Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 17.04.2015 01:55 PM

doszedłem do wniosku, że są rzeczy ważniejsze niż wygrana w konkursie lub zdobycie kilku punktów więcej Icon_wink2

tak, więc:
trójka tym razem najpierw lepsza:
Another Day In Paradise - Phil Collins, Teksański - Hey no i przed wszystkim Epitaph - King Crimson Icon_smile2
i ciut mniej lepsza:
Nadzieja - Ira, Drive - R.E.M., Opuszczone porty - Spięty - ten ostatni jest jednym z lepszych utworów z płyty, więc cieszy Icon_smile2
akurat I Can't Be Without You Kravca nie ma u mnie, ale utwór jest ok.! ja mam u siebie - co ze zdziwieniem w pewnym momencie stwierdziłem - aż trzy jego utwory!!! Icon_smile2
mam nadzieję, ze któryś się jeszcze pojawi, o ile ... już nie był Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 03:06 PM

Yacy napisał(a):Opuszczone porty - Spięty - ten ostatni jest jednym z lepszych utworów z płyty, więc cieszy Icon_smile2
zgadzam się, jednym z lepszych Icon_mrgreen.
Yacy napisał(a):o ile ... już nie był
dotychczas były "Always on the Run" na 904., "Mean Sleep" gościnnie u Cree Summer (znasz?) i "Are You Gonna Go My Way" na 753.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 17.04.2015 05:25 PM

haha - przed chwila slyszalem Cotton Eye Joe w radiu!Icon_biggrin3 poprzednio w radiu z 5 lat temu i to jak sam zagralem w HJ!

aha - Teksański jakieś 444 miejsca za nisko


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 08:30 PM

Miszon napisał(a):poprzednio w radiu z 5 lat temu i to jak sam zagralem w HJ!
Icon_lol


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 19.04.2015 02:08 PM

(16.04.2015 08:08 AM)ku3a napisał(a):  
535. 465. 1999. Duel Of The Fates - John Williams & The London Symphony Orchestra (Click to View)

o, miło ;p

(16.04.2015 09:08 AM)Tomekk napisał(a):  do tej pory nie wiem, kim jest Timo Maas,

no cóż..


RE: mój top wszech czasów (2014) - piotreklp3 - 19.04.2015 03:38 PM

Praktycznie cały wczorajszy dzień spędziłem (bardzo przyjemnie!) na odsłuchiwaniu wybranych kawałków z Twojego topu wszech czasów. Dotarłem już do 731 pozycji Icon_wink

ku3a napisał(a):925. 480. 2004. (Reach Up For The) Sunrise - Duran Duran
dawno przeze mnie nie słyszane, być może od czasów wydania na singlu, czyli od dekady Icon_surprised

ku3a napisał(a):969. NNN. 1991. Into The Great Wide Open - Tom Petty And The Heartbreakers
931. 578. 1972. Time In A Bottle - Jim Croce
nie znałem Icon_redface

ku3a napisał(a):988. 613. 1994. 7 Seconds - Youssou N'Dour & Neneh Cherry
987. NNN. 1986. Blue Hotel - Chris Isaak
984. NNN. 1984. Drive - The Cars
959. NNN. 2001. Overcome - Live
939. 304. 1977. Wonderful Tonight - Eric Clapton
871. NNN. 1989. Epic - Faith No More
860. NNN. 1983. Obudź się - Oddział Zamknięty
852. NNN. 1974. You Are So Beautiful - Joe Cocker
821. NNN. 2002. A Sorta Fairytale - Tori Amos
816. NNN. 1992. I'm Easy - Faith No More
804. 542. 2003. Nazywaj rzeczy po imieniu - Raz, Dwa, Trzy
799. NNN. 1981. Down Under - Men At Work
783. NNN. 1991. Stars - Simply Red
772. NNN. 1984. Private Dancer - Tina Turner
751. NNN. 1980. The Winner Takes It All - ABBA
734. 418. 1995. I'll Be There for You - The Rembrandts
a te świetnie zabrzmiały, chociaż wcześniej nigdy lub prawie nigdy, nie wybierałem ich do mojej prywatnej playlisty Icon_smile

...nie zerkam na aktualne pozycje (nawet nie wiem czy przekroczyłeś półmetek), żeby nie psuć sobie zabawy podczas odkrywania kolejnych pozycji!


