Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.04.2015 12:41 PM

No to kończymy setkę, by utrzymać tryb przedstawiania pięciu dwudziestek tygodniowo.

620. 307. 2000. Special K - Placebo (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 11.04.2015 01:02 PM

takie tam trzy po trzy Icon_razz
fajna trójka:
Śpij kochanie śpij - Kayah & Bregovic, Zrzuty - Lao Che, Rikki Tikki Tavi - Fair To Midland Icon_exclaim
ja od FTM lubię najbardziej inny kawałek, ale ten to chyba ich podium! Icon_smile2
super trójka:
Jest super - T.Love, If You Tolerate This Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers, Almaz - Randy Crawford
debeściarska trójka:
Heaven - Bryan Adams, Lily Was Here - Candy Dulfer & Dave Stewart, When The Smoke Is Going Down - Scorpions
Scorpionsi to mój top50!!! gdybym miał wymienić trzy utwór które najbardziej kojarzą mi się z moimi początkami LP3 to byłby jeden z nich! Icon_smile2 dwóch pozostałych się nie spodziewam. Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.04.2015 05:37 PM

Yacy napisał(a):gdybym miał wymienić trzy utwór które najbardziej kojarzą mi się z moimi początkami LP3 to byłby jeden z nich!
w moim topie też będzie kilka utworów, które mocno mi się kojarzą z moimi początkami z LP3 Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 11.04.2015 06:47 PM

ku3a napisał(a):przedstawisz gdzieś?
Tak, wrzucę na facebooka - to prezentacja multimedialna Icon_smile2 Na swój profil, albo fanpage. Na youtuba też wrzuciłem, ale pewnie jak zwykle zablokują.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 11.04.2015 07:51 PM

ku3a napisał(a):605. 71. 1995. Wonderful Tonight - Edyta Bartosiewicz
Icon_eek
Takiego spadku to się nie spodziewałem.
Czyżby największy spadek w Topie? Icon_sad

ku3a napisał(a):615. NNN. 1998. If You Tolerate This Your Children Will Be Next - Manic Street Preachers
To chyba najlepszy utwór Maników. W moim Topie też by się znalazł.

ku3a napisał(a):606. NNN. 2011. Rolling In The Deep - Adele
Dosyć średnio jak na Adele. Może jeszcze jakiś singiel będzie wyżej?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Sundrajta - 11.04.2015 09:30 PM

Tak jak się domyślałem na bieżąco nie jestem w stanie nadążać z tym topem. Icon_eek
Po pobieżnym przeglądzie zestawu dochodzę do wniosku, że im dalej w las tym mniej drzew! Icon_twisted Tłumacząc na nasze im bliżej czołówki topu, tym coraz mniej znanych dla mnie utworów. A zatem edukacyjnie jest to dobre miejsce, żebym poznawał przeboje, które kręcą ku3ę. Icon_cool
A dla całkowitego nie gubienia zabawy dodam, że z ostatniej dwudziestki dobrze kojarzę i bardzo lubię "If You Tolerate..." MSP, "Zrzuty" Lao Che, "Rolling in the Deep" Adele oraz "Goldeneye" Tiny Turner. Icon_idea


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 11.04.2015 10:13 PM

Tomekk napisał(a):Takiego spadku to się nie spodziewałem.
Czyżby największy spadek w Topie? Icon_sad
nie sprawdzałem, ale jest na to bardzo duża szansa.
no i na pewno bardzo poważny kandydat do najwyższego wypadku z dwusetki (a tego dotyczyło jedno z pytań).
Tomekk napisał(a):Dosyć średnio jak na Adele. Może jeszcze jakiś singiel będzie wyżej?
jest na to bardzo duża szansa Icon_wink2.
Sundrajta napisał(a):Tak jak się domyślałem na bieżąco nie jestem w stanie nadążać z tym topem. Icon_eek
no niestety, muszę sobie narzucić pewną dyscyplinę pod względem tempa wrzucania, bo inaczej prezentacja topu skończyłaby się po wakacjach Icon_wink2.
niemniej jednak, cieszę się, że nadrabiasz wątek i komentarze. dzięki Icon_smile2.
Sundrajta napisał(a):A zatem edukacyjnie jest to dobre miejsce, żebym poznawał przeboje, które kręcą ku3ę.
i jeśli faktycznie zechcesz co nieco z nich poznać, dzięki wklejanym linkom, to mam nadzieję, że co nieco z nich Ci się spodoba.


