Największe forum list przebojów Mycharts.pl
mój top wszech czasów (2014) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: mój top wszech czasów (2014) (/showthread.php?tid=25280)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 30.03.2015 01:26 PM

Tomekk napisał(a):O, fajna nowość. To taki typowy utwór - samograj, każdemu się chyba podoba.
Typowy, ale i tOpowy Icon_wink2 Jeden z najbardziej przeze mnie lubianych z tego typu klimatów. I teledysk śmieszny Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 30.03.2015 03:06 PM

tadzio3 napisał(a):"All My Love" czy "Sweet Dreams" to pewnie utwory, o których zapominałeś przy układaniu poprzednich tego typu zestawień.
"Sweet Dreams" tak, ale "All My Love" raczej wtedy się jeszcze nie łapało. po prostu dopiero w ostatnich latach bardzo polubiłem ten numer.
prz_rulez napisał(a):A to już pozycja 781. Jestem ciekaw, jaki będzie najwyższy stricte popowy numer.
ło panie, będzie wysooooooko Icon_smile2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 30.03.2015 03:16 PM

adameria napisał(a):Euro 2012 - The Andrzejs - pamiętam emisję tego utworu w pewnej audycji Radia Orbit.
Icon_mrgreen
adameria napisał(a):Czas jednak działa na korzyść, bo wtedy słabo to tolerowałem, bardzo słabo, a dzisiaj nawet mnie to śmieszy.
Top TPN-u na Forum LP3 zrobił swoje.
o proszę! bardzo się cieszę Icon_mrgreen.
Yacy napisał(a):dodatkowo: Glanki i pacyfki - Artur Andrus
który zadebiutuje u mnie w kolejnym TWC
to jeśli Adam wspomniał audycję w Radio Orbit, to przypomnę, że "Glanki i pacyfki" były grane w tej samej audycji jeszcze zanim się pojawiły na LP3 Icon_wink2.
Yacy napisał(a):dokładnie w tym momencie (30.03, 11:22) Niedźwiedź puszcza ten utwór w Trójce Icon_lol
o! Icon_mrgreen
nie pogniewałbym się jakby codziennie jakiś utwór z kolejnych dwudziestek był grany Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Brothers In Arms - Gregorian - zapomniałem już o tym coverze, a tak naprawdę to właśnie dzięki tej piosence poznałem oryginał
Icon_surprised
tadzio3 napisał(a):co do Dire Straits, to raczej im nikt nie zagroził zajęcia pierwszego miejsca
nie bądź taki pewien. u Yacego byłem pewien i co z tego wyszło?? Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):A i co do "Hemorrhage (In My Hands)", to nie pamiętam skąd poznałem ten kawałek. Na pewno nie było to LP3. To chyba Nasza Lista i Twoja propozycja?
serio zgłaszałem to kiedyś? może, ale kompletnie nie pamiętam...
tadzio3 napisał(a):"Wiosna" wysoko, to "Dlaczego" będzie zapewne z 300 miejsc wyżej! Icon_biggrin3
Icon_mrgreen
się obaczy Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Już pewnie więcej Kingsów nie będzie, ale największy hit się pojawił, więc jest dobrze.
czyli uważasz, że "Sex On Fire" jest tym utworem KOL który najbardziej lubię? Chytry
Tomekk napisał(a):a ja pamiętam jak puszczali ten teledysk w TVP (chyba w Teleexpresie albo w czymś takim). Chodziłem do przedszkola i ten klip wraz ze słowami i melodią utkwił mi mocno w pamięci.
bo to też taka piosenka, której melodii trudno nie zapamiętać Icon_smile2.
AKT! napisał(a):tym razem wybieram ten utwór; nadal robi wrażenie; i "Down Under" też zawsze miło usłyszeć w radiu
no właśnie, ciekawe że niektóre utwory po wielu latach ciągle dobrze brzmią, a inne już po kilku wydają się totalnie nieświeże.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 30.03.2015 03:25 PM

ku3a napisał(a):czyli uważasz, że "Sex On Fire" jest tym utworem KOL który najbardziej lubię?
tak, chociaż może jeszcze "Use Somebody" się pojawi?


