Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 (/showthread.php?tid=20142)



Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - prz_rulez - 05.09.2013 08:20 PM

Poznałem ostatnio fajne "tworzywo", mianowicie - gościa o ksywce Gramatik. Pochodzi ze Słowenii [żeby było ciekawiej, z Portoroz, takiej miejscowości turystycznej na wybrzeżu, gdzie zdarzyło mi się być trzy lata temu]. Generalnie tworzy instrumentalny hip-hop, ale to duże uproszczenie i wydaje mi się, że może wam się spodobać.

Ostatnią płytę wydał w sierpniu tego roku i jest do ściągnięcia za darmo:
https://soundcloud.com/gramatik/sets/sb4


RE: Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - AKT! - 05.09.2013 08:53 PM

a już myślałem, że to nasz rodzimy Grammatik wydaje coś nowego :'(


RE: Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - Rincewind - 05.09.2013 09:01 PM

Znam gościa tak mniej więcej od roku. Faktycznie wrzucenie go w wąską szufladkę pt. hip-hop to przesada. Może rzeczywiście w wielu przypadkach jest mu najbliżej do tego gatunku, ale wystarczy posłuchać wybranych pozycji by się wyzbyć tego przekonania. Rzucę dwoma tylko tytułami
"Talkbox Intendend", które zaczyna sie od słów "dubstep sounds in the funk" i faktycznie można się tu tych dwóch gatunków dosłuchać, czy "Good Evening Mr. Hitchcock" z wsamplowaną muzyką filmową (pewnie z filmów Hitchcocka), która równie dobrze mogłaby się znaleźć np. na "Endtroducing" DJ Shadowa, bo Gramatik podobnie jak DJ Shadow od sampli nie stroni, a nawet czasami mam wrażenie, że z nimi przesadza. Jednak, przychylam się do opinii prza. Kto nie stroni od nietypowych brzmień, powinien poznać Gamatika.


RE: Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - AKT! - 05.09.2013 09:21 PM

Włączyłem sobie fragmenty volume 1 i chociaż nie przepadam za instrumentalnym hip-hopem, to kolo wydaje mi się całkiem do rzeczy. Jest lepiej niż przypuszczałem.


RE: Gramatik - Street Bangerz Vol. 4 - prz_rulez - 05.09.2013 09:23 PM

[Obrazek: d]

P.S. Mi też przyszło do głowy skojarzenie z DJ'em Shadowem