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 19.04.2015 04:55 PM

piotreklp3 napisał(a):Praktycznie cały wczorajszy dzień spędziłem (bardzo przyjemnie!) na odsłuchiwaniu wybranych kawałków z Twojego topu wszech czasów. Dotarłem już do 731 pozycji Icon_wink2
wow! Icon_biggrin3
bardzo się cieszę! Icon_biggrin3 i że chciałeś się z tymi utworami zapoznać, i że tyle czasu na to przeznaczyłeś, no i oczywiście, że się podobało! Icon_smile2
piotreklp3 napisał(a):dawno przeze mnie nie słyszane, być może od czasów wydania na singlu, czyli od dekady
faktycznie, rzadko w mediach przypominane.
piotreklp3 napisał(a):nie znałem
Jim Croce to taki typowo Niedźwiedziowy utwór i stąd też go poznałem.
a Tom Petty to jeden z tych utworów, które mocno zyskują dlatego że mocno mi się kojarzą z moimi początkami z LP3 Icon_smile2.
piotreklp3 napisał(a):...nie zerkam na aktualne pozycje (nawet nie wiem czy przekroczyłeś półmetek), żeby nie psuć sobie zabawy podczas odkrywania kolejnych pozycji!
Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 20.04.2015 11:24 AM

Wchodzimy do pięćsetki! Icon_smile2
Tak jak wcześniej pisałem, teraz przy każdym prezentowanym zestawie będę też pisał kilka zdań dotyczących jednego lub większej liczby utworów.
"Everybody's Gotta Learn Sometime" - różnie można kategoryzować covery, a jedna z kategorii jest taka czy przed usłyszeniem nowej wersji znało się oryginał czy nie. Oryginału grupy The Korgis wcześniej nie znałem, a i do tej pory słyszałem może ze 3 razy. Dla mnie więc "Everybody's Gotta Learn Sometime" to piosenka Becka. Różnie też można kategoryzować piosenki w filmach, a jeden podziałów jest taki czy piosenka została napisana specjalnie do filmu czy też tylko w nim wykorzystana. Beck swoją wersję nagrał specjalnie do filmu "Zakochany bez pamięci". Cudowny film, cudowna piosenka. Znakomita obsada, znakomite aktorstwo, historia i finalne dzieło. Przynajmniej moim zdaniem. A jeśli trafi się z oglądaniem w odpowiedni nastrój...
Zresztą również z piosenkami można mówić, że jeśli trafią w odpowiedni nastrój, to długo okupują czołówkę listy, co potem musi się przełożyć na to, że zostają w sercu. Pozostaje sentyment i wspomnienie tego, że kiedyś tak pasowały. Bukartyk.
"Tonight" to jeden z tych przypadków na mojej liście, kiedy coś lądowało jako nowość na pierwszym miejscu.
"Salvation" kojarzy mi się mocno z maturą. To wtedy ten singiel był wydany i święcił triumfy na mojej liście. No i już po całym maturalnym stresie można sobie było śpiewać o "Zbawieniu" Icon_wink2.
"Nightrain" to z kolei jeden z tych przypadków, gdy bardzo spodobał mi się utwór którego wcześniej nie znałem, z płyty którą w całości poznałem z dużym opóźnieniem. Bo nie powinno być niespodzianką, że pierwszym albumem Gunsów, który poznałem było "Use Your Illusion". W sumie to dwoma albumami Icon_wink2.

