Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 10:30 AM

tadzio3 napisał(a):Uczta muzyczna jak należy
miło to przeczytać Icon_smile2.
to życzę jeszcze wiele przyjemnności ze słuchania Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):szczególnie tej z samego początku lat 90-tych
zgadza się. tym bardziej, że wtedy najbardziej chłonąłem, bo prawie wszystko było dla mnie nowe. pomijając już to, że to były najlepsze muzycznie lata Icon_razz.
adameria napisał(a):5LC i IA przed Jacksonem, DM i IM - bezcenne
Icon_smile2
ale walka trwa dalej Icon_wink2.
adameria napisał(a):Na koniec wspomnę, że całkiem przypadkiem właśnie odświeżyłem sobie płytę Dire Straits "On Every Street" i uważam, że utwór tytułowy jest jednym z najbardziej niedocenionych w ich twórczośći.
jak dla mnie to cała ta płyta jest niedoceniana. u mnie w czołówce ulubionych płyt wszech czasów.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 08.05.2015 10:54 AM

wczorajsza trójka:

How Do You Do? - Roxette, On Every Street - Dire Straits, Billie Jean - Michael Jackson
u mnie szczególnie HDYD w ostatnich latach zyskało ogromnie! Icon_smile2
a DS od lat uważam za jeden z najlepszych utworów grupy! aż sprawdziłem - w topie na forum.lp3 było u mnie na 5!
wyżej były m.in. dwa inne tytułowe utwory z dwóch poprzednich płyt Icon_wink2
to było już osiem Icon_exclaim lat temu, ale chyba się niewiele zmieniło Icon_smile2

Anything More Than This - Inside Again - dla mnie to nr 2 TWCRO Icon_razz
no ja mam swój nr 1 utworów poznanych poprzez RO Icon_smile2

ps. a czemu na końcu HDYD masz Icon_question , bo na okładce jest Icon_exclaim .


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 11:11 AM

Zostanie już tylko 20 utworów z mojej topowej "poczekalni", a potem już właściwa część topu! Icon_smile2

"Again" - ano tak, jest... Bo tak ogólnie to mi się bardzo podoba. Czuję ten klimat. Porusza mnie. Ale podium topu wszech czasów?!! Please...
"With a Little Help From My Friends" - zawsze będzie mi się kojarzyć z moim ukochanym serialem, "Cudowne lata". Serial pojawił się w idealnym dla mnie czasie. Byłem po prostu jego "targetem". Miałem mniej więcej tyle samo lat co Kevin Arnold. Nie będę się tu rozpisywać o samym serialu, bo nie czas na to. W każdym razie ciężko mi sobie wyobrazić, że coś mogłoby zrzucić ten serial z tronu. A piosenka Joe Cockera była w czołówce i jest z każdym odcinkiem nierozerwalnie związana.
"Legia pany" - czy muszę coś dodawać? Serio? Icon_wink2 Nawet gdyby to było o jakimkolwiek innym klubie, to i tak by mi się podobało, bo uwielbiam poczucie humoru Dra Yry. Ale jest o Legii! Icon_smile2 Co wynosi tę piosenkę ze zbioru po prostu lubianych piosenek do trzeciej setki mojego topu wszech czasów Icon_razz.
"Praca za szejset" - taki niepozorny utwór pojawił się w któryś piątek w zestawie do głosowania na LP3, a w sobotę miało się odbyć forumowe spotkanie przy okazji koncertu Lao Che w Płocku. A to Frutti di Mare miało grać jako support. Pewnie i bez tego piosenka bardzo by się spodobała, ale dzięki tamtemu spotkaniu dostała na początku mocnego kopa. No i właśnie tamtego dnia pierwszy raz spotkaliśmy się z Karoliną Icon_smile2.

240. NNN. 2012. I Will Wait - Mumford & Sons (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 11:19 AM

Yacy napisał(a):u mnie szczególnie HDYD w ostatnich latach zyskało ogromnie!
o, super Icon_smile2. tutaj akurat bym nie zgadł, że wybierzesz to do trójki. bo DS to jasne, Michaela też mógłbym obstawiać.
Yacy napisał(a):a DS od lat uważam za jeden z najlepszych utworów grupy! aż sprawdziłem - w topie na forum.lp3 było u mnie na 5!
sprawdziłem jak to było u mnie - miejsce siódme. czyli też bardzo wysoko. i w ogóle jak tak patrzę na to jak to wyglądało te prawie 8 lat temu, szczególnie w pierwszej dziesiątce, to też widzę, że dużo by się nie zmieniło, gdybym kolejność miał układać dzisiaj.
Yacy napisał(a):Anything More Than This - Inside Again - dla mnie to nr 2 TWCRO
super Icon_smile2.
może kiedyś zrobimy w RO taki top Icon_wink2.
Yacy napisał(a):ps. a czemu na końcu HDYD masz Icon_question , bo na okładce jest Icon_exclaim .
a widzisz. dzięki Icon_exclaim Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 08.05.2015 11:42 AM

