Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.05.2015 10:28 AM

Miszon napisał(a):Ale drugiego Chudego Grubasa to się nie spodziewałem.
a który kawałek najbardziej lubisz?
Yacy napisał(a):najbardziej zaskoczyło mnie Bosco! że aż tak Cię wzięło!
ano Icon_smile2. i bardzo mnie to cieszy, bo zacząłem już wątpić, że Placebo jeszcze nagra coś, co tak bardzo mi się spodoba.
Yacy napisał(a):aż tak???
nie odczuwam, że aż tak i na pewno bym aż tak nie typował. no ale tak wychodzi... Po prostu tyle utworów tyle jest mi bliższych.
Yacy napisał(a):Set Fire to the Rain - Adele
mimo wszystko zaskoczyła mnie tak wysoka pozycja tej Adeli!
no ale to moja ulubiona Adela, więc musiała być najwyżej Icon_smile2.
a pewnie już jakoś niedługo jakieś nowe jej nagrania...


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 04.05.2015 10:34 AM

chyba mi się zapomniało, że to Twój nr 1 Adeli i dlatego moje zdziwienie Icon_smile2
właściwie nie bardzo wiem co już było od niej , a co mogłoby jeszcze być, bo poza tym utworem jakoś średnio mnie interesują inne jej dokonania Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.05.2015 11:00 AM

"Taki ze mnie Maxi Kaz" - na "Za chwilę dalszy ciąg programu" jakoś się nie załapałem. Kojarzyłem, że coś takiego było, nawet oglądałem fragmenty pojedynczych odcinków, ale wtedy to nie było jeszcze dla mnie. Moje poczucie humoru jeszcze nie było tak ukształtowane, Monty Python jeszcze był mi nie znany. Ale "Komiczny Odcinek Cykliczny" już ogromnie lubiłem. To były czasy liceum. Po każdym odcinku, który był emitowany w sobotę, opowiadaliśmy sobie z kumplami co najbardziej nam się podobało i co zapamiętaliśmy. Próbowaliśmy przypominać sobie piosenki najpierw z pocztu królów polskich, a potem ze zbioru który został wydany na kasecie "Dyskoteka Szarego Człowieka". Maxi Kaz stał się ogólnopolskim przebojem, ale i bez tego byłby przebojem u mnie. Mam niezwykłą satysfakcję, że mogłem poznać Sławomira Szczęśniaka. Rozmawialiśmy przy okazji pracy nad "ABC druhów zastępowych i kaziów". A ostatnio, przy okazji świętowania 33. rocznicy urodzin LP3, było mi bardzo miło gdy przyszedł i okazało się, że mnie pamięta. Nie omieszkałem powiedzieć, że ostatnio oglądamy sobie z dziewczyną kolejno odcinki ZChDCP, a jak skończymy, to pewnie zabierzemy się za KOC Icon_smile2.
"7th Son" - ależ to była petarda! Ależ to rozpoczynało znakomitą płytę! Kolejny z tych przypadków, gdzie piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu mojej listy. Nic się nie zestarzała, wciąż ją uwielbiam. A pewnie mało osób w ogóle zna ten numer. To akurat przypadek z gatunku tych, gdzie nie chcę piosenki zachowywać tylko dla siebie, wolałbym, żeby jak najwięcej osób ją znało, doceniło i miało frajdę ze słuchania jej i doładowywania się energią Icon_smile2.
"I Bet You Look Good On The Dancefloor" - no tak, pojawiło się to Arctic Monkeys, taka nowa gwiazda na Wyspach. Posłuchajmy co też oni grają. Pamiętam, że dwóch utworów posłuchałem, a właściwie obejrzałem je na onetowym playerze teledysków, jakkolwiek to się nazywało. Wtedy jeszcze aż takiego dostępu do mp3 nie było, a przynajmniej ja nie miałem. Albo nie umiałem, whatever. Pierwszy utwór - "When The Sun Goes Down". O, fajny. Nawet wszedł do pierwszej dziesiątki mojej listy na 3 tygodnie. Drugi numer - "I Bet...". Podobno jakaś rewelacja. Ale nie, jakoś średnio mi podszedł. I tyle. Na dłuższy czas, kilka tygodni czy może nawet miesięcy. Po czym na horyzoncie pojawiła się możliwość wyjazdu do siostry ciotecznej do Sunderlandu w Anglii. Pomyślałem, że fajnie będzie wziąć ze sobą brytyjską muzykę, może będąc tam i tam jej słuchając "usłyszę" więcej niż słuchając jej w Warszawie. Leciałem do Edynburga, a następnym etapem podróży była jazda pociągiem stamtąd do Newcastle. W trakcie podróżny włożyłem do discmana [sic!] debiutancką płytę Arctic Monkeys. I ścięło mnie z nóg! Nie wiem jak to działa, nie wiem co się stało, ale jadąc wtedy tamtym pociągiem, oglądając za oknem krajobrazy północnej Anglii, słysząc dookoła języka angielski, widząc mnóstwo miejscowych, a nie tylko turystów po prostu zrozumiałem tę muzykę. Poczułem ją. "I Bet You Look Good On The Dancefloor" zadebiutowało na mojej liście na miejscu pierwszym...
"You Don't Fool Me" - króciutko - jeden z moich ulubionych teledysków.

