Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 31.03.2015 11:31 PM

ku3a napisał(a):to daj znać, nie będę musiał sam sprawdzać
A więc piosenka pochodzi z 4 edycji a dodał ją mrsap Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.04.2015 11:37 AM

a więc jednak Icon_mrgreen.
czyli ten, dzięki któremu ja ją poznałem Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.04.2015 11:40 AM

No to jedziemy dalej:

760. 440. 1963. Be My Baby - The Ronettes (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 01.04.2015 11:55 AM

ku3a napisał(a):748. 451. 2005. Galvanize - The Chemical Brothers
W sumie tylko ten utwór od nich kojarzę, reszta jakoś szybko mi uknęła.
Sama piosenka oczywiście świetna.

ku3a napisał(a):747. 616. 1979. I Don't Like Mondays - The Boomtown Rats
Poznałem całkiem niedawno, jakieś 2 lata temu. Oczywiście usłyszałem go w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" Icon_razz

ku3a napisał(a):745. NNN. 1991. I'm Too Sexy - Right Said Fred
ojoj Icon_eek


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 01.04.2015 12:58 PM

2x3:

I Just Don't Know What To Do With Myself - The White Stripes, The Winner Takes It All - ABBA, Beds are Burning - Midnight Oil
I Don't Like Mondays - The Boomtown Rats, Hello - Lionel Richie, W moim ogrodzie - DAAB

skoro ABBA to powinno być BAAB, nie DAAB, ale to tak na marginesie Icon_wink2

dwie nie oczywistości czyli
Zapraszamy do Trójki Icon_smile2
i
Midnight Oil! są zdecydowanie za mało popularni, bo zasługują na więcej! ja ich poznałem dzięki kumplowi i bardzo lubię dwie płyty Blue Sky Mining i właśnie Diesel and Dust Icon_smile2
ciekawe czy mogę liczyć jeszcze na Blue Sky Mining? ale nawet jesli nie to jest wielce ok! Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.04.2015 02:41 PM

Yacy napisał(a):skoro ABBA to powinno być BAAB, nie DAAB, ale to tak na marginesie Icon_wink2
Icon_mrgreen
pomijając to, że tak w ogóle to powinno być DAAP Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Midnight Oil! są zdecydowanie za mało popularni, bo zasługują na więcej!
ja po tytule to chyba żadnego innego ich utworu nie znam... Icon_redface
Yacy napisał(a):ciekawe czy mogę liczyć jeszcze na Blue Sky Mining?
tak więc... Icon_wink2
Tomekk napisał(a):ojoj
1991 Icon_mrgreen


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 01.04.2015 02:54 PM

ku3a napisał(a):1991
Magiczny rok Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 01.04.2015 07:27 PM

ku3a napisał(a):742. NNN. 1999. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa (Click to View)
Ta piosenka też była na Naszej Liście. Tu z kolei Bear ją zaproponował Icon_smile

Something Got Me Started, Are You Gonna Go My Way, The Winner Takes It All, Hello, I'm Too Sex, W moim ogrodzie... Wiekowe nowości Icon_wink Najbardziej cieszy obecność Daabu.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Miszon - 01.04.2015 09:12 PM

Gregorian? naprawdę? ojej...

Fuel poznałem w NL, ale nie jestem pewien czy ty zgłaszałes. raczej mrsap.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 01.04.2015 10:32 PM

Miszon napisał(a):Ta piosenka też była na Naszej Liście. Tu z kolei Bear ją zaproponował Icon_smile
tak, i to właśnie dzięki temu znalazła się w topie Icon_smile2.
więc dzięki, bear, jeśli to czytasz Icon_wink2.
była w mojej czołówce wtedy w NL, potem weszła na moją listę, siedziała na niej, aż w końcu trafiła do topu.
tadzio3 napisał(a):Wiekowe nowości
ano. ale to wszystko w ramach nadrabiania i tego, by zestaw był jak najbardziej reprezentatywny. jeszcze teraz pewnie są jakieś utwory, które z różnych powodów przegapiłem, choć starałem się jak najdokładniej przygotować do tego topu.
Miszon napisał(a):Gregorian? naprawdę? ojej...
ale że co?...
Miszon napisał(a):Fuel poznałem w NL, ale nie jestem pewien czy ty zgłaszałes. raczej mrsap.
to już tadzio3 sprawdził, że faktycznie mrsap Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 02.04.2015 08:58 AM