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 30.03.2015 04:52 PM

a nie wiem, ja tu tylko przedstawiam wyniki kopiując z excela Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 30.03.2015 05:08 PM

ku3a napisał(a):czyli uważasz, że "Sex On Fire" jest tym utworem KOL który najbardziej lubię? Chytry
ja bym wybrał pewnie właśnie to + "Crawl"

btw. zupełnie z innej beczki, jestem bardzo ciekaw, czy będzie jakaś Bjork Icon_wink


RE: mój top wszech czasów (2014) - prz_rulez - 30.03.2015 06:47 PM

Ku3o, u mnie chyba było podobnie z "Brothers In Arms".


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 30.03.2015 08:43 PM

AKT! napisał(a):btw. zupełnie z innej beczki, jestem bardzo ciekaw, czy będzie jakaś Bjork
musiałem się upewnić, ale sprawdziłem i już wiem Icon_wink2.
prz_rulez napisał(a):Ku3o, u mnie chyba było podobnie z "Brothers In Arms".
ale u tadzia3 się bardziej dziwię, choćby dlatego że trójkowe topy wszech czasów zaczęły się wcześniej niż zaczęły być wydawane płyty pod szyldem Gregorian.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 30.03.2015 10:17 PM

Tomekk napisał(a):tak, chociaż może jeszcze "Use Somebody" się pojawi?
bardzo fajny typ! mój nr 1 Icon_smile2


RE: mój top wszech czasów (2014) - Dobromiera - 31.03.2015 12:18 AM

(27.03.2015 11:57 PM)prz_rulez napisał(a):  Fajnie, że jest dużo dość młodych utworów. Bo np. u AKT!a to naprawdę można było pomyśleć, że to zestawienie tworzył Kajman Icon_wink (bez urazy oczywiście).

Tylko weź pod uwagę, że to jest dziewiąta setka a aaktt tylko top100 prezentuje. Icon_razz2


RE: mój top wszech czasów (2014) - prz_rulez - 31.03.2015 07:36 AM

Fakt, zobaczymy, co będzie w setce.
Z Gregorian u mnie to cóż... Topu zacząłem słuchać dopiero w czasach nastoletnich, a Gregorian na 30 tonach był, gdy miałem 9/10 lat.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 31.03.2015 09:29 AM

780. 358. 2005. Feel Good Inc. - Gorillaz (Click to View)



RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 31.03.2015 09:37 AM

ku3a napisał(a):nie bądź taki pewien. u Yacego byłem pewien i co z tego wyszło??
U Ciebie jestem pewny bardziej niż u Yacego. Icon_cool Po prostu nie widzę innego kandydata na pierwsze miejsce, to nawet jest nie do pomyślenia Icon_wink
ku3a napisał(a):serio zgłaszałem to kiedyś? może, ale kompletnie nie pamiętam...
Właśnie nie pamiętam kto zgłaszał, ale tak wnioskuję. Skoro jest u Ciebie w Topie, a raczej nie poznałeś go dzięki NK, to musiałeś być Ty Icon_wink2 Świetny kawałek, jeden z lepszych w historii tej zabawy.
ku3a napisał(a):ale u tadzia3 się bardziej dziwię, choćby dlatego że trójkowe topy wszech czasów zaczęły się wcześniej niż zaczęły być wydawane płyty pod szyldem Gregorian.
Zaczęły się wcześniej, ale właśnie 1998 roku pierwszy raz świadomie w całości przesłuchałem Topu. Wcześniej jak słuchałem... to musiałem tej piosenki nie zapamiętać.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Yacy - 31.03.2015 09:49 AM

tadzio3 napisał(a):U Ciebie jestem pewny bardziej niż u Yacego.
ja też jestem bardziej pewien, niż u siebie Icon_wink2

trójka z mojego topu100!:
Private Dancer - Tina Turner, Dream On - Aerosmith i Babooshka - Kate Bush (ostatnio niżej, ale kiedyś była na 100 m. Icon_razz )
i druga trójka:
Autobusy i tramwaje - T.Love , Jolene - The White Stripes oraz The Sound of Silence - Simon & Garfunkel

Scream - Ice MC - kiedyś bardzo lubiłem! Icon_smile ale niestety niedawno sobie przypomniałem, posłuchałem i nic już nie zostało. nawet sentymentu brak.