320. 284. 1993. Every Generation Got It's Own Disease - Fury In The Slaughterhouse (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 04.05.2015 01:03 PM

ku3a napisał(a):Drugi numer - "I Bet...". Podobno jakaś rewelacja. Ale nie, jakoś średnio mi podszedł.
Ja też tego utworu na początku w ogóle nie lubiłem. Dopiero jakoś 2-3 lata temu zmieniłem zdanie.

ku3a napisał(a):302. 262. 1999. Freestyler - Bomfunk MC's
Szkoda, że spada, im wyżej tym zapewne mniej będzie tego typu piosenek.

ku3a napisał(a):To akurat przypadek z gatunku tych, gdzie nie chcę piosenki zachowywać tylko dla siebie, wolałbym, żeby jak najwięcej osób ją znało, doceniło i miało frajdę ze słuchania jej i doładowywania się energią
W ogóle tego nie słyszałem wcześniej, całkiem w porządku tak jak większość nagrań tej grupy sprzed 10 i więcej lat Icon_razz


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 04.05.2015 01:39 PM

"I Bet You Look Good On The Dancefloor" chycił i zachwycił mnie od razu Icon_smile2 Przez pewien czas to był mój dzwonek na telefon Icon_wink2
A z "Mundialeiro" masz jakieś skojarzenia? Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.05.2015 02:23 PM

Tomekk napisał(a):W ogóle tego nie słyszałem wcześniej, całkiem w porządku tak jak większość nagrań tej grupy sprzed 10 i więcej lat
no właśnie...
fajnie, że ponad 10 lat temu tak było.
słabo, że to było już ponad 10 lat temu...
tadzio3 napisał(a):A z "Mundialeiro" masz jakieś skojarzenia?
żadnych konkretnych wspomnień, poza tym, że ciągle tamte mecze z Korei mocno siedzą w pamięci i pamięta się te historie, które w piosence są przedstawione Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Starless - 04.05.2015 03:18 PM

(04.05.2015 11:00 AM)ku3a napisał(a):  
318. NNN. 2008. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che (Click to View)
Dowiedziałem się wreszcie o co chodzi w tym tytule. Icon_biggrin Zawsze był dla mnie jakiś taki poplątany, a tu jednak całkiem prosty. Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.05.2015 04:16 PM

miło mi, że swój pierwszy post na forum, po przedstawieniu się, napisałeś tutaj Icon_smile2.

mpaKOmpaCHAM mpaCIĘ, mpaALE... mpaKOmpaSZMARmpaNIE mpaGOmpaTUmpaJESZ Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 04.05.2015 08:41 PM

Cytat:a który kawałek najbardziej lubisz?
wahalbym się między Rockafeller a Birds of prey.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 04.05.2015 09:01 PM

to dla mnie "Birds of Prey" jest całkowicie obojętne.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 05.05.2015 10:57 AM

"Brothers In Arms" - każdy ma jakiś ulubiony utwór wszech czasów. Każdy ma jakiś swój ulubiony zespół. Wcale nie musi być tak, że ulubiony zespół jest autorem ulubionego utworu. I u mnie tak nie było. Metallica postanowiła więc w dużym stopniu naprawić tę sytuację i zagrała na rejestrowanym koncercie "Brothers In Arms", które wówczas było na pierwszym miejscu na moim topie!! Oj bałem się jak to wyszło. Ale posłuchałem i gęba już się tylko cieszyła. Debiut na pierwszym miejscu mojej listy! Nie dziwne, prawda?