ku3a napisał(a):Ale podium topu wszech czasów?!! Please...
Podium Trójkowego TWC trochę na wyrost, ale to utwór jednoznacznie kojarzący się z Listą i z Trójką, a wielu słuchaczy, w tym ja, ma bardzo wiele wspomnień związanych z jego obecnością i karierą na LP3. Poza tym staż - 70 tygodni to też jest spory wyczyn.

ku3a napisał(a):236. NNN. 2010. Pyro - Kings Of Leon
Świetnie, to zapewne ostatnia nowość od Kings of Leon.

ku3a napisał(a):229. 497. 2006. Marzec - Kasia Stankiewicz
Kasia pnie się coraz wyżej. Pamiętam, że poznałem ten kawałek w czasie LP3 i wywarł na mnie ogromne wrażenie. Zupełnie nie był w stylu jej wcześniejszych dokonań i to chyba wyszło Kasi na dobre.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 08.05.2015 11:46 AM

ku3a napisał(a):zgadza się. tym bardziej, że wtedy najbardziej chłonąłem, bo prawie wszystko było dla mnie nowe. pomijając już to, że to były najlepsze muzycznie lata
MOje pierwsze lata świadomego słuchania muzyki to druga połowa lat 90-tych i z nimi wiążę wielki sentyment. Nie mniej jednak trudno się nie zgodzić, że ten początek lat 90-tych stworzył wiele niezapomnianych utworów.
"Again" mocno podskoczył. A już myślałem, że wypadł z top 1000. To jest wysoka pozycja. Przeskoczyła wiele dużych przebojów.
"Legia Pany" - też to lubię, może nawet najbardziej ze wszystkich kawałków TPN, ale u mnie na liście nie byli Icon_wink2
"Praca za szejset" - wciąż lubię i regularnie sobie puszczam. Pamięam, że były dwie wersje tego kawałka.
"Battle For The Sun" - ostatni naprawdę świetny kawałek Placebo.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 01:10 PM

tadzio3 napisał(a):u mnie na liście nie byli
u mnie... też nie! Icon_mrgreen to znaczy - nigdy nie dotarli do pierwszej dziesiątki, a spędzili kilka ładnych miesięcy na dalszych miejscach. ale to jest piosenka, która się nie nudzi i na tym buduje swoją pozycję w topie Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Pamięam, że były dwie wersje tego kawałka.
a faktycznie, nawet zapomniałem, że potem na płycie dali trochę inną wersję.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 08.05.2015 01:41 PM

ku3a napisał(a):w sobotę miało się odbyć forumowe spotkanie przy okazji koncertu Lao Che w Płocku. A to Frutti di Mare miało grać jako support. Pewnie i bez tego piosenka bardzo by się spodobała, ale dzięki tamtemu spotkaniu dostała na początku mocnego kopa. No i właśnie tamtego dnia pierwszy raz spotkaliśmy się z Karoliną
Icon_biggrin3 a my wtedy pierwszy raz pokazaliśmy się razem Icon_smile2
ku3a napisał(a):może kiedyś zrobimy w RO taki top
mój TWCRO obejmuje - jeśli o czymś nie zapomniałem - tylko dwie pozycje, chociaż na liście miałem więcej Icon_smile2

a dzisiejsza trójka:
Oczy tej małej - Raz, Dwa, Trzy, Again - Archive i Dreams - Hey
pół roku temu zamiast Again wyróżniłbym pewnie BOSSa.
ale jakoś tak się zadziało, że AGAIN u mnie zyskało ostatnio na fali nowych Archivów Icon_wink2 i jednak szkoda, że nie zagrali tego w Gdańsku lub chociaż w Trójce...


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 02:22 PM

Yacy napisał(a):Oczy tej małej - Raz, Dwa, Trzy, Again - Archive i Dreams - Hey
pół roku temu zamiast Again wyróżniłbym pewnie Oczy tej małej
?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 08.05.2015 02:33 PM

miał zostać tylko Boss Icon_wink2 i został Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - stavanger - 08.05.2015 06:33 PM

ku3a napisał(a):221. 170. 2005. Lonely Day - System Of A Down (Click to View)
U mnie ścisła czołówka podsumowania punktowego listy a u Ciebie to na pewno nie jest ich ostatnie słowo, coś w top-10 lub w top-20 na pewno się znajdzie Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 08.05.2015 11:36 PM

jak wysoko coś będzie to się okaże, ale że coś będzie to faktycznie nie powinno być dla nikogo niespodzianką Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.05.2015 08:40 AM

Od początku pisałem, że taka właściwa część mojego topu to pierwsza dwusetka. Wszystkie wcześniejsze pozycje to taka jakby poczekalnia, przedstawiana jako ciekawostka. Bo to jednak wszystko są bardzo ważne dla mnie piosenka i ogromnie lubiane. Teraz ostatnia dwudziestka. Takie najmniej szczęśliwe, którym najmniej brakowało, by w tej głównej dwusetce się znaleźć.

"Paparazzi" - utwór znałem o wiele wcześniej niż został nagrany w studio. Już przy moim pierwszym spotkaniu z 5 Litrami Czerwieni miałem okazję usłyszeć ten utwór na żywo. Przy nagrywaniu drugiej płyty również i ten utwór został nagrany, ale nie wszedł na płytę z powodów prawnych - brak praw autorskich. Potem padł pomysł, by nagrać tę piosenkę we współpracy z wokalistką jednego z zaprzyjaźnionych zespołów. Do tej wersji nagrany został teledysk. Zresztą brałem udział w tym nagrywaniu i nawet przez sekundę widać mnie w klipie Icon_wink2.

Teraz zrobię kilkudniową przerwę w prezentacji wyników. Po pierwsze, żeby oddzielić tę dwusetkę od wcześniejszych pozycji, po drugie, żeby podsumować Wasze typy i przedstawić pierwsze wyniki punktowe, ponieważ niektóre rzeczy zostały już odkryte. Drugą setkę będę przedstawiać po 10 utworów dziennie. Zaczniemy za tydzień w poniedziałek.

220. NNN. 2009. Made in China - Happysad (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 11.05.2015 09:31 AM

Dwa razy Happysad tuż za drugą setką. Myślałem, że "Wszystko jedno" już wcześniej spokojnie gościło w Twoim topie, a tu jednak nowość.
Pojawiają się już wielkie przeboje. I spadki - "Komu bije dzwon", "Join Me", "Angels" - wydawałoby się, że mają pewne miejsce z top 200.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.05.2015 09:54 AM

tadzio3 napisał(a):wydawałoby się, że mają pewne miejsce z top 200
Opisywałem już trochę jak wyglądał proces tworzenia tego topu. Jednym z pierwszych kroków był podział kandydatów na 3 grupy: takich które mają murowane miejsce w pierwszej dwusetce, takich którzy o tę dwusetkę będą chcieli powalczyć, no i reszta. Tylko że tych z tej pierwszej kategorii było... 223! Icon_wink2 Więc właściwie każdy z tej dzisiejszej dwudzietki to utwór, którego sam spodziewałem się w dwusetce.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 11.05.2015 10:56 AM

ku3a napisał(a):takich które mają murowane miejsce w pierwszej dwusetce, takich którzy o tę dwusetkę będą chcieli powalczyć, no i reszta. Tylko że tych z tej pierwszej kategorii było... 223!
A to wiele wyjaśnia Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 11.05.2015 02:24 PM

Z tej dwudziestki dla mnie najbardziej wybija się Kult. Jest to jeden z najlepszych i najbardziej kultowych Kultów.
Co do "Paparazzi" nie dziwi mnie ta pozycja u Ciebie, wystarczyło przyglądać się w przeszłości Twojej liście Icon_wink,
niemniej jednak myślałem, że "To ja dzwonię" będzie wyżej. Inne pytanie - czy to już ostatnie 5LC.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.05.2015 04:28 PM

adameria napisał(a):niemniej jednak myślałem, że "To ja dzwonię" będzie wyżej.
sam jestem ciekaw jak wszystko będzie wyglądać za rok, dwa Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 11.05.2015 09:57 PM

ku3a napisał(a):207. 157. 1999. Join Me - Him
Dobrze przypuszczałem, że jeszcze się pojawi.
Celowo nie zaglądałem do wyników poprzedniego Topu, żeby mieć niespodziankę. I mam.

ku3a napisał(a):220. NNN. 2009. Made in China - Happysad
Świetna nowość, moje Top 3, jeśli chodzi o happysad.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 13.05.2015 09:19 AM

ostatnia trójka przed daniem głównym Icon_wink2

Komu bije dzwon - Kult, By The Way - Red Hot Chili Peppers, Riders on the Storm - The Doors
zdecydowanie najlepszy jest Dzwon! ale pewnie w top200 będzie jeszcze kilka utworów z wokalem Kazika. z siedem? Icon_smile2