Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 14.04.2015 12:01 PM

Kolejny raz znalazło się coś z mojej czołówki od zawsze, a więc '74-'75 - The Connells.
Jest też "Dlaczego". Po cichu liczyłem na top 500, niewiele brakowało. Ale że znajdzie się na liście byłem pewny. Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 14.04.2015 12:06 PM

Yacy napisał(a):The Whole Of The Moon - The Waterboys, Czarny chleb i czarna kawa - Strachy Na Lachy i przede wszystkim Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz bardzo, ale to bardzo miłe zaskoczenie!
ha! właśnie tę trójkę obstawiałem, że wyróżnisz Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Jest też "Dlaczego". Po cichu liczyłem na top 500, niewiele brakowało. Ale że znajdzie się na liście byłem pewny. Icon_smile2
Icon_smile2
to z kolei coś, co ja zapożyczyłem od Ciebie Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 14.04.2015 12:22 PM

ku3a napisał(a):ha! właśnie tę trójkę obstawiałem, że wyróżnisz
miałem dodać jeszcze '74-'75 - The Connells, ale mimo, że mam w TWC, to jednak odbiega od tej trójki Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 14.04.2015 01:03 PM

ku3a napisał(a):580. NNN. 2006. Dlaczego - Zabili Mi Żółwia
to najlepszy Żółw ze wszystkich, które znam. Dobra nowość Icon_smile

ku3a napisał(a):569. NNN. 2012. Take Off Your Shoes - Sinead O'Connor
Szkoda, że nie "The Wolf Is Getting Married", który był u mnie jednym z przebojów roku 2012.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 14.04.2015 01:39 PM

ku3a napisał(a):to z kolei coś, co ja zapożyczyłem od Ciebie
Cieszę się, że coś ode mnie znalazło się w takim zacnym zestawieniu Icon_smile2 Zapewne to jedna taka piosenka.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 14.04.2015 02:16 PM

Tomekk napisał(a):Szkoda, że nie "The Wolf Is Getting Married", który był u mnie jednym z przebojów roku 2012.
też lubię, ale jednak zdecydowanie mniej. Take Off było u mnie na pierwszym, a Wolf nie doszedł do dychy.
tadzio3 napisał(a):Cieszę się, że coś ode mnie znalazło się w takim zacnym zestawieniu Icon_smile2 Zapewne to jedna taka piosenka.
nie wydaje mi się. to znaczy nie mam w głowie konkretnych przykładów, ale nie chce mi się wierzyć, żeby było tylko jedno.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 14.04.2015 08:10 PM

No to po kolei, w pierwszej dwudziestce wyróżniam "WYWH" Pink Floydów," Ja Sowa" Heya, "Ameno" Ery, a także "Welcome to the Jungle" Gunsów. Ten pierwszy numer PF to akurat jeden z moich ulubionych tego zespołu, choć z pewnością ta kapela taką nie jest. Icon_rolleyes
A właśnie słucham sobie pierwszy raz płyty solowej Spiętego, o której istnieniu wcześniej nie wiedziałem. Dopiero plebiscyt Yacego pozwolił mi się o tym przekonać. Icon_twisted I piosenka wyróżniona przez ku3ę to jedna z najlepszych na płycie.

A z drugiej dwudziestki z tych znanych dla mnie najlepsze są: "Heaven for Everyone" Queen, "Runaway" Del Shannon (znany z serialu "Crime Story" słyszana w tamtych czasach aż do bólu i wcale to nie zaszkodziło w jej lubieniu), "Don't Look..." Oasis, "Like a Prayer" Madonny, "Imagine" Johna Lennona. Icon_cool I jeszcze "Gone with the Sin" HIM wyróżniłbym szczególnie.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 14.04.2015 08:31 PM

Sundrajta napisał(a):Ten pierwszy numer PF to akurat jeden z moich ulubionych tego zespołu, choć z pewnością ta kapela taką nie jest.
to dokładnie tak, jak u mnie Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):A właśnie słucham sobie pierwszy raz płyty solowej Spiętego, o której istnieniu wcześniej nie wiedziałem.
"Ma czar karma" było na LP3.
Sundrajta napisał(a):I piosenka wyróżniona przez ku3ę to jedna z najlepszych na płycie.
dla mnie też jest jedną z najlepszych Icon_mrgreen.
Sundrajta napisał(a):Runaway" Del Shannon (znany z serialu "Crime Story" słyszana w tamtych czasach aż do bólu i wcale to nie zaszkodziło w jej lubieniu)
gdyby nie ten serial (którego notabene tak naprawdę nie oglądałem), to nie byłoby tego utworu tutaj Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):I jeszcze "Gone with the Sin" HIM wyróżniłbym szczególnie.
ależ ta płyta była wielkim przebojem na mojej liście! dziś to już kompletnie inne czasy i niemożliwe byłoby raczej dokonanie tego, czego wówczas dokonał HIM - miał 8 utworów w pierwszej dziesiątce mojej listy Icon_exclaim


