Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 04:50 PM

Sundrajta napisał(a):"Zehn Kleine Jägermeister" die Toten Hosen - a tego kiedyś słuchałem na okrągło i wcale się nie mogło znudzić! Ale wnioskuję z daty, że to było pod koniec ubiegłego wielu.
ja ją kojarzę mocno z kumplami z liceum.
no i w ogóle z teledyskiem i z niemiecką Vivą, w której leciały teledyski. tak było.
Sundrajta napisał(a):I jeszcze kilku piosenek kompletnie nie znam. Wartałoby się z nimi zapoznać.
polecam Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 15.04.2015 06:26 PM

i bardzo dobrze, ze nie ma Święs. czy w All you need is love są wymienieni czlonkowie orkiestry?
U! High hopes! miła niespodzianka! może za 40 lat w 50-ce będzie? Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 15.04.2015 08:52 PM

ku3a napisał(a):nawet biorąc pod uwagę to, że kształtowanie topu zostało ostatecznie zamknięte w Sylwestra o 22:00
no tak Icon_redface
Mój błąd, ale coś z grudnia 2014 teoretycznie ma szansę.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 15.04.2015 09:09 PM

ku3a napisał(a):bo wcale nie wydaje mi się, żeby ten utwór jakoś do mnie nie pasował
mi się kojarzy bardzo - przepraszam za słowo - progresywnie Icon_smile2 i może dlatego ...
a ja dopiero w tym roku rozszerzyłem flotę Doorsów o ten utwór w moim TWC Icon_wink2
aż sobie puściłem Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 09:59 PM

Miszon napisał(a):U! High hopes! miła niespodzianka! może za 40 lat w 50-ce będzie? Icon_wink2
za 40 lat to dojdzie tyle utworów, które bardzo mi się będą podobać, że "High Hopes" jak dobrze pójdzie, to będzie w trzecim tysiącu Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Mój błąd, ale coś z grudnia 2014 teoretycznie ma szansę.
teoretycznie tak Icon_wink2.
Yacy napisał(a):mi się kojarzy bardzo - przepraszam za słowo - progresywnie Icon_smile2
Yacy, nie przeklinaj! Icon_wink2
no ale skoro już dwie osoby tak samo pomyślały, to może coś w tym jest Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 15.04.2015 10:05 PM

ku3a napisał(a):no ale skoro już dwie osoby tak samo pomyślały, to może coś w tym jest
taa... prawie jak "1 000 000 fanek nie mogło się mylić!"
Icon_razz


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 10:08 PM

Icon_mrgreen
nie no, tu jednak co innego. dwie osoby niezależnie od siebie pomyślały, że pewien utwór nie pasuje im do mnie. może zresztą jeszcze ktoś się dziwi, że "The End" Doorsów jest u mnie w topie, hmm? Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 16.04.2015 08:08 AM

Są kolejne skoki. Teraz będzie ich już więcej.

540. 594. 2005. First Day - Timo Maas & Brian Molko (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 16.04.2015 09:08 AM

ku3a napisał(a):531. 538. 2000. Narcyz - Łzy
o, "Narcyz" awansuje. Pamiętam go z "30 Ton" wtedy badzo często był na miejscu pierwszym.

ku3a napisał(a):540. 594. 2005. First Day - Timo Maas & Brian Molko
do tej pory nie wiem, kim jest Timo Maas, ale piosenka ładna Icon_razz

ku3a napisał(a):530. 329. 1995. Ostatni - Edyta Bartosiewicz
Icon_cry
prawie dwieście w dół... to niemożliwe...

ku3a napisał(a):527. NNN. 2008. Violet Hill - Coldplay
Nowszego Coldplay już tutaj nie przewiduję Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 16.04.2015 10:16 AM

Tomekk napisał(a):o, "Narcyz" awansuje. Pamiętam go z "30 Ton" wtedy badzo często był na miejscu pierwszym.
a ja nawet nie pamiętam skąd to znam Icon_smile2. na LP3 tego nie było, a to były czasy, kiedy mało co spoza LP3 poznawałem. ale może faktycznie z "30 ton"...
Tomekk napisał(a):do tej pory nie wiem, kim jest Timo Maas, ale piosenka ładna
ja też nie wiem, ale who cares Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):prawie dwieście w dół... to niemożliwe...
powiedziałbym, że mniej więcej utrzymała swoją pozycję. poprzednio mniej więcej w połowie stawki i teraz tak samo.
Tomekk napisał(a):Nowszego Coldplay już tutaj nie przewiduję
ciekaw jestem jakie byłyby stawki u bukmacherów, że jakiś nowszy jeszcze jednak będzie. ktoś mógłby się bardzo mocno obłowić. ale by się nie obłowił Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 17.04.2015 08:56 AM

upss...

