Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Robimy smutną dyskotekę - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Waszym zdaniem (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- Wątek: Robimy smutną dyskotekę (/showthread.php?tid=20109)

Strony: 1 2 3


Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 02.09.2013 03:31 PM

Swego czasu na forum Safer rzucił hasłem "smutnej dyskoteki". Stwierdziłem więc, że taką dyskotekę warto by było w końcu... zrobić Icon_wink Mam nadzieję, że przyłączycie się do tworzenia tego konceptu.


Ja zacznę od:





RE: Robimy smutną dyskotekę - furbul - 02.09.2013 03:56 PM

XXXO to raczej regularna dyskoteka Icon_smile


RE: Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 02.09.2013 05:08 PM

Naprawdę tak sądzisz? Nie wiem, czy utwór z tekstem "You want me to be somebody who I'm really not" może być typowym przedstawicielem muzyki do dyskoteki. Dla mnie ten utwór, pomimo powierzchownej przebojowości, budzi uczucie pewnego niepokoju [w sumie to lubię - ten klimat "niby wszystko jest okej, ale już coś nie gra"].


RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 02.09.2013 07:12 PM

też mi to nie pasuje do koncepcji
w ogóle twoje podejście do tematu jest za wesołe; nie jesteś wystarczająco prawdziwie smutny, żeby odpowiednio wyczuć klimat


RE: Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 02.09.2013 07:34 PM

Pozory mylą, Kondziu...
Nie twierdzę też, że "XXXO" będzie najbardziej dołującym kawałkiem na tej dyskotece, ale jest w sam raz, by ją zacząć - ziarnko niepokoju zostało zasiane.
To może czas na wasze propozycje, hmm?


RE: Robimy smutną dyskotekę - furbul - 02.09.2013 07:36 PM

Na dyskotece nie ma czasu na zadumy. Nie ma postojów na parkiecie!


RE: Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 02.09.2013 07:39 PM

To zależy. Hmm, chyba mamy w głowie zupełne inne wyobrażenia nie tylko smutnej dyskoteki, ale i samej dyskoteki Icon_lol
Dobra, ale koniec off-topu. Konkrety proszę.


RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 02.09.2013 07:40 PM

mówisz -- masz





RE: Robimy smutną dyskotekę - furbul - 02.09.2013 08:16 PM

Na mojej smutnej dyskotece raczej w ogóle się nie tańczy.

Najbardziej ze smutną dyskoteką kojarzy mi się coś takiego:



<3

sorry, że ciągle te seriale Icon_wink


RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 02.09.2013 10:13 PM

o, to do twojej może to by pasowała (kijowa wersja trochę, ale na yt są same kijowe):




na mojej też raczej byłoby takie gibanie się pod ścianą, ale myślę, że jakiś elektroniczny element byłby jednak koniecznością, żeby słowo dyskoteka nabrało wiarygodności

mi się od razu nasunęła Charlotte Gainsbourg z "Terrible Angels", ale nie wkleję, bo zaraz będzie, że wszędzie ją wciskam bez sensu, ale serio to jest bardzo ponury numer, a jednocześnie 16-bitowa produkcja aż krzyczy, by tańczyć


RE: Robimy smutną dyskotekę - michal91d - 03.09.2013 12:52 PM

Niestety mojego utworu nie ma na YT, ale wstawię chociaż fragment z Amazona Icon_razz2
http://www.amazon.co.uk/Murder-Black-Corvette/dp/B00EUHWK5W
i ze Spotify: http://open.spotify.com/track/5CUps6OrAqP69FpPehBGY2

Ale następnym razem wstawię coś porządnego Icon_razz2


RE: Robimy smutną dyskotekę - albarn92 - 03.09.2013 02:23 PM

prz_rulez napisał(a):You want me to be somebody who I'm really not"
Na dyskotece nikt nie słucha tekstów! Icon_razz W tym numerze M.I.A. jest może jakiś pierwiastek niepokoju, ale gdyby na normalnej dyskotece ktoś to puścił, to nikt nie uciekłby z parkietu... a czy to nie o to Tobie chodzi? Icon_wink