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 14.04.2015 09:35 PM

ku3a napisał(a):
Sundrajta napisał(a):A właśnie słucham sobie pierwszy raz płyty solowej Spiętego, o której istnieniu wcześniej nie wiedziałem.
"Ma czar karma" było na LP3.
Ale wtedy jeszcze trwała moja przerwa w słuchaniu listy. Icon_rolleyes


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 14.04.2015 09:47 PM

Widzę, że w tym wątku nie da się zmieniać swoich postów, a jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała:
ku3a napisał(a):
Sundrajta napisał(a):I jeszcze "Gone with the Sin" HIM wyróżniłbym szczególnie.
ależ ta płyta była wielkim przebojem na mojej liście! dziś to już kompletnie inne czasy i niemożliwe byłoby raczej dokonanie tego, czego wówczas dokonał HIM - miał 8 utworów w pierwszej dziesiątce mojej listy Icon_exclaim
Jednocześnie? Icon_eek


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 14.04.2015 11:43 PM

jednocześnie Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 08:46 AM

Jest! Pierwszy w typ topie utwór, który idzie do góry Icon_smile2.

560. 519. 1997. Poniedziałek - Blenders (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 15.04.2015 11:03 AM

ku3a napisał(a):nie wydaje mi się. to znaczy nie mam w głowie konkretnych przykładów, ale nie chce mi się wierzyć, żeby było tylko jedno.
Chyba, że też "Wiosnę" poznałeś dzięki mnie. I tak cieszę się chociażby z jednego utworu Icon_smile2
ku3a napisał(a):HIM - miał 8 utworów w pierwszej dziesiątce mojej listy
To pamiętam jak wspominałeś. U mnie może 3, max 4 utwory w top 10 tego samego wykonawcy.
A co do HIM z pewnością jeszcze nie raz w zestawieniu Icon_smile
ku3a napisał(a):Jest! Pierwszy w typ topie utwór, który idzie do góry
A właśnie się zastanawiałem czy już był takowy utwór.
Nieoczekiwanie pojawia się "High Hopes" - tej piosenki się nie spodziewałem Icon_smile2 Ale teraz to z pewnością najwyższa pozycja Pink Floyd w zestawieniu. I nie spodziewałem się, że jest (i był) u Ciebie "The End". Nie pasuje mi ten utwór do Twoich klimatów. Szkoda, że "Na co komu dziś" nie jest wyżej.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 12:00 PM

tadzio3 napisał(a):Chyba, że też "Wiosnę" poznałeś dzięki mnie. I tak cieszę się chociażby z jednego utworu
o właśnie, chociażby "Wiosna" jeszcze Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A właśnie się zastanawiałem czy już był takowy utwór.
dużo szans na to nie było, bo w poprzednim wydaniu było sześćset kilkanaście utworów, no a większość z końcówki jest również w końcówce obecnego.
a ten Manic to akurat zyskał dlatego, że w poprzednim topie był jeszcze całkowitym świeżakiem i nie dał rady ulokować się wyżej.
tadzio3 napisał(a):Ale teraz to z pewnością najwyższa pozycja Pink Floyd w zestawieniu
kto wie, może będzie jakaś niespodzianka Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 15.04.2015 12:43 PM

ku3a napisał(a):kto wie, może będzie jakaś niespodzianka
A już wiem! Przecież "Another Brick In The Wall" jeszcze nie było, a jestem pewny, że to lubiłeś (i lubisz dalej Icon_wink2 )


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 12:45 PM

tadzio3 napisał(a):A już wiem! Przecież "Another Brick In The Wall" jeszcze nie było, a jestem pewny, że to lubiłeś (i lubisz dalej Icon_wink2 )
a no właśnie, bardzo dobrze pamiętasz Icon_smile2. to był mój numer 1 Floydów Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 15.04.2015 01:52 PM

trójka na dziś:

A to co mam - Kasia Kowalska,
oraz dwie niespodzianki!
The End - The Doors, High Hopes - Pink Floyd Icon_exclaim
szczególnie The End zaskakuje, że był - czego nie pamiętałem - poprzednio!
no i dodatek, o którym sobie w tym roku przypomniałem (kalendarzowo, to już we wrześniu/październiku, ale dotyczy Topu a.d. 2015 Icon_wink2 ):
Torn - Natalie Imbruglia