trzy:
Since I've Been Loving You - Led Zeppelin, Sen o Victorii - Dżem, Tunnel Of Love - Dire Straits
DS nie ma u mnie w TWC, ale są tuż za Icon_smile2

i trzy lepsze Icon_smile2
Twenty Years - Placebo, What A Wonderful World - Louis Armstrong, Ostatni - Edyta Bartosiewicz
Edyta u mnie ostatnio traci... ale i tak w setce się trzyma. chyba...

i dodatkowa: (po sprawdzeniu jednak nie do końca Icon_wink2 )
Duel Of The Fates - John Williams & The London Symphony Orchestra
a u mnie jest jednak Star Wars (Main Theme). a może u Ciebie też będzie Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 17.04.2015 09:36 AM

To odniosę się do ostatniej...
P.O.D. - nie wiem czy cieszyć się, że jest, czy smucić, że tak poleciało.
Amstrong - bardzo pozytywne zaskoczenie.
Łzy - mój ich chyba najbardziej ulubiony utwór. Szkoda, że tak rozmienili się na drobne, bo dziś mogliby rządzić na scenie rockowej.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Aro - 17.04.2015 10:07 AM

jakby co to jestem na bieżąco i z zainteresowaniem obserwuję co tu się dzieje Icon_wink
Na drugi toast niech będą prawie dwie setki na raz :

960-941 -
moje killery (wg kolejności uwielbienia):
Telefony , Kraków i Yellow Submarine
kwiatki i zaskoczenia:
Havin' A Roni pamiętam to , ze tłukli niemiłosiernie w MTV po sukcesie Ajs ajs bejbi..bolero Icon_wink (ale wtedy prawie wszystko promowali przez 24h, bo to była z krwi kości muzyczna telewizja.)

940 -921 -
tym razem tylko dwie rewelacje: Hallelujah i Dziewczyna.
kwiatki:
Nas Ne Dogonyat Icon_wink

920 -901 -
Hey Joe , Baba i dziad i Piwko
zaskoczenia:
Living In The Moonlight - kompletnie mi nie pasuje tutaj ten utwór. Ale za to na + . Bardzo miła niespodziewajka. Icon_smile

900 -881 -
Zdecydowanie przoduje Kashmir i Angie oraz trochę mniej Shape Of My Heart.

880- 861 -
Bardzo mnie ucieszył "debiut" Śmierć poety , ale na plus jest również Nie było i Filandia (choć trochę na silę, bo jednak w moich uszach traci ten utwór)

860-841 -
tym razem 4 utwory świetne: Snuff (mój zdecydowanie nr 1 Slipek) , Obudź się, Freak On A Leash Icon_exclaim (wyżej jest tylko Blind i mój nr 1 tj. 49-sekundowy Twist Icon_wink ) i You Are So Beautiful.

840-821 -
super kiler czyli na razie najlepszy utwór z topu Sympathy For The Devil Icon_exclaimIcon_exclaimIcon_exclaim
A poza tym bardzo lubię Smoke, covery Big In Japan i Wild World oraz świetne Fragile. (Btw utwór Stinga to będzie mi się już kojarzył z kajmanem raczej, a właściwie to od któregoś z poprzednich zlotów. Po prostu uwielbiam jak wymawia fonetycznie tytuł utworu.
kwiatki;
Boombastic - no to coś w ten deseń co Vanilla Ice Icon_wink (oczywiście mógłbym się dziś nad tymi kawałkami poznęcać, ale jednak pojawia się uśmiech i wracam pamięcią do tamtych fajnych i beztroskich lat)

820-801 - tylko Serce mnie tu zachwyca , ale cieszą też oba utwory Raz Dwa Trzy.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 10:34 AM