RE: mój top wszech czasów (2014) - mateusz91 - 12.04.2015 12:48 AM

ku3a napisał(a):Tomekk napisał(a):
Dosyć średnio jak na Adele. Może jeszcze jakiś singiel będzie wyżej?
jest na to bardzo duża szansa .
będą jeszcze 2. Ale jeszcze nie teraz Icon_cool

Noo spadek Edyty ekstramalny. Aż ciężko mi sobie wyobrazić aż taki spadek lubienia utworu na przestrzeni lat.
Ciekawe kiedy zacznie się pojawiać happysad Cwaniak

Z zaprezentowanych nie spodziewałbym się Gaby Kulki, jakoś zupełnie nie pamiętałem, że Ci się tak podobała.
Za to pamiętałem, że bardzo lubiłeś "trudno tak.." i trochę szkoda, że poza top 500.
A i liczę na przynajmniej dwa utwory duetu Kayah & Bregovic


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 12.04.2015 12:36 PM

ku3a napisał(a):680. 219. 1999. Born To Make You Happy - Britney Spears (Click to View)
ojej, ja akurat nawet wówczas jako dzieciak nie przepadałem za tym numerem

Tomekk napisał(a):Podoba mi się bardziej niż nudne "Bitter Sweet Symphony".
ojej, nigdy bym nie użył tego epitetu przy tym numerze, mimo że nie przepadam za Verve generalnie

ku3a napisał(a):648. 368. 1994. The Man Who Sold The World - Nirvana (Click to View)
niezmiennie polecam oryginał Bowiego Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 12.04.2015 11:32 PM

mateusz91 napisał(a):będą jeszcze 2. Ale jeszcze nie teraz Icon_cool
Icon_mrgreen
mateusz91 napisał(a):Noo spadek Edyty ekstramalny. Aż ciężko mi sobie wyobrazić aż taki spadek lubienia utworu na przestrzeni lat.
mi też było ciężko. ale przy każdym przesłuchaniu utwierdzałem się, że niemal totalnie nic już nie czuję do tej wersji. więc i tak obecne miejsce jest dzięki wcześniejszym latom, kiedy to bardzo lubiłem tę wersję.
mateusz91 napisał(a):Ciekawe kiedy zacznie się pojawiać happysad Cwaniak
a nie było jeszcze żadnego? mmm, faktycznie Icon_smile2. aż sobie sprawdziłem kiedy to będzie i przypomniałem ile w sumie. ale nie sądzę, abyś chciał, by zdradzać odpowiedzi Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):Za to pamiętałem, że bardzo lubiłeś "trudno tak.." i trochę szkoda, że poza top 500.
no niestety, wszystkiego nie da się upchnąć wyżej, a nieraz bardzo żałowałem, szczególnie przy coraz wyższych pozycjach.
ale to taka oczywistość, że nawet nie ma co rozszerzać wypowiedzi Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):A i liczę na przynajmniej dwa utwory duetu Kayah & Bregovic
masz na myśli, że jeszcze 2? bo jeden pojawił się w ostatniej dwudziestce Icon_smile2.
AKT! napisał(a):niezmiennie polecam oryginał Bowiego
ojej, a mnie jakoś nie kręci nawet w części tak bardzo jak przeróbka Nirvany Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 13.04.2015 06:11 AM

Zaczynamy kolejną setkę:

600. 291. 1989. La Luna - Belinda Carlisle (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 13.04.2015 11:04 AM

trzy:
Crockett's Theme - Jan Hammer, Wish You Were Here - Pink Floyd o 590 oczek za nisko ale ok. Icon_wink2
Let It Be - The Beatles - też mam w TWC, ale w wykonaniu Ferry Aid Icon_smile2

i dodatkowa:
Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue
w TWC nie mam, ale zdecydowanie na plus, jeden z dwóch jaśniejszych punktów w dyskografii Kylie po roku 1989 Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 13.04.2015 11:40 AM

Yacy napisał(a):Pink Floyd o 590 oczek za nisko ale ok
spodziewałbym się raczej komentarza "Pink Floyd w topie?! Icon_eek" Icon_wink2
Yacy napisał(a):i dodatkowa:
Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue
o, surprise Icon_smile2.
a co jest tym drugim jasnym punktem? strzelę sobie, że "Confide In Me".


