Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 21.04.2015 08:52 PM

(21.04.2015 06:46 PM)ku3a napisał(a):  dla mnie lepsze niż oryginał Icon_wink2.
ale moja ocena jest tendencyjna, ponieważ najpierw poznałem wersję z mojego topu Icon_wink2.
No właśnie, ja mam tak samo - oryginał nieco uwiera nieco festiwalowo-orkiestrowym aranżem. Ale może dlatego uwiera, bo też cover to była moja pierwsza styczność z tym numerem. I kiedy czytałem, jak dużo lepszy jest oryginał, to bardzo się napaliłem na niego. I kiedy w końcu usłyszałem... to się zawiodłem srodze.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 21.04.2015 10:24 PM

ku3a napisał(a):"Pulp Fiction" to film zajmujący drugie miejsce na mojej liście ulubionych filmów. Wiele czynników się na to składa. Na pewno jednym z ważniejszych jest muzyka.
dokładnie. drugie miejsce! Icon_smile2 nie jestem pewien czy Twoim nr 1 jest mój nr 3? Icon_smile2 Za to muzyka to nr 1 w ścieżkach dźwiękowych! Icon_smile2

ale wracając do piosenek. trzech.
Boulevard of Broken Dreams - Green Day, Yesterday - The Beatles , Wymyśliłem ciebie - tu bez wykonawcy, bo jednak oryginał...
Here Without You - 3 Doors Down - to był u mnie przebój listy, ale wszech już nie Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.04.2015 01:11 AM

AKT! napisał(a):szkoda, że tak leci; ja też co prawda mocno oddaliłem się od tego utworu ostatnio, ale mimo wszystko byłby u mnie wyżej w analogicznym zestawieniu; w trzeciej setce pewnie
tak jak to było przy którymś wcześniejszym przypadku, tutaj mamy do czynienia praktycznie z utrzymaniem pozycji, bo był środek stawki i ciągle jest środek stawki.
AKT! napisał(a):pamiętam z dzieciństwa, chyba jedyny utwór solo Annie, poza "Into the West", który kojarzę z pamięci
a "Why" nie?
AKT! napisał(a):przedziwny wybór!
bo?
po prostu tak bardzo mi się podoba i tyle. nie wydaje mi się, żeby prywatny top wszech czasów miał się składać tylko z singli.
AKT! napisał(a):w dalszym ciągu mnóstwo nowości! ile ich jest w sumie? i skąd aż tyle?
wyjaśnione na początku Icon_wink2.
poprzednia edycja topu miała ~620 pozycja, obecna ~1050. Czyli z grubsza 430 teraz musi być Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Szkoda, że tylko ta GaGa, inne jej ballady chyba nie trafiły w Twój gust. a np. takie "You And I" myślę, że powinno.
nie znam tej piosenki. Więc nie twierdzę, że mi się nie spodoba Icon_wink2.
Yacy napisał(a):nie jestem pewien czy Twoim nr 1 jest mój nr 3?
w filmach pierwsze miejsce zarezerwowane raczej na zawsze. tak jak w serialach na zawsze "Cudowne lata", tak w filmach "Forrest Gump". a jak w piosenkach?... Icon_wink2
Yacy napisał(a):Za to muzyka to nr 1 w ścieżkach dźwiękowych!
tak, zdecydowanie Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 22.04.2015 01:16 AM

ku3a napisał(a):a "Why" nie?
nie kojarzę

ku3a napisał(a):po prostu tak bardzo mi się podoba i tyle. nie wydaje mi się, żeby prywatny top wszech czasów miał się składać tylko z singli.
rozumiem, po prostu akurat ten wybór mnie zaskoczył Icon_wink

ku3a napisał(a):poprzednia edycja topu miała ~620 pozycja, obecna ~1050. Czyli z grubsza 430 teraz musi być Icon_wink2.
o, a skąd aż taka zmiana?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 22.04.2015 08:02 AM

ku3a napisał(a):tak w filmach "Forrest Gump".
czyli miałem rację Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.04.2015 10:37 AM

AKT! napisał(a):o, a skąd aż taka zmiana?
stąd, że teraz chciałem docenić większą liczbę utworów Icon_wink2.
ale też z tego, że jak zobaczyłem, że w poprzednim topie gdzieś tam w dalszej części były jakieś utwory, to równie dorze mogłyby być takie-to-a-takie. no i coraz więcej się ich robiło. i skończyło się na ponad 1k.
Yacy napisał(a):czyli miałem rację Icon_smile2
czyli mamy 2 wspólne filmy w trójce ulubionych! wow! Icon_biggrin3
a jaki jest Twój ulubiony?


