Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 23.04.2015 03:59 PM

Miszon napisał(a):kompletnie nie kojarze tych Bezsennych.
no i dobrze Icon_razz.
tadzio3 napisał(a):Uuu Eryk Prydz?
nie wiem, tak ogólnie napisałem Icon_wink2.
a czemu akurat "Call On Me"? to byłby największy koszmar? Icon_razz
było u mnie na liście, kilka razy w pierwszej dziesiątce, więc kto wie... Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 24.04.2015 09:30 AM

ku3a napisał(a):a czemu akurat "Call On Me"? to byłby największy koszmar?
Nie wiem czy największy, ale jeden z największych - jest w czołówce. Coś czuję, że będzie Icon_wink2
Tak mi się od razu przypomniał. Poza tym z pewnością będzie "Gangam Style", który też jest koszmarem strasznym, ale nie mam już na niego uczulenia. Jakoś spowszedniał.
Ale dobra, nie ma co o koszmarach, jak tyle znakomitych utworów, z których robię już play listę do słuchania Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 24.04.2015 09:59 AM

"What Are We Gonna Do?" - jeden z największych na mojej liście przebojów niesinglowych. Glen solowo miał jeszcze jeden wielki przebój na mojej liście. I Marketa w końcu też się takich dwóch doczekała Icon_smile2.
"Ride The Wild Wind" - to już tyle lat? A pamiętam jakby było ledwie kilka lat temu. Śmierć Freddiego i nagle ten utwór wystrzela do góry na LP3. Potem wchodzi na pierwsze i przez ponad 2 miesiące jest w pierwszej piątce. Wtedy to było coś, wtedy to coś znaczyło...
"Yeah!" - z poprzedniej firmy za całoroczne wyniki prawie wszyscy pracownicy pojechali na wycieczkę... "Wycieczkę"... Piękną podróż i przygodę - 4 dni w Meksyku! I któregoś wieczoru mieliśmy zorganizowane wyjście do dyskoteki. Mimo muzyki, której na co dzień nie słucham, chłonęło się tę atmosferę. Bo to nie była tylko dyskoteka w sensie parkietu do tańczenia. To były też pokazy taneczne, naśladowanie przez tancerzy i aktorów poszczególnych muzyków. To jeszcze było przed erą różnych talent showów. I wtedy to "Yeah!" zabrzmiało przez kilka godzin kilka razy. Piosenka nierozerwalnie mi się kojarzy z tamtym wyjściem.
"Give In To Me" - gdy zostało wydane na singlu to nie zwracało zupełnie mojej uwagi. Na LP3 9 razy na pierwszym, a u mnie w ogóle nie weszło na listę! Wiele lat musiało minąć zanim zacząłem w pełni doceniać ten utwór. Ale może dzięki temu jego pozycja z biegiem lat będzie stawała się coraz silniejsza?

420. NNN. 1987. Bad - Michael Jackson (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 24.04.2015 10:27 AM

Gdybyś nie napisał o tych wspomnieniach związanych z "Yeah!" to bym był kompletnie zaskoczony obecnością tej piosenki w tym zestawieniu. Chociaż nie wiem jakie ja musiałbym mieć pozytywne przeżycia by ten utwór chociaż troszkę zaczął mi się dobrze kojarzyć. Nie chcę się znowu pastwić nad kolejną piosenką, ale trafiłeś w kolejny utwór, który wywołuje u mnie chęć natychmiastowego zatkania uszów. Ten sampl na początku i "wokal" nie do strawienia. Miałem już nie pisać o takich moich koszmarkach, ale nie sądziłem, że będzie jeszcze Usher, który o zgrozo awansuje. Kończę Icon_wink2
Świetnie, że się pojawia " Leszek Żukowski". Jeden z niewielu utworów Comy, który doskonale broni się przez te wszystkie lata. Przyznam szczerze, że z zespołu, który jednym tchem wymieniałem obok Kultu i Dżemu jako najlepsze polskie grupy, teraz już chyba z trudem będzie mieścił się w top 10. Za to płyta "Pierwsze wyjście z mroku" pozostanie jedną z najważniejszych polskich rockowych albumów.
"Give In To Me" - utwór, który poznałem dzięki LP3. Oczywiście nie w momencie, gdy był na liście, ale potem w którymś podsumowaniu, czy wspomnieniu. Byłem pod wrażeniem, że taki rockowy utwór Jackson mógł nagrać. Do dziś żałuję, że nie jest on tak rozpowszechniany, grany w radio tak samo często jak inne Jego hiciory.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 24.04.2015 10:45 AM

tadzio3 napisał(a):Przyznam szczerze, że z zespołu, który jednym tchem wymieniałem obok Kultu i Dżemu jako najlepsze polskie grupy, teraz już chyba z trudem będzie mieścił się w top 10.
no właśnie, strasznie się rozmienili na drobne. choć i tak u mnie spadek nie aż tak drastyczny, bo u mnie aż tak wysokiej pozycji jak u Ciebie to nie mieli.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 24.04.2015 09:14 PM

nie no, Czerwona plyta jest dobra. nie świetna, ale momentami bardzo dobra, szczególnie pierwsza polowa.