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 31.03.2015 10:39 AM

tadzio3 napisał(a):Po prostu nie widzę innego kandydata na pierwsze miejsce, to nawet jest nie do pomyślenia Icon_wink
Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):Właśnie nie pamiętam kto zgłaszał, ale tak wnioskuję. Skoro jest u Ciebie w Topie, a raczej nie poznałeś go dzięki NK, to musiałeś być Ty
możliwe też, że zgłosił to ten, dzięki któremu ja poznałem Icon_wink2.
Yacy napisał(a):ja też jestem bardziej pewien, niż u siebie Icon_wink2
Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):trójka z mojego topu100!:
Private Dancer - Tina Turner
by the way, zapomniałem o tym napisać jak był na to czas - wpisując roczniki, a właściwie szukając ich miałem wielkie zdziwko, bo dowiedziałem się, że "The Best" to cover Icon_eek.


RE: mój top wszech czasów (2014) - adameria - 31.03.2015 10:54 AM

Tak, o Spajsetkach nie pisałem, ale faktycznie to wtedy było szaleństwo w mediach.
Wtedy ta piosenka wydawała mi się strasznie tandetna...
Nie wiem czy to czas, czy może coś innego, ale właściwie z ich repertuaru kojarzę
tylko ten utwór i jeszcze pewną balladę - a odbieram je na plus.

Jeszcze co do "Glanek", to mam wrażenie, że utwór przede wszystkim wypromowała właśnie
Twoja audycja. Tzn. napiszę nieskromnie, że zaczęło się w naszym radio i to Ty ten utwór
zauważyłeś jako pierwszy... w Polsce. Tak to widzę z perspektywy czasu.

BTW, idąc tokiem myślenia Artura Andrusa, Luxtorpeda wyprzedziła Stonsów i Bitlesów. Icon_lol
Jak dotąd "Pusta studnia" to chyba mój faworyt z dotychczas prezentowanych.
To, że jest tak nowy - dodaje tylko uroku.

Kate Bush? Momentami przecieram oczy. Sade się nie spodziewam, ale co do Basi... - już nie jestem taki pewien.


RE: mój top wszech czasów (2014) - AKT! - 31.03.2015 10:55 AM

ku3a napisał(a):774. 547. 1964. The Sound of Silence - Simon & Garfunkel
no proszę!


RE: mój top wszech czasów (2014) - tadzio3 - 31.03.2015 11:23 AM

ku3a napisał(a):możliwe też, że zgłosił to ten, dzięki któremu ja poznałem
Jak wrócę do domu to aż sprawdzę z ciekawości Icon_wink2


RE: mój top wszech czasów (2014) - ku3a - 31.03.2015 03:48 PM

adameria napisał(a):Nie wiem czy to czas, czy może coś innego, ale właściwie z ich repertuaru kojarzę
tylko ten utwór i jeszcze pewną balladę - a odbieram je na plus.
"2 Become 1"? ja jeszcze kilka i chyba wszystkie odbieram na plus Icon_smile2.
adameria napisał(a):Jeszcze co do "Glanek", to mam wrażenie, że utwór przede wszystkim wypromowała właśnie
Twoja audycja. Tzn. napiszę nieskromnie, że zaczęło się w naszym radio i to Ty ten utwór
zauważyłeś jako pierwszy... w Polsce. Tak to widzę z perspektywy czasu.
i niech tak zostanie Icon_mrgreen.
fakt że jak potem weszło na LP3 to się z jednej strony cieszyłem, ale z drugiej myślałem, że teraz to już nie będzie takie rockiestrowe...
adameria napisał(a):BTW, idąc tokiem myślenia Artura Andrusa, Luxtorpeda wyprzedziła Stonsów i Bitlesów. Icon_lol
Icon_mrgreen
może jeszcze kogoś wyprzedzi Icon_wink2.
adameria napisał(a):Kate Bush? Momentami przecieram oczy. Sade się nie spodziewam, ale co do Basi... - już nie jestem taki pewien.
na razie pozostawię to niedopowiedziane Icon_wink2.
AKT! napisał(a):no proszę!
no dziękuję! Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Jak wrócę do domu to aż sprawdzę z ciekawości Icon_wink2
to daj znać, nie będę musiał sam sprawdzać Icon_wink2.


RE: mój top wszech czasów (2014) - Tomekk - 31.03.2015 08:03 PM

Z najnowszej odsłony, dla odmiany, mało rzeczy, które lubię.
Najbardziej Kate Bush oraz Oasis. Reszta jakoś się nie wyróżnia znacząco.
Może jeszcze Gorillaz, ale to zasługa teledysków Icon_smile