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 13.04.2015 11:56 AM

ku3a napisał(a):spodziewałbym się raczej komentarza "Pink Floyd w topie?!
masz rację. pierwszą myślą było coś w tym sensie Icon_wink2 z tym, że na tych pozycjach może być właściwie (prawie) wszystko.
ku3a napisał(a):strzelę sobie, że "Confide In Me".
mhm. to jest do znalezienia w moim Topie Kylie. Jest na 5. i łapie się jako jej ostatni utwór do mojego TWC. Can't Get jest na 9. Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 13.04.2015 12:12 PM

ku3a napisał(a):mi też było ciężko. ale przy każdym przesłuchaniu utwierdzałem się, że niemal totalnie nic już nie czuję do tej wersji. więc i tak obecne miejsce jest dzięki wcześniejszym latom, kiedy to bardzo lubiłem tę wersję.
No tak. U mnie jeżeli byłaby taka sytuacja, że dany utwór już nie wzbudza żadnych emocji raczej w ogóle by wypadł z listy. No chyba, że też miałbym 1000 pozycji, a dany utwór utrzymałby w zestawieniu jeszcze pozostały sentyment.
Pamiętam jak pisałeś, że bardziej lubisz tę wersję od tej Claptona i w sumie tak pozostało Icon_smile2
"Crockett's Theme" niezwykle cieszy. Już myślałem, że tylko ja uwielbiam ten motyw.
"Wish You Were Here" mnie nie zdziwiło, bo kiedyś mówiłeś o tym, że był u Ciebie na liście wszech czasów. Chociaż przez chwilę bałem się, że jednak już się nie zmieści w top 1000. A to z tego powodu, że wersja live tego utworu nazbyt długo była na liście Niedźwieckiego w Złotych Przebojach, co Cię denerwowało Icon_wink2
Za to sądziłem, że "Ja sowa" będzie co najmniej 300 pozycji wyżej. Duże rozczarowanie.
I "Always On My Mind" zaskakuje niską pozycją, a może bardziej takim dużym spadkiem. Zapewne to już ostatni Elvis i tym razem poza top 500.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 13.04.2015 12:59 PM

tadzio3 napisał(a):"Crockett's Theme" niezwykle cieszy. Już myślałem, że tylko ja uwielbiam ten motyw.
a w dodatku było w pierwszej dziesiątce w pierwszym notowaniu mojej listy Icon_smile2 (która zresztą miała tylko te 10 pozycji Icon_wink2 ).
tadzio3 napisał(a):Chociaż przez chwilę bałem się, że jednak już się nie zmieści w top 1000. A to z tego powodu, że wersja live tego utworu nazbyt długo była na liście Niedźwieckiego w Złotych Przebojach, co Cię denerwowało Icon_wink2
a faktycznie. na szczęście zdążyłem już o tym zapomnieć Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Zapewne to już ostatni Elvis i tym razem poza top 500.
tak, więcej Presleya w tym topie już nie będzie.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 13.04.2015 01:27 PM

ku3a napisał(a):Zaczynamy kolejną setkę:
Bardzo szybko te setki, łatwo można się upić Icon_razz

ku3a napisał(a):597. 363. 1975. Wish You Were Here - Pink Floyd
moja absolutna czołówka jeśli chodzi o piosenki wszech czasów. U mnie Top 10 byłoby pewne.

ku3a napisał(a):583. 253. 2001. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue
Za wysoko. To pewnie ostatnia Kylie, a ma tyle lepszych utworów, które nagrała po 2001 roku Icon_razz


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 13.04.2015 02:40 PM

Tomekk napisał(a):Bardzo szybko te setki, łatwo można się upić
łe tam, jedna na tydzień Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Za wysoko. To pewnie ostatnia Kylie, a ma tyle lepszych utworów, które nagrała po 2001 roku
ja wolę to Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 14.04.2015 10:42 AM

580. NNN. 2006. Dlaczego - Zabili Mi Żółwia (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 14.04.2015 11:39 AM

trójka:

The Whole Of The Moon - The Waterboys, Czarny chleb i czarna kawa - Strachy Na Lachy i przede wszystkim Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz bardzo, ale to bardzo miłe zaskoczenie! Icon_smile2