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.04.2015 10:57 AM

To że kilkanaście lat temu poznałem się z Dr Yry, mniej więcej wtedy gdy wychodziła pierwsza płyta El Dupy, sprawiło, że ten zespół w sferze moich bliskich zainteresowań. Ale co ciekawe po ukazaniu się drugiej płyty niespecjalnie zwróciłem uwagę na "Moherowego ninję". Dopiero ukazanie się tego na singlu i teledysk sprawiło, że odkryłem geniusz tego tekstu. Choć oczywiście nie wszystkich się może podobać, ale i teksty Lao Che nie wszystkim się podobają Icon_razz. No i tutaj śpiewa sam Yry, co się rzadko zdarza.
"Forum internetowe" - tekst już chyba zawsze będzie aktualny.
"Bezsenni" - są takie piosenki, które na zawsze miały pozostać tylko moimi. Mimo że ukazały się na płytach mainstreamowych zespołów. Ale tkwiły sobie gdzieś w kącie, niezauważone przez świat, niewydane na singlach. A tu proszę, trzeba się nimi dzielić przy okazji prezentowania topu wszech czasów Icon_wink2.
"Robin (The Hooded Man)" - ten serial oglądałem tylko raz. Nie wiem czy nie zespółbym w sobie jakiejś legendy, gdybym obejrzał go teraz, po tych 25 latach. Na pewno jeden z moich ulubionych seriali ever. No i ta muzyka! W tym przypadku napisana specjalnie na jego potrzeby.
"No Son Of Mine" - kolejny przypadek utworu, który nie dostał się do pierwszej dziesiątki mojej listy, co wtedy oznaczało, że w ogóle nie był na mojej liście, bo ta składała się tylko z jednej dyszki. Na liście nie była, ale przez lata tylko zyskiwała i zyskiwała. Dojrzewała.

460. NNN. 2012. Follow Me - Muse (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 22.04.2015 11:02 AM

Dzień świra! Icon_smile2
bardzo mnie ucieszyło, że wygrał w trójkowym KINO WOLNOŚĆ! Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 22.04.2015 11:38 AM

ku3a napisał(a):460. NNN. 2012. Follow Me - Muse
O, ale pozytywne zaskoczenie.
Kiedy wszyscy narzekali na nowe Muse, ja zachwycałem się Madness i Follow Me.

ku3a napisał(a):450. 530. 1995. Cotton Eye Joe - Rednex
o, i jeszcze do góry idzie, nieźle.

ku3a napisał(a):446. 427. 2003. Jak zapomnieć - Jeden Osiem L
szkoda, że wywalili ich z zestawu do głosowania na Polski TWC.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 22.04.2015 11:50 AM

Tomekk napisał(a):Kiedy wszyscy narzekali na nowe Muse, ja zachwycałem się Madness i Follow Me
"Madness" mi niezbyt podeszło, ale "Follow Me" było bardzo dużym przebojem. i ciągle się podoba.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 22.04.2015 11:30 PM

trzy na wieczór Icon_smile2

1939 / Przed burzą - Lao Che, Robin (The Hooded Man) - Clannad, New Year's Day - U2

ten Robin to jedyny, z którego muzykę lubię Icon_razz u Ciebie zapewne nie jest ostatnim Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 23.04.2015 12:40 AM

praktycznie nic nie zdradzę jak potwierdzę Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 23.04.2015 11:15 AM

"Figure It Out" - mocno mi się kojarzy z Rockiestrą. To był chyba jedyny w historii audycji przypadek, kiedy zagrałem utwór nie znając go wcześniej Icon_razz. Po prostu w czasie audycji dostałem newsletter z linkiem do nowego utworu Serja. Szybka decyzja była taka, żeby kliknąć w link i wyemitować zawartość dźwiękową tego, co się pod linkiem kryło Icon_smile2. Utwór natychmiast mi się spodobał, zadebiutował od razu na podium mojej listy! A to było już w czasach kiedy debiuty w pierwszej dziesiątce zdarzały się niezwykle rzadko (m.in. z powodu rozszerzenia listy do pięćdziesięciu pozycji).
"Letter From Hell" - jeden z tych przypadków, kiedy w topie znajduje się utwór zespołu, którego członków miałem okazję i przyjemność osobiście poznać. Zaczęło się od wywiadu do, jakżeby inaczej, Rockiestry. Wywiadu, który wspominam być może najlepiej ze wszystkich wywiadów, jakie do audycji przeprowadziłem. A potem było jeszcze kilka ich koncertów, na których byłem i na każdym z nich następowały rozmowy z nimi.