nie kojarze na pierwszy rzut oka tego Ushera, ale wole nie sprawdzać, czy to jest cos co znam Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 25.04.2015 12:34 AM

tadzio3 napisał(a):Gdybyś nie napisał o tych wspomnieniach związanych z "Yeah!" to bym był kompletnie zaskoczony obecnością tej piosenki w tym zestawieniu.
Po Braciach Figo Fagot mnie już chyba nic nie zdziwi Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 25.04.2015 12:43 PM

Odnośnie Comy, to napiszę może trochę na wskroś, że nie jest aż tak źle, jakby mogło się wydawać,
co przecież udowodnił "Los cebula...". Liczę, że jeszcze trochę Comciów się pojawi, choć na mój nr 1 nie liczę.

Z tego, co pamiętam to "Toxicity" to Twoja ulubiona płyta, więc SOAD tak naprawdę jeszcze pewnie będzie w sporej dawce uderzeniowej.
A ten kawałek jest chyba jednym z najbardziej rapcorowych Icon_eek w ich twórczości.

Dzięki Tobie Marketę właściwie ledwo co poznałem, a Glen - jeśli już - to dopiero przede mną.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 26.04.2015 03:34 PM

adameria napisał(a):Z tego, co pamiętam to "Toxicity" to Twoja ulubiona płyta
jest w najściślejszej czołówce ulubionych płyt ever Icon_smile2.
adameria napisał(a):Dzięki Tobie Marketę właściwie ledwo co poznałem, a Glen - jeśli już - to dopiero przede mną.
to częściowo nawet zazdroszczę Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 26.04.2015 11:14 PM

nadrabiam Icon_smile2

dwa po trzy:

Child In Time - Deep Purple, Nie pytaj o Polskę - Obywatel G.C. Icon_exclaim , Polski - Human

Stay - Shakespears Sister - dodałem pod koniec ub. roku Icon_smile2
no i jeszcze Cochise. u mnie są dwa inne ich utwory Icon_smile2


This Is The Life - Amy Macdonald, Zanim zrozumiesz - Varius Manx, Every Breath You Take - The Police
dwa ostatni u mnie to ścisły top! A Amy ciągle zyskuje!

Marillion też gdzieś tam u mnie jest, ale akurat ten utwór traci nieco...
Coma w sumie jest u mnie gdzieś na 3/4 miejscu z ich utworów. ale w TWC mam tylko dwa...


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 26.04.2015 11:49 PM

Yacy napisał(a):jeszcze Cochise. u mnie są dwa inne ich utwory
nowa płyta wkrótce i liczę na to, że będzie lepsza niż poprzednia, która mi mniej podeszła niż 2 pierwsze.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.04.2015 09:23 AM

"Zamrożona Wyborowa" - wiadomo, jedyna w tym zestawieniu piosenka śpiewana przez zagranicznego wykonawcę po polsku Icon_smile2. No i kolejna, która mocno mi się kojarzy z Rockiestrą.
"Drogi Panie" - pierwsza piosenka Lao Che, którą poznałem. Ale nie pierwsza która mi się spodobała Icon_razz. Gdy była singlem, gdy weszła na LP3, to kompletnie nie rozumiałem zachwytów. Ale potem pojawił się drugi singiel...

400. NNN. 1991. Good Vibrations - Marky Mark And The Funky Bunch (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 27.04.2015 11:22 AM

ku3a napisał(a):400. NNN. 1991. Good Vibrations - Marky Mark And The Funky Bunch
Nie pamiętam tego. Ale to chyba nie jest to cover The Beach Boys.
ku3a napisał(a):392. NNN. 1992. Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
Cóż za niespodzianka. Od kiedy lubisz tę piosenkę? Icon_smile2
ku3a napisał(a):391. 512. 1992. It's My Life - Dr. Alban
To już poważny awans. Pewnie jeden z największych skoków.
ku3a napisał(a):390. 99. 1990. Knockin' On Heaven's Door - Guns N'Roses
A tutaj mocny spadek i to pierwszy z top 100. U mnie ta wersja w ostatnim topie wypadła z zestawienia.
ku3a napisał(a):388. 199. 1991. Come As You Are - Nirvana
Za nisko Icon_wink2
ku3a napisał(a):387. NNN. 2008. Drogi Panie - Lao Che
Ha! A utwór nigdy nie dostał się nawet do twojego top 50! Icon_surprised . To dobrze pamiętam, bo akurat był to jeden z moich ulubionych singli z płyty, a u Ciebie próżno było szukać tego kawałka, mimo że większość z płyty gościła na liśćie i była dosyć wysoko.
ku3a napisał(a):382. 561. 1991. List do M. - Dżem (Click to View)
Dobrze, że jest jeszcze "List do M". To zapewne nr jeden tego zespołu. Z resztą tak jak mój Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.04.2015 11:44 AM