500. 296. 1994. Where Did You Sleep Last Night - Nirvana (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 20.04.2015 02:24 PM

ku3a napisał(a):bardzo się cieszę! i że chciałeś się z tymi utworami zapoznać, i że tyle czasu na to przeznaczyłeś, no i oczywiście, że się podobało!
Ja na początku też dużo piosenek słuchałem. Na razie jednak zrobiłem przerwę na czas przesłuchiwania play listy Trójkowego Topu Wszech Czasów. Jak skończę, wtedy pewnie będę słuchał, zrobię sobie też taką play listę z utworów, które lubię, dawno nie słyszałem i tych których nie pamiętam.
A z zaległości. Kolejne zakoszenia - "Since I've Been Loving You", "Sen o Victorii" - fajnie, że jest. Dżemu zapewne będzie niewiele.
"Wiosna, ach to ty" - a się zastanawiałem, czy cokolwiek Grechuty się znajdzie. Pewnie to jedyna Jego piosenka. Dobrze, że chociaż jeden.
"Tunnel Of Love" - tu z kolei szkoda, że tak nisko, lekki awans, ale zabrakło miejsca w top 500.
Podobnie rzecz ma się z "What A Wonderful World"
I są jeszcze jedne Elektryczne Gitary. Ten, którego między innymi obstawiałem Icon_smile2
Tego Lenka "I Can't Be Without You" nie pamiętam już.

Z nowej odsłony, to tej wersji Becka nie pamiętam. "Tonight" to ostatni dobry kawałek Reamona, chociaż już też troszkę zapomniany. Za to nie kojarzę w ogóle "Swim" - obowiązkowo będę musiał się zapoznać. Cieszy "Lost In Hollywood" wciąż mój numer 1 SOAD.
Pośród takich tuzów jest też skromna Łagodna Pianka Icon_smile2
I na koniec zaskoczenie, że "Silvertown Blues" dopiero teraz debiutuje.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 20.04.2015 03:16 PM

tadzio3 napisał(a):Jak skończę, wtedy pewnie będę słuchał, zrobię sobie też taką play listę z utworów, które lubię, dawno nie słyszałem i tych których nie pamiętam.
super razy dwa Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):"Sen o Victorii" - fajnie, że jest. Dżemu zapewne będzie niewiele.
akurat ten Dżem od zawsze jest moim ulubionym.
niedawno pisałem przy okazji "Living In The Moonlight", że w początkach istnienia mojej listy bardzo mało polskich utworów wchodziło do dziesiątki. Ten Dżem był jednym z nich Icon_smile2. Był w niej przez 10 tygodni i doszedł do trzeciego miejsca.
tadzio3 napisał(a):"Wiosna, ach to ty" - a się zastanawiałem, czy cokolwiek Grechuty się znajdzie. Pewnie to jedyna Jego piosenka. Dobrze, że chociaż jeden.
tak, jedyna.
moja sympatia do niej zrodziła się przy okazji emisji serialu dla młodzieży "Żegnaj Rockefeller" Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Tego Lenka "I Can't Be Without You" nie pamiętam już.
bo to nie był singiel. to znaczy był, ale mój prywatny Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Z nowej odsłony, to tej wersji Becka nie pamiętam.
przypomnij sobie Icon_smile2. warto.
tadzio3 napisał(a):"Tonight" to ostatni dobry kawałek Reamona
niestety muszę się z tym zgodzić...
tadzio3 napisał(a):Za to nie kojarzę w ogóle "Swim"
bo to też taki tylko mój singiel. w ogóle to cała płyta "Tuesday" ogromnie mi się podobała. była u mnie wielkim przebojem.
tadzio3 napisał(a):Cieszy "Lost In Hollywood" wciąż mój numer 1 SOAD
pewnie u mnie coś od nich jeszcze będzie wyżej Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Pośród takich tuzów jest też skromna Łagodna Pianka Icon_smile2
tak, bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem, że dali radę się wetrzeć do pięćsetki Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 20.04.2015 09:02 PM

ku3a napisał(a):495. 267. 2006. Tonight - Reamonn
Ostatnia piosenka Reamonn, którą miło wspominam, to już prawie 10 lat temu Icon_eek

ku3a napisał(a):491. 226. 1997. Save Tonight - Eagle-Eye Cherry
Pamiętam te czasy dosyć słabo, ale w Polsce praktycznie wszędzie można było usłyszeć ten hit. Kolejny one hit wonder.