Następna dwudziestka:

740. NNN. 1980. Love Will Tear Us Apart - Joy Division (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 02.04.2015 09:16 AM

ku3a napisał(a):740. NNN. 1980. Love Will Tear Us Apart - Joy Division
Najlepsza nowość, zapewne już w tej setce lepszego debiutu nie będzie Icon_smile

ku3a napisał(a):737. 595. 2005. Ty, ty, ty - Hey
nieoczywisty wybór z "Echosystemu", ale jak najbardziej słuszny. "Byłabym" pewnie i tak będzie dużo wyżej.

ku3a napisał(a):726. NNN. 1999. Thursday's Child - David Bowie
O. Wątpię, by coś z nowej płyty weszło do Twojego Topu, ale może jakieś starsze piosenki się załapią?


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 02.04.2015 10:21 AM

trzy:
Love Will Tear Us Apart - Joy Division, Thursday's Child - David Bowie i de beściak! In The Air Tonight - Phil Collins Icon_smile2

ku3a napisał(a):Skyfall - Adele
o! spodziewałem się Adel, ale akurat nie tej. chyba nie pamiętam aby święciła u Ciebie jakiś wielkie sukcesy.
ku3a napisał(a):724. NNN. 2010. Barbra Streisand - Duck Sauce
już?! Icon_eek
Tomekk napisał(a):"Byłabym" pewnie i tak będzie dużo wyżej.
top50? może nawet lepiej Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 02.04.2015 10:36 AM

Tomekk napisał(a):740. NNN. 1980. Love Will Tear Us Apart - Joy Division
Najlepsza nowość, zapewne już w tej setce lepszego debiutu nie będzie
Zgodzę się z tym w pełni. U mnie top 50 listy wszech czasów.

I jeszcze "Hope Of Deliverance" to móje top 100, co też nie jest jakąś oczywistością.
Już zapomniałem o tym, że było coś takiego jak Duck Sauce. Myślałem, że też o tym zapomniałeś. A szkoda Icon_wink2
Tomekk napisał(a):nieoczywisty wybór z "Echosystemu", ale jak najbardziej słuszny. "Byłabym" pewnie i tak będzie dużo wyżej.
I "Mimo wszystko" Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - mateusz91 - 02.04.2015 12:10 PM

Śledzę od początku, ale nie znalazłem czasu żeby skomentować. A że w pracy dziś raczej leniwie to trochę nadrobię Icon_smile

Będę się odnosił do części, które przedstawiałeś.

1000-981
Tu chyba największym zaskoczeniem jest spadek The Animals. I dla mnie to zdecydowanie najlepszy punkt tej 20.

980-961
duużo "młodych" utworów. I cieszy mnie to, ciekawe jak poradzą sobie w następnym topie, czy wytrzymają próbę czasu. Szkoda, że 'Ikar" tak stracił w porównaniu z poprzednim zestawieniem, ale ja też już go chyba tak "mocarnie" (jak w czasach listy) nie odbieram. Choć to dla mnie nr 1 tej części.

960-941
"Siłacz" - Icon_smile miłe wspomnienia mam z tym utworem. magiczny 2003 rok.
Leonard Cohen dobrze, że się pojawia. Myślę, że ten utwór kiedyś będzie w top 200.

940-921
"Halleluja" Oklasky
"Morning sun - pamiętam jaki to był hit u Ciebie (kilkanaście razy na szczycie?), więc w sumie zaskakuje, że niżej niż Linkin Park z tej części . Ale lista cotygodniowa rządzi się innymi prawami... Icon_wink

920-901
Ech, "Forever Young", a myślałem, że nie będzie.Icon_rolleyes Choć nie ukrywam, że to był utwór, nad którym się najdłużej zastanawiałem..Kilka miesięcy temu miałem okres fascynacji płytą "Cisza" Budki, więc to utwór z tej płyty wybieram z tej części.

900-881
Brak "Freedom' i "Shape Of My Heart" poprzednio uznam może nie za coś szokującego, ale na pewno wywołującego zdziwienie.
"Metalowcy" - Icon_biggrin
Ale i tak wybieram "Angie".

880-861
Muszę przyznać, że ta partia nie powala Icon_razz
Maanam najmocniejszy.