440. NNN. 1996. Brazen (Weep) - Skunk Anansie (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 23.04.2015 11:21 AM

ku3a napisał(a):"Figure It Out" - mocno mi się kojarzy z Rockiestrą
właśnie, czemu już nie ma Rockiestry, jakoś nie pamiętam kiedy była ostatnia audycja.

ku3a napisał(a):439. NNN. 1987. It's a Sin - Pet Shop Boys
Fajnie, innych PSB już się nie spodziewam, bo to raczej nie Twoja muzyka Icon_razz

ku3a napisał(a):427. 454. 1993. Polski - Human
Jedyny awans w tej odsłonie, ale w pełni zasłużony. Wyżej na pewno będzie "Słońce Moje" Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 23.04.2015 11:50 AM

Tomekk napisał(a):właśnie, czemu już nie ma Rockiestry, jakoś nie pamiętam kiedy była ostatnia audycja.
dawno...
w grudniu 2012. Miała być tylko dłuższa przerwa, ale wyszło inaczej. A teraz już raczej nie dałbym rady czasowo, żeby to wskrzesić. Choć nie twierdzę, że już nigdy nic nie będzie.
Tomekk napisał(a):Jedyny awans w tej odsłonie, ale w pełni zasłużony. Wyżej na pewno będzie "Słońce Moje" Icon_smile2
No i proszę Human wrócił. Choć o tym, że wróci, to wiedziałem już wcześniej. Miał się reaktywować półtora roku temu na Fugazi Festival, ale wyszło inaczej...
Ale ta nowa piosenka niestety jest tylko dalekim cieniem wcześniejszych...


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 23.04.2015 03:06 PM

ku3a napisał(a):474. NNN. 2011. Skinny Love - Birdy (Click to View)
Pięknie! Icon_smile2
ku3a napisał(a):471. 566. 1998. Wymyśliłem ciebie - Grzegorz Markowski & Mika Urbaniak (Click to View)
Wersji oryginalnej pewnie nie będzie.
ku3a napisał(a):450. 530. 1995. Cotton Eye Joe - Rednex (Click to View)
Też lubię, chociaż pewnie daleko mu do topu wszech czasów.
ku3a napisał(a):"Letter From Hell" - jeden z tych przypadków, kiedy w topie znajduje się utwór zespołu, którego członków miałem okazję i przyjemność osobiście poznać.
Ziomki z Białegostoku Icon_smile2 A cieawe kiedy będzie 5 Litrów Czerwieni Icon_smile2
ku3a napisał(a):423. NNN. 2014. Magiczna kraina - Bracia Figo Fagot (Click to View)
Bracia FF w 500 topu wszech czasów. Rok temu bym nie uwierzył Icon_wink2
ku3a napisał(a):446. 427. 2003. Jak zapomnieć - Jeden Osiem L (Click to View)
A myślałem, że już jak jest top 500 to nie będzie tego utworu. Icon_wink2 Aj szkoda Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 23.04.2015 03:07 PM

ku3a napisał(a):Ale ta nowa piosenka niestety jest tylko dalekim cieniem wcześniejszych...
ja bym nawet stwierdził, że bardzo odległym.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 23.04.2015 03:15 PM

tadzio3 napisał(a):A cieawe kiedy będzie 5 Litrów Czerwieni
2 już były. Może już więcej nie będzie Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Aj szkoda
nie przejmuj się, bo... to prawdopodobnie nie ostatnie rozczarowanie Icon_mrgreen.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 23.04.2015 03:17 PM

kompletnie nie kojarze tych Bezsennych.

o i jest Cotton Eye Joe Icon_razz .

Frontside w coverze Happysadu? nietypowo.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 23.04.2015 03:21 PM

ku3a napisał(a):2 już były. Może już więcej nie będzie
Jeden przypominam sobie, drugi chyba gdzieś mi umknął. Myślę, że spokojnie jeszcze co najmniej jeden będzie Icon_smile2
ku3a napisał(a):nie przejmuj się, bo... to prawdopodobnie nie ostatnie rozczarowanie
Uuu Eryk Prydz? Icon_eek