mi się podobało i to od samego początku.
"Mambałaga" - 7,5 pkt. - Jednak ta punkowa aranzacja także w nowszych Luxach odrobinę mi przeszkadza... Icon_lol
"Through Glass" - 6 pkt. - A to w tej grupie jedyny utwór, którego nie znałem. I pierwsze przesłuchanie na pewno od niego mnie nie odrzuca.
"Arahja" - 9,5 pkt. - Nie ma to jak Kult w jednej ze swych najważniejszych piosenek i przyznaję, że do mnie jej przekaz również dotarł!
"Dmuchawce, Latawce, Wiatr" - 8,5 pkt. - Tutaj również piosenkę poznałem dzięki teledyskowi, który odrobinę przypomina obraz Chełmońskiego "Babie lato". I wszystko w niej układało się jak należy dzięki połączeniu obrazu i dźwięku. Teraz jest wszystko szybsze i nie mam czasu na teledyski. Muzyki słucham z komputera! Może to jednak jest kiepskie rozwiązanie, skoro tyle przebojów w minionym wieku kojarzę z tymi krótkimi formami filmowymi? Icon_idea


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 25.05.2015 10:14 PM

ku3a napisał(a):przez długi czas mój ulubiony utwór Heya
Mój ulubiony chyba już na zawsze.

ku3a napisał(a):Nie starzeje się nic a nic.
Dokładnie, i to największa siła tej piosenki.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 26.05.2015 10:08 AM

I dalej w las, tym trudniej mi się tu odnaleźć.

Jest kilka wyjątków, ale żaden nie jest mi szczególnie bliski:
270. 123. 1992. Tears in Heaven - Eric Clapton
268. 404. 1985. Take On Me - A-ha
233. 98. 1993. Streets Of Philadelphia - Bruce Springsteen
169. 129. 1967. Break On Through - The Doors
158. 168. 2004. Take Me Out - Franz Ferdinand
147. 130. 1983. Kryzysowa narzeczona - Lady Pank

Jest też sporo numerów, które, dziwi mnie, że ktokolwiek jeszcze pamięta, czy raczej chce o nich pamiętać, ale nie oceniam Icon_wink