Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 (/showthread.php?tid=23910)



Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - prz_rulez - 23.09.2014 10:34 AM

Zaczynają się dzisiaj. Polki niestety nie grają, przerżnęły w eliminacjach z Belgijkami...
Ktoś planuje oglądać? Przyznam, ze z racji braku Polek ja chyba tylko zobaczę jakieś migawki.

P.S. Ciekawostka: w pierwszej rundzie eliminacyjnej, choć San Marino nie przeszło do kolejnej rundy, to i tak miało na koncie trzy wygrane mecze. Fakt, że z Luksemburgiem, Maltą i Szkocją, ale zawsze.


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - prz_rulez - 24.09.2014 09:24 PM

Ok, obejrzałem sobie dzisiaj dwa sety meczu Włochy-Chorwacja (oba wygrane przez Włoszki). I faktycznie - siatkówka "miększa", taka "falująca". Wiele zagrań, które przez facetów spokojnie byłyby obronione, a tam kończyły się punktem dla przeciwniczek, więcej błędów, przy których czasami nie wiadomo było, co się stało (oglądałem po włosku na Rai Sport).
Ogólnie nieco inny sposób prezentowania przez stację. Regularnie pokazywane są twarze komentatorów, po raz pierwszy podsłuchanie komentarzy trenerów na przerwie czy czasie pokazane zostało dopiero podczas drugiego seta, a i tak tylko ze strony włoskiej. No i kibice też jacyś tacy cisi (chyba, że tak ich wyciszono na antenie) jak na mecz gospodarzy...


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Sundrajta - 24.09.2014 09:56 PM

Też oglądam, tylko że po polsku na Polsat Sport. Icon_cool
Wczoraj Bułgarki grały z faworytkami Brazylijkami, a dzisiaj grają z Serbkami.
I o ile wczoraj niewiele miały do powiedzenia i przegrały wyraźnie 0:3 chociaż miały swoje szanse i gdyby nie głupie błędy w przyjęciu, to mogły coś urwać mistrzyniom olimpijskim. Icon_eek To teraz z Serbkami walczą jak równy z równym i wszystko rozstrzygnie się w dopiero co rozpoczętym tie-breaku!
Rzeczywiście u pań to tak jest że jedna drużyna prowadzi kilkoma punktami i nagle w serii tracą osiem punktów z rzędu! Icon_twisted Takie sytuacje są prawie w każdym meczu i to nawet w wykonaniu najlepszych. Icon_wink


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - prz_rulez - 24.09.2014 10:46 PM

Fakt, miałem zwrócić uwagę, że wygląda to trochę jak mecz Polska-Niemcy - punkty lecą seriami.


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - prz_rulez - 26.09.2014 11:01 PM

Obejrzałem sobie set meczu Włoszki-Tunezyjki. No i cóż... Tak jakby więcej zagrań z siatkówki męskiej... Ale wynik 18:6... I ostatecznie 25:11 dla Włoszek... No trochę śmiech na sali.
Ogólnie to brakuje mi jakichś ciekawych zagrań przy siatce.


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - albarn92 - 27.09.2014 12:38 AM

Jestem w szoku, że Szkocja ma reprezentację siatkarską. Anglia nie ma?


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - piotreklp3 - 27.09.2014 02:35 PM

Irlandia Północna też ma. Wystąpiła w eliminacjach do MS'14. Wielka Brytania występuje w IO i ME


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Sundrajta - 27.09.2014 05:33 PM

Od dawna wiadomo, że Anglików interesuje jedynie piłka nożna! Icon_razz
Do tego w ostatnim czasie z marnym efektem.


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - prz_rulez - 27.09.2014 05:37 PM

Ale Walia nie ma (na pewno nie ma w męskiej). Tzn. tak wynikałoby z rankingu FIVB.


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Sundrajta - 27.09.2014 05:50 PM

W Mychaklasie padł pomysł, żeby zorganizować podobną zabawę dla ligi siatkarskiej mężczyzn.
Zatem jeżeli byliby chętni, to mógłbym coś takiego poprowadzić.
PlusLiga rusza już za tydzień, a więc przy okazji tego wątku związanego jednak z siatkówką zapytam Was czy chcecie zabawić się w odgadywanie wyników?
Potrzebnych jest 14 uczestników. Ja i jeszcze dwie osoby, które zadeklarowały chęć wzięcia udziału na Mychaklasie, to już trzy!
Zatem czekam jeszcze na 11 osób. Icon_idea

Dla zachęty przedstawiam drużyny, które wezmą udział w rozgrywkach:
PGE Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
KS Jastrzębski Węgiel
Lotos Trefl Gdańsk
Transfer Bydgoszcz
AZS Częstochowa
Effector Kielce
AZS Politechnika Warszawska
Cerrad Czarni Radom
Indykpol AZS Olsztyn
BBTS Bielsko-Biała
Cuprum Mundo Lubin
MKS Banimex Będzin



RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Sundrajta - 27.09.2014 09:00 PM

A teraz oglądam mecz Turcja - Brazylia. I po dwóch setach pachnie sensacją, bowiem skazywane na pożarcie i do tej pory grające przeciętnie Turczynki wzniosły się na wyżyny swoich możliwości! Icon_idea Dlatego w tej chwili prowadzą 2:0 i kto wie jak ten mecz się zakończy?


RE: Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 - Sundrajta - 27.09.2014 10:23 PM

A jednak Brazylijki przetrwały najgorszy okres w tym meczu i w trzech kolejnych setach udowodniły swoją wyższość nad zespołem tureckim! Jednakże ten mecz pokazał, że nawet wielkie faworytki są do "ugryzienia" na tych mistrzostwach. Icon_cool