ku3a napisał(a):485. 297. 2002. The Scientist - Coldplay
Bolesny spadek. To chyba mój ulubiony Coldplay. W sumie to poznałem ich dopiero w 2002 r. i zacząłem od albumu "A Rush Of Blood To The Head" i do tej pory uważam, że to ich najlepsza płyta. Reszta jest tylko odbiciem jej blasku Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 20.04.2015 09:06 PM

(20.04.2015 03:16 PM)ku3a napisał(a):  
tadzio3 napisał(a):Za to nie kojarzę w ogóle "Swim"
bo to też taki tylko mój singiel.

Był notowany na liście Hop Bęc. Icon_razz2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 20.04.2015 11:31 PM

rewelacyjna trójka:
Carmen Queasy - Maxim & Skin - to najlepszy utwór, w którym udzielała się Skin!!!
Silvertown Blues - Mark Knopfler
Would You Fight For My Love? - Jack White!!! Icon_smile2 u mnie w poczekalni, ale raczej tak wysoko nie będzie Icon_wink2

ale Raz na milion lat - Republika, Save Tonight - Eagle-Eye Cherry i Salvation - The Cranberries też są bardzo ok! Icon_smile2

Kiedyś cię znajdę - Reni Jusis - spory przebój na Mojej Liście! ale w kontekście wszech niestety...
Reamonn - lubię, ale tylko dwa te najbardziej rozpoznawalne! Swim nawet nie kojarzyłem...


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 21.04.2015 12:02 AM

Tomekk napisał(a):w Polsce praktycznie wszędzie można było usłyszeć ten hit. Kolejny one hit wonder.
to też kojarzę z wakacjami i z wyjazdem z kumplami nad jezioro. gra w siatkonogę, w brydża, w rpg, w bilarda. ech... Icon_smile2
a od Eagle-Eye Cherrego pamiętam jeszcze "Are You Still Having Fun", no ale gdzie temu utworowi popularnością do "Save Tonight".
Tomekk napisał(a):To chyba mój ulubiony Coldplay
mój też Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):"A Rush Of Blood To The Head" i do tej pory uważam, że to ich najlepsza płyta. Reszta jest tylko odbiciem jej blasku
ostatnie płyty to ja w ogóle przemilczę Icon_razz.
tak, dwie pierwsze płyty i mogli zakończyć działalność Icon_razz.
Artur.O napisał(a):Był notowany na liście Hop Bęc.
o Icon_smile2. o tym to nie wiedziałem, bo nie słuchałem, ale zdawało mi się, że single były tylko 3...
nevermind. moich prywatnych "singli" było więcej Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Carmen Queasy - Maxim & Skin - to najlepszy utwór, w którym udzielała się Skin!!!
a więc ktoś to jeszcze pamięta Icon_smile2. tak rzadko można to gdziekolwiek usłyszeć...


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 21.04.2015 12:09 AM

ku3a napisał(a):a więc ktoś to jeszcze pamięta
aż tak źle chyba nie jest. u mnie co jakiś czas słychać z folderu "TWC" Icon_wink2
byłem pewien, że ja mam zapis odwrotny, ale jednak zaczyna się od Maxima! Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 21.04.2015 11:08 AM