300. 200. 2000. Beautiful Day - U2 (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 05.05.2015 11:52 AM

Pamiętam ten moment, gdy ten utwór ("Brothers In Arms") zadebiutował na pierwszym. I u mnie przez jakiś czas był na liście. Ogólnie ciekawe połączenie wykonawcy i piosenki. To już druga wersja tej piosenki na Twojej liście. Na oryginał poczekamy... do końca Icon_wink2
"Ava Adore" - wczoraj akurat słuchałem, jak i dwóch starych płyt Smashing Pumpkins. Nie pamiętam, czy była już "To Sheila", ale bardzo lubiłeś ten kawałek i wtedy też u mnie na liście świetnie sobie radziła.
"Sztuka latania", "King" i "Losing My Religion" to kolejne kawałki, o których przypomniałeś Icon_wink2
"Nie mam dla ciebie miłości" jednak już teraz. Ale mimo wszystko ładny debiut.
"Romeo And Juliet" piękny skok zanotowała. Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 05.05.2015 11:57 AM

ku3a napisał(a):297. 469. 2007. Brothers In Arms - Metallica
lepiej nie zabierać się za TAKIE utwory. Ale co kto lubi Icon_razz

ku3a napisał(a):299. NNN. 1991. Losing My Religion - R.E.M.
aż dziwne, że tego jeszcze nie było w Twoim Topie.

ku3a napisał(a):285. NNN. 2014. Nie mam dla ciebie miłości - Skubas
Trochę mnie denerwowało, że tak długo przebywał na liście, ale chyba na to zasłużył, bo to jego najlepsza piosenka.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 05.05.2015 12:21 PM

tadzio3 napisał(a):"Ava Adore" - wczoraj akurat słuchałem, jak i dwóch starych płyt Smashing Pumpkins. Nie pamiętam, czy była już "To Sheila", ale bardzo lubiłeś ten kawałek i wtedy też u mnie na liście świetnie sobie radziła.
"Adore" jako całość to chyba moja ulubiona ich płyta. Nawet chyba bardziej lubię niż "Mellon Collie...".
"To Sheila" do topu się nie załapała. Ale pamiętam, że Ci poleciłem i znakomicie sobie u Ciebie radziła, co sprawiło mi wielką frajdę Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):"Nie mam dla ciebie miłości" jednak już teraz. Ale mimo wszystko ładny debiut.
i po tych kilku miesiącach od ułożenia topu uważam, że jest dokładnie tu gdzie powinno być, więc nie przesadziłem w żadną stronę.
Tomekk napisał(a):lepiej nie zabierać się za TAKIE utwory. Ale co kto lubi
lepiej się nie brać, bo to duże ryzyko. ale jak się ktoś zabierze i zrobi to znakomicie, to jest tym większy podziw Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):aż dziwne, że tego jeszcze nie było w Twoim Topie.
R.E.M. to nie jest zespół, którego jakoś wyjątkowo wiele utworów bardzo lubię. LMR spokojnie zyskiwał z biegiem czasu.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Starless - 05.05.2015 01:31 PM

(05.05.2015 10:57 AM)ku3a napisał(a):  
299. NNN. 1991. Losing My Religion - R.E.M. (Click to View)
Spodziewałem się tego utworu wyżej, choć w sumie nie wiem dlaczego. Icon_wink
(05.05.2015 10:57 AM)ku3a napisał(a):  
293. 568. 1981. Romeo And Juliet - Dire Straits (Click to View)
Tego utworu też się spodziewałem wyżej bo zdaje się Dire Straits to Twoja czołówka jeśli chodzi o zespoły. Icon_wink Choć też nie wiem gdzie ten utwór jest w Twoim topie DS, u mnie jest w ścisłej czołówce, i w moim topie jest w top 100. Icon_smile