Yacy napisał(a):u mnie jest jednak Star Wars (Main Theme). a może u Ciebie też będzie
to jest takie coś, że nie do końca wiem jak to traktować.
bo oczywiście, że motyw muzyczny uwielbiam. ale traktuję bardziej jako muzykę do filmu. że niby "Duel of the Fates" to w sumie tak samo?
no przecież pisałem, że nie do końca wiem jak to traktować Icon_wink2.
z wymienionej przez Ciebie szóstki myślę, że 4 na pewno bym odgadł, a pewnie i 5 Icon_smile2.
adameria napisał(a):P.O.D. - nie wiem czy cieszyć się, że jest, czy smucić, że tak poleciało.
ciesz się, że jest Icon_wink2.
adameria napisał(a):Łzy - mój ich chyba najbardziej ulubiony utwór. Szkoda, że tak rozmienili się na drobne, bo dziś mogliby rządzić na scenie rockowej.
no tak, na tej płycie stali na skraju przepaści komerchy i niestety zrobili krok do przodu.
Aro napisał(a):jakby co to jestem na bieżąco i z zainteresowaniem obserwuję co tu się dzieje
dzięki Aro, bardzo mi miło! Icon_smile2
Aro napisał(a):Havin' A Roni pamiętam to , ze tłukli niemiłosiernie w MTV po sukcesie Ajs ajs bejbi
serio?? kurczę, a ja myślałem, że to tylko ja to lubię...
nawet nie wiedziałem, że to było czymś w rodzaju singla...
no bo to tylko taka miniaturka.
Aro napisał(a):Living In The Moonlight - kompletnie mi nie pasuje tutaj ten utwór
to był jeden z pierwszych polskich utworów na mojej liście Icon_smile2. w pierwszych kwartałach mojej listy polska piosenka przedzierała się do pierwszej dziesiątki raz na kilka tygodni, a czasem i miesięcy. im się udało. ale wtedy nie wiedziałem, że to polski utwór! pamiętam, że nawet napisałem na kartce z głosami na LP3, żeby Niedźwiedź potwierdził na antenie, że to na pewno polski zespół Icon_mrgreen.
Aro napisał(a):Freak On A Leash Icon_exclaim (wyżej jest tylko Blind i mój nr 1 tj. 49-sekundowy Twist Icon_wink2 )
ja jakoś nie załapałem się na fenomen Konra. ten utwór poznałem dzięki płycie "No Boundaries - A Benefit For the Kosovar Refugees", która swego czasu bardzo mi się podobała.
Aro napisał(a):utwór Stinga to będzie mi się już kojarzył z kajmanem raczej, a właściwie to od któregoś z poprzednich zlotów. Po prostu uwielbiam jak wymawia fonetycznie tytuł utworu
nie kojarzę...
trzeba będzie nadrobić za miesiąc Icon_wink2.
Aro napisał(a):(oczywiście mógłbym się dziś nad tymi kawałkami poznęcać, ale jednak pojawia się uśmiech i wracam pamięcią do tamtych fajnych i beztroskich lat
ja nie wiem co bym o nim myślał, gdyby on się pojawił teraz. no ale pojawił się wtedy i już nie zmienię, że pozytywne emocje związane z nim już się w głowie utrwaliły Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 10:39 AM

Kończymy pierwszą połowę topu! Serdeczne dzięki, że na bieżąco uczestniczycie w prezentacji wyników! Icon_biggrin3

520. 493. 1993. Go West - Pet Shop Boys (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 17.04.2015 10:46 AM

ku3a napisał(a):510. 227. 1969. Epitaph - King Crimson
Icon_sadIcon_sadIcon_sad
smutek nie z powodu, że spada, ale że ... w ogóle jest u Ciebie.

ale ... nie wiem czy nie powinienem się jednak cieszyć...
jak dojdę do wniosku to wrócę...
Icon_wink2

Epitaph... a wystarczyło sprawdzić poprzedni top...


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 10:58 AM

No tak, pojawiają się już utwory, które były typowane, że ich nie będzie. A to nie ostatni Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 17.04.2015 11:21 AM

Haha, Rednex - Icon_biggrin3 Będzie też Cotton Eye Joe?
I "Polska biało-czerwoni" też się załapało Icon_wink2 . To zaskok (Rednex chyba jednak nie. Ale bardzo wysoka jego pozycja tak)


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 17.04.2015 11:56 AM

Miszon napisał(a):Haha, Rednex - Icon_biggrin3 Będzie też Cotton Eye Joe?
to się okaże Icon_wink2. albo wcześniej, albo dopiero przy pierwszym miejscu Icon_wink2.
Miszon napisał(a):I "Polska biało-czerwoni" też się załapało Icon_wink2.
dla mnie bardziej "Legiaaa, Legia Warszawaaa", bo częściej słyszę Icon_wink2.
Miszon napisał(a):To zaskok
serio? raczej się nie ukrywam z tym, że to moja ulubiona ich piosenka. choć ostatnio to zdanie zostało mocno podważone, bo uzupełniając roczniki piosenek zorientowałem się, że "Go West" to cover! Icon_eek


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 17.04.2015 01:19 PM

ku3a napisał(a):520. 493. 1993. Go West - Pet Shop Boys
Fajnie, ale czekam na jakiś autorski utwor PSB.

ku3a napisał(a):508. 388. 2005. Hung Up - Madonna
Kolejna Madonna, ciekawe czy to ostatnia. Pewnie nie.