Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Global Number One Singles - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Światowe listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Global Number One Singles (/showthread.php?tid=20350)



Global Number One Singles - Szymek79 - 24.09.2013 09:58 AM






RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 02:41 PM

Nie spodziewałem się, że kiedyś będę się cieszyć, widząc takie latynoskie kawałki na topie.


RE: Global Number One Singles - Tomekk - 24.09.2013 04:09 PM

Ani Lorak który już tydzień króluje na liście ukraińskiej? Icon_twisted


RE: Global Number One Singles - AKT! - 24.09.2013 06:01 PM

Za długo!


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 07:09 PM

Kiedyś pewnie też bym tak myślał. Ale obecnie... to jeden z lepszych nowych singli po rosyjsku, które słyszałem w ostatnim czasie. Przy czym "w ostatnim czasie", to chyba połowa 2012 roku...
Nie ma w tym ABSOLUTNIE żadnej rewolucji, ale przynajmniej jest miło [IMO] i wpada w ucho.


RE: Global Number One Singles - AKT! - 24.09.2013 07:34 PM

Ja od kilku tygodni nie potrafię się zdecydować czy najgorszym z tych numerów jeden jest właśnie Lorak czy Dan Balan. W przeciwnym razie zestawienie byłoby podejrzanie znośne.


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 07:40 PM

Widać, że nie kapujesz wschodniej duszy muzycznej Icon_wink
Aczkolwiek mnie tam też wiele rzeczy irytuje...


RE: Global Number One Singles - AKT! - 24.09.2013 07:43 PM

Kapuję, ale to nie jest wschodnia dusza, tylko maksymalnie spłycona i bezmyślna zrzynka z zachodu.


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 07:45 PM

Przerobiona jednak na wschodnią manierę. Pop-dance z Mołdawii i Rumunii i pop z byłego ZSRR są dość charakterystyczne.
Ej, ja też często na to psioczę, więc to nie jest tak, że robię teraz za wielkiego obrońcę Icon_wink Po prostu "Pomarańczowe sny" wpadły mi jako tako w ucho. No, a poza tym jakoś staram się unikać drastycznych słów, ale o tym już wiesz Icon_smile

Aha, ale jednak nie do końca kapujesz, bo jakoś tak się składa, że zdecydowana większość studentów filologii zaczyna łapać bakcyla i jest coraz bardziej łaskawa wobec utworów z krajów i w językach, [o] których się uczą - nawet tych, które są uznawane przez wielu za kicz [brrr, to słowo...]. Sprawdzone na studentach wielu filologii.

Swoją drogą, chyba Ci na tej iberystyce faktycznie nie było zbyt dobrze, bo dość rzadko można zobaczyć u Ciebie utwory po hiszpańsku. Gdyby Ci było dobrze, to pewnie "Vivir mi vida" byłoby dziesiąty tydzień u Ciebie na szczycie Icon_lol


RE: Global Number One Singles - Dobromiera - 24.09.2013 08:43 PM

Ta Lorak akurat nie jest jakaś specjalnie gorsza od pozostałych numerów jeden, przynajmniej sądząc po fragmentach Icon_razz2


RE: Global Number One Singles - AKT! - 24.09.2013 08:51 PM

prz_rulez napisał(a):Swoją drogą, chyba Ci na tej iberystyce faktycznie nie było zbyt dobrze, bo dość rzadko można zobaczyć u Ciebie utwory po hiszpańsku. Gdyby Ci było dobrze, to pewnie "Vivir mi vida" byłoby dziesiąty tydzień u Ciebie na szczycie Icon_lol
Utwory po hiszpańsku zazwyczaj są bardzo złe -- albo mają płytkie teksty, albo są kompletnie nieatrakcyjnie melodyjnie, wokalnie czy aranżacyjnie. Co poradzić? Był okres, że szukałem, ale zazwyczaj bezowocnie.

prz_rulez napisał(a):Aha, ale jednak nie do końca kapujesz
Kapuję "wschodnią duszę", ale definiuję ją najwyraźniej zupełnie inaczej. Dla mnie to nie jest przejaw jakiejkolwiek duszy, a tym bardziej nie wschodniej.


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 09:16 PM

aaktt napisał(a):Kapuję "wschodnią duszę", ale definiuję ją najwyraźniej zupełnie inaczej.
Wódka i niedźwiedzie? Icon_twisted
Nie, a tak serio, to coś w ten deseń?










aaktt napisał(a):Utwory po hiszpańsku zazwyczaj są bardzo złe -- albo mają płytkie teksty, albo są kompletnie nieatrakcyjnie melodyjnie, wokalnie czy aranżacyjnie. Co poradzić? Był okres, że szukałem, ale zazwyczaj bezowocnie.
Ale chodzi właśnie o to, że ludzie po filologiach nawet na takie utwory patrzą łaskawiej Icon_wink


RE: Global Number One Singles - AKT! - 24.09.2013 09:50 PM

prz_rulez napisał(a):Nie, a tak serio, to coś w ten deseń?
No weeź, to brzmi jak wszystko na zachodzie, tylko język się zmienia. Zero odrębności, muzyka globalna.

Raczej takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=aWq5S4s4oxw
http://www.youtube.com/watch?v=YR20RvETfPs
http://www.youtube.com/watch?v=PI2WPCS12xA


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 24.09.2013 11:45 PM

Mel'nica muzyką globalną? Icon_eek
Strasznie dużo wymagasz, by stwierdzić jakąkolwiek odrębność muzyki rosyjskiej.
A w ogóle to Fanfare Ciocărlia są z Rumunii.


RE: Global Number One Singles - AKT! - 25.09.2013 08:34 AM

Pisaliśmy ogólnie o wschodzie, nie tylko o Rosji.

prz_rulez napisał(a):Mel'nica muzyką globalną? Icon_eek
No, Mielnica akurat pół na pół.


RE: Global Number One Singles - prz_rulez - 28.09.2013 01:43 AM

Na rosyjskiej liście airplay "Pomarańczowe" sny na dwudziestym trzecim, jak więc widać tylko Ukraina oszalała Icon_wink O dziwo wciąż na szczycie jest tam "Get Lucky".