Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Dziobasowa Lista Antyprzebojów (/forumdisplay.php?fid=111)
+---- Wątek: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 (/showthread.php?tid=19402)



Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 25.06.2013 07:59 PM

Tylko tyle i aż tyle...
30 Biffy Clyro - Opposite
29 For The Foxes - Son Of A Gun
28 Hot Chip - Dark & Stormy
27 Classixx - Holding On
26 White Lies - Getting Even
25 Midnight Faces - Holding On
24 Circle - We Can Play
23 The Boxer Rebellion - Diamonds
22 The Knocks – Modern Hearts ft. St. Lucia
21 Sultanov - Break Free
----------------------------------------------
20 Betty Who – Somebody Loves You (Fm Attack Remix)
19 AM & Shawn Lee - Two Times
18 Florrie - Live A Little
17 Nine Inch Nails - Came Back Haunted
16 Foreign Orange - No More Rewards
15 Saint Raymond - Everything She Wants
14 Midnight Juggernauts - Memorium
13 Viceroy and French Horn Rebellion – Friday Nights
12 Pigeon - Encounters
11 Uniqplan - Wilderness

--------------------------------------------
10 Mayer Hawthorne – Her Favorite Song ft. Jessie Ware
09 These New Puritans - Fragment Two
08 Suede - Hit me
07 Dresses - Sun Shy
06 James Blake - Life Round Here
05 Chvrches - Gun
04 The Modern Love - England

-----------------------------------------------
03 Youngblood Hawke - Danny Boy
02 On-The-Go - Crumpled Memories
01 Future Screens - Outta Sight



RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - Kordian - 26.06.2013 05:37 PM

Warto było czekać! Jestem wręcz wzruszony, że na 1 miejscu jest utwór, który Ci poleciłem, ale jest tego wart. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie numer 10 - z szeroko pojętego soulu wolę ostatnio inne rzeczy, a tu Jessie Ware w nietypowej roliIcon_wink Chvrches i Suede u mnie niedługo wejdą, też zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie dać szansy Betty Who tym razem w remiksie (bilans liczyłbym osobno, bo na to zasługuje). Uniqplan już u mnie, oczywiście The Knocks, i to w 2 utworach na raz, i White Lies też. Dresses, The Modern Love, Pigeon były u mnie w rekomendacjach. Ci ostatni powinni mi już załatwić jakiś gadżet, bo komukolwiek puszczałem piosenkę, od razu wariował na jej punkcie, tych drugich bez Ciebie i Rincewinda bym pewnie nie poznał. Do głębszego osłuchania się - m.in. Juggernauts. Ogólnie świetna lista.


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - adik 303 - 26.06.2013 05:41 PM

dziobaseczek napisał(a):06 James Blake - Life Round Here
Super!

dziobaseczek napisał(a):09 These New Puritans - Fragment Two
Natomiast Fragment Two to mój ulubiony fragment z płyty, ba, jedyny do którego mam zamiar jeszcze wracać Icon_wink

Widzę tu też dużo innych świetnych utworów, cieszę się, że lista nie znika Icon_smile
I ciekaw jestem, czy Michał będzie ją liczył do forumowej?


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 26.06.2013 06:20 PM

adik 303 napisał(a):ba, jedyny do którego mam zamiar jeszcze wracać
zmartwiłeś mnie nieco, aż tak źle? Poczekam jeszcze na opinię Safera i Kleschko.
adik 303 napisał(a):I ciekaw jestem, czy Michał będzie ją liczył do forumowej?
Niech liczy, myślę, że to chyba nie jest problem.
Kordian napisał(a):że na 1 miejscu jest utwór, który Ci poleciłem, ale jest tego wart.
wygar pod dziobasa.
Kordian napisał(a):czy nie dać szansy Betty Who tym razem w remiksie
to u mnie długo kołatało, ale bodajże u Szymka było i wróciłem, konstatując, że to dobra rzecz.
Kordian napisał(a):Dużym zaskoczeniem jest dla mnie numer 10 - z szeroko pojętego soulu wolę ostatnio inne rzeczy,
widzialem go u aaktta i sam nie wiedziałem co o tym sądzić, ale Navigator mi pomógł. Piosenka przepyszna.


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - michal91d - 26.06.2013 06:27 PM

adik 303 napisał(a):I ciekaw jestem, czy Michał będzie ją liczył do forumowej?
właśnie się nad tym zastanawiam

zestawienia miesięczne, które tworzył kleschko nie były wliczane do Forumowej


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - adik 303 - 26.06.2013 08:33 PM

dziobaseczek napisał(a):zmartwiłeś mnie nieco, aż tak źle? Poczekam jeszcze na opinię Safera i Kleschko.
Zbytni minimalizm i post-rockowizm, taka godzinna muzyka tła, wynudziłem się koszmarnie


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - saferłel - 26.06.2013 08:35 PM

Nie jest to dobra płyta.