Z innych pozycji to:
U2 dobre choć szału nie robi. Kiedyś ten utwór bardziej lubiłem.
Nie wiedziałem, że Metallica nagrała utwór Dire Straits. Icon_eek
Kolejne Lao Che... hmmm... czekam na kolejne utwory tego zespołu.
Skubas - dobry utwór choć mi się przejadł, chyba za długo był na LP3.
Któreś z kolei System Of A Down - tak jak w przypadku Lao Che. Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 05.05.2015 01:40 PM

Starless napisał(a):Choć też nie wiem gdzie ten utwór jest w Twoim topie DS, u mnie jest w ścisłej czołówce, i w moim topie jest w top 100. Icon_smile
to się okaże, jak wyjdzie ile jeszcze będzie okrytych ich utworów Icon_wink2.
w każdym razie na pewno w ostatnich latach RiJ mocno zyskało.
Starless napisał(a):Kolejne Lao Che... hmmm... czekam na kolejne utwory tego zespołu.
Starless napisał(a):Któreś z kolei System Of A Down - tak jak w przypadku Lao Che.
no skoro czekasz, to będę musiał coś jeszcze od nich umieścić Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.05.2015 10:19 AM

"Kebab w cienkim cieście" - dzięki tej piosence dla mnie Zacier przemienił się z totalnie undergroundowego zespołu w taki, który potrafi grać po prostu cholernie przebojowo. A poza tym to jest piosenka, którą przytacza się przy wielu okazjach Icon_wink2.
"Scream" - skoro już przytaczałem wcześniej, że jakieś utwory debiutowały u mnie na pierwszym miejscu na liście, to podam tę informację również tutaj Icon_wink2.
"Seize the Day" - od tego utworu wszystko się zaczęło, jeśli chodzi o Avenged Sevenfold. Nie był to pierwszy ich utwór, który poznałem, ale pierwszy który mi się spodobał i to od razu bardzo. Choć na liście za bardzo nie poszalał. Ale zrobił to, co wielokrotnie jest bardzo ważne dla wykonawcy - przetarł szlaki dla pozostałych utworów.

280. 266. 2001. Mr. Bojangles - Robbie Williams (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 06.05.2015 11:13 AM

PSY tak wysoko, nie przesadzajmy Icon_razz

ku3a napisał(a):274. NNN. 1996. Hedonism (Just Because You Feel Good) - Skunk Anansie
Duzo Skunk Anansie już się pojawiło i ciągle myślałem, czy będzie też Hedonism. I jest. Może w kolejnej edycji Topu będzie już w setce? Icon_smile
Swoją drogą, czekam już na ich nową płytą.

ku3a napisał(a):271. 193. 1993. Moja i twoja nadzieja - Hey
Mam nadzieję, że jedyna słuszna wersja - czyli z Edytą Icon_razz


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 06.05.2015 11:47 AM

Tomekk napisał(a):Może w kolejnej edycji Topu będzie już w setce?
nawet do dwusetki będzie bardzo trudno wejść, bo tam to już sama elita i ciężko mi sobie wyobrazić, żeby nawet rzeczy z jej końcówki wypadły. no a ktoś będzie musiał...
Tomekk napisał(a):Mam nadzieję, że jedyna słuszna wersja - czyli z Edytą
to nie jest wersja, to jest utwór Icon_wink2.
ale tak - moja ulubiona wersja, to studyjna z "Fire".


RE: mój top wszech czasów (2014) - Starless - 06.05.2015 01:35 PM

Ale wysoko "Gangnam Style" PSY-ego. Icon_eek
Z tym utworem to mam tak, że oryginał mi nie bardzo podchodzi, ale widziałem na youtube kilka metslowych przeróbek i są całkiem dobre. Icon_wink

Podobnie mam z "Ona tańczy dla mnie" Weekendu. Icon_smile Przeróbka Cezika dobra, wersja metalowa instrumentalna dobra, wersja metalowa z wokalem też fajna, wersja kabaretowa jako "Ona nie tańczy dla mnie" też w porządku... Tylko oryginał jakiś taki... nie wiem jaki... Icon_lol

Kolejna Metallica, Hey - fajnie. Icon_smile

"Ja wiedziałem, że tak będzie" Grzegorza Halamy chyba zaskoczony jestem tak wysoką pozycją, ale utwór bardzo zabawny. Icon_smile