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 15.04.2015 02:28 PM

ku3a napisał(a):542. 584. 2007. Your Love Alone Is Not Enough - Manic Street Preachers (
Super, że to akurat ta piosenka dostąpiła zaszczytu pierwszego awansu Icon_smile
Maniki chyba zyskują dzięki płytom wydanym w ostatnich latach, które były po prostu niezłe.

ku3a napisał(a):552. NNN. 2014. Pył - Fisz Emade Tworzywo
nie ma Justyny Święs.
Zupełnie się nie spodziewałem tutaj "Pyłu". Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, ze coś z roku 2015 też może zadebiutować.

ku3a napisał(a):555. 496. 2007. Ruby - Kaiser Chiefs
Mają bardzo dużo udanych kompozycji, a stali się gwiazdą jednego przeboju. Smutne.

ku3a napisał(a):546. NNN. 1994. High Hopes - Pink Floyd
Niespodzianek nie koniec. jeszcze się okaże, że najwięcej piosenek w Topie będą mieli PF.

ku3a napisał(a):541. 256. 1997. Torn - Natalie Imbruglia
Szkoda. Jak dla mnie ta piosenka nie straciła nic ze swojej świeżości. Nadal świetnie jej się słucha.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 15.04.2015 04:45 PM

To może teraz w ten sposób:
"Jump" Kris Kross - ciekawy wybór, tę piosenkę w czasie jej popularności traktowałem jak swego rodzaju żart. Icon_twisted
"Pył" FET feat. Justyna Święs - wiadomo co myślę o tym utworze (z sąsiedniego forum). Icon_wink
"Na co komu dziś" Lady Pank - przyznaję, że już o niej zapomniałem, a jest godna uwagi i przypomnienia.
"Zehn Kleine Jägermeister" die Toten Hosen - a tego kiedyś słuchałem na okrągło i wcale się nie mogło znudzić! Ale wnioskuję z daty, że to było pod koniec ubiegłego wielu. Icon_eek
"A to co mam" Kasia Kowalska - Kiedyś chwytała mnie za serce tą piosenką, teraz... musiałbym dokładnie wysłuchać od nowa.
"Torn" Natalie Imbruglia - jak wyżej, chociaż uważałem ją chyba trochę nierozważnie za zbyt popową piosenkarkę (a przecież to nie może być zarzut).
I jeszcze kilku piosenek kompletnie nie znam. Wartałoby się z nimi zapoznać. Icon_rolleyes


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 15.04.2015 04:46 PM

Yacy napisał(a):szczególnie The End zaskakuje, że był - czego nie pamiętałem - poprzednio!
i Ty też? dziwne, bo wcale nie wydaje mi się, żeby ten utwór jakoś do mnie nie pasował Icon_smile2.
Yacy napisał(a):no i dodatek, o którym sobie w tym roku przypomniałem (kalendarzowo, to już we wrześniu/październiku, ale dotyczy Topu a.d. 2015 Icon_wink2 ):
Torn - Natalie Imbruglia
wciąż mi się bardzo podoba, ale jednak ogólnie to mocno straciła od momentu, w którym się dowiedziałem, że to cover...
wcześniej myślałem, że to ona sama, że ona to napisała, że ona to czuje, że wylewa swe emocje, a tu się okazuje, że tylko (co prawda wspaniale, ale jednak tylko) odtwarza.
ale o tym, że to cover, to wiem już od lat. ostatnio natomiast dowiedziałem się, że wcale autorskimi piosenkami nie są "Go West" Pet Shop Boys i "The Best" Tiny Turner...
Tomekk napisał(a):Maniki chyba zyskują dzięki płytom wydanym w ostatnich latach, które były po prostu niezłe.
tak, zdecydowanie Maniki nigdy nie miały u mnie takiej pozycji jak w ostatnich latach Icon_smile2.
a wszystko zaczęło się od rewelacyjnego "Send Away the Tigers" Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):nie ma Justyny Święs.
ano nie ma, bo i jej tam praktycznie nie ma Icon_razz. nawet bym nie zauważył jakby wyciąć ścieżkę z jej mruczeniem.
Tomekk napisał(a):Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, ze coś z roku 2015 też może zadebiutować.
nawet biorąc pod uwagę to, że kształtowanie topu zostało ostatecznie zamknięte w Sylwestra o 22:00? Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Mają bardzo dużo udanych kompozycji, a stali się gwiazdą jednego przeboju. Smutne.
nie oni jedni.
ale u mnie akurat mieli choćby z ostatniej płyty niejeden utwór w pierwszej dziesiątce. niemniej jednak "Ruby" podoba mi się zdecydowanie najbardziej.
Tomekk napisał(a):Niespodzianek nie koniec. jeszcze się okaże, że najwięcej piosenek w Topie będą mieli PF.
to miała być tajemnica! Icon_wink2