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - Abok - 27.06.2013 12:25 PM

Podciągnij tego Blake'a, co? Icon_wink


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 27.06.2013 01:59 PM

Abok napisał(a):Podciągnij tego Blake'a, co?
Ło matulu Abok! Ty żyjesz!500(2)


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 29.06.2013 03:26 PM

Reforma dziobasowej Antylisty
Kochani! Od jakiegoś czasu motałem się, niczym łania w potrzasku, to postanawiałem zerwać z listą, to ograniczałem i wykonywałem inne podobne ruchy, które właściwie nie miały sensu. Traciłem przy tym twarz i czułem, że coś robię nie tak. Oczywiście biegając po lesie wpadłem na pomysł (bieganie pozwala na oczyszczenie myśli), który pozwoli mi na nierezygnowanie z robienia listy (szalenie kłopotliwej w dotychczasowym kształcie), robienia jej w kształcie pozwalającym na liczenie do forumowej i do podsumowania rocznego. Układ ten pozwoli także na oszczędność czasu i daje bufor w trudnych momentach, gdy na słuchanie muzyki nie będzie czasu a zwłaszcza na układanie jej w jakiś sensowny chart.
1. Co tydzień pojawi się top 10 najlepszych piosenek danego tygodnia z linkami, zawierające typową chronologię typu od najlepszej do "nietakdobrejjaktawyżej",
2. Raz w miesiącu pojawi się top 40, które pozwoli na uporządkowanie tych wyżej wymienionych piosenek w formie chronologii jak wyżej i myślę, że też playlista dla zainteresowanych. Nie będzie kłopotliwej zabawy w awanse i inne cuda.
3. W tygodniu, gdy będzie mniej czasu (np. na ułożenie listy) nie będzie top 10, za to w następnym pojawi się top 20, tak by ilość w miesiącu zamknęła się w ilości 40.
4. Co jakiś czas na skutek przesłuchanej większej ilości muzyki może się pojawić tzw. golden week, czyli tydzień z wyjątkowo obfitą ilością przesłuchań a co za tym idzie top 10 będzie miało wyjątkowo wysoki poziom.
5. Liczę na to, że punkt 3 i 4 nie będzie miał miejsca.
Myślę, że ta reforma ma bardzo elastyczny kształt i pozwoli nadal cieszyć się mi z poznawania i zarażania muzyką. Dla was będzie to forma lepsza niż miesiąc w singlach, gdzie rzucam wam na pożarcie mnóstwo anonimowej muzyki. Proszę o ewentualne uwagi. Co wy na to? 179 notowanie w tym kształcie byłoby w środę.


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - saferłel - 29.06.2013 03:36 PM

No to jest po prostu skrócenie listy to minimalnej liczby piosenek potrzebnej, aby notowanie liczyło się do forumowej. Niech tak będzie, Ty decydujesz ;]


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - AKT! - 29.06.2013 03:53 PM

ooo Mayer Hawthorne Icon_wink u mnie ostatnio ma nieco pod górkę, zupełnie niesłusznie, bo nowe kawałki są bardzo dobre; "Her Favorite Song" dopiero teraz bardziej mnie chwyciło i powinno być top 40 w nowym notowaniu Icon_biggrin

poza tym Suede też bardzo dobre, a płyty These New Puritans słuchałem wczoraj i jest całkiem niezła, choć zupełnie inna niż się spodziewałem


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 30.06.2013 01:54 PM

saferłel napisał(a):No to jest po prostu skrócenie listy to minimalnej liczby piosenek potrzebnej, aby notowanie liczyło się do forumowej.
jak zwał tak zwał, to optimum minimum, aby lista mogła żyć. Zdecydowało, to że będzie łatwiej mi tworzyć roczne podsumowanie.
aaktt napisał(a):jest całkiem niezła, choć zupełnie inna niż się spodziewałem
ciekawe czy da się wykroić stamtąd coś na miarę We want war czy Elvis?
aaktt napisał(a):"Her Favorite Song" dopiero teraz bardziej mnie chwyciło i powinno być top 40 w nowym notowaniu
przepiękna rzecz i Jeśka na wokalu (Kordian uważaj!)


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - michal91d - 30.06.2013 01:56 PM

a mnie właśnie ten nowy Mayer zupełnie nie rusza... Słyszałem jeszcze jeden utwór z płyty, myślałem, że będzie lepiej, ale na razie mizernie to wygląda...


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - dziobaseczek - 30.06.2013 02:36 PM

michal91d napisał(a):Słyszałem jeszcze jeden utwór z płyty, myślałem, że będzie lepiej, ale na razie mizernie to wygląda...
dziwię się, bo jest skrojony pod WLP, ale cóż nie jest to takie chwytliwe jak Robin Thicke Icon_smile Buja się jak pop lat 70tych


RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 178 notowanie listy - Miesiąc w singlach - 06'2013 - Listoholik - 30.06.2013 06:14 PM

mocny numer 2, trafia na plejlistę!