tadzio3 napisał(a):Nie pamiętam tego. Ale to chyba nie jest to cover The Beach Boys.
nie jest.
tadzio3 napisał(a):Cóż za niespodzianka. Od kiedy lubisz tę piosenkę? Icon_smile2
od dawna Icon_wink2. nie w czasach, kiedy płyta wyszła, bo poznałem ją z kilkuletnim opóźnieniem, ale już od conajmniej 15 lat bardzo lubię Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A tutaj mocny spadek i to pierwszy z top 100
nie pierwszy Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Ha! A utwór nigdy nie dostał się nawet do twojego top 50! Icon_surprised . To dobrze pamiętam, bo akurat był to jeden z moich ulubionych singli z płyty, a u Ciebie próżno było szukać tego kawałka, mimo że większość z płyty gościła na liśćie i była dosyć wysoko.
dokładnie tak było Icon_mrgreen. no cóż, z czasem ten utwór zyskał. co nie znaczy, że inne z tej płyty straciły... Icon_mrgreen


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 27.04.2015 11:57 AM

ku3a napisał(a):nie jest.
Już wrzucone na play listę. Zebrało się tego już prawie 300 kawałków Icon_cool
ku3a napisał(a):nie pierwszy
Czyli o czymś zapomniałem. Mimo wszystko bolesny spadek.
ku3a napisał(a):dokładnie tak było . no cóż, z czasem ten utwór zyskał. co nie znaczy, że inne z tej płyty straciły...
A więc dlaczego w momencie gdy już utwór mocno zyskał nigdy nie otarł się top 50?


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.04.2015 01:03 PM

tadzio3 napisał(a):Już wrzucone na play listę. Zebrało się tego już prawie 300 kawałków Icon_cool
woohoo, nieźle Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A więc dlaczego w momencie gdy już utwór mocno zyskał nigdy nie otarł się top 50?
bo wtedy już nie był tak często słuchany. np. teraz - słucham sobie i myślę, że bardzo mi się podoba. no ale wrzucać na listę już nie będę. może kiedyś, jak będą jakieś wyjątkowe okoliczności, jakiś koncert czy coś.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 27.04.2015 05:59 PM

eee... a już się zdziwiłem ze Marky Mark coverował BB Icon_wink2 .

yeah, Moja baby! wygrałem raz szampana w konkursie karaoke śpiewając ten numer Icon_razz .


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.04.2015 07:20 PM

Miszon napisał(a):już się zdziwiłem ze Marky Mark coverował BB
mi się mocno kojarzy z pewnym elementem elpetrójki sprzed lat, a mianowicie z... "listą przebojów Głosu Ameryki z Waszyngtonu, tu Wojciech Żórniak" Icon_wink2.
Miszon napisał(a):yeah, Moja baby! wygrałem raz szampana w konkursie karaoke śpiewając ten numer
jak nie umiem śpiewać, tak ten akurat numer mi też nawet wychodzi Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 27.04.2015 09:01 PM

ku3a napisał(a):392. NNN. 1992. Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
Kojarzyło mi się coś, że nie lubisz SDMu. Widocznie coś namieszałem.

ku3a napisał(a):389. 167. 1996. Killing Me Softly - Fugees
Zdecydowanie lepsza wersja niż oryginalna. Do tej pory wzbudza zachwyt.

ku3a napisał(a):386. 232. 1999. Here With Me - Dido
Szkoda, że spada. Wyżej już Dido chyba nie ujrzymy. To chyba moja ulubiona jej piosenka, na pewno Top 3.

ku3a napisał(a):385. 387. 1990. More Than Words - Extreme
Pamiętam, że jak poznałem ten utwór, to tylko wzruszyłem ramionami. Teraz


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 27.04.2015 10:40 PM

Tomekk napisał(a):Kojarzyło mi się coś, że nie lubisz SDMu. Widocznie coś namieszałem.
jakoś specjalnie dobrze to ja ich nie znam. znam tylko w całości "Cudne manowce" i poza tym kilka pojedynczych utworów.
nie żebym szalał za nimi, ale nie mam nic przeciwko, a kilka utworów lubię bardzo.
Tomekk napisał(a):Pamiętam, że jak poznałem ten utwór, to tylko wzruszyłem ramionami. Teraz
a teraz co? Icon_smile2
dla mnie to, oprócz tego, że po prostu bardzo lubię utwór, również wspomnienia związane z samym początkiem słuchania LP3 Icon_smile2.