Ciekawy wątek! Nie ukrywam, że chciałbym się na takiej dyskotece znaleźć Icon_smile Mam wizję takowej, ale nie wiem, czy pokrywa się z przową. Czy mógłbyś prz_ zdefiniować, co właściwie rozumiesz jako smutną dyskotekę? Czy to musi to być stricte taneczna muzyka (dance/disco/house/techno), czy po prostu smutna muzyka do której można tańczyć? I czy to ma być normalny taniec (bo przytulańce chyba odpadają, spora część przytulańców jest smutna Icon_wink Daj więcej wskazówek, to wrzucę typy i to niejeden. Icon_smile


RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 03.09.2013 03:16 PM

Ja myślę, że przede wszystkim Safer powinien zdefiniować swoją wizję jako ojciec tego określenia na forum.


RE: Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 03.09.2013 03:27 PM

To ja może właśnie nie będę jeszcze wstawiać mojej definicji, bo dzięki temu każdy może wyobrazić sobie tę dyskotekę tak, jak chce Icon_wink Swoją wizję wrzucę, gdy dyskotekowa playlista nieco się zapełni Icon_smile


RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 03.09.2013 03:56 PM

ja proponuję zajrzeć tutaj: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=8180&pid=122338#pid122338

i tutaj: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=7461&pid=131851#pid131851

i mamy początek:





RE: Robimy smutną dyskotekę - AKT! - 03.09.2013 03:59 PM

i moje natychmiastowe skojarzenie:





RE: Robimy smutną dyskotekę - albarn92 - 03.09.2013 06:21 PM

No w obu tych kawałkach jest pewna melancholia, ale jak na mój gust nie są wystarczająco depresyjne Icon_razz

Na smutnej party tanecznej nie mogłoby zabraknąć tego klasyka!



Moim zdaniem najłatwiej smutnych piosenek do tańca szukac w latach 80. New romantic, gotyk, te sprawy. Na hasło "smutna dyskoteka" taki klimat mi od razu przychodzi do głowy. A w ogóle to let's dance to Joy Division.


RE: Robimy smutną dyskotekę - prz_rulez - 03.09.2013 08:40 PM

W sumie szkoda, że Konrad wkleił wyjaśnienie Pawła, bo teraz każdy będzie się na tym wzorować.

Z takich nieoczywistych wyborów:



Pomimo tekstu. Może to przez ten zakazany klip, może przez komercyjną klapę... Nie no, od początku ten utwór nie wydawał mi się takim oczywistym hepi songiem.

Jeśli organizować rockotekę, to "Domek z kart" Kasii Kowalskiej. Sama Kasia ostatnio na koncercie rzekła przed zagraniem tego numeru, że to będzie jedyny kawałek do poskakania. A tekst mało wesoły...


RE: Robimy smutną dyskotekę - albarn92 - 03.09.2013 09:10 PM

prz_rulez napisał(a):Może to przez ten zakazany klip
A nic nie wiem o tym
Wrzuciłeś klip z podmienionym dźwiękiem Icon_razz No Doubt? Zdumiewający wybór. W ogóle nie czuję tam smutku.
prz_rulez napisał(a):W sumie szkoda, że Konrad wkleił wyjaśnienie Pawła, bo teraz każdy będzie się na tym wzorować.
Moja wizja mocno odbiega od jego. Ale od Twojej chyba jeszcze bardziej Icon_lol

A co powiecie na to:



Myślicie, że do tego da się tańczyc? Myślę że tak Icon_smile


A tak w ogóle z tym tematem najbardziej misie kojarzy to:

Icon_wink


RE: Robimy smutną dyskotekę - furbul - 03.09.2013 09:13 PM

Jeśli taniec, to bardziej takie tępe pląsy wzorem państwa z teledysku: