Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.05.2015 02:13 PM

"Śpiworki" są rewelacyjne. I tyle Icon_razz.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 06.05.2015 03:26 PM

Tak zachwalałeś, że musiałem posłuchać ("7th Son" Reamonn)! I jak na pierwsze przesłuchanie tej piosenki - rewelacja. Icon_twisted
Za to dziwne uczucia towarzyszą mi przy koncertowej wersji Metalliki wielkiego przeboju DS. Dla mnie to nigdy nie był szczyt ("Brothers in Arms") więc nie mogę mieć aż tak emocjonalnego stosunku do tego utworu! A że nawet nie wiedziałem dotąd o jej istnieniu, to jest to dla mnie świeżynka. Icon_rolleyes Napiszę tylko tyle, że w tej przeróbce widać rękę wykonawcy. Icon_idea


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 06.05.2015 05:04 PM

Jest! Koszmar wszech czasów kajmana. Icon_lol Ja oczywiście jestem "za" tym utworem, a nie przeciwko
i oczywiście w wersji tej, która była na LP3.
A-ha do góry. To wpływ Helen na Ciebie? Icon_wink
Kulty i Metaliki - liczę, że jeszcze sporo się pojawi i najlepsze dopiero przed nami.
PSY - niestety tego fenomenu nie rozumiem. Icon_rolleyes Dla mnie to jest totalna sieczka.
A odnośnie Zaciera i kebabów, to jestem ciekaw czy pojawią się może jeszcze utwory zespołu Cocodraże (wiem, że "Kebab morderca" nie jest Twoim ulubionym).
Dżeksonowy duet - co za piękne czasy!!!


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 06.05.2015 09:46 PM

(06.05.2015 05:04 PM)adameria napisał(a):  Jest! Koszmar wszech czasów kajmana. Icon_lol

Który to utwór?


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 06.05.2015 09:47 PM

Śpiworki Halamy.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.05.2015 10:45 PM

Sundrajta napisał(a):I jak na pierwsze przesłuchanie tej piosenki - rewelacja
nie dziwota, bo to jest po prostu rewelacyjny kawałek Icon_smile2.
fajnie, że posłuchałeś Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):Napiszę tylko tyle, że w tej przeróbce widać rękę wykonawcy.
a po co innego robić covery.
adameria napisał(a):Ja oczywiście jestem "za" tym utworem, a nie przeciwko i oczywiście w wersji tej, która była na LP3.
nawet na LP3 różne były grane Icon_smile2. ale tak, mi też ta "najpierwsza" najbardziej się podoba Icon_smile2.
adameria napisał(a):A-ha do góry. To wpływ Helen na Ciebie? Icon_wink2
chyba najbardziej to wpływ El Dupy Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 06.05.2015 11:33 PM

ja wiedziałem, że tak będzie Icon_smile2

trzy po trzy.

Taki ze mnie Maxi Kaz - T-Raperzy znad Wisły Icon_exclaim, Biała flaga - Republika , Use Somebody - Kings of Leon

7th Son - Reamonn - musiałem przesłuchać... ale ja ich (mimo posiadania CD) lubię tylko w dwóch kilerach! Icon_smile2 a utwór bardzo charakterystyczny!

, Romeo And Juliet - Dire Straits, Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków - Coma, Sztuka latania - Lady PankIcon_exclaim

Should I Stay Or Should I Go - The Clash - dość długo miałem problem z tym, że to ... taki młody utwór Icon_razz

Tears in Heaven - Eric Clapton, Take On Me - A-ha, Motorcycle Emptiness - Manic Street Preachers Icon_biggrin3

Gangnam Style - PSY - liczyłem na wyższą pozycję! Icon_wink2

ja widziałem, że tak będzie Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.05.2015 10:51 AM

Yacy napisał(a):ja wiedziałem, że tak będzie
musiało tak być Icon_smile2
Yacy napisał(a):Gangnam Style - PSY - liczyłem na wyższą pozycję!
maybe next time Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 07.05.2015 11:56 AM

Cieszę się z niewielkiego, lecz jednak awansu "Turn The Page". To moja ścisła czołówka piosenek Metallicy.
Od wczoraj już słucham długiej playlisty utworów z Twojego Topu. Już setkę przesłuchałem. Kilkanaście utworów, których nie znałem, albo już dawno nie słyszałem wrzuciłem już do ulubionych Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.05.2015 12:32 PM

"Całkiem sam" - jeden z tych przypadków, kiedy poznałem utwór na koncercie zespołu suppotrującego gwiazdę, której występ przyszedłem zobaczyć. Totentanz grał wtedy bodajże przed Comą. I od razu mnie złapało. Płyta bardzo mi się spodobała, a utwór jak widać wylądował wysoko w topie wszech czasów.
"Infra-red" - mocno kojarzy mi się z forum LP3 i tamtejszą forumową.
"To ja dzwonię" - gdy moja Rockiestra w Radio Orbit się rozkręciła sam zacząłem dostawać zgłoszenia od zespołów, które chciały, by zaprezentować ich utwory na antenie. Wśród tych zespołów było też 5 Litrów Czerwieni. Fajna nazwa i super kawałek, który przysłali. Bardzo mi się spodobał od samego początku i zacząłem go puszczać sam z siebie. Potem umówiłem się z chłopakami na wywiad, potem załatwiłem patronat dla Radio Orbit na ich debiutanckiej płycie. Współpraca się rozwijała - kolejny wywiad, kolejne wizyty na ich koncertach. Potem ja zacząłem się interesować muzycznym managerowaniem. Efekt ostateczny - zostałem managerem 5 Litrów Czerwieni. A wszystko zaczęło się od "To ja dzwonię" Icon_smile2.
"Anything More That This" - kolejny utwór bardzo mocno związany z Radiem Orbit, z Rockiestrą i Top Orbit. Tutaj też miałem możliwość i przyjemność poznać się z zespołem i do tej pory znajomości się utrzymują. Były również wywiady i obecność na kilku koncertach. A utwór był ogromnym przebojem w Top Orbit. Potem wszedł także do Poczekalni LP3.

260. NNN. 1994. Tokyo - Varius Manx (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 07.05.2015 12:59 PM

ku3a napisał(a):242. NNN. 2011. Anything More Than This - Inside Again
Jedna z nielicznych piosenek z Top Orbit, które odniosła sukces także i u mnie.

ku3a napisał(a):260. NNN. 1994. Tokyo - Varius Manx
"Tokyo" jaki wysoki debiut.
Może to oznacza, że jeszcze jakiś Varius będzie?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 07.05.2015 02:55 PM

ku3a napisał(a):chyba najbardziej to wpływ El Dupy .
Też tak mi się wydaje Icon_biggrin3 .

To ja dzwonię ustawiłem mojej żonie jako dzwonek w telefonie, zgodnie z sugestią z refrenu Icon_wink2 .


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 07.05.2015 02:58 PM

Miszon napisał(a):To ja dzwonię ustawiłem mojej żonie jako dzwonek w telefonie, zgodnie z sugestią z refrenu
Haha, ja niedawno właśnie wróciłem do tej piosenki jako dzwonek w telefonie Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.05.2015 04:05 PM

tadzio3 napisał(a):Od wczoraj już słucham długiej playlisty utworów z Twojego Topu. Już setkę przesłuchałem. Kilkanaście utworów, których nie znałem, albo już dawno nie słyszałem wrzuciłem już do ulubionych
super! Icon_biggrin3
bardzo jestem ciekaw które najbardziej Ci się spodobały z tych, których wcześniej nie znałeś Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):Jedna z nielicznych piosenek z Top Orbit, które odniosła sukces także i u mnie.
zawsze coś Icon_smile2.
Miszon napisał(a):To ja dzwonię ustawiłem mojej żonie jako dzwonek w telefonie, zgodnie z sugestią z refrenu Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Haha, ja niedawno właśnie wróciłem do tej piosenki jako dzwonek w telefonie Icon_smile2
Icon_biggrin3
ja też go mam Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 07.05.2015 04:34 PM

ku3a napisał(a):bardzo jestem ciekaw które najbardziej Ci się spodobały z tych, których wcześniej nie znałeś
Np. Clouseau - Close Encounters, Alannah Myles - Song Instead Of A Kiss, Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down Icon_smile Ale też takie, których dawno nie słyszałem np. Pete Murray - So Beautiful


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 07.05.2015 05:22 PM

Podoba mi się awans "Smack My Bitch Up". Icon_biggrin


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 07.05.2015 10:38 PM

tadzio3 napisał(a):Clouseau - Close Encounters, Alannah Myles - Song Instead Of A Kiss, Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down
dzięki za info Icon_smile2.
ciekawe wrażenie, że piosenki które są dla mnie bardzo ważne dla Ciebie były wcześniej w ogóle nie znane Icon_smile2.
ale na pewno i w przeciwną stronę znalazłoby się niemało takich przykładów Icon_smile2.
Artur.O napisał(a):Podoba mi się awans "Smack My Bitch Up".
no bo to kapitalny kawałek jest Icon_smile2.
no i teledysk, of course Icon_wink2. swoją drogą, to nie wiem czy to nie pierwszy teledysk fpp jaki widziałem. dla mnie to był przełom.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 08.05.2015 01:09 AM

ku3a napisał(a):dzięki za info
Podałem tylko kilka pierwszych z brzegu. Jest ich znacznie więcej, ale najczęściej są kawałki, które znałem, ale wiele lat nie słyszałem. A bywa, że nie miałem pojęcia, że pod danym tytułem kryje się właśnie ten utwór. Tak np było z Army Of Lovers - Obsession.
Przed chwilą słuchałem "The 80's" Robbiego Williamsa - dawno tego nie słyszałem, a to świetny kawałek. A teraz leci daaawno nie słyszana "Korrba" Icon_smile
I tak dalej. Uczta muzyczna jak należy Icon_smile2
ku3a napisał(a):ciekawe wrażenie, że piosenki które są dla mnie bardzo ważne dla Ciebie były wcześniej w ogóle nie znane .
ale na pewno i w przeciwną stronę znalazłoby się niemało takich przykładów
Z pewnością tak jest. Zapewne jednak znalazł byś mniej takich utworów u mnie niż ja u Ciebie, gdyż jesteś nieco bardziej doświadczony muzycznie i wiekiem, co determinuje znajomość szerszego obeznania w muzyce, szczególnie tej z samego początku lat 90-tych.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 08.05.2015 05:22 AM

5LC i IA przed Jacksonem, DM i IM - bezcenne. Icon_lol
Te utwory po prostu musiały się tu znaleźć.
Chociaż ja bardziej wolę ten kawałek 5LC od tego kawałka IA,
BTW - przecież jest jinglem w Top Orbit Icon_smile2, ale nie umniejsza to niczemu IA.
Czas kiedy byli propozycją na LP3 - też bezcenne.

Na koniec wspomnę, że całkiem przypadkiem właśnie odświeżyłem sobie płytę Dire Straits "On Every Street" i uważam, że utwór tytułowy jest jednym z najbardziej niedocenionych w ich twórczośći.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 08.05.2015 09:31 AM

adameria napisał(a):"On Every Street" i uważam, że utwór tytułowy jest jednym z najbardziej niedocenionych w ich twórczośći.
Masz rację, ale dobrze, że jest w zestawie Trójkowego Topu. W moim prywatnym rankingu jest w czołówce utworów DS.