Nigdy nie przepadałem za zespołem Texas. Nic od nich nie było u mnie na liście. Jednym z głównych powodów było to, że nie podchodził mi głos Sharleen Spiteri. A potem pojawiło się jej solowe nagranie, które w piorunującym tempie doszło do szczytu mojej listy. Kategoria - niezrozumiałe Icon_wink2.
"Misirlou" - "Pulp Fiction" to film zajmujący drugie miejsce na mojej liście ulubionych filmów. Wiele czynników się na to składa. Na pewno jednym z ważniejszych jest muzyka.
"Accidental Babies" - kolejny taki tylko mój singiel. Głęboko siedzi w sercu. Jednak nowa płyta Damiena nie w pełni spełniła moje oczekiwania. Mimo że spędziła kilka tygodni w ścisłej czołówce mojej listy.
"No co ty robisz" - muzyka może być bardzo na poważnie, ale może być też dla śmiechu. Uwielbiam Halamę, uwielbiam Kamysa, uwielbiam Hi-Fi, uwielbiam tekst "No co ty robisz i wielokrotnie sobie poszczególne wersy przytaczam Icon_smile2.
"Mój dom" - przykład utworu, który "w epoce" nie dotarł do pierwszej dziesiątki mojej listy, ale ciągle przez długie lata się podobał i utrwalał swoją wysoką pozycję, przez co w rezultacie jest na wysokim miejscu w topie wszech czasów.
"Dope" - Lady Gaga w moim topie wszech czasów... Nie uwierzyłbym, ale cóż pocznę, że ta ballada po prostu ogromnie mi się podoba.

480. NNN. 2008. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 21.04.2015 03:41 PM

(20.04.2015 09:06 PM)Artur.O napisał(a):  
(20.04.2015 03:16 PM)ku3a napisał(a):  
tadzio3 napisał(a):Za to nie kojarzę w ogóle "Swim"
bo to też taki tylko mój singiel.

Był notowany na liście Hop Bęc. Icon_razz2
Potwierdzam - to też był singiel, który rzadko bo rzadko, ale jednak puszczano w różnych stacjach. W Trójce też chyba słyszałem ze 2-3 razy.

"Wymyśliłem Ciebie" w TEJ wersji! A myślałem, że tylko ja ją lubię, a wszyscy inni twierdzą że jeśli nie zmasakrowali, to przynajmniej w ogóle nie wyczuli oryginału Dżambli. Jak dla mnie - świetne!


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 21.04.2015 06:46 PM

dla mnie lepsze niż oryginał Icon_wink2.
ale moja ocena jest tendencyjna, ponieważ najpierw poznałem wersję z mojego topu Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 21.04.2015 07:18 PM

ku3a napisał(a):562. 357. 1971. Imagine - John Lennon (Click to View)
szkoda, że tak leci; ja też co prawda mocno oddaliłem się od tego utworu ostatnio, ale mimo wszystko byłby u mnie wyżej w analogicznym zestawieniu; w trzeciej setce pewnie

ku3a napisał(a):556. 494. 1992. Jump - Kris Kross (Click to View)
no, no, kto by pomyślał Icon_wink

ku3a napisał(a):547. 523. 1969. Przygoda - Wiślanie 69 (Click to View)
Wiślanie zawsze na plus

ku3a napisał(a):529. 269. 1995. No More I Love You's - Annie Lennox (Click to View)
pamiętam z dzieciństwa, chyba jedyny utwór solo Annie, poza "Into the West", który kojarzę z pamięci

ku3a napisał(a):506. 459. 2003. Running Up That Hill - Placebo (Click to Hide)
to wykonanie nie jest złe, ale jednak nie dorasta Kate do pięt

ku3a napisał(a):501. NNN. 2011. I Can't Be Without You - Lenny Kravitz (Click to View)
przedziwny wybór!

ku3a napisał(a):499. 573. 2004. Everybody's Gotta Learn Sometime - Beck (Click to View)
Becka też się tu nie spodziewałem; cieszę się, choć w moim topie Becka pewnie by tego numeru zabrakło

w dalszym ciągu mnóstwo nowości! ile ich jest w sumie? i skąd aż tyle? Icon_surprised


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 21.04.2015 07:25 PM

ku3a napisał(a):Nigdy nie przepadałem za zespołem Texas
To dziwne, że Texas nie był na Twojej liście, a Sharleen się udało.
Dla mnie grupa Texas była neutralna. Kilka piosenek mieli fajnych, ale nie szalałem za nimi zbytnio.

ku3a napisał(a):462. NNN. 2013. Dope - Lady GaGa
Szkoda, że tylko ta GaGa, inne jej ballady chyba nie trafiły w Twój gust. a np. takie "You And I" myślę, że powinno.