860-841
Najpiękniejsza Ania ever! No może jeszcze z "Bang, Bang", ale u Ciebie to się na pewno nie pojawi Icon_wink
Marketa już, ciekawe czy za kilka lat potwierdzi dobrą formę.

840-821
Tutaj wybieram nowości: Beatlesi, USA For Africa, Tori Amos <3

820-801
Adele i Lao!
I moje nieulubione Myslo, dobrze, że spada Icon_wink

800-781
Spice Girls! Moje dzieciństwo..
Szkoda Perfectu, potężny spadek.
Na plus Lipali i świetny Andrus.
Ale wybieram "Sex On Fire" - życzę możliwości usłyszenia tego na żywo, oczywiście w oryginale. Icon_wink

780-761
Wyróżnię trzy giganty:
"Jolene", "The Sound of Silence", "Dream On" - zaskoczenie, że pierwszy dopiero teraz debiutuje, a dwa kolejne spadają Icon_sad
choć na wspomnienie zasługują też Franz Ferdinand.

760-741
Ciekawie, ciekawie Icon_surprised Fink! Piękny jest, ale jak myślę JAKIE utwory wyprzedził..
Abba i The White Stripes to moje typy.

740-721
Adelka po raz kolejny, liczę, że co najmniej dwie pojawią się za jakiś miesiąc Icon_razz
Chyba Joy Division poza wspomnianą wyróżnię. bardzo zyskali u mnie po filmie "Control".

No ciekawy jestem jak to się dalej potoczy Icon_smile


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 02.04.2015 03:27 PM

Tomekk napisał(a):Najlepsza nowość, zapewne już w tej setce lepszego debiutu nie będzie Icon_smile
w ramach uzupełniania zaległej klasyki Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):nieoczywisty wybór z "Echosystemu", ale jak najbardziej słuszny.
cudowna piosenka, uwielbiam ją. na mojej liście też ładnie sobie radziła, będąc przez kilka tygodni w ścisłej czołówce.
Tomekk napisał(a):O. Wątpię, by coś z nowej płyty weszło do Twojego Topu, ale może jakieś starsze piosenki się załapią?
zdradzę, że to jedyny Bowie w moim topie. ale może kiedyś będzie lepiej...
bowiem nie mam jak do tej pory dobrze opanowanej jego twórczości.
Yacy napisał(a):o! spodziewałem się Adel, ale akurat nie tej. chyba nie pamiętam aby święciła u Ciebie jakiś wielkie sukcesy.
6 tygodni w pierwszej dziesiątce, najwyżej na czwartym.
nie pamiętam czy jeszcze jakaś Adele będzie Icon_wink2.
Yacy napisał(a):już?! Icon_eek
spodziewałeś się wyżej? Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):top50? może nawet lepiej Icon_smile2
Icon_mrgreen
no zobaczymy, zobaczymy Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Już zapomniałem o tym, że było coś takiego jak Duck Sauce. Myślałem, że też o tym zapomniałeś. A szkoda Icon_wink2
no way, do tej pory bardzo mi się podoba Icon_cool.
mateusz91 napisał(a):Śledzę od początku, ale nie znalazłem czasu żeby skomentować.
bardzo się cieszę, że śledzisz! Icon_smile2
mateusz91 napisał(a):A że w pracy dziś raczej leniwie to trochę nadrobię Icon_smile
dzięki! Icon_biggrin3
mateusz91 napisał(a):Tu chyba największym zaskoczeniem jest spadek The Animals
jakoś przestało już na mnie robić takiego wrażenia. stało się dla mnie zbyt archaiczne.
mateusz91 napisał(a):duużo "młodych" utworów. I cieszy mnie to, ciekawe jak poradzą sobie w następnym topie, czy wytrzymają próbę czasu.
też jestem ciekaw. tylko ciekawe też kiedy ponownie będę mieć tyle zaparcia, żeby przeprowadzić tak wielkie przedsięwzięcie.
mateusz91 napisał(a):"Morning sun - pamiętam jaki to był hit u Ciebie (kilkanaście razy na szczycie?), więc w sumie zaskakuje, że niżej niż Linkin Park z tej części . Ale lista cotygodniowa rządzi się innymi prawami... Icon_wink
było trochę inaczej Icon_smile2. "Morning Sun" nie było tak wielkim hitem na mojej liście, choć było sporym - 9 tygodni w pierwszej dziesiątce i max. 3. miejsce. Może myślałeś o czymś z płyty "Rudebox" (albo o samej płycie)? Tylko czy możesz te czasy pamiętać z mycharts?
mateusz91 napisał(a):Ech, "Forever Young", a myślałem, że nie będzie
Icon_wink2
mateusz91 napisał(a):Brak "Freedom' i "Shape Of My Heart" poprzednio uznam może nie za coś szokującego, ale na pewno wywołującego zdziwienie.
tutaj to raczej ten przypadek, że nie że o tych utworach wcześniej zapomniałem, tylko że w ramach mocnego rozszerzenia zestawu uznałem, że teraz już się łapią do zestawu. wcześniej po prostu poprzeczka była jeszcze wyżej podniesiona.
mateusz91 napisał(a):Najpiękniejsza Ania ever!
na tym przykładzie widać, że co fan, to opinia Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):No może jeszcze z "Bang, Bang", ale u Ciebie to się na pewno nie pojawi
zdecydowanie nie Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):Tutaj wybieram nowości: Beatlesi, USA For Africa
fajne wygląda to zdanie wyrwane z kontekstu Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):Ale wybieram "Sex On Fire" - życzę możliwości usłyszenia tego na żywo, oczywiście w oryginale.
zdaje się, że nawet słyszałem Icon_smile2. jeśli tylko grali to na Open'erze kilka lat temu, a tego nie pamiętam, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):"Jolene", "The Sound of Silence", "Dream On" - zaskoczenie, że pierwszy dopiero teraz debiutuje, a dwa kolejne spadają
co ciekawe, "Jolene" jakimś wielkim przebojem u mnie nie było. raptem 5 tygodni w pierwszej dziesiątce (choć 2 razy na trzecim).
z Aerosmith to ja jednak wiele utworów lubię o wieeeele bardziej Icon_wink2.
mateusz91 napisał(a):Adelka po raz kolejny, liczę, że co najmniej dwie pojawią się za jakiś miesiąc
Icon_mrgreen
mateusz91 napisał(a):No ciekawy jestem jak to się dalej potoczy
dzięki, że znalazłeś czas, żeby napisać obszerny komentarz! Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 02.04.2015 03:46 PM

ku3a napisał(a):nie pamiętam czy jeszcze jakaś Adele będzie
Ja chyba pamiętam. Jakaś jeszcze będzie na pewno.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 02.04.2015 04:05 PM

Tomekk napisał(a):6 tygodni w pierwszej dziesiątce, najwyżej na czwartym.
no właśnie o tym mówię, że to nie był oszałamiający wynik.
ale sam dobrze wiem, ze Lista to Lista, a TWC czy Top wykonawcy to Top. Icon_smile2 były ze trzy dużo lepiej sobie radzące. chyba Icon_wink2
Tomekk napisał(a):nie pamiętam czy jeszcze jakaś Adele będzie .
a świstak siedzi ... Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):spodziewałeś się wyżej?
w top500. nie wiem na jakiej podstawie, ale tak sobie razu pewnego pomyślałem Icon_wink2
ku3a napisał(a):jeśli tylko grali to na Open'erze kilka lat temu
grali grali Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 02.04.2015 06:40 PM

(02.04.2015 08:58 AM)ku3a napisał(a):  
740. NNN. 1980. Love Will Tear Us Apart - Joy Division (Click to View)
Z tej odsłony wybieram te utwory. "Barbra" wymiata zwłaszcza w wersji Cztery Gramy. Icon_biggrin Faithless klasa jak na nich przystało, nie rozumiem krytyki The Rembrandts, Kasabian trochę inspirowane "Immigrant Song". A reszta oczywistości.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 02.04.2015 08:01 PM

Yacy napisał(a):a świstak siedzi ... Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
no nie chcę chłopakowi roboty odbierać Icon_mrgreen
Artur.O napisał(a):"Barbra" wymiata zwłaszcza w wersji Cztery Gramy. Icon_biggrin
w ogóle fajne jest w tym kawałku też to, że można sobie prawie dowolnie przerabiać Icon_wink2.
Artur.O napisał(a):nie rozumiem krytyki The Rembrandts
o jaką